Inhoud blog
  • Actua: opslag met 39% onvoldoende in Rio : politie en brandweer staken voor carnaval
  • Volgende Jeugdkampioenschappen - Update
  • Brazilië - update - gelezen in De Morgen na terugkeer
  • Slot : een gelukkige Mher
  • Eindevaluatie met de coach
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Jeugdwereldkampioenschap Brazilië 2011

    18-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Speelzaal

    In de ochtend zijn we alvast de speelzaal gaan verkennen.
    Dit is de ingang:



    Om 11u was het er binnen nog heerlijk rustig, de laatste zaken werden klaargezet.
    Bij aanvang van de eerste ronde om 16u was er van die rust niet veel over.
    Het viel niet mee om in de enorme chaos de weg te vinden naar het juiste bord...

       

    Zoek de 7 verschillen!

    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fotoverslag ronde 1
    Hierbij een fotoverslag van de aanvang van ronde 1.

         Jasper

         Iris

         Arno

         Louise

         Rein

    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ronde 1 - Nabeschouwing door trainer IM Mher Hovhanisian : So You think you can play chess, watch Belgium
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vrijdag 18 september 2011

    Zo sprak de Voorzitter van de Federacion Ajedrez de menigte toe, waarna er een hartelijke lach uitbrak... De eerste woorden bij de openingsspeech waren meteen een kleine vergissing; het is namelijk 18 november... Vergissen is menselijk.

    Jullie kregen al live-verslaggeving hier, maar dit zou niets zijn zonder de meesterlijke commentaar van onze deskundige Mher Hovhanisian, alom geprezen door de vrouwen hier ter plaatse.

    Vandaar een EXLUSIEF Shocked interview.

    "Mher, wat vond je van de partij van Jasper?" :

    Zoals U terecht opmerkte tijdens de live-flash was Jasper outstanding.  Het was een klassieke partij van de 19e eeuw, zoals Botwinnik-Capablanca : makkelijke winst op grootmeesterniveau. Het was een Siciliaanse draak. Hij heeft alle plannen zeer goed uitgevoerd tot in de perfectie. Hij heeft eerst de witveldige loper afgeruild om c8-veld vrij te maken voor de toren. Wit heeft alleen op c4 een probleem, dat wordt zwak. Jasper heeft dat goed ingezien met een heel goed plan, met name Pe5-Pc4, dat in combinatie met g7-loper. Dan heeft hij b2-pion gewonnen, hij ruilde nog sterke paard af met Pb6-plan en dan begon hij druk te zetten op c2-pion.
    Uiteindelijk won Jasper zijn partij met veel overschot."

    So you think you can play chess, dan moet je zeker naar deze partij kijken, zegt Mher het met een uitsmijter.

    Mher gaat in een stuk door over de partij van Louise  "Wit speelt de Russische opening heel passief; Louise nam initiatief en begon een sterke aanval op koningsvleugel en kreeg goede stelling met pion op h4. Mits een lange rokade zat het heel goed. Ze viel heel sterk aan, maar er kwam ook tegenspel. Naast flankaanval, wou Louise tegelijk een centrumaanval brengen. Na een heel mooie combinatie was er een klein foutje waardoor partij verloren ging. Spijtig, Louise verdiende zeker de partij te winnen. Ze was heel sterk!"

    Arno speelde volgens Mher H "een Siciliaanse partij, supermooi gewonnen. Over de extra informatie moet je contact nemen met Hugo", bulderlacht Mher H. Na een tournee generale weet je er alles van."

    Aanvullend wil Mher nog bij vermelden dat hij een kwaliteitsoffer deed dat heel knap was en perfect werkte. Verdiend en makkelijk gewonnen.

    Rein, zo dacht Mher, zou makkelijk winnen, "maar zijn tegenstander hield goed vol na de Engelse opening. Het bleef redelijk gelijk. Uiteindelijk won Rein een pion en ging hij rustig over tot het binnen halen van het punt. Er was een logisch eloverschil en op dat niveau moet je elke partij lang spelen."

    "Iris speelde ook een zeer goede Russische partij, waarbij ze een pion voorstond. Na lange strijd  wordt het gelijk. Die Chinese heeft geen elo, maar China is een sterk land. Iris speelde sterk en het zou remise kunnen worden of misschien zelfs winstkansen. Het was interessante partij tot het foutje op het einde met b4 waarop Lxf2 volgt. Ik verwacht nog veel van Iris, maar er is zware tegenstand. We zijn hier wel op het WK.

    België staat met 3 punten op vijf: ben jij tevreden als coach ?

    De jongens hebben heel goed gespeeld en punten gehaald. De meisjes speelden ook heel goed, maar haalden de punten net niet. Met 3 op 5 op de eerste dag ben ik tevreden, want vaak haalt België dit niet op de eerste dag. Dit is een goede start, ongetwijfeld te wijten aan het feit dat de kinderen goed opgewarmd waren. We trainden tijdens de Allerheiligenvakantie en ook de voorbije 5 dagen zeer intens. We kwamen op tijd in Brazilië om te acclimatiseren en we genoten even van Rio de Janeiro : het Copacabana-strand, de mooie Braziliaanse vrouwen (bulderlach), het Christo-beeld en het wereldberoemde Maracana-voetbalstadion. Onvergetelijk voor de kindjes.
    Zo waren ze echt perfect klaar. Ik denk dat het een goed begin is van dit tornooi. Morgen wordt zwaar maar we gaan heel goed voorbereiden.





    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.België - Rest of the World 3-2
    Uiteindelijk heeft Rein kunnen winnen.

    Iris verloor als laatste.

    Conclusie : globaal goede dag met 3 op 5. Verslag volgt later.

    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Arno gana !
    Arno wint na een heel mooie partij.

    Louise moet echter afwikkelen en kan het niet houden.

    Volgens Arno zou Iris toch kansvol zijn, ondanks eerdere berichten.

    We keep you in touch.

    Feestje voor Arno!

    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Live flash
    De partij van Louise is om gek van te worden : ze won een kwaliteit tegen een pion maar krijgt nu een zware tegenaanval over haar.

    Ook Arno houdt het heel chaotisch. Er staat een toren van hem in, maar die mag niet gepakt worden of het gaat zo mat. Zware aanval van Arno. Zou moeten goed zijn. Hij loopt vol vertrouwen rond.

    Rein houdt het erg stabiel, met licht voordeel. Wel heel weinig tijd voor tegenstander : 9 minuten voor 20 zetten.

    Iris staat materialiter nog gelijk, maar toch licht voordeel voor de Chinese. Houdt ze het ?

    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Live
    Stand van zaken om 18u30

    Louise gaat volop voor de aanval. Ze gaf eerst een pion voor veel tegenspel op de koningsvleugel en heeft zonet haar loper geofferd voor een pion. We weten nog niet of dit aangenomen wordt, maar de stelling ligt volledig open. Al haar stukken wijzen naar de koningsvleugel.

    Arno is ook zwaar in de aanval en heeft twee pionnen gewonnen in een complexe stelling!!! Zien hoe dit afloopt want er is tegenspel en er staan overal stukken in.

    Iris heeft een pion genomen, maar er is redelijk wat tegenspel voor de Chinese tegenstander, misschien wint ze een pion terug...

    Rein heeft de volledige diagonalen onder controle met een loper en een dame en vervolgens op de h-lijn twee torens. Positioneel ziet het er sterk uit, materieel nog volledig gelijk.

    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgium vs Rest of the world 1-0!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Er is hier bij de speelzaal helaas geen internetvoorziening, dus een live verslaggeving is wat lastig. Gelukkig kwam daarnet toevallig een Braziliaanse vader naast ons zitten. Hij blijkt een Belgische moeder te hebben. We raakten aan de praat en al snel bood hij zijn persoonlijke internetverbinding met ons te willen delen. Dus kunnen we, voor zolang het duurt, de actuele gebeurtenissen live verslaan.

    De eerste uitslag is binnen, Jasper laat weinig heel van zijn Argentijnse tegenstander en verovert voor België het eerste punt!

    Volgens onze verslaggever ter plaatse (volgens het thuisfront al vergeleken met de legendarische "Jan Wauters vanop de motor") is er hoop dat er nog wel iets bij zal komen vandaag.
    Rein, Iris en Arno hebben degelijke stellingen. En ook Louise houdt zich voorlopig knap staande tegen haar veel hoger geplaatste tegenstandster uit Brazilië.

    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1ste ronde
    De indeling van de eerste ronde is bekend.

    Solis Abraham (Peru-1585 elo) - Verstraeten Rein
    Alboredo Julia (Brazilië - 1813 elo) - Beukema Louise
    Verstraeten Iris - Peng Xinbei (China - nc)
    Sterck Arno - Silva Heredia Mario Alejandro (Peru - nc)
    Reburdo Rodrigo Herman (Argentinië - nc) - Beukema Jasper. 

    Veel succes 

    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kleine problemen zijn er om op te lossen

    Op vraag van een blogbezoeker willen we dit kort toelichten. Iris schreef namelijk dat er een groot probleem was, te groot om op te schrijven...

    Om iedereen gerust te stellen, een klein woordje uitleg en vooreerst : alles is perfect in orde, maar het dagje was wat chaotisch.

    1. Het begon vanochtend: ons heel vriendelijk gastgezin voerde ons naar de luchthaven, maar we vertrokken een half uur te laat... De twee auto's moesten nog gehaald worden. Ondanks onze vraag om meer ruimte te voorzien voor de bagage, was hier wel 'sim' (ja) op geantwoord, maar niet naar gehandeld. Gevolg : de bagage werd onwaarschijnlijk bij elkaar gepropt, zelfs op de schoot bij de kinderen om niet extra over en weer te moeten rijden voor enkele mensen. Het was even krap qua tijd, maar we haalden onze vlucht.

    2. Eten. Voor 5 uur ontbijten is niet echt realistisch, ook al is het dan in België 8 uur in de ochtend. We leven immers al enigszins op Braziliaanse tijd. Echter de twee maaltijden op de twee vluchten waren ... onbestaande. Aangekomen in Goiania was er volgens de organisatie geen tijd om te eten (men sprak ook geen Engels...), dat zou volgen in Caldas Novas..., maar die busrit zou 2,5 uur duren tot 13u30... 

    3. De overstap in Brasilia was krap. De eerste vlucht had 40 minuten vertraging zodat er 10 minuten over bleven. We hebben dit gesignaleerd aan de stewardessen (in Portugees uiteraard) en het vliegtuig wachtte (maar we konden geen eten of drinken kopen).

    4. Grootste probleem : bij onze aankomst werden we gebracht naar een ander hotel dan hetgeen gereserveerd was... en dat op een afstand van 20-25 minuten van de tornooizaal. We weigerden dit, omdat het veel te ver stappen is in de hitte en na wat gepalaver (vertaling: door elkaar heen praten zonder opschieten) en getelefoneer wilde men ons terugbrengen. Echter de chauffeur had alle bagage uitgeladen en weigerde ons te brengen. Hij moest overuren doen... 

    Uiteindelijk daar vertrokken geraakt na wat gediscussieer, bleek men ons in ons gereserveerde hotel niet te willen ontvangen, want wij waren elders geboekt volgens de computer... Dit heeft veel voeten in aarde gehad, nl van 13u30 tot 18u45... Veel koppigheid, onwil, weigeren Engels te spreken kwamen op het schaakbord versus veel onverzettelijkheid van onzentwege. We hebben in onze strategie toch een aantal dreigingen ingestoken die werkten. Ook de tussenkomst van Sandra was bijzonder nuttig. Sandra, bij deze hartelijk dank. De mail die zij had gekregen van de organisatie met de benaming van het juiste hotel, werd doorgestuurd naar ons mailadres (dank u Steve Jobs voor de uitvinding van de iPhone) en naar het hotel. Uiteindelijk kon niemand nog ontkennen dat wij goed zaten.., 
    maar dan bleek dat het hotel vol zat...

    Nee, dus, ook dat klopte natuurlijk niet, want anders zaten we nu niet hier... Uiteindelijk hebben we deze uitputtingsslag gewonnen en zijn de kinderen met een gevoel van 'een eerste overwinning' fier naar de kamers gelopen.

    We waren nog net op tijd voor het eten.

    Ten slotte nog een duik in het overheerlijke warme water van Caldas Novas. Zaaalig! Echt, waar.


    Zodus, elk probleempje is opgelost. We zijn er klaar voor!  U ook ?



    18-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    17-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goodbye Rio !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag werd de knop omgedraaid, we deden het rustig aan en vulden onze dag met trainen en wat ontspanning.

    In de voormiddag 2,5 uur training van Mher 

    Daarna een snelle hap: pizza de queijo, acai, maracuja, pajo de queijo...

    Vervolgens een beetje ontspanning en openingsstudie tot het avondeten.

    We hebben voor het laatst zelf gekookt: rijst met wortelen, broccoli, tomaten, aubergine, pompoen en een uitje.

    Uiteraard gevolgd door een lekker ijsje, beloofd door Mher als de training goed verlopen was.

    Ten slotte was het tijd om in te pakken: morgen om 5u Crying or Very sad vertrekken we naar Caldas Novas

    Rein


    Hierbij foto van de jongens die aan het ontspannen zijn: chillen met de computer



    17-11-2011 om 07:15 geschreven door Hugo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dwars door Brazilië
    Na een dubbele vlucht vanuit Rio de Janeiro via Brasilia naar Goiania volgde nog een 2 uur durende transfer met de bus naar Caldas Novas.
    Henk Jan slaagde er in om vanuit de rijdende bus het volgende fotoverslag te maken. Het geeft een aardig beeld van het fraaie Braziliaanse landschap.

          

         

          

          

          

         

         

    17-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vertrek vanuit Rio naar Caldas Novas
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De Belgische delegatie is goed aangekomen in Goiana airport.

    Morgen begint het WK dan echt.
    Vrijdag om 19 uur Belgische tijd is de eerste ronde. 7
    Zaterdag is de 2de ronde om 18 uur.
    Zondag spelen ze 2 partijen: De 3de om 13 uur en de 4de om 20 uur.
    Maandag is een rustdag.

    17-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dankbaar
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Bij ons vertrek uit Rio past enige dankbaarheid.

    We hebben mogen genieten van een unieke stad, met meer inwoners dan België zelf, waar alle culturen samen leven.

    We leefden vlak aan het bekende Copacabanastrand : zon, zee, strand.

    We werden 'hemels' gastvrij ontvangen door Braziliaanse mensen, woonden bij hen in, maakten het dagelijkse leven mee op een krappe ruimte, maar vooral we zagen niets dan blije, lachende mensen, die de kern van het leven dagelijks toepassen.

    Tussendoor zagen we 5 vriendelijke kinderen, die zorgzaam met elkaar omgingen en als het nodig was zich ernstig voorbereidden op het tornooi.

    Stomverbaasd keken we naar Christo en beleefden we een letterlijk en figuurlijk 'hoogtepunt'

    Gelovig of atheïst

    Op zo'n moment kan je alleen dankbaar zijn

    Dankbaar aan Louise, Jasper, Arno, Rein, Iris omdat we hier mogen zijn

    17-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    16-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Christus Verlos ons !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dinsdag : de dag van Christo.

    Vandaag trokken we naar het unieke Christusbeeld.

    We dachten vooraf dat we toch even moesten gaan kijken, maar daar aangekomen waren we met z'n allen heel erg onder de indruk.

    Het is werkelijk gi-gan-tisch. Je ziet het van in de verte in de bus. Je rijdt dan door een stuk REGENWOUD en stijgt redelijk snel.

    De chauffeur houdt halt onderweg waardoor je de kans krijgt op een werkelijk uniek uitzicht op Rio de Janeiro. (foto's hieronder)

    Nog even klimmen en je bent boven en komt tot vlak bij het beeld. We waren met stomheid geslagen. Hoe kan men een dergelijk beeld daarboven krijgen. Het is namelijk gebouwd op een 710 meter hoge berg, de CORCOVADO.

    Het beeld is daarenboven zelf nog 38 meter hoog. Het is een symbool van de verspreiding van de Christelijke boodschap en is onthuld in 1931. Er is 10 jaar aan gebouwd.

    Het is verkozen tot één van de zeven wereldwonderen.

    Wat ons betreft, meer dan terecht. 

    Geniet mee

    16-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maracana - voetbalstadion
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Maandag bezochten we het wereldberoemde voetbalstadion van Rio, Estadio Mario Filho.

    Het ovaalvormige stadion is geopend in 1950 en wordt nu verbouwd voor het WK voetbal van 2014. In dit stadium zal de finale gespeeld worden tussen België en Brazilië.

    Vroeger had het een capaciteit van 183.000 plaatsen. Tina Turner heeft in 1988 een wereldrecord gevestigd door een concert te geven voor 188.000 toeschouwers.

    Het stadion is de thuishaven voor de vier clubs van deze stad:
    - Flamengo: rood-zwart-wit
    - Fluminense: wit-rood
    - Vasco da Gama: zwart-wit
    - Botafogo: zwart-wit

    16-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schaker zkt dame - aflevering 4
    Maandagavond werd Mher opnieuw gespot door de papperazzi, in aanwezigheid van dezelfde dame als eerder;

    Blijkbaar heeft deze een persoonlijke date kunnen versieren.

    Mher en de plaatselijke mooie Ellen communiceren via Internet. Zij tikt een tekst in en dat wordt vertaald naar het Nederlands. mher doet het omgekeerde.

    Daar bloeit iets moois;

    Oeps : nu blijkt dat deze website helemaal vertaald wordt naar het Portugees door Ellen... 

    Wat er ook van zij : Ellen ligt aan de kop in de verkiezingspolls in Rio De Janeiro.

    16-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rio in 3 minuten
    Een samenvatting van ons verblijf: we hebben een klein filmpje gemaakt van 3 minuten waarin je de belangrijkste zaken ziet:

    -prachtige stranden
    -supervriendelijke, goedgeluimde mensen
    -zon
    -Christosbeeld
    -regenwoud
    -spelende kinderen

    en dit alles met de muziek ontleend van de Vengaboys : Brazil, Brazil

    Geniet ervan.







    15-11-2011 om 23:32 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rio de Janeiro - de favelas
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Rio is een enorm grote stad; het telt meer inwoners dan België.

    Volgens de officiële statistieken zijn er 11 miljoen inwoners. Volgens onze Braziliaanse vrienden zijn het er al veel meer.

    Henk Jan trok een mooie foto vanuit onze verblijfplaats.

    Je ziet heel treffend hoe er kleine huizen op een heuvel gebouwd zijn; allemaal op elkaar geplakt. Enkel op die manier kunnen er zoveel mensen zo dicht op elkaar wonen.

    Net gisteren verscheen een artikel over de favela's op deredactie.be:
    http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/buitenland/111113_Brazilie_favelas
     (Hugo)

    15-11-2011 om 14:27 geschreven door Hugo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schaker zoekt dame - aflevering 3
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Mher is op zoek naar een dame die zijn leven wil delen.

    Wie wil deze lieve man verwennen? Mher gaat op zoek in de metro van Rio de Janeiro.

    Beste kijker, wat vindt u van deze dame?

    15-11-2011 om 00:00 geschreven door johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)


    Archief per week
  • 13/02-19/02 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs