Kevin brengt alle nieuws over het internationale vrouwenvoetbal
08-12-2008
VS andermaal het beste land ter wereld
Net zoals in 2002 is de wereldtitel onder de 20 jar naar Amerika gegaan. 2-1 zege tegen Noord Korea door doelpunten van Sidney Leroux en Alex Morgan in de extra tijd mildere HU NAM CHA nog. zo is de VShet vrouwenvoetballand van 2008 als we de Olympische titel van de Seniores ook in gedachten houden
De wedstrijd tussen Duitsland en Frankrijk was een aangenaam kijkstuk en echte propaganda voor het vrouwenvoetbal. door de Duitsers met 5-3 gewonnen. zo leggen ze beslag op de bronzen Medaille. de meeste aandacht ging in deze wedsytijd naar Marie Pollman die drie treffers voor haar rekening nam eerst de zo stond Duitsland dankzij haar snel 3-0 voor. daarna kon Marine Pervier milderen tot 3-1. Maar Julia Simic pikte dan haar doelpunt mee en 4-1. dan tweede doelpunt Marine Pervier 4-2. Lisa Schwab was het met 5-2 en Marie Laure Delie maakte de 5-3
USA verslaat Duitsland met het kleinste verschil en is tweede finalist
Dankzij het 5de doelpunt van Sidney Leroux op voorzet vanNicky Washinton won de USA van Duitsland en gaat het naar de finale tegen Noord Korea Zondag aanstaande. De Duitsers spelen tegen Frankrijk voor brons. Na het doelpunt houd de USA de druk goed af en Duitsland heeft geen echte kans meer. Verdiende zege
Noord Korea naar de finale van het WK onder de twintig jaar
Frankrijk - Noord Korea 1-2
Wedstrijd die vooral in de tweede helft een spectaculair verloop kende. Bij de rust stond het nog 0-0 maar na rust was het Nora Coton Pelagie die Frankrijk op weg zette naar de finale. RI UN HYANG maakte echter gelijk ndat Noord Korea al een goal afgekeurd zag. Daarna trof Frankrijk 2 keer e lat maar in de extra tijd was RI Ye Gyong die de 1-2 genadeloos binnen schoot. zo staat titelverdiger Noord Korea opnieuw in de finale. deze zal het tegen of VS of Duitsland spelen die straks nog spelen.
Kleintjes kunnen soms groot zijn: Equatoriaal Guinee wint de Africa Cup voor vrouwen.
Verstopt tussen Gabon en Kameroen, 28.051 vierkante KM groot en 616.459 inwoners. Groter is Equatoriaal Guinee niet. Toch wist dit pitoreske landje voor een enorme stunt te zorgen door de zesde editie van de African Nations Cup for women te winnen. Hiervoor versloeg het in de finale Zuid Afrika met 2-1. Daarmee zijn ze trouwens nog maar het tweede verschillende land in de geschiedenis dat het tornooi weet te winnen. de vorige 5 edities werden namelijk allemaal door Nigeria gewonnen. In de 22ste minuut was het Blessing Naduja die haar land naar een 1-0 voorsporng schoot. in de 35ste wist Zuid Afrika wel nog op gelijke hoogste te klimmen via een goal van Alice Mattlou haar 6de doelpunt van het tornooi. in de 66ste minuut haalde kapitein Genevova Anonma met een vrije trap de zege binnen. Ook haar 6de doelpunt van dit tornooi waardoor de twee laatsgenoemde speelsters trouwens topschutster zijn. Al zijn ze het thuisland toch mag d eprestatie van het kleine landje als een stunt van formaat bestempeld worden.
Nigeria pakte brons door Kameroen na het nemen van strafschoppen te verslaan met 4-3. De Reguliere wedstrijd eindigde op 1-1
Toen Panini in het seizoen 2006-2007 voor het eerst aandacht schonk aan het vrouwenvoetbal beperkte dit zich nog tot enkel het Logo de trainer/trainster en ploegfoto van alle teams uit de hoogste afdeling. Vorig jaar werd dan een stapje verder gegaan en kwam ook elke doelvrouw en elke kapitein in het boek. Voor het derde jaar komt er van al de ploegen nu ook een goalgetter in beeld. Bij Jabekke is de doelvrouw ook Kapitein waardoor de vice kapitein een plaatsje krijgt. Leuk dat Panini een boek dat toch altijd populair is geweest er zo mee voor zorgt dat jonge kinderen meer en meer leren dat ook vrouwen kunnen voetballen.
Naast dus logo en groepsfoto zien we de volgende gezichten uit ons vrouwenvoetbal in Panini Football 2009:
RSC Anderlecht
Sonja De Schepper (Tr)
Thora Helgadottir (D)
Anneleen Segers (K)
Aline Zeler (G)
Lentezon Beerse
Nico De Vleeschauwer (Tr)
Katrien Hufkens (D)
Susanne Peters (K)
Kim Verlooy (G)
Braine Rebecq
Jean-Marie Blondelle (Tr)
Morgane Passemier (D)
Gina Di Natale (K)
Florence Remy (G)
DVK Egem
Geert Vanhevel (Tr)
Karolien Stevens (D)
Lindsay Verschichel (K)
Majorie De Ramelaere (G)
KSV Jabekke
Jean-Pierre Vanheerswyghels (Tr)
Kizzy Van Brackevelt (D-K)
Isabelle Plaisier (G)
Lien Sanders (V.K.)
Oud Heverlee Leuven
Luc Goossens (Tr)
Sabrina Broos (D)
Marijke De Saint Hubert (K)
Yana Daniels (G)
Famkes Merkem
Jean-Marie Saereman (Tr)
Bianca Minne (D)
Sarah Verschaeve(K)
Jozefien Plaetevoet (G)
Sinaai Girls
Tamara Cassimon (Tr)
Kristel Merckx (D)
Katrien van Rooy (K)
Angelique De Wulk (G)
Sint Truiden
Mario Michiels (Tr)
Anneleen Haesen (D)
Annelies Timmermans (K)
Kristel Verelst (G)
Standard Femina Liege
Mohamed Ayed (Tr)
Sofie Van Houtven (D)
Ingrid Van Herle (K)
Audrey Demoustier (G)
KVK Tienen
Eddy Reyniers (Tr)
Heide Peeters (D)
Petra Vanelderen (K)
Isabelle Ebodaghe (G)
Vlimmeren Sport
Paul Lauwereyns (T)
Romy Van Troy (D)
Evelien Stoffels (K)
Andrea Gooris (G)
White Star Woluwe
Eddy Nipal (Tr)
Kelly Ickmans (D)
Angelique Walravens (K)
Evelyne Oremans (G)
Zuid-West Vlaanderen
Geert Dhont (Tr)
An Malfait (D)
Christine Saelens (K)
Annelies Van Den Steen
Sommige van de trainers zijn ondertussen al vervangen we merken dat Panini zijn boek waarschijnlijk reeds samenstelde voor het begin van de competitie.
Ze is een van de twee speelsters die momenteel bovenaan staat op de topschutsterslijst op het WK onder de 20 jaar in Chili. Samen met de Franse Le Sommer zit ze al aan 4 stuks. Maar er is meer: Nu speelt ze dan wel voor de VS. Maar tijdens het vorige tornooi onder de 20 in 2006 kwam ze nog uit voor Canada. ondertussen nam ze de Amerikaanse Nationaliteit aan en komt ze uit voor de VS. Daarmee is ze een van de weinigen die al voor twee landen uitkwamen. Ze is ook goed bij schot een speelster waar de stars and stripes in de toekomst wel eens veel plezier aan kunnen beleven. denken we maar een de seniorentornooien als het WK 2011 en de Olympische spelen van 2012
Duitsland als vierde en laatste team naar de Halve finales
Duitsland versloeg Brazilië met 2-3 en plaatst zich zo voor een halve finale tegen de VS misschien wel een voortijdige finale. Brazilie kwam nog 1-0 voor via een own goal van Caroline Schiewe maar Silvie Banecki maakte er 1-1 van dan werd het 1-2 via Nathalie Bock en die andere Banecki Nicole met haar tweede van het toornooi 1-3.Via Adriane werd het nog wel 2-3 maar verder kwamen ze niet en zo nemen we dus afscheid van die mooie inworpen van Leah. Mischien tot het grote wk in 2011
Inge Heirmans wa voorbije zaterdag goed bij schot in de topper tegen Vlimmeren Sport. STVV won de deze topper in de hoogste klasse van het Belgische vrouwenvoetbal met maar liefst 1-5. Heiremans maakte 3 van de 5 goals. op www.vrouwenvoetballen.be kan je een mooie reportage zien vande deze match. een video samenvating en inteviews.
op bovenstaande Link kunnen jullie een mooie fansite zien over de Amerikaanse doelvrouw Hope Solo die ook bij de laatste 10 kanshebsters is voor Wereldspeelster van het Jaar te zijn. volgens velen is ze dan ook de beste doelvrouw ter wereld. ze is trouwens niet de enige keepster die kans maakt want ook nadine Angerer is genomineerd.
In deze vooruitgeschoven wedstrijd kwam Heerenveen na 19 munten nog wel 1-0 voor Via Ilse Meeksma maar kort voor rust maakte Ellen Jansen er 1-1 van. de partij leef in een draw te eindigen maar in de blessuretijd waren het opnieuw Ellen Jansens en Maaike Heuver er 1-3 van. De Belgische doelvrouw Gave Van Poucke werd tijdens de rust vervangen met een blessure aan de enkel.
Belgisch vrouwenvoetbal ook dit jaar weer in Panini
De bekende plaatsjesboeken van Panini besteden voor de derde opeenvolgende keer aandacht aan het vrouwenvoetbal. ook dit jaar weer prentjes van de Belgische eerste klasseploegen. Tof idee dat de jeugd misschien wat meer met het vrouwenvoetbal in contact zal brengen.
In de Bundesliga werden dit weekend 3 wedstrijden gespeeld. De andere 3 werden verplaatst naar 15 februari omwille van het gemis van de speelsters die actief zijn op het WK onder de 20 jaar in Chili