Stage in Genova (Italië)
----------------------------------
Buongiorno!
_-_-_-_-_-_ Welkom op mijne blog! _-_-_-_-_-_ Kijkt maar rond en als ge wilt kunt ge ook iets in de gastenboek zetten

Link naar foto's
  • Foto's week 10
  • Foto's week 11 met ouders
  • Foto's week 12
  • Foto's week 13 - deel 1
  • Foto's week 13 - deel 2
  • Foto's week 5
  • Foto's week 6
  • Foto's week 7
  • Foto's week 8
  • Itallië week 9
    Archief per week
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 05/04-11/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 01/03-07/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
    Agenda

    02-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 58

    Zondag, 2 mei 2010. Zoals elke zondag begin ik vandaag ook met eerst te zeggen wat we gisteren in de avond nog hebben gedaan . Nadat ik gegeten had heb ik nog even wat Italiaanse les gevolgd en om iets voor 11u zijn we gaan 21’en (kaart – gok – spel). Een uur later zijn we gestopt aangezien Bart niet meer dan 5 euro wou verliezen . Na wat vodka en voor Bart Wisky zijn we naar het terras hier naast gegaan en heb ik de laptop mee genomen voor wat muziek en dan ook een PowerPoint opgezet van de foto’s die we hier al gemaakt hebben. Het was nog een aangenaam temperatuurtje zo laat op de avond en dan heb ik ook nog eens een sigaartje gerookt . Om half 3 zijn we dan terug binnen gegaan en zijn we gaan slapen . Om half 10 ben ik vandaag opgestaan en hebben we de zwarte was eerst buiten gehangen. Daarna heb ik nog snel iets gegeten en toen zijn we rustig naar het zwembad van Albari getrokken dat hier op 10 minuutjes vandaan is. Toen we eraan kwamen zagen we meteen de grote witte koepel zoals er hier veel zijn (daaronder is een zwembad en de temperatuur kan daar speciaal geregeld worden). We zagen ook meteen dat er 2 buitenzwembaden waren, maar helaas waren deze nog niet open . Het leuke hieraan is dat er verschillende wipplanken zijn, gaande van 1m tot 10-11 m ! Toen we iets verder gingen over het mooie domein van het zwembad zagen we ook dat er een soort tuning-bijéénkomst was, maar dat dit niet zone vette was  (foto’s staan onder link van week 8). Toen we voorbij de auto’s gingen zijn we het gebouw binnen gegaan en vooraleer we wisten hoe alles in elkaar zat was het bijna een half uur later . Zo een groot complex was het. Ten eerste al de verschillende omkleedcabines (gesplist voor mannen en vrouwen), dan het Olympische zwembad onder de koepel en dan het uiteindelijk ‘normale’ zwembad. Ook hier stonden de verschillende wipplanken tot 11m hoogte, maar toen ik aan de redder vroeg of ik er mocht afspringen zei hij dat het enkel met een begeleider mocht . Nu gaat iedereen misschien denken dat is toch logisch van zo hoog? Maar het erge was dat er zelfs niet van de lagere mocht gesprongen worden, enkel 2 keer van de aller laagste en toen niet meer . Wel was het leuke dat er ook fietsen in het water stonden waar ik een klein kwartiertje op heb zitten trappelen . Na anderhalf uurtje zwemmen zijn we te voet nog wat in de buurt gaan rondlopen en hebben we weeral 2 mooie Ferrari’s gezien . Daarna zijn we terug naar het kot gegaan en toen heb ik nog wat op de laptop gezeten voor school en Italiaanse les. Om half 5 is het hier dan eindelijk beginnen te regenen (na lang); dus ik hoop dat deze nacht er alles uitvalt voor de volgende weken . Morgen werkweek 9 en ik denk dat deze ook weer zal overvliegen! Ciao e a domani!



    02-05-2010, 19:06 geschreven door Wouter.Cools  
    01-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 57

    Geen geluk gehad vandaag . Om 7u had ik de wekker gezet om te zien hoe het weer was en ik zag meteen dat het bewolkt was en dan hebben we besloten om een andere keer naar Cinque Terre te gaan.. We willen dat het dan zon en open hemel is aangezien we denken dat het dan nog veel mooier is om te zien . Om tien uur zijn we dan uiteindelijk opgestaan en toen dacht ik wat kunnen we nu gaan doen . Het is bewolkt, maar wel zeker warm genoeg.. Toen dacht ik eraan dat men liefke gisteren had gezegd dat ik nog maar is moest gaan winkelen en heb ik dit ook gedaan , blij dat ik er vanaf ben (ik haat winkelen op welke manier dan ook ). Maar toen we in de late namiddag terug kwamen had ik wel een nieuw paar schoenen bij, 2 broeken en een soort T-shirt – trui met kap . Na het winkelen heb ik dan even een spelletje op de laptop gespeeld en toen hebben we spaghetti gegeten. Na het afwassen heb ik nog een paar mailtjes gestuurd voor school en wat ik daarna nog gedaan heb zal morgen in mijn blog te lezen zijn.. Vandaag was het dus een hele andere dag dan gepland, maar toch een redelijk nuttige opvulling gevonden , maar ik hoop dat de volgende weekends er alleen nog maar met zon zullen zijn .. Ciao!



    01-05-2010, 19:30 geschreven door Wouter.Cools  
    30-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 56

    Vrijdag 30 april . Vandaag deed ik voor de eerste keer sinds een week de rol open en zag ik geen blauwe hemel . Toch ben ik te voet gegaan van Brignole naar mijn werk, om toch mijn conditie wat in orde te houden . Om 9 uur kwam ik aan en ben ik aan mijn conclusie van mijn analyse begonnen. Om tien uur was het koffie en voor ik het wist was het weeral 12 uur.. Aangezien ik klaar ben met dit deeltje van mijn stage krijg ik nog een nieuwe en deze werd me normaal vandaag mee gedeeld, maar denk dat het wat drukker was op het werk en daarom krijg ik ze maandag . Toen ik om iets voor half 2 aankwam voor ons kot wou ik mijn sleutel pakken en merkte ik dat ik hem niet bij had, maar toch kon ik me nog goed inbeelden dat ik hem in mijn laptopzak had gestoken .. Ik meteen de bus terug gepakt en een bericht naar Bart gestuurd om bij de Ferrari af te spreken. Maar toen ik op de bus zat voelde ik nog eens in aan ander deel van mijn zak en merkte ik dat hij daarin zat . Al maar een geluk dat ik nog niet ver was met de bus en dat ik er meteen een terug had . Toen ik op het kot was heb ik een banaan en een koek gegeten en dan aan mijn eindwerk wat gewerkt.. Daarna heb ik onze kamer goed gekuist en ook het eten allemaal al klaar gezet. Net toen ik hiermee klaar was had ik ook een lang lijstje gemaakt wat er van de winkel gehaald moest worden. Dus ben ik samen met Bart grote inkopen gaan doen en ik denk dat we nu genoeg hebben tot het einde van onze stage . Terug op het kot heb ik meteen alles in de kast geladen en tegen kwart na zes hebben we gegeten. Na het afdrogen heb ik nog een Italiaanse les gevolgd en ook wat op het internet gesurft . In de avond gaan we thuis blijven en hier een wijntje drinken aangezien we morgen hopelijk naar Cinque Terre gaan.. Laat het weer nu maar mee zitten! Het verslag zal morgen hopelijk te lezen zijn.. Ciao!

     



    30-04-2010, 18:54 geschreven door Wouter.Cools  
    29-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 55

    Today it’s gonna be the day that it’s gonna rain, I thought , voor de mensen die dit niet kunnen lezen: (vandaag gaat het de dag worden dat het gaat regenen, dacht ik). In tegendeel, na te douchen heb ik mijn korte broek aan gedaan en dan zo mijn patatjes met ajuin en mayonnaise voor deze middag klaar gemaakt . Ik zag er al van ’s morgens naar uit om deze op te eten, aangezien ze er zo goed uit zagen . Toen ik om iets voor half 9 de bus 86 pakte naar Brignole zag ik dat mijn collega er ook opzat. Ik had haar net gisteren verteld dat ik vaak te voet ga van Brignole naar het werk en omdat ze zei dat ze dit ook meer moest doen voegde ze de daad bij het woord . Ze vergezelde me op de weg en ondertussen hebben we wat gepraat.. Zo ben ik ook te weten gekomen waar het dichtsbijzijnde zwembad is en tot mijn verbazing zijn er 3 grote vlakbij ons kot, maar er zijn er maar 2 open (de derder opent in de zomer). De voormiddag vloog weer voorbij en tijdens de middag heb ik dan mijn patatjes opgegeten voor de kerk, in de lekkere en vooral warme zon! Opeens komt er iemand naar mij en begint hij iets te zeggen, maar ik zei dat ik niet veel Italiaans praat.. 10 minuten later komt hij terug en zegt hij dat hij van MTV is. Volgende week zaterdag is er hier een festival van MTV te doen met bekende Italiaanse artiesten en ook enkele internationale. Ik vroeg natuurlijk welke, maar hij wist het ook nog niet juist. Hij dacht wel dat Muse al zou komen dus dat is al wel iets . Maar hier kwam hij niet voor . Hij vroeg mij namelijk of ik in de loop van volgende week wou mee doen aan een LIVE show waarbij een quiz wordt gespeeld om te zien hoeveel je over Genova weet. Ik heb toegezegd, maar wel meteen erbij gezegd dat ik niet veel weet over de stad . Maarja ik kom dus Live op den Italiaanse TV ! Daarna ben ik nog even gaan kijken naar het museum waar ik het gisteren over had. Op de binnenkoer stonden enkele palmbomen en het gebouw was wel mooi en gaf een uitzicht op de haven, maar ik denk dat je binnen moet gaan om de ware inhoud van het museum te zien. Daarna ben ik terug gegaan naar mijn werk en daar ben ik heel de namiddag omringt door mijn collega’s die zo verbaasd waren dat ik LIVE op TV ging komen  OMG . Een leuke namiddag vliegt zo voorbij en voor ik het weer wist was het half zes. Ik vroeg aan mijn begeleidster of ik naar mijn kot mocht gaan om dan naar het strand te gaan. Tuurlijk!  In de avond ben ik dan van half 7 tot half 9 aan het strand geweest, zalig! (Heb deze blog op de rotsen getypt ).. Morgen een halve dag en dan weer weekend! Ik hoop ook op goed weer zodat we eindelijk is naar Cinque Terre kunnen gaan.. Ciao e a domani!



    29-04-2010, 21:15 geschreven door Wouter.Cools  
    28-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 54

    Vandaag stond ik op en was ik nog wel redelijk moe. Ik heb deze nacht namelijk zeer slecht geslapen, aangezien ik zelfs met mijn Ipod in en mijn handen op mijn oren Bart nog hoorde snurken . Ik heb tientallen keren met mijn sloffen op de grond geslagen, met een glas op een tafel geslagen en een paar keer geroepen om hem proberen wakker te maken zodat ik enkele minuten had om in slaap te kunnen vallen. Het wakker maken lukte echter niet en hij bleef maar heel hard snurken en precies stikken, tot hij opeens om 2 uur deze nacht precies echt stikte en er zelf van wakker werd. Het snurken stopte 5 minuten en toen ging het terug verder .. Ik weet nog steeds niet hoe ik in slaap gevallen ben, maar zo moeten er toch niet te veel nachten meer komen.. Zeker omdat ik nu weet dat het kot naast ons al een maand leeg staat en dat dit nog tot 12 mei zo zal blijven. Had ik dat eerder geweten had ik wel een sleutel gevraagd.. Het enige goede aan deze ochtend was het weer . In tegenstelling tot wat ze gezegd hadden was het vandaag weer stralend weer! Op de middag ben ik dan ook een Facacciona gaan halen, deze opgegeten voor de kerk (was weer warm ) en toen ben ik eens gaan kijken naar wat er achter de universiteit ligt. Opeens zag ik ‘Ascensore’ (lift) staan en heb ik deze ook gepakt, zonder te weten waar ik uit zou komen. 5 minuten later was ik 300m verder en 70m hoger en had ik een mooi zicht over de haven. Ik ben ook even binnen geweest in het museum voor cultuur en .. , maar met binnen bedoel ik binnen de poorten . Het was namelijk eerst nog een stukje natuur, mooie gebouwen en natuurlijk een mooi zicht op de haven vooraleer je echt binnen ging in het gebouw. Toen ik om iets voor 2 terug was en de weg terug nam zag ik ook nog een ander museum met een binnenkoer in de natuur en ook een zicht op de haven, maar dat zal voor morgen zijn . De namiddag is ook weer zo voorbij gevlogen en toen ik de patatten geschild en gegeten had heb ik mij achter mijn laptop gezet voor wat Italiaans te oefenen en met mijn liefje te praten. Ciao!

    P.S.: Ik heb gisteren van Jens (maat van op school ) te horen gekregen dat hij van 12 tot 17 mei hierheen komt. Dus dat zal zeker de moeite worden denk ik !



    28-04-2010, 18:56 geschreven door Wouter.Cools  
    27-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 53

    27 april 2010. Vandaag ging het regenen hadden ze me gisteren op het werk gezegd, maar toen ik de rol open deed zag ik dit nog niet snel gebeuren . Het was slechts een beetje bewolkt en in de namiddag heeft de zon heel de tijd geschenen tot het donker is geworden dus .. Toen ik om iets voor half negen klaar was met het maken van mijn koude spaghetti met tomaat en ajuin heb ik de bus gepakt naar de Piazza de Ferrari. Van daaruit een bus naar mijn werk en om iets over 9 was ik er . Ik heb mijn eten in de ijskast gezet en ben toen beginnen werken aan mijn analyse tot 13u. Vandaag had ik het gevoel dat het goed vooruitging dus dat is okè hè . Tijdens de middag heb ik mijn spaghetti opgegeten voor de kerk in de zon en ben ik iets later op zoek gegaan naar de apotheker voor wat zonnecrème en oordopjes. Deze laatste heb ik nodig omdat ik zelfs Bart nog hoor snurken en half stikken als ik met mijn hoofd onder het kussen lig en met mijn hand erop . Maar de meeste apothekers hier in de buurt sluiten ook op de middag dus dacht ik in de avond snel even langs te gaan.. Na de middag heb ik rustig verder gewerkt aan mijn analyse en voor ik het wist was het weeral 6 uur.. Toen had ik nog snel gezegd dat ik nog naar apotheker moest voor zonnecrème en oordopjes en ze hebben me gezegd dat ik de zonnecrème beter in een supermarkt koop en dat zij zelf oordopjes zou meebrengen omdat haar vriend er toch heeft van in de schietschool , handig! Ik ben daarna eerst nog naar de winkel gegaan voor weer veel inkopen en in de avond hebben we dan , met    en kippenfilet gegeten en daarna heb ik afgedroogd en mij achter de laptop gezet voor mijn Italiaanse les . Het is wel handig om dit allemaal eens te bekijken, aangezien ik dit allemaal op mijn eigen had geleerd en ook met mijn aanwezigheid hier heb ik deze dingen allemaal al zo goed als onder de knie . Maar vanaf een paar lessen zal het wel moeilijker worden zeker.. Morgen is het woensdag dus de week gaat weer snel voorbij.. Ciao e a domani!



    27-04-2010, 19:37 geschreven door Wouter.Cools  
    26-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 52

    Oké, om vandaag te beginnen wil ik eerst al zeggen dat mijn wens van gisteren toch al zeker een dag heeft mogen duren :p. Ik deed deze ochtend de rol omhoog en het weer was stralend: open hemel, zon en zeer warm . Ik heb eerst nog de was uit het wasmachine gehaald, deze opgehangen en mijn droge T-shirt en broek van gisteren gestreken. Toen ik de bus om half 9 pakte zag ik op de thermometer dat het al 20 graden was! Eenmaal in Brignole aangekomen ben ik dan te voet naar de Via Roma gegaan om daar de bus te pakken. Ik had de 34 genomen met de rapte, maar ik was precies even mijn kluts kwijt en zo kwam ik terecht in de Via Assarotti . Ondertussen was het al 9 uur . Ik ben dan terug naar beneden gegaan en dan even gewacht op de eerste bus die ik dacht dat me wel naar mijn werk zou brengen.. 5 minuten later was ik terug bij de Via Garibaldi, en dat is dus vlakbij de Via Roma waar ik eerst uitkwam . Toen dacht ik van wat is me dat hier en ben ik te voet verder gegaan naar mijn werk. Om 20 na 9 kwam ik aan en zag ik dat er nog niemand op de bureau was . Ik heb toen eerst de rolluiken open gedaan, een praatje gaan doen met mijn andere collega’s die er wel al allemaal waren en toen heb ik mijn laptop opgezet. Maar na 2 keer heropstarten werkte hij nog niet helemaal goed. Toen heb ik hem nog eens opgezet en om iets over half 10 kon ik dan uiteindelijk beginnen met mijn werk. En warm dat ik het had, aangezien het toen ik binnen ging op het werk de thermometer al 24 graden aangaf . Tijdens de voormiddag heb ik voor de verandering verder gewerkt aan mijn analyse en om 13u ben ik dan met Bart naar de afdeling van de universiteit gegaan voor vreemde talen. Ver was het niet gaan aangezien het achter het gebouw van PerForm ligt. We moesten daar zijn om iets te vragen over de Italiaanse les die we online kunnen volgen wanneer we willen en ook om een papier in te vullen. Om iets voor half 2 ben ik dan voor de kerk mijn patatten met mayonaise gaan opeten die ik gisteren had klaargemaakt. Achteraf ook nog een banaan dus dat smaakte ook, alleen was het eigenlijk echt te warm om daar te zitten . Ik denk dat de temperatuur voor de (witte) kerk opliep tot 35 graden, als het niet meer is.. Ik heb wel gehoord dat het morgen gaat regenen, maar ik hoop dat ze ongelijk hebben . In de namiddag heb ik dan ook weer verder gewerkt aan mijn verslag en om 16 uur ontdekte ik een fout in het begin waardoor ik het even niet meer zag zitten. Zoals altijd ben ik dan een appel gaan eten en een nieuwe fles water (was het maar vodka ). Ik zat er namelijk met het tellen ergens 2 studenten van de 661 naast, maar vooraleer ik doorhad waar . Het gevolg hiervan was dat ik veel moest veranderen en dat dit natuurlijk niet leuk is en veel tijd in beslag neemt, maar niets aan te doen zeker. Om 6 uur vertrok ik met de bus naar Brignole en toen naar ons appartement, waar ik om 5 voor half 7 aankwam. Toen ben ik meteen aan de spaghetti begonnen zodat ik om half 8 aan mijn eerste Italiaanse les kan beginnen. Na deze warme en zware dag hoop ik morgen op een warme en minder zware . Ciao e a domani!



    26-04-2010, 18:52 geschreven door Wouter.Cools  
    Gastenboek
  • eten
  • Waltri
  • Omdat ..

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs