Vrouwen Oranje zijn met 0-7 nog lief voor Macedonië
De Vrouwen van Oranje hebben de eerste wedstrijd onder interim-bondscoach Ed Engelkes winnend afgesloten. Tegenstander Macedonië kreeg een 0-7 nederlaag te verwerken. De score is enigszins aan de 'lage kant', aangezien de vorige ontmoeting tussen beide teams in 13-1 eindigde.
Zonder Daphne Koster en Kirsten van de Ven - die door de aswolk niet konden vliegen vanuit respectievelijk Amerika en Zweden - wilde Oranje de score zo hoog mogelijk op laten lopen. Het was de bedoeling om fel te beginnen en vroeg te scoren.
Dat gebeurde ook. Na zeven minuten spelen stond het al 3-0 door goals van Anouk Hoogendijk, Marloes Pieëte en Sylvia Smit. Onder aanvoering van Manoe Meulen, die rechtsback Dyanne Bito overigens haar honderdste duel in het Nederlands elftal zag afwerken - kwam Oranje nog voor rust op 0-6.
Eerst was het Meulen zelf die de doelvrouwe van Macedonië verschalkte, daarna was het de beurt aan Manon Melis, die wél op tijd aanwezig was bij het Nederlands team. Melis speelt net als Van de Ven in de Zweedse competitie. Dankzij AZ-aanvaller Chantal de Ridder werd het na 44 minuten zelfs 0-6.
In de tweede helft kon Oranje de score verdubbelen, maar daar slaagde het niet in. Sterker nog, pas na 84 minuten viel de 0-7 door een goal van invalster Renee Sleegers. De kansen waren er om veel te scoren, de doelpunten vielen alleen niet in het net. Oranje blijft voorlopig tweede met twee punten achterstand op Noorwegen, dat een duel minder in actie kwam. http://www.voetbalcentraal.nl/nieuws/49482/vrouwen-oranje-zijn-met-07-nog-lief-voor-macedoni-not-read
KUMANOVO Het Nederlands vrouwenelftal heeft de uitwedstrijd tegen het zwakke Macedonië met grote cijfers gewonnen. Het duel in Kumanovo, het zesde in de WK-kwalificatie, eindigde donderdag in 0-7. Voor Dyanne Bito (AZ) was het haar honderdste interland.
Interim-bondscoach Ed Engelkes, vervanger van de onlangs vertrokken Vera Pauw, telde in Macedonië zeven doelpuntenmaaksters: Anouk Hoogendijk, Marlous Pieëte, Sylvia Smit, Manoe Meulen, Manon Melis, Chantal de Ridder en Renee Slegers.
Zonder Daphne Koster Daphne Koster en Kirsten van de Ven, die buiten Nederland voetballen, maakten de trip niet mee. Ze konden zich door het verstoorde vliegverkeer niet tijdig bij de selectie voegen.
Door deze zege leidt Nederland nu in de groep 2 met dertien punten, één meer dan Noorwegen. De Scandinavische favoriet heeft echter pas vier wedstrijden gespeeld en nog niets ingeleverd. Oranje ontvangt de Noorsen nog wel, in juni in Zwolle.
FC Twente-speelster Marlous Pieëte heeft donderdag met een doelpunt bijgedragen aan een ruime overwinning van het Nederlands dameselftal op Macedonië.
In de Milano Arena in Kumanovo werd het liefst 0-7 voor de ploeg van interim-trainer Ed Engelkes. Pieëte begon in de basis en werd na 80 minuten vervangen. Anouk Dekker, ook van FC Twente, mocht na 66 minuten invallen. De andere
doelpunten van Oranje kwamen op naam van Anouk Hoogendijk, Sylvia Smit, Manoe Meulen, Manon Melis, Chantal de Ridder, Renee Slegers.
Nederland is eerste met een punt meer dan Noorwegen. De Scandinaviërs, die twee duels minder speelden, zijn op 19 juni in Zwolle de volgende tegenstander van Oranje.
KUMANOVO - Het Nederlands vrouwenelftal heeft de uitwedstrijd tegen het zwakke Macedonië met grote cijfers gewonnen. Het duel in Kumanovo, het zesde in de WK-kwalificatie, eindigde donderdag in 0-7. Voor Dyanne Bito (AZ) was het haar honderdste interland.
Interim-bondscoach Ed Engelkes, vervanger van de onlangs vertrokken Vera Pauw, telde in Macedonië zeven doelpuntenmaaksters: Anouk Hoogendijk, Marlous Pieëte, Sylvia Smit, Manoe Meulen, Manon Melis, Chantal de Ridder en Renee Slegers.
Daphne Koster en Kirsten van de Ven, die buiten Nederland voetballen, maakten de trip niet mee. Ze konden zich door het verstoorde vliegverkeer niet tijdig bij de selectie voegen.
Door deze zege leidt Nederland nu in de groep 2 met dertien, één meer dan Noorwegen. De Scandinavische favoriet heeft echter pas vier wedstrijden gespeeld en nog niets ingeleverd. Oranje ontvangt de Noorsen nog wel, in juni in Zwolle.
KUMANOVO - Het Nederlands vrouwenelftal heeft het zesde duel in de strijd om WK-kwalificatie winnend afgesloten. In Kumanovo won de ploeg van interim-coach Ed Engelkes met 0-7 van Macedonië. Voor Dyanne Bito (AZ) betekende het duel met de hekkensluiter van groep 2, haar honderdste Oranje-optreden.
De goals kwamen van Anouk Hoogendijk, Marlous Pieëte 0-2, Sylvia Smit, Manou Meulen, Manon Melis, Chantal de Ridder en Renee Slegers. Het duel met Macedonië was het eerste zonder bondscoach Vera Pauw. Ze werd vervangen door interimcoach Ed Engelkes.
Daphne Koster (Sky Blue FC) en Kirsten van de Ven (Tyresö FF) reisden niet naar Macedonië af in verband met verstoring van het vliegverkeer door een IJslandse vulkaan.
Oranje nam door de zege de leiding in groep 2 over van Noorwegen. Nederland heeft nu 13 punten uit 6 duels. De Noorse vrouwen hebben één punt minder,