Kevin brengt alle nieuws over het internationale vrouwenvoetbal
07-04-2009
Belgisch vrouwenvoetbal boert verder achteruit
Na de verontrustende resultaten van een week eerder tegen Roemenië van België A, werd het Belgische vrouwenvoetbal de voorbije dagen opnieuw zwaar met de neus op de feiten gedrukt. Om te beginnen was er een oefenmatch van de Belgische u19 tegen Nederland. Voor de Nederlanders was het woord oefenmatch wel een heel leterlijke omschrijving. Ze haalden het met zware 0-5 cijfers. Alle doelpunten vielen na de rust. Iets wat grotendeels op de betere conditie van de bezoeksters duid. Hiermee word nog maar eens het ongelijk bewezen van zij die beweren dat meer dan twee keer per week trainen absoluut geen noodzaak is. De Belgische Bondscoacn Anne Noe wist on achteraf mee te geven dat ze toch een goede eerste helft hadden gespeeld. Spijtig dat een match twee helften duurt. Ook kwam ze met het excuus dat verschillende speelster tijdens de rust dienden vervangen worden door het feit dat ze dag tervoren al een bekermatch hadden gespeeld met hun club. Waarom dan plant de KBVB een oefenmatch in hetzelfde weekdn van de 1/4 finale van de beker. Dit terwijl het een week later pasen is en dan alle ploegen vrij hebben. Begrijpen wie kan. Voortsv was er haar schoonheidsfoutje waarin ze sprak over de Nederlandse eredivisie waarin de ploegen meer topduels hebben omdat er maar 6 ploegen in die eredivisie zitten. Dit terwijl het er in werkelijkheid 7 zijn. Tekend voor hoe goed men op de hoogste is. Het blijft zonde van al het talent. Want we schrijven het nog maar eens. Er is genoeg talent in België maar het kader zit totaal fout. Ook was er het debacle van de Belgische u17 in de tweede kwalificatieronde voor het EK. Na een eerste nederlaag tegen de Tsjechen 0-1. Ging men tegen Spanje met zware 0-5 cijfer voor de bijl. Kwalificatiedromen dus opborgen en afwachten of tegen Engeland het scorebord groot genoeg zal zijn. het vakje van de bezoeksters dan. Belgsich bondscoach Joelle Piron u17 vroeg zich achteraf af waarom reeds bij 0-5 werd afgefloten. Dit terwijl je normaal toch pas een set gewonnen hebt als je 15 punten scoorde. Ook was het nog maar de eerste set. Je moet er toch 3 winnen???
ADO Den Haag heeft de inhaalmatch tegen SC Heerenveen gewonnen. 1-2 werd het . Voor Den Haag 2 goals van Jill Willmot en voor Heerenveen 1 van Sylvia Smit
Femke Maes zal met haar FCR Duisburg de europese finale tegen Zvezda 2005 spelen. 3-1 winst zorgde daarvoor tegen Lyon na een 1-1 een week terug toen Femke ook scoorde.
Zvezda 2005 heeft opnieuw gestund in de women's cup. Na Frankfurt wipte het nu ook Umea. Dat dus ondanks goals van Hanna Ljungberg en Medelaine Edlund de 2-0 uit de heenmatch niet kon goedmaken.
Marijke Callebaut en Djurgarden blijven het goed doen in Zweden. Ze versloegen Pittea IF met 4-0 en zijn zo met een 6 op 6 de nieuwe competitie begonnen. Therese Brogarde bracht de thuisploeg op 1-0, score die door Victoria Svensson verdubbeld werd. Linda Fagerstom nam de laatste twijfel weg en Victoria Svensson maakte met haar tweede doelpunt van de dag nog de 4-0
Tijdens de wedstrijd SC Heerenveen - AZ Alkmaar (0-4) kwam een record aantal toeschouwers op voor een competitie wedstrijd vrouwenvoetbal in Nederland.7000 toeschouwers lieten zien dat Nederland op weg is naar de wereldtop.
Superwinst voor Marijke Callebaut en Djurgarden op eerste speeldag
Marijke Callebaut en Djurgardens zijn hun seizoen op meer dan voortreffelijke wijze gestart. 0-7 winst op het veld va Statenna IF. Marijke maakte ook het 5de doelpunt in de wedstrijd.
Statenna IF - Djurgardens 0-7
Victoria Svensson 0-1 Sara Thunebro 0-2 Malin Engdahl 0-3 Victoria Svensson 0-4 Marijke Callebaut 0-5 Alexandra Hoglund 0-6 en 0-7
FCR Duisburg heeft de topper tegen Bayern Munchen niet tot een goed einde kunnen brengen. Het werd een 1-2 Nederlaag. Nicole Banecki opende de score, Inka Grings maakte Gelijk maar een tweede goal van Banecki zorgde voor Beierse feesten.
Topwedstrijd tussen 2 van de 4 titelkandidaten in Duitsland en deze eindigde in een 2-2 gelijkspel. Jennifer Zietz opende de score en na een eigen doelpunt stond het even later 2-0 voor de thuisploeg. Frankfurt kwam echter terug na goals van eerst Sarah Schatton en dan Sandra Smisek. Dit gelijkspel is goed nieuws voor Femke Maes en FCR Duisburg.