Louis BOSTYN : âVertrouwen voor de match tegen Anderlecht.â
Louis
BOSTYN : Vertrouwen voor de match tegen Anderlecht.
De bekerzege tegen Antwerp gaf Essevee een boost in aanloop naar de
topper tegen Anderlecht. Zulte Waregem hoopt om dringend ook in competitie de
punten te pakken. Op de voorlaatste speeldag van de playoffs halverwege mei
lagen de kaarten helemaal anders toen Zulte Waregem met 1-2 verloor en
Anderlecht ons toch nog de enige thuisnederlaag van het seizoen aansmeerde.
Krijgen we een tegenstander die zoals tegen Lierse en Patro Eisden te pakken is
of is paars-wit net zoals tegen Galataseray superieur ? En toch Toen Essevee
drie jaar terug in november met Darije Kalezic ongeveer dezelfde resultaten
neerzette was er ook Essevee-Anderlecht. Essevee kwam in die partij 2-0 voor en
er was een supersave van Proto nodig op een schot van Maréval of het was 3-0
waarna Anderlecht toch nog de match deed kantelen tot 2-3. Een openbaring dit
seizoen is Louis Bostyn. De doelman die overkwam van Roeselare stond Europees
twee keer in het doel door de blessure van Bruzzese terwijl Sammy Bossut nog
van vakantie genoot na het WK.
Louis, wat vond je van de wedstrijd van gisteren op Antwerp ?
Ik
was derde keeper dus heb die verplaatsing niet zo intens meegemaakt als de
ploegmaats. Ik was wel aanwezig in het stadion en zat in de zittribune. Ik vond
dat we een goeie match hebben gespeeld. Het deed deugd om nog eens te winnen en
de groep heeft vertrouwen getankt voor de wedstrijd tegen Anderlecht.
Hoe voelt het voor je om nu niet meer op die bank te zitten ?
Dat
is natuurlijk niet leuk maar ik ken mijn plaats. Ik probeer hard te werken om
weer op die bank te geraken. Ik speel nu met de beloften, maandag wonnen we nog
met 0-2 in
Genk.
Hoe kijk je terug op die unieke ervaring toen je twee keer eerste
doelman was tegen het Poolse Bydgoszcz ?
Dat
was geestig voor me. Momenteel is de situatie helemaal anders, ik moet blijven
werken en de trainer proberen te overtuigen. Ik was tevreden over die twee
matchen. Dat was een nieuwe ervaring voor me, zoiets had ik nog niet meegemaakt
en het was zo veel te leuker dat het goed uitdraaide en we ons wisten te
kwalificeren voor de volgende ronde.
Hoe reageerde jouw omgeving tijdens die periode eind juli ?
Ik
heb veel felicitaties ontvangen van vrienden. Dat was allemaal leuk. Ook veel
mensen begonnen zomaar te praten tegen me zoals supporters na de match. Maar
het is de bedoeling dat ze mij blijven kennen.
In feite is het voor jou een grote stap voorwaarts als je vergelijkt met
vorig seizoen Roeselare waar je zelden eerste doelman was ?
Vorig
seizoen stond ik een drietal keer in doel, zoals tegen Heist maar verloren met
1-0. Dat was op het einde van het seizoen en de motivatie was al niet optimaal
meer bij onze ploeg. Overigens vertrok toen zowat de ganse ploeg. Het jaar
ervoor keepte ik enkele wedstrijden méér omdat Gilles Lentz toen geblesseerd
was. Ik heb KSV Roeselare dit seizoen nog niet aan het werk gezien het komt
er nog wel eens van maar het is moeilijk om dit te combineren nu ik bij Zulte
Waregem zit.
Klopt het dat doelmannentrainer Gianny De Vos jou ontdekte ?
Ja.
Via mijn makelaar was er interesse en zo is Gianny De Vos dan komen kijken en
dan is het snel gegaan.
Hoe kijk je aan tegen de wedstrijd tegen Anderlecht ?
We
willen een goeie prestatie neerzetten. Anderlecht heeft het al ieder jaar
moeilijk gehad in Waregem. Ik heb er vertrouwen in. Eens we opnieuw weten te
winnen zal de trein vertrokken zijn.
Wat leren de wedstrijden uit de jeugd met Roeselare tegen Anderlecht je
?
Blijkbaar
heb ik altijd tegen Romelu Lukaku gespeeld. Toen was hij nog niet zo bekend, ik
wist ook nog niet wie hij was. Ik weet wel dat Lukaku tegen mij nooit gescoord
heeft !.
Wat heb je al bijgeleerd sedert je bij Zulte Waregem aan de slag bent ?
Dat
ik veel meer techniek heb ten opzichte van bij Roeselare. Ik begin daar ook
meer op te letten op training dat ik om voor ik de bal moet pakken een betere
positie te kiezen.
Wat is jouw ambitie verder bij Essevee ?
Om
tweede doelman te worden. Ik kom wel goed overeen met Sébastien Bruzzese.
* Nog
een beetje op voorhand maar voor Louis Bostyn alvast een gelukkige verjaardag
op 4 oktober. Louis wordt er dan 21.
* De
wedstrijd tegen Anderlecht wordt geleid door Joeri Van De Velde.
*Vorig
seizoen was Essevee-Anderlecht een spektakelmatch met in de laatste seconde het
winnende kopbaldoelpunt van de toen vertrekkende Franck Berrier.
Francky DURY :âZijn niet fier dat we 16 spelers moesten aantrekken.â
Francky DURY : Zijn niet fier dat we 16 spelers moesten aantrekken.
Op de tradionale persbabbel van donderdagmiddag kwam trainer Francky Dury aan het woord.Hij heeft het over de groeipijnen van dit seizoen en hoopt dat Essevee straks definitief uit de onderste regionen kan wegspurten.
Francky, is iedereen fit voor de match op Charleroi ? Op uitzondering van Steve Colpaert is mijn kern compleet.
Beschik je dan niet over te veel spelers ? Onze situatie is gekend maar we moeten erdoor. We hebben dit seizoen een mindere start en ik moet te lang zoeken in het klassement naar Zulte Waregem op een vijftiende plaats. Hoe sterk was onze ploeg niet vorig seizoen als je de prestatie van Conté ziet dinsdag die probleemloos meedraait in een topclub. We moeten bouwen aan iets nieuws en sommigen zijn geduldig daarvoor en anderen ongeduldig. Ik heb een groep met kwaliteiten en een goede focus. Ik was niet verrast over Conté zijn prestatie, ik was fier op hem omdat ik weet van waar hij komt en heb hem woensdag een bericht gestuurd. Hij heeft ook een grotere transferwaarde dan hetgeen Sv gekregen heeft. Hij is naar hier gekomen toen hij bij Gent in de put zat velen hebben toen hij kwam gelachen met die transfer; dat was ook zo bij Malanda en Hazard en vorig jaar deed Conté een goed seizoen. Ik wou hem nog houden en meer werken aan zijn statistieken. We hebben met elkaar gediscussieerd bij zijn transfer, dat is een ander punt. Het deed pijn dat hij wegging. Als een club als Anderlecht aan je mouw trekt is het normaal dat de speler zelf ook interesse heeft. Lokeren staat hierin sterker, ze plakken zoveel miljoen op een speler en die gaat niet weg. Zij staan sterker in hun structuur. Wij willen ook kansen aangrijpen om ons budget te verhogen. Ik heb Conté zien invallen op Lierse en zag zijn volledige match op Galataseray als analist bij Belgacom Tv : hij deed het met verve en je mag niet vergeten dat was Champions League hè. Bovendien heb ik Anderlecht zelden zo superieur geweten. Zeker het eerste uur, na de inbreng van Bruma kende ze wat meer problemen.
Heb je in je kern van de nieuwelingen ook spelers die je zie doorbreken ? Ik denk dan in de eerste plaats aan Jonathan Benteke. Hij heeft een eerste volledige week meegetraind. Dat zal met vallen en opstaan zijn maar geloof me, er zijn er nog. Het is voor eens stuk onze visie van jongeren aan te trekken. Eerst worden ze gescreend, dan is er de ontwikkeling en moeten er vervolgens resultaten gehaald worden. We moeten zorgen dat we daar als ontwikkelaars nog béter uitkomen.
Er werd al gesproken over een communicatieprobleem tussen je spelers. Vind je die opmerking terecht ? Noem mij eens één club in Europa waar maar één voertaal wordt gesproken. Nergens meer. Ik heb in mijn kern één speler die geen Frans en Engels kan namelijk Ferreira, maar hij volgt Franse les. Alle anderen begrijpen elkaar. Chuks Aneke en Glynor Plet volgens zelfs ook Franse les. Zondagmorgen heb ik met mijn groep vijf minuten gepraat over de match en twee uur met de staf zaterdagavond. We hebben een analyse gemaakt : van 1) géén correcte uitslag was en daar blijf ik bij 2)oplossing van het individu en 3)oplossing van het team. We moeten - te beginnen op Charleroi niet met te veel druk spelen. De spelers komen hier toe met een goede mentaliteit en ik hou van mijn spelers. We proberen wel snel weg te geraken uit die gevarenzone. Ik weet dat je met een middelmatige start nog goed kunt eindigen.
Hoe zie je jouw eerste transferperiode als technisch directeur ? Als rumoerig. De club heeft een correctie moeten uitvoeren, we zitten met een investering en zaten met Hazard die wegging, een Kums die al een overeenkomst had met Gent van voor de start van de voorbereiding en er werd al aan de mouw van Conté getrokken. Vandaag is dat de markt. Ze mogen in België wat meer respect hebben voor Essevee, want wij geven de voedingaan de topclubs. We zijn niet fier dat we 16 spelers moesten aantrekken maar waren voor een stuk verplicht om dit te doen. Ik vraag gewoon wat meer respect tijdens de onderhandelingen ten opzichte van andere ploegen. In feite is er voor mij weinig veranderd : Denk je dat ik Malanda niet zelf gehaald heb, én Hazard, Kums, Conté, Verboom. Ik heb Habibou toen ik hier toekwam zelfs uit de B-kern gehaald.
Maar Charleroi van vrijdagavond is voor Zulte Waregem een cruciale partij ? We steken op de club met zijn allen nu een tandje bij. Vorig jaar zijn we op de slechtst mogelijke plaats geëindigd als vierde. We waren niet klaar voor de Europa League en kenden een moeilijke competitiestart. Mijn jongens hebben geen stress maar zijn in deze situatie nieuwsgierig omdat ze kwaliteiten hebben.
Willie OVERTOOM :âKom het best tot mijn recht in combinerende ploeg.â
Willie OVERTOOM :
Kom het best tot mijn recht in combinerende ploeg.
Nà de match op AA Gent op de vierde speeldag dacht menig Esseveesupporter dat met het vierluik Moeskroen-Péruwelz, Westerlo, Waasland-Beveren en Charleroi een moeilijke seizoensaanhef zou weggewist worden.
Het ene succes(seizoen) is het andere echter niet en vrijdag krijgt Essevee een volgende kans om een
broodnodige driepunter binnen te rijven. Tegen Charleroi dat slechts één puntje meer telt weeral een uiterst belangrijk duel voor de troepen van Francky Dury. Ik was verrast dat er zo veel spelers zijn vertrokken
liet de coach zich ontvallen voor Essevee-Waasland Beveren. De oefenmeester moet inderdaad een
totaal nieuw elftal smeden en dat vergt blijkbaar veel tijd. Als je weet dat van de Essevee-Waasland Beveren
van vorig seizoen in de basisploeg met Bossut en DHaene slechts twee spelers zijn overgebleven...
De tè lange transferperiode werkte ook nefast waardoor een belangrijke Conté nog voor Anderlecht koos.
Soit, we moeten door met de (vele) nieuwelingen maar voor de trainer is/blijft het zoeken.
Brengt hij tegen Charleroi weer andere spelers in het elftal ? Eén van hen is misschien Willie Overtoom.
De 28-jarige ex-speler van Heracles en AZ is toe aan een nieuw avontuur bij Zulte Waregem en is
daar gelukkig mee. Tegen Waasland Beveren viel Willie al in na 67 minuten wedstrijd.
Willie, wat is jouw eerste indruk van Zulte Waregem ?
Het bevalt me hier goed. Alles is goed geregeld en ik voel me heel relaxed en ook het niveau is goed.
Ik vergelijk deze club een beetje met Heracles. Ik heb begrepen dat het de voorbije wedstrijden nog
niet lekker liep en dat de club op zoek ging naar nieuwe spelers. Zulte Waregem speelde Europees
tegen PSV en met AZ speelde ik ertegen op stage in Marbella dus ik kende de ploeg al wat.
Bij Heracles kende ik veel succes omdat ik in een goed voetballende en combinerende ploeg het
best tot mijn recht kom. Op die manier kon ik voor Heracles ook veel scoren.(40 goals op 115 wedstrijden).
Daarna ging het heel wat minder bij AZ waar ik met Gert-Jan Verbeek, Dick Advocaat en
Marco Van Basten drie trainers kende.
Waarom verliet je Nederland ?
Ik had geen zin om weer op de bank te zitten, ik wou gewoon spelen. Er waren sowieso opties.
Het voetbal van Zulte Waregem is aanvallend; ze willen positief voetballen en daar hou ik van.
Mijn beste positie is op de 10, maar ik kan ook op de flank uit de voeten. Op die plaats stond ik ook al
veel tijdens de eerste trainingen. De intentie is om hier op de flank te spelen en dan naar binnen te komen.
Ik zal spelen waar de ploeg me nodig heeft. Ik heb Glynor Plet gevraagd naar deze club en het voetbalniveau
en hij gaf me een positieve indruk en ondertussen kan ik die enkel maar bevestigen.
Ik heb samen met Glynor gespeeld met Heracles en dat we elkaar al kennen maakt de aanpassing wat
makkelijker. Ik tekende hier voor één seizoen.
Hoe zie je jouw ambitie voor dit seizoen ?
Ik wil terug plezier beleven en lekker voetballen. Als je goed presteert komt de rest vanzelf, eventueel de
nationale ploeg van Kameroen. (Willie telt al drie selecties voor het Kameroense nationale elftal).
Wat verwacht je van de Belgische competitie ?
Ik ben benieuwd naar het niveau van de competitie. Ik zag vooraf al een match in Belgische competitie met
Club Brugge-Anderlecht en afgelopen weekend onze match tegen Waasland-Beveren.
Kom je ook in België wonen ?
ik heb de dubbele nationaliteit, mijn vader is immers Nederlander. Ik woon al mijn hele leven in Nederland.
Ik heb een huis staan in Alkmaar maar wil nu voor de kinderen in Gent komen wonen.
Jake is er twee en Senna vier. Ikzelf heb drie zussen en één broer.
- De club ziet het grote belang in van de uitwedstrijd naar Charleroi en legt gratis busvervoer in.
- Mo Messoudi begon aan de vorige wedstrijd tegen Waasland Beveren en zag met Robson en Ibou twee
van zijn ex-ploegmaats bij OHL scoren.
- Met Rossini ziet Essevee weer een ex-speler terug bij Charleroi.
- Op 22 februari van dit jaar haalde Charleroi het thuis met 3-2 van Essevee : François bracht de thuisploeg op voorsprong,
Pourie maakte gelijk net voor de rust. De ingevallen Sylla bracht Zulte Waregem op voorsprong maar Neeskens Kebano
maakte vlug gelijk. De winnende treffer kwam van de voet van Tainmont. Eerder werd het in de heenronde 1-1.
Voorbeschouwing Zulte Waregem - Waasland-Beveren met Tom ROSENTHAL en Karel DâHAENE.
Voorbeschouwing Essevee-W.Beveren met Tom ROSENTHAL en Karel DHAENE.
Op de laatste dag van de transferperiode toverden Toon Mertens en zijn medewerkers met de Belg Tom Rosenthal nog een Belg uit de Engelse competitie uit hun hoed. Weinig Esseveefans die hem op heden al kennen al bestaat de kans dat daar gauw verandering in komt. Vader Ronny maakte furore in België bij Standard en vooral Club Brugge eind de jaren 80. Met Rosental en aanvoerder Karel DHaene hebben we het onder meer over de belangrijke match van zaterdag tegen Waasland-Beveren.
Tom ROSENTHAL :
Tom, waarom koos je voor Essevee ?
Ik voelde dat ik in België in het eerste elftal kon spelen, in Engeland niet. Mijn vorige ploeg Watford wil immers zo snel mogelijk naar de Premier League en heeft geen tijd om jonge spelers te proberen.
Wat weet je van Zulte Waregem ?
Ik weet dat dit een club is die jongeren een kans geeft. Mijn pa Ronny kent de Belgische competitie goed. Ik wist dat Francky Dury de trainer was en kende enkele spelers zoals onder meer Aneke en Ekangamene. Ik speelde ook één keer tegen Chuks Aneke. Ik sprak ook met hem over Zulte Waregem en hij was blij voor mij dat ik hier tekende. De coach belde me daags voor ik tekende en sprak me over de plannen voor dit seizoen en daarin paste ik. Ik ben er zeker van dat ik kansen zal krijgen want dat kon ik afleiden uit het gesprek met de trainer. Ik kan op de zes, de zeven en de acht spelen en ben rechtsvoetig. Ik ben een technische speler die het spel begrijpt en een troef is mijn snelheid. Mijn vader was destijds ook heel snel. Ik tekende voor twee seizoenen bij Zulte Waregem.vertelt Tom die Engels en Frans spreekt.
Watford was ook het laatste team van Ronny Rosenthal ?
Dat klopt, in 1999. Watford was belangrijk voor mijn familie, het was ook mijn eerste professioneel team. Momenteel doet hij scouting, niet specifiek voor één team maar veel teams in Europa. Hij kent ook goed Gert Verheyen, mijn coach bij de U19 van bij Brugge. Ik verblijf in Waregem en de eerste maanden blijft mijn broer Dean bij me.
Je bent net terug en speelde met de Belgische U19 in Servië maar dat werd geen succes
We verloren de laatste partij met zware cijfers van Frankrijk(7-0). We speelden niet goed. In oktober is er een nieuwe uitdaging met de eerste kwalificatieronde voor het EK. We zijn dan ingedeeld in een groep met Engeland, Luxemburg en Wit-Rusland. Vrijdag train ik een eerste keer met Zulte Waregem. (ook voor Sylla en Ndiaye is dat na interlands het geval).
Je hebt een naamgenoot die een Engels komiek is. Ken je hem ?
Ik ken hem maar heb hem nog niet ontmoet.
Karel DHAENE :
Karel, hoe kijk je aan tegen de match van zaterdag tegen Waasland- Beveren ?
Ik ben heel blij met de last minute transfers. Er kwamen jongens bij met balvastheid als Willie, James en Jesper. Het zijn ook spelers met ervaring. Jongens met kwaliteit die voor de jongeren voor een goede balans zorgen want er was onevenwicht. Mijn gevoel is een stuk beter dan twee weken geleden. Op training is er meer rust in balbezit. Dat moet zich nog vertalen in de match met puntengewin, hopelijk tegen Waasland Beveren. Het is een beetje een nieuwe start, als we willen opklimmen in het klassement moeten we winnen.
Veel ploegen waren nog zoekende ?
Dat is het nadeel van de transferperiode. Er gebeurt nog veel in de laatste week en het seizoen begint eigenlijk voor veel ploegen pas op 1 september. We denken voorlopig niet aan play-off één. Daarvoor hebben we onze start wat gemist, laat ons een nieuwe analyse maken binnen zes matchen.
Met Steve Colpaert vorm je altijd een belangrijke tandem en die heb jijzelf ook al gemist ?
Automatismen zijn belangrijk, ook verdedigend. Steve had eerst een hersenschudding en is nu langere tijd out.
Wie wordt zijn vervanger ? Labor ?
Het is de bedoeling dat hij speelt dit weekend. Jéremy heeft kwaliteiten, is in Westerlo ook al goed ingevallen.
Kan je stellen dat Mendy en Ferreira nu wat verbrand zijn ?
Het was voor hen geen cadeau om tegelijkertijd aan te treden in de verdediging, als je maar één speler moet vervangen is dat ook makkelijker. Voor Ferreira was er een taalprobleem en hij heeft tijd nodig. Formose Mendy heeft kwaliteiten en deed het zo slecht niet op Westerlo maar iedereen onthoudt natuurlijk die penaltyfout.
De trainer had het al over een gebrek aan communicatie de laatste matchen. Zal dit nu verbeteren denk je ?
Er zijn nu jongens bijgekomen met ervaring. Ik denk aan Jörgensen die zich vlot aanpast en gewoon is van op een hoger niveau te spelen. Hij is hier bovendien al een vijftal seizoenen.
Heb je al een idee hoeveel nieuwelingen zaterdag aan de aftrap komen ?
Ik heb al een idee hoe de coach zal spelen, hij heeft dat vandaag(donderdag)al wat uit de doeken gedaan. De ploeg zal er wel anders uitzien. Voor ons was het een goed moment dat er een interland was. Als het goed draait is het nooit een goed moment maar er zat toch al wat druk op de matchen tegen Moeskroen-Péruwelz en Westerlo.
Wie benadert van de nieuwe spelers het meest het profiel van Thorgan Hazard ?
Ik denk het meest James Troisi, hij speelt ook op de 10 en heeft die vinnigheid. Ook Overtoom is een goede voetballer maar die is meer voor op de flank. Het niveau is sowieso vooruitgegaan op training, de juiste keuzes worden gemaakt zoals de bal net op tijd afgeven. Een type-elftal zou er nu misschien snel kunnen staan.
* Scheidsrechter voor Essevee-Waasland Beveren is Laurent Colemonts. Christophe Virant en Jerome Efong Nzolo komen alvast tot Nieuwjaar niet meer in actie omdat ze tot twee keer toe niet slaagden voor hun fysieke testen.
* Bij de tegenstander is David Destorme geschorst. De middenvelder genoot- toen hij nog voor Dender voetbalde nog ooit de interesse van Zulte Waregem.
* Op het middenveld heeft Francky Dury door de aanwerving van Troisi, Overtoom, Rosenthal en Jörgensen voor de match van dit weekend plots veel keuze en dit uit elf(!) middenvelders en dan rekenen we Theo Bongonda nog tot de aanvallers.
* Woensdagavond tegengekomen met de fiets in Waregem :Ernest Nfor : hij is nochtans aangesloten bij Neftçi Bakoe maar de competitie ligt er momenteel stil.
* Jonathan Delaplace nu Rijsel kwam woensdag zijn ex-ploegmaats goeiedag zeggen op training.
* Ondanks dat de werken goed opschieten zal de nieuwe tribune nog niet in gebruik worden genomen tegen Anderlecht.
Charni EKANGAMENE : âIk ben fier voor Zulte Waregem te spelen.â
Charni EKANGAMENE : Ik ben fier voor Zulte Waregem te
spelen.
De uitstekende prestaties van Thorgan Hazard de voorbije twee seizoenen
bij Zulte Waregem hebben duidelijk hun weerklank op het aankoopbeleid van de
club : Zo stallen Europese topclubs sindsdien hun talenten bij Essevee : Chuks
Aneke van Arsenal is zon voorbeeld net als Charni Ekangamene. Van Manchester
United kwam de Antwerpenaar het middenveld versterken. Sinds de Europese
uitmatch in Soligorsk staat Charni in het basiselftal van Francky Dury en doet
dat met verve. Aan de Esseveefans nu nog de oefening om deze moeilijk uit te
spreken familienaam bij de ploegopstelling luidkeels door het stadion te doen
galmen als de stadionspeaker Ekangamene aankondigt
Is de kater van op Gent al een beetje doorgespoeld Charni ?
Deze
pagina is omgeslagen, de focus ligt op de volgende partij tegen
Moeskroen-Péruwelz. We speelden geen al te beste partij. Nochtans domineerden
we tot het tegendoelpunt en dan volgden wat kleine foutjes.
Ik vond dat Essevee zeker een gelijkspel had verdiend want bij een 2-1
tussenstand was er ook nog Sylla op de lat ?
Zeker
en vast. Wanneer we 0-1 voor stonden hadden we inderdaad de partij in handen en
waren er kansen op een tweede doelpunt, o.m. voor Plet nà en ikzelf vlak voor
de rust met een knal die ik voorlangs besluit. Jammer genoeg viel het doelpunt
aan de overkant en kregen we op korte tijd twee goals tegen.
Hoe kwam in het tussenseizoen jouw transfer naar Zulte Waregem tot stand
?
In
het begin wist ik niet veel af van Zulte Waregem. Ik volgde wel het Belgische
voetbal maar kwam enkel naar België op vakantie want mijn familie woont in
Antwerpen. Ik werd opgebeld in het tussenseizoen door de mensen van Zulte
Waregem. Mijn contract liep af bij Manchester United, maar ik kreeg van hen wel
een nieuw contract aangeboden. Er waren voor mij wat twijfels i.v.m. dat
contract en ik was blij voor Essevee te kiezen. Op vandaag is Zulte Waregem
toch de top van België en zag er een mooie club uit mét ambitie en daar waar ik
deel van uitmaken.
Heb je Van Gaal,trainer bij
Manchester, nog gesproken ?
Nee,
ik heb Louis Van Gaal niet meer gehoord.
Hoelang heb je hier getekend ?
Voor
vier seizoenen.
Je maakte daar deel uit van de A-kern ?
Ik
speelde een gans seizoen bij de beloften. Ik ben in januari kort uitgeleend aan
Carlisle United maar keerde na één maand terug naar Manchester. Ik vertoefde er
dus twee seizoenen bij de beloften en speelde vooral veel het laatste seizoen.
Af en toe trainde ik eens mee met de A-kern. Adnan Januzaj was daar als een
broer voor mij, ik had er dagelijks contact mee, ook buiten het voetbal. Ik
hoor hem nog vrij regelmatig. Die reeks met de beloften is niet enkel met
ploegen uit de Premier League want die divisie wordt anders ingedeeld : er
zaten ook tweedeklassers bij zoals Middlesbrough en Leicester City, Wigan was
daar niet bij.
Kende je Chuks Aneke al ?
Niet
echt, maar ik had tegen hem gespeeld bij de -18 jarigen in een duel tussen
Manchester en Arsenal.
Charni is een niet alledaagse voornaam. Vanwaar komt die ?
Mijn
moeder heet Annie en mijn vader Charly; dus het is een combinatie van de twee.
Je had een conditionele achterstand, op hoeveel % van je mogelijkheden
zit je nu denk je ?
Ik
denk ongeveer aan 70 à 80%. Het zit in stijgende lijn. Ik voel me beter, kan
iedere dag meetrainen en ook het wedstrijdritme gaat de hoogte in. Mijn laatste
wedstrijd was op 14 mei en daardoor kon ik in het begin nog geen volledige
wedstrijd aan.
Je hebt het rugnummer 43. Vanwaar dit groot getal ?
Bij
de jeugd bij Antwerp had ik altijd dat rugnummer. In Manchester heb ik dat
toevallig ook kunnen krijgen en gehouden.
Heb ik het juist voor als ik zeg dat Francky Dury hoog op loopt met Charni
Ekangamene ?
Ik
heb een positief gevoel over mijn nieuwe club en dit dankzij de trainer. Ik
moet mijn best blijven doen, zelfs al heb ik momenteel een basisplaats. Ik wil
mij op training en in de wedstrijden op een positieve manier laten gelden zodat
ik mijn bijdrage kan leveren.
Waar zie je Essevee eindigen op het einde van de competitie ?
Wij
zitten sowieso nog in een beginfase dus is dat moeilijk te zeggen. De trainer
is het team aan het bouwen en dat gebeurt niet op één,twee, drie. We worden op
alle vlak beter, dat zie je op training. De Europese matchen kwamen te vroeg
met daarbij matchen om de drie, vier dagen. Nu hebben we meer tijd om elkaar te
leren kennen en te trainen. We geven allen ons best te doen om zo de fans iets
terug te geven.
Te beginnen met Moeskroen-Péruwelz. Op papier kondigen zich de komende
vier matchen makkelijker aan dan de vorige vier ?
Klopt
inderdaad. We zien het wedstrijd per wedstrijd en de focus ligt nu op
Moeskroen-Péruwelz. Tijdens de eerste vier wedstrijden waren er goede en minder
goede momenten. We moeten de draad terug oppikken en elkaar helpen.
Hoe zie je de stap naar Zulte Waregem tijdens jouw voetbalcarrière ?
Als
een heel mooie stap. Ik ben heel blij en fier om voor deze club te spelen.
Ken je al een beetje het Waregemse dialect ?
Totaal
nog niet. Ik heb altijd in Antwerpen gewoond, ook nu weer.
Heb je dan files op weg van en naar Waregem, bijvoorbeeld de
Kennedytunnel nodig ?
Ik
heb geen files want de Kennedytunnel niet nodig. Ik rij af net voor
Zwijndrecht.
Laatste vraag; stel dat Januzaj weinig tot spelen toekomt bij Manchester
en aangezien je hem toch zo goed kent, probeer hem eens te overtuigen van
Essevee hè !
Het
zal alvast zeker geen probleem zijn dat Adnan eens afzakt naar het
Regenboogstadion om al eens een wedstrijd van mij te bekijken; als ik hem dat vraag
komt hij zéker af. Omgekeerd wil ik tijdens een vrij weekend ook nog eens een
match van Manchester United zien.
* Nà
de rode kaart op KAA Gent is Olafur Skulason geschorst. Zijn plaats achterin
wordt ingenomen door Steve Colpaert, terug na een hersenschudding en op Gent
ook al op de bank. Bongonda en Conté trainden terug mee, Jens Naessens wordt
komende dinsdag(pubalgie) geopereerd en zal drie maanden out zijn. Paye,
Benteke en Bruzzese volgen een individueel programma.
* Het
duo Diaby - Badri was bij Moeskroen-Peruwelz in de eerste vier wedstrijden al
goed voor elk drie doelpunten. Ook Sylla van Essevee prikte er al drie tegen de
netten zodat de kans bestaat dat de topscorer na vijf wedstrijden Jupiler Pro League
één van hen wordt
* Frederik
Geldhof moet als ref deze partij in goede banen leiden.
* Twee
ploegen waartegen Essevee vorig seizoen nog Europees speelde proberen door te
stoten tot de poulefase van de Champions League : Maribor tegen Celtic en APOEL
Nicosia tegen Aalborg terwijl Soligorsk in de Europa League uitkomt tegen PSV.
* Mevrouw
Mamoutou NDiaye, Lindsay Van Geele, is begin september te zien op VIER voor
het programma Komen Eten.
TOPPER VAN DE DERDE SPEELDAG : ESSEVEE-CLUB BRUGGE !
TOPPER VAN DE DERDE SPEELDAG : ESSEVEE-CLUB BRUGGE !
Nà
een deugddoende Oostenrijke vakantie Damüls voor de kenners richt ik weer
de pijlen op Zulte Waregem. Vanaf de (volgende) thuismatch tegen
Moeskroen-Peruwelz weer in de vorm van interviews. Tijdens mijn verlof waren er
twee pijnlijke nederlagen. Vooral het zware thuisverlies Europees
tegen Soligorsk kwam hard aan. De overwinningen tegen KVK en Bodygoczc gaven
een vertekend beeld en een tè goed gevoel merkte kapitein Karel DHaene niet onterecht
op. Op Lokeren kwam het combinatievoetbal van vorig seizoen al terug naar boven
maar verloor Essevee door een super Dutra. Feit is én dat was ook zo de
voorbije seizoenen dat Zulte Waregem pas op zijn sterkst kan presteren én
oogsten als de kern compleet is én iedereen aan hetzelfde zeel trekt. De
voorbije wedstrijden werden belangrijke spelers als Colpaert, Verboom, Cissako gemist;
die wellicht zondag tegen Club Brugge weer fit zullen zijn. Tegen een Club
Brugge dat al enkele duels geen tegendoelpunt kreeg maar ook nog niet
overtuigde kan dit een belangrijk gegeven worden.
Essevee-kapitein Karel D'Haene
Feit
is dat Francky Dury nog wat knopen dient door te hakken tegen zondagavond :
In
doel ongetwijfeld Sammy Bossut die de voorbije
wedstrijden ondanks de vele tegendoelpunten sterk staat te keepen. Overigens
ontvangt Zulte Waregem binnenkort van de FIFA een flinke som geld omwille van
Sammys aanwezigheid op het WK. Het geld van Olinga gaat trouwens naar
moederclub Malaga. Desondanks mag worden onderstreept dat Louis Bostyn het twee
keer tegen de Polen schitterend deed.
De
verdediging is voorlopig het
pijnpunt. Trainer Dury liet nog enkele jongens rusten op Soligorsk : linksachter wordt weer
Bryan Verboom al maakte Paye
donderdag in Wit Rusland een bevredigend debuut. Voor Karel DHaene wordt het interessant als de
tegen Soligorsk met een hersenschudding uitgevallen Steve Colpaert weer zijn plaats in het elftal kan innemen. Dit komt
de automatismen achteraan ten goede en beiden zijn doorheen de jaren op elkaar
ingespeeld, dat is een onmisbare tandem. Op de rechtsachter speelden de laatste
wedstrijden Mendy en Isci. Toch mag verwacht worden dat de veelbelovende van
Monaco gehuurde Cissako weer zijn
opwachting maakt na een lichte blessure.
Op
het middenveld moet trainer Francky Dury
nog wat keuzes maken : Aneke,
door de coach de nieuwe Fellaini genoemd, is door zijn uitstekende prestaties
een zekerheid. Als controlerende middenvelder(s) komen Ndiaye en/of Skulason in aanmerking. Conté, maker van een prachtig doelpunt
thuis tegen Soligorsk die voorlopig een meer bepalende rol krijgt, is ook een
certitude; al heeft de trainer ook de mogelijkheid om voor de tegen Lokeren
goed ingevallen Trajkovskite
kiezen. Toch denk ik dat Francky Dury Bongonda
aan de wedstrijd laat beginnen, nochtans presteert Theo nog niet op
hetzelfde peil als eind vorig seizoen.Op Soligorsk kreeg ook Ekangamene goede commentaren en debuteerde ook
Kylian Hazard. Later deze maand wordt nog een nummer 10 aangeworven zodat Aneke
een rij lager kan spelen.
In
de aanval kan indien Bongonda
start Sylla samen met Plet in de punt spelen, een positie die
Idrissa meer ligt dan op links. Zijn ze nu complementair of niet, feit is dat
beiden makkelijk scoren én Essevee door hen ook gevaarlijker kan zijn op
stilstaande fases. Het blijft verder wachten op de nog geblesseerde Benteke en Naessens.
Glaynor Plet en Francky Dury
Zondag
komt in een uitverkocht en kolkend Regenboogstadion Club Brugge op bezoek; voor
mij persoonlijk dè match van het seizoen en belangrijker dan KVK. Winst geeft
Essevee weer aansluiting met de top. Onder het motto chaque jour everything ;
succes Francky Dury en Co !
Zondag wordt het voor de Essevee-fans een weerzien met Davy De fauw
Karel DâHAENE :âLogische keuze dat ik de aanvoerdersband kreeg.â
Karel DHAENE :Logische keuze dat ik de
aanvoerdersband kreeg.
Met Karel DHaene heeft SV Zulte Waregem na de onverwachte transfer
van Davy De fauw naar Club Brugge een nieuwe kapitein. Een logische keuze
want de verdediger is al aan zijn negende seizoen toen in dienst van den
Essevee. De dubbele confrontatie tegen Zawiszwa Bydgoszcz deed de vernieuwde
spelersgroep met vertrouwen de partij van zondagavond tegen KVK tegemoet zien.
Dat vindt ook Karel DHaene.
Karel, leuk reisje naar Polen achter de rug ?
We
hebben de kwalificatie mee, dat was het belangrijkste; Qua reis was het een
kleine twee uur vliegen dus dat viel best mee. Een onbekende stad voor me,
360.000 inwoners maar we hebben geen tijd gehad die te bezoeken.
Hoe was het met de accommodatie ?
Het
stadion zag er niet groot uit maar er kan toch 15.000 à 20.000 man in. Het viel
me op dat het faire en sportieve fans waren. We kregen applaus toen we het veld
op kwamen en ook nà de wedstrijd. Dat we de partij wonnen maakte het natuurlijk
nog wat plezanter.
Chapeau toch voor wat die jonge doelman Louis Bostyn liet zien. Slechts
vijf wedstrijden in tweede klasse en meteen Europees voor de leeuwen gegooid !
Absoluut.
Hij was een beetje nerveus voor de eerste match hier thuis maar heeft het op het
veld heel goed gedaan. Ik ben blij voor hem. Vanuit tweede klasse meteen
Europees aan de bak.. Louis mag trots zijn op zijn twee prestaties.
Vanaf dit seizoen ben je de nieuwe kapitein van Zulte Waregem. Kreeg je
dat meteen te horen na de transfer van De fauw ?
Direct
nadat Davy wegging riep de trainer me en ik vond het logisch dat die vraag
kwam. De voorbije twee seizoenen deed ik ook reeds alles in overleg met Davy.
We deden veel samen, probeerden de groep te sturen en regelden praktische
zaken. Ik vond het dan ook logisch dat die band naar mij ging.
Het moet toch een eer zijn voor je de kapitein te zijn van Zulte
Waregem. Je groeide hier op, woonde in Waregem, nu in Zulte Jij bent nu dè man
van Essevee !
Ik
vind het uiteraard een eer en een erkenning en ik ben er trots op. Het
verandert in principe niet veel voor me, ik dacht altijd al in het ploegbelang
maar het valt nu wel meer op. Ik vind het chique. Maar het is niet iets waar ik
als speler om vroeg of zelf ging opeisen. Ten opzichte van vroeger ben ik ook
gegroeid in die rol.
Buiten het veld is er ook iets als de spelersraad. Wie behoort daar nu
toe en wat houdt die taak in ?
Ikzelf
met Ollie(Skulason), Steve(Colpaert) en Seba(Bruzzese). Dat kan gaan over de
premies Europees, de premies die afgesproken werden met het bestuur, het
disciplinereglement. Dit houdt in dat als er een jongen te laat komt op
training die een boete kan krijgen. Als kapitein kan ik dan ingrijpen maar ik
zal dat niet doen voor iemand die twee minuten te laat komt. Dan spreek ik met
die speler zodat zich dat niet meer voordoet. Andere zaken die aan bod komen :
zeggen wanneer we eten, de juiste kledij, uitgaanskledij, kostuum, de
praktische zaken in het spelershome, extra tickets
Er vertrokken dit seizoen enkele sterkhouders. Sven Kums vertrok naast
het financiële aspect ook omdat er volgens hem tè veel goeie spelers de laan
uitgingen. Wat was jouw opvatting hieromtrent ?
Ik
was het meest geschrokken van Davy De fauw. Ik had zoiets niet verwacht,
niemand eigenlijk bij Zulte Waregem. Dat er uitgaande transfers zouden zijn had
ik wel verwacht. Dat is eigen aan de club en het beperkte budget. Eerst gaan er
wat spelers weg en tijdens de voorbereiding zijn er wat testers en jonge
gasten. De laatste week van de voorbereiding kwam er nog wat bij met Plet en
Ekangamene. Er is Cissako die meevalt en Aneke die zich aan het integreren is.
Maar er is ook kwaliteit die er al was, gebleven : Het centrale verdedigersduo,
de doelman, centraal op het middenveld, de flanken met Theo en Ibrahima, de
linksachter. Kortom, de organisatie is gebleven.
Met Glynor Plet is er nu ook een èchte goalgetter die er de voorgaande
jaren niet was ?
Hij
is méér dan die goalgetter. Glynor is een targetman, technisch sterk, heeft een
goeie mentaliteit en is heel gedreven. Het is een echte aanwinst.
Plet en Aneke vinden elkaar al heel goed. Chuks is een beer op het veld.
Dat zal Pavlovic of de tegenstander van KVK die hem in de gaten moet houden ook
ondervinden !
Chuks
is uiteraard fysiek heel snel, heeft goeie voetjes en voert het snel uit. Hij
doet me wat denken aan Kevin Roelandts maar scoort ook makkelijk; dat zie ik
ook op training. Hij ziet het snel.
Als kapitein zal het jouw rol zijn om die vele nieuwe spelers het belang
van de streekderby in te peperen. Heb je dat al gedaan ?
Nog niet. Vandaag zaterdag en de dag van de match. We
zijn de voorbije dagen bezig geweest met Bydgoszcz. Vrijdag was er recuperatie
en maakten we de kopjes leeg. Er is nog tijd om dat belang te onderstrepen
tijdens de tactische bespreking.
En jij staat wellicht weer oog in oog met Ivan Santini. Dat wordt weer
een duel van trekken en sleuren ?
Het
is iemand die heel goed zijn lichaam gebruikt. Het is een targetspits, de
eerste zes maanden heel sterk bij Kortrijk. De laatste tijd ging het wat
minder. Ik herinner mij de partij vorig seizoen. Toen was gans Kortrijk heel
sterk maar wonnen wij de match op karakter.
* Afgelopen donderdag tweette Thorgan Hazard tijdens de tweede helft van
Zawiswa-Essevee Come on Essevee !. Thorgan is ons duidelijk nog niet
vergeten.
* Vorig
seizoen was de match tegen KVK de tweede in competitie en één week later op
het seizoen ook de eerste thuismatch van Essevee. In het slot scoorde Olafur
Skulason het enige doelpunt.
* Met
een scheurtje in de hamstrings is nieuwkomer en rechtsachter Cissako twee weken
out. Vervangers zijn ofwel Mendy of Isci. Afwachten voor wie Francky Dury kiest
in het doel : Bostyn, Bruzzese of toch nog de deze week terug hervattende
Bossut ?
* Tegenstander
KV Kortrijk met nieuwe trainer Yves Vanderhaeghe komt met moeite aan 18
namen op het scheidsrechtersblad. Chevalier is na een domme rode kaart in de
Play-off twee finale tegen Oostende geschorst; Poulain en Capon geblesseerd.
* De scheidrechter voor Essevee-KVK is Erik Lambrechts.
* Ondanks de werken achter het doel wordt de match voor 9000 fans gespeeld.
Verdedigers : Yarouba Cissako (Fra), Sefa Isçi (Tur), Karel
DHaene (Bel), Steve Colpaert (Bel), Formose Mendy (Fra), Djibrill Paye (Guinee) , Bryan Verboom (Bel) en Tiago Ferreira (Por).
Middenvelders : Fabrice Olinga (Kam), Chucks
Aneke (Eng), Aleksandar Trajkovski (Mac), Theo Bongonda (Bel), Olafur
Skulason (Ijs), Mamatou NDiaye (Mal), Kylian Hazard (Bel), Charni Ekangamene (Bel)
en Ibrahima Conté (Guinee).
Aanvallers : Idrissa Sylla (Guinee), Glynor Plet (Ned), Raphael
Cacérès (Fra), Jonathan Benteke (Bel) en Jens Naessens (Bel).
Inkomende transfers :
Louis Bostyn (Roeselare), Aleksander Trajkovski (eigendom, terug van KV Mechelen),
Kylian Hazard (White Star Bruxelles), Chucks Aneke (Arsenal), Sefa
Isçi (Anderlecht), Jonathan Benteke (Visé), Yarouba Cissako (Monaco,huur),
Djibrill Paye (Sheriff Tiraspol), Glynor Plet (Hapoel Beer Sjeva) en Charni
Ekangamene (Manchester United)
Uitgaande transfers : Thorgan Hazard (Borussia Mönchengladbach, via
Chelsea), Franck Berrier (KV Oostende), Mbaye Leye (einde contract), Marvin
Pourié (terug naar Kopenhagen), Bobley Anderson en Roberto Chen (beiden terug
naar Malaga), Mehdi Tarfi (Anderlecht), Niels Vandenbroucke (Izegem), Klaas De
Rock (KSV Oudenaarde), Davy De fauw (Club Brugge) en Sven Kums (KAA Gent). Bruno Godeau (huur Westerlo), Fréderic Duplus (contract verbroken in onderlinge toestemming)
Donderdag Essevee Europees tegen Zawiswa Bydgoszcz !
Francky
Dury mag zich voortaan Ereburger van Waregem noemen. De succesvolle
coach van Zulte Waregem,geboren in Roeselare en momenteel inwoner van Hulste,
kreeg deze erkenning afgelopen zondag van Burgemeester Kurt Vanryckeghem van
Waregem. Nà al die jaren bij deze club voel ik mij een Waregemnaar. Ik word
ooit een echte Waregemnaar en kom hier dan wonen. aldus Dury. Hij heeft onze
stad nationaal en internationaal op de kaart gezet zei Burgemeester Vanryckeghem.
Over
de match van donderdag eerstkomend tegen het Poolse Zawiswa Bydgoszcz wist de
coach het volgende :Het is een grote droom van mij om in ons nieuw stadion
Europees te spelen. Nu is het nog een werf. Of we klaar zijn ?Dat is een
moeilijke vraag. Ik denk dat die tweede voorronde in de Europa League voor elke
ploeg te vroeg komt. We zijn met Kums, De fauw en Hazard veel kwaliteit kwijt
maar we hebben nog veel talent en investeerden in goeie jongeren. Bovendien wil
ik er zeker nog een nummer 8 bij.
Zawiswa
won vorige week nog de Supercup tegen Legia Warschau met 2-3. De Poolse
tegenstander van Essevee oefende recent nog tegen Hapoel Beer Sheva(ex club van
Glynet Plet); uitslag 0-1 en won met 2-0 van Omonia Nicosea(tegenstander vorig
seizoen van Zulte Waregem in de Europa League). De meervoudige Poolse
ex-international Zbigniew Boniek is een ex-speler van Zawiswa.
De loketten gaan de dag
van de match open. Begin deze week waren ongeveer 3.000
tickets de deur uit.
Tiago Ferreira Verdediger Tiago Ferreira is de nieuwste aanwinst voor SV Zulte Waregem. De 21-jarige jeugdinternational komt over van FC Porto en tekende voor vier seizoenen.
Stad Waregem en SV Zulte Waregem hebben masterplan Regen boogstadion toegelicht.
Stad Waregem en SV Zulte Waregem lichten masterplan Regenboogstadion toe.
SV Zulte Waregem en stad Waregem slaan de handen in elkaar voor de verbouwing van het Regenboogstadion, die onmiddellijk na het seizoen 2013-2014 zal starten. Dit werd bekendgemaakt op een infomoment dat stad Waregem en SV Zulte Waregem georganiseerd hebben.
Kurt Vanryckeghem, burgemeester Waregem: De goede verstandhouding tussen stad Waregem en voetbalclub SV Zulte Waregem hebben tot een ambitieuze en realistische samenwerking geleid: we willen van het Regenboogstadion op termijn één van de visitekaartjes van de stad van het Belgische voetbal maken. De eerste fase, waarin enkele broodnodige aanpassingen worden gedaan om Europees voetbal te kunnen spelen, zal zo'n zes miljoen euro kosten. Dit alles kadert in een masterplan van ca. 22 miljoen euro. Natuurlijk hopen we dat Essevee op 22 maart de bekerfinale wint en zo al Europa ingaat, maar sowieso zullen de werken aangevat worden onmiddellijk na het huidige seizoen. Carl Balliére, voorzitter SV Zulte Waregem: We zijn blij dat de fans vanaf volgend seizoen mogelijk Europees voetbal in het Regenboogstadion zullen zien. De verbouwingen aan het Regenboogstadion starten onmiddellijk na het seizoen. In een eerste fase zullen alle staanplaatsen in het Regenboogstadion zitplaatsen worden. Concreet zullen eerst de bezoekerstribunes en de twee tribunes achter doel onder handen genomen worden. We doen ook enkele andere broodnodige aanpassingen, zoals de verbreding van het veld, een upgrade van de stadionverlichting en de verdere uitbouw van de persfaciliteiten. In een latere fase zal de huidige capaciteit van 9482 stelselmatig opgetrokken worden. Absolute prioriteit is om de nodige aanpassingen te doen conform de Uefa-normen. Pieter-Jan Vanschamelhout, commercieel manager SV Zulte Waregem: Deze aanpassingen worden dus in verschillende fases aangepakt. Europees voetballen in het Regenboogstadion is tot op vandaag niet mogelijk en daarom hebben we de handen in elkaar geslagen. We hebben met stad Waregem en goedefroo+goedefroo architecten vernieuwde plannen voor het Regenboogstadion opgesteld in een masterplan Regenboogstadion. Er zijn ook tal van gesprekken geweest met stakeholders om tot dit onderbouwd masterplan te komen. De bouwaanvraag zal worden ingediend. Concreet zal de club als bouwheer optreden en stad Waregem verleent een onroerend zakelijk recht van 50 jaar op de gronden. Deze uitbouw zal ook op commercieel vlak een grote stap voorwaarts betekenen. We zijn heel tevreden dat stad Waregem, samen met de KBVB, Didier De Baere en Dimitri Huyghen van het stadionagentschap mee hun schouders zetten onder dit project. Ook de Vlaamse overheid laat via de eenmalige projectsubsidie voor multifunctionele stadions blijken dat aanpassingen aan de Vlaamse stadions belangrijk zijn. Alle partijen zien de nood in om de Belgische stadions infrastructureel aan te pakken en we zijn trots dat we dit in Waregem kunnen realiseren. Het al dan niet behalen van Europees voetbal dit seizoen speelt geen rol bij de beslissing om het Regenboogstadion stelselmatig te gaan vernieuwen.
Bruno GODEAU :âPloeg tegen KRC Genk geconcentreerd.â
Bruno
GODEAU :Ploeg tegen KRC Genk geconcentreerd.
Halfweg
Play Off één staat Zulte Waregem met 37 punten op een puike derde plaats. Met
10 punten op 15 in
de eerste vijf wedstrijden oogt het rapport bijzonder positief. Enkel vorige
zondag op bezoek bij Lokeren liep het mis, al zorgden beide
ploegen voor spektakel en had de uitslag er ook anders kunnen uitzien. Vrijdag
wil rood groen zich herpakken tegen KRC Genk in zijn eerste van nog drie
thuiswedstrijden. Winst levert Essevee (tijdelijk ?) de eerste plaats op. Het
jaar van Bruno Godeau is er een om rap te vergeten. Omwille van onder meer blessureleed
kwam de Brusselaar pas recent aan de oppervlakte en stond tegen Club Brugge,
Anderlecht en Lokeren in de basis.
Bruno,
nog even terugkomen op de nederlaag op Lokeren. Wat liep er verkeerd ?
De prestatie als ploeg was niet zo goed. Bij de drie
tegendoelpunten waren er enkele details waarin we collectief faalden. De eerste
20 minuten waren we goed begonnen en dan wordt die penalty (op Sylla) jammer
genoeg niet gefloten. Dan zijn we lager beginnen spelen en scoorde Vanaken een
goeie goal. De tweede helft waren we opnieuw niet goed gestart en kan Harbaoui
hen te gemakkelijk op voorsprong brengen.
Op
die Harbaoui is het moeilijk te verdedigen
Hij is sterk in de duels. Nu is het de beste spits
van play off één. Hij is regelmatiger dan Batschuayi, die ook wel sterk is.
Harbaoui is een topspeler.
Jij
kreeg op het einde bij een 3-2 stand nog twee unieke kansen ?
Die kopbal was moeilijker omdat hij geraakt wordt
onderweg door Davy of Raphael maar de eerste kans die ik raak met de voet moest
ik misschien kunnen plaatsen.
Heeft
dat masker jou parten gespeeld ?
Ik had last bij het koppen; het is niet optimaal
daarmee te spelen. Ik heb aan de dokter gevraagd om een ander masker te dragen.
Ik zal zien of dat mogelijk is want het is niet makkelijk om langs de kanten te
zien.
Je
hebt nu de laatste drie wedstrijden gespeeld; wat vond je jouw beste partij ?
Ik denk dat mijn wedstrijd tegen Club Brugge
volledig was. Op Anderlecht was het ook goed maar misschien was ik toen
minder in het uitverdedigen al vond ik dat mijn tweede beste match.
Ik denk dat mijn wedstrijd tegen Club Brugge 'volledig' was
Waarbij
je Cyriac op een juiste manier afstopte !
Ik raak wel degelijk de bal dus de ref(Gumienny) kon
dat niet fluiten.
Al
bij al : als we dit voetbalseizoen van Bruno Godeau vergelijken met vorig
seizoen is dit een jaargang om vlug te vergeten ?
Ik heb gespeeld op Club Brugge(uitslag 1-1) en 45
minuten thuis tegen Bergen. Maar na die helft tegen Bergen was ik moe, ik kon
niet meer en dit gevolge van klierkoorts. Zo was ik een zestal weken out, tot
eind september. Dan moest ik met Bram De Winne ervoor zorgen dat ik fysiek
terugkwam. Ik speelde in Maribor maar mijn seizoen was te onregelmatig. Met de
beloften speelde ik één partij in oktober en één in maart.
Heb
je dan niet gepanikeerd bijvoorbeeld toen op een bepaald moment Skulason in de
halve finale van de beker thuis tegen Gent mandekker speelde en idem met Mendy
op Waasland Beveren ?
De coach sprak met mij dat ik niet klaar was om te
spelen omdat ik niet het niveau haalde van vorig jaar. Ik ben blijven werken en
wachtte mijn kans af. Het was ook moeilijk om te spelen. Steve Colpaert speelde
goed en de ploeg draaide.
Tegen
KRC Genk is Verboom geschorst dus verhuis je wellicht naar de linkerflank ?
Normaal gezien wel. Maar er zijn nog andere
oplossingen met Duplus of Mendy. We zien wel wat er gebeurt en of ik inderdaad
op het wedstrijdblad zal staan.
Maar
op de linksachter is niet jouw favoriete plaats
Ik verkies van centraal te spelen en de coach weet
dat. Vorig jaar speelde ik ongeveer 15 matchen op links en maar 5 centraal maar
ik kan op links wel spelen.
Nà
een nederlaag en dat was ook al zo vorig jaar herpakte de ploeg zich
telkens de volgende speeldag. Wat leeft er nu in de groep naar KRC Genk toe ?
De ploeg zal geconcentreerd zijn. We hadden inderdaad
altijd al een goede reactie na een nederlaag. We zijn goed gefocust. Thuis
hebben we met onze fans ook een reputatie te verdedigen omdat we nog niet
verloren.
We
zitten aan speeldag zes in de play-offs. Op welke plaats rekening houdende met
Lokeren-Club Brugge en Anderlecht-Standard zie je Zulte Waregem staan nà deze
speeldag ?
Dat is een moeilijke vraag. Eerst moeten we zien wat
wij presteren tegen Genk en proberen zélf te winnen. Dan is het afwachten.
Essevee
zou het toch niet verdienen om bijvoorbeeld in het slechtste scenario nog
vierde te eindigen en de barragematch te moeten spelen tegen de winnaar van
play-off twee !
Dat zou misschien moeilijk zijn maar zover zijn we
nog niet. Tot dusver hebben we een goed seizoen afgewerkt en dat proberen we te
bekronen met een ticket voor de Europa League of Champions League. Er zitten
vier teams binnen de vier punten dus het kan snèl gaan.
Tegen Lokeren had ik last bij het koppen, het is niet ideaal om met een masker te spelen.
* Bryan Verboom is geelgeschorst tegen KRC Genk
* Scheidsrechter is Johan Verbist
* Mbaye Leye behoort nog niet tot de wedstrijdselectie
* In de Vlaamse kranten lees je vrijdag een voorbeschouwing met Sylla, Dhaene en Colpaert
* Frederik Dhollander, de topschutter aller tijden bij Essevee, geeft de aftrap.
Er zitten 4 teams binnen de 4 punten , het kan snel gaan ....
Davy De fauw : 'Zaterdag wellicht tegen Lestienne'.
Davy De fauw : 'Zaterdag
wellicht tegen Lestienne'.
Na een
knappe zes op zes tegen KRC Genk en Standard wil Zulte Waregem zaterdag ook de
scalp van Club Brugge. Inzet : de tweede plaats want mits winst wipt Essevee
over de Bruggelingen in de stand. We moeten niet pretenderen dat we de titel
willen, maar we zijn competitief, weet trainer Francky Dury. Een match tegen
Club staat altijd garant voor hoogspanning. Na de ontmoeting van vorige maand had
niemand het over het nog via Leye onverhoopte gelijkspel maar wel over de
relletjes waarbij uitdagende bezoekende fans in de thuisvakken hadden
plaatsgenomen. Laat het dit keer aub uitblijven. Davy De fauw gaat als
aanvoerder tijdens deze play-offs voorop in de strijd en kijkt met vertrouwen
uit naar de confrontatie tegen Club Brugge.
Davy, hoe was het op Stamford Bridge dinsdag ?
Dat was geestig om
mee te maken. Het was een toffe match en een mooie ervaring om er bij geweest
te zijn.
Je was er op uitnodiging van Thorgan Hazard in het
gezelschap van Duplus en Verboom. Eden heb je wel maar een kwartiertje bezig
gezien tot hij uitviel.
Maar er liepen
genoeg goede spelers rond om ervan te genieten.
Mpoku heb je vorige keer uit de match gehouden, toch
de grote uitblinker in hun eerste match tegen Anderlecht�
Je weet dat bij
Standard een hele hoop goeie spelers rond lopen. Mpoku was die eerste match
inderdaad heel bepalend. Het was niet enkel mijn verdienste dat hij niet opviel
maar van de ganse ploeg. Het middenveld draaide en we hebben Standard voor blok
gezet. Mpoku werd nog gewisseld.
Lestienne wordt zaterdag wellicht jouw volgende
opponent ?
Dat denk ik ook.
Ik heb er al enkele keren tegen gespeeld. Hij is heel snel en heeft een goede acceleratie, komt veel naar
binnen en zwerft veel over het veld. We proberen hem in groep uit te schakelen.
Zij hebben genoeg jongens met kwaliteiten; dat is ook de kwaliteit van die
grote ploegen.
Essevee pakte zes op zes in de eerste tweematchen. Het
moed deugd doen voor de verdediging die niet één tegendoelpunt slikte ?
Dat is waar en dat
geeft vertrouwen aan de verdediging en daaraan gekoppeld scoorden we ook al
vijf keer. Voor Sammy en de verdediging zijn dit deugddoende cijfers. Het zit
nu wel goed waar we in competitie soms te veel doelpunten slikten.
Steve Colpaert werd tegen Standard uit voorzorg
vervangen. Hoe zit het met hem voor zaterdag ?
Donderdag heeft
hij een eerste keer meegetraind. Ik hoop dat hij wedstrijdfit is. In geval van
niet zullen wel andere jongens klaar staan om Steve te vervangen.
We zitten inderdaad in die flow maar veel spelers
zitten echt in een goede vorm : Kums, Verboom, Sylla,Bongonda. Deze laatste drie zitten nog fris omdat ze ook wat
minder speelden.
Er zijn ook nieuwe
jongens bij en dat heeft wat tijd nodig om in te groeien. We hebben ook
toegegroeid naar play-off één. Die jongens staan er, zitten inderdaad in een
heel goede vorm. We wisten dat Theo wat in zijn mars heeft, van Sylla wisten we
het ook maar kwam het er nog niet uit en Sven kan fantastisch voetballen.
Maar jouw motto is : match per match !
Niet enkel het
mijne maar van iedereen in de groep. Het kan rap veranderen. Voor aanvang van
de play-offs werd enkel over Club Brugge en Standard gepraat voor de titel en
nu zijn er plots weer vier kandidaten. Het kan zowel in positieve als negatieve
zin rap veranderen.
Tegen Standard was er duidelijk ook een twaalfde man !
De supporters
weten ook wat er tijdens de play-offs op het spel staat. Het is een gebeuren
van iedereen, de fans stuwen ons naar voren en zijn een belangrijke factor in
ons succes.
Op 13 juli gaat de fandag door op de Hippodroom en
zullen bepaalde spelers naast een jockey plaatsnemen. Ben jij daar bij ?
Dat kan maar dat is nog ver weg. Het wordt alleszins een toffe ervaring
!
-
Vorig seizoen
eindigde deze match in de play-offs op 5-2, toen op de negende en voorlaatste
speeldag.
-
De match wordt
opnieuw geleid door Alexander Boucaut, net als vorige maand.
-
Essevee en Club
speelden dit seizoen al twee keer gelijk tegen elkaar, telkens 1-1.
-
Het Regenboogstadion
wordt zaterdag omgedoopt tot de Renson Arena. Renson, trotse sponsor van
Essevee
Carl Ballière :Zélfs bij verlies wordt de Beker een mooi moment.
Soms vindt Francky Dury de inspiratie voor de opstelling van zijn team tijdens een ritje met de fiets. Wie weet gebeurde dit voor de komende bekerfinale niet vorige zondag toen ik onze coach in de Vlaamse Ardennen tegenkwam Ik heb net alle hellingskes uit de buurt beklommen wist Francky Dury. Kapitein Davy de fauw nam nà de match tegen Club Brugge de micro bij de hand om alle supporters nogmaals warm te maken voor wellicht de belangrijkste match van het seizoen. Nàdat Patrick Decuyper op 9 augustus ontslag nam bij Zulte Waregem nam Willy Naessens de taak van CEO op zich. Carl Ballière werd vervolgens voorzitter van Zulte Waregem. Het is aangenaam om de president te zijn van een club als Essevee : Nà het eerste boerenjaar volgde dit seizoen een tweede : Europees net niet overwinterd, opnieuw Play Off één deelname en vooral dus die 22e maart die met Rood en Groen staat aangeduid : de Bekerfinale tegen Lokeren waar Waregem en omstreken natuurlijk live wil bij zijn.
Foto Nieuwsblad
Carl, welk parcours heb je al afgelegd bij Zulte Waregem. Hoe lang ben je al actief bij de club ?
Sinds de fusie van Zulte met Waregem. Ik was medestichter met Willy Naessens en Mieke Declercq. Dat was in maart 2001 en in september van dat jaar ging de competitie van start. Daarvoor had ik geen officiële functie bij SV Waregem al was ik reeds sinds zes, zevenjarige leeftijd supporter. Mijn eerste match was in 1966 thuis tegen Anderlecht, 1-1, met een Waregemse goal van Prudent Bettens. Er was voor 2001 een prangend probleem om Essevee te redden en met een bende Waregemnaars hebben we ons daarvoor geëngageerd. Willy Naessens wou mij als ondervoorzitter ik heb altijd een goede band gehad met Willy - en nam die functie op me en dat heb ik altijd graag gedaan. In het begin van dit seizoen door de situatie met Patrick Decuyper is mijn functie veranderd en ben ik momenteel voorzitter. Ik doe dat met plezier maar het is veel drukker. Ik vermoed tot het einde van het seizoen maar dat zal de toekomst uitwijzen.
Wat is jouw taak als voorzitter ?
Ik ben de voorzitter van de raad van bestuur. Er zijn twee niveaus : het bestuurlijke en het operationele. Ik ben verantwoordelijk voor het eerste : de relatie met Stad Waregem, de contacten met belangrijke sponsors, de pr We draaiden op een budget van 8 Miljoen Euro maar door de uitzonderlijke inkomsten Europees spelen, Play Off één en de Beker is dat bedrag opgetrokken tot ruim 10 Miljoen. Stel dat we eens een minder jaar hebben gaan we terug tot 8 à 9 Miljoen. Ik laat me niet in met het sportieve; dat is voor 100% in handen van Willy met Francky Dury als technisch directeur. Ik heb wel moeten tussenkomen in het verhaal Hazard met Bico maar dat was een uitzonderlijke situatie.
En het zal wel al superdruk geweest zijn voor je met die Bekerfinale ?
Je krijgt toch zes weken de tijd om alles te organiseren. Dat ligt volledig in handen van Eddy Cordier en Willy Naessens. Zij zijn verantwoordelijk voor het operationele. Eddy is assistent CEO en doet dat ook zeer goed. Wekelijks zitten we wel eens aan tafel of dat kan soms ook frequenter zijn.
Acht jaar geleden waren we tegen Moeskroen met 17.000 Esseveefans in Brussel. Nu kregen jullie 21.000 tickets. Zullen die verkocht geraken ?
Heel zeker. Lokeren kreeg er 19.000. Het leeft nog veel meer als de vorige keer. Essevee heeft er ondertussen veel jonge fans bij. Onze club is nu meer hip, trendy. We hebben dat gevoeld op de Nieuwjaarsreceptie. 50% waren toen jonge mensen, dat was een metamorfose met pakweg drie jaar terug. Kijk ook maar naar de sfeertribune. Overal waar ik kom spreken de mensen maar over één ding : de bekerfinale !.
Onlangs speelden we in eigen huis 1-1 tegen Lokeren in competitie. Als je die namen bekijkt zijn dat stuk voor stuk goeie spelers. Klopt het als ik stel dat de kansen fifty-fifty zijn ?
We zullen top moeten zijn om hen te kloppen. Francky zal zijn ploeg wel kunnen zetten en daarom geloof ik dat we kunnen winnen. Zij hebben ook een goede trainer, goede organisatie en dito omschakeling. Het zou wel een drama zijn om 10 minuten voor tijd op achterstand te komen. Gebeurt dit in het begin van de match is het nog recht te trekken. We bogen dit seizoen al meermaals een achterstand om.
Heb je net als je oudere collega Roger Lambrecht van Lokeren al gedacht aan een Bekerpremie ?
Dat ligt al vast van het begin van het seizoen. Met alles werd toen al rekening gehouden.
Stel dat het lukt en we pakken die Beker ; dan moeten we geen voorrondes meer spelen Europees. Kan dit dan in het eigen Regenboogstadion ? Want dit seizoen was het toch niet geestig voor de mensen om naar Anderlecht en Brugge te trekken
Er moet aan vier voorwaarden voldaan worden : 1)De verbreding van het veld. 2)Aanpassing van de ticketting. 3)Aanpassing van de lichtsterkte4)Er moeten 8.000 zitjes zijn met rugleuning. Dit laatste wordt het moeilijkste van de vier maar de bereidheid van de stad is zodanig groot gekoppeld aan de wil van onze club dat we hier kunnen spelen. We vergaderen ook iedere eerste maandag van de maand met de burgemeester en dat kan gaan over allerhande zaken.
(dit interview werd afgenomen vooraleer Zulte Waregem bij monde van onder meer voorzitter Ballière de plannen over de nakende werken fase één achter de beide doelen meteen nà afloop van de play-offs uit de doeken deed.)
Wat is nu jouw mooiste moment dit seizoen als voorzitter ?
Bekerwinst zou het mooiste zijn maar zelfs bij verlies wordt het een mooi moment. De winst op APOEL Nicosia was mooi met daarbij weer zes Europese duels, de contractverlenging van Francky Dury, het feit dat we dit seizoen nog altijd ongeslagen zijn thuis, de Gouden Schoen en de Trainer van het Jaar, het behalen van Play Off één, ik ben een fan van Sammy Bossut maar vond het bijvoorbeeld ook heel mooi wat Sébastien Bruzzese in de Beker al presteerde
Hetgeen Francky Dury hier neerzet is toch de moeite !
Het is mijn droom dat hij nà die 10 jaar en Francky weet dat naar Engels model à la Alex Ferguson technisch directeur wordt en we een nieuwe, jongere trainer aanwerven. Francky is van goudwaarde. Als voorbeeld en dat was vooral zijn verdienste dat Malanda en Hazard hier bleven begin dit seizoen of kan hij ook makkelijker een nieuwe speler overtuigen voor Essevee te kiezen.
Voorzitter Carl Balliére in gesprek met CEO Willy Naessens
Het zal ongetwijfeld al in de hoofden van iedere Esseveespeler zitten dat hetspelen van een bekerfinale ongeacht het uiteindelijke resultaat een enorme belevenis wordt. Wie worden acht jaar na de vorige finale dus de opvolgers van Merlier, Minne, De Brul, Leleu, Dupré, Verschuere, Van Nieuwenhuyze, Sergeant, Meert, Matthys en Salou ?
Marvin POURIE :âDe Bekerfinale wordt âmijn dagâ !
Marvin POURIE :De Bekerfinale wordt mijn dag !
De Esseveesupporters zijn de dagen aan het aftellen. Nog even geduld en de lang verwachte Bekerfinale tegen Lokeren wordt betwist. De met Nieuwjaar aangeworven spits Marvin Pourié had met de enige treffer in de halve finale tegen KAA Gent een groot aandeel in het bekeravontuur. Marvin wordt momenteel geleend van Kopenhagen maar Essevee bekwam ook een aankoopoptie voor het volgende seizoen.
Marvin, van welke streek ben je in Duitsland ?
Ik ben geboren op 8 januari 1991 en dit in Werne. Dat is op 20 minuutjes van Dortmund. Werne is een gemeente met 30.000 inwoners - dus vergelijkbaar met Waregem - en dit in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen. Op vijfjarige leeftijd liet ik me er aansluiten bij de lokale ploeg Werne dat later een andere naam kreeg Werner SC.
Je speelde vervolgens in de jeugd voor Tura Bergkamen, Borussia Dortmund, Hamm en op 15-jarige leeftijd zowaar bij Liverpool !
Ik verbleef drie seizoenen bij Liverpool. Ik schopte het tot de beloften en mocht ook meetrainen met de eerste ploeg. Dit aan de zijde van toppers als Fernando Torres, Steven Gerrard etc Ik haalde het eerste elftal dan wel niet maar behoorde wel voor enkele matchen tot de geselecteerde kern.
Dan kwam Schalke 04 dat je meteen verhuurde aan 1860 Munchen en Tus Koblenz. Nà één seizoen Schalke ging je je geluk beproeven in Denemarken bij Silkeborg en Kopenhagen. Bij deze laatste ploeg kreeg je weinig kans tot spelen. Is er een verklaring waarom je reeds zo veel ploegen hebt gehad ?
Dat zijn beslissing die andere ploegen namen. Ik wil daar niet meer veel meer op terugkeren. Tijdens de laatste twee seizoenen was ik de grootste topscorer van Denemarken en scoorde 23 goals op 55 wedstrijden. Ik ben nu speler bij Zulte Waregem en voel me gelukkig; dat telt nu voor mij. Ik had ook vorig seizoen reeds een aanbieding van Zulte Waregem maar besloot toen naar Kopenhagen te trekken. Ik wist dat mijn huidige club me nog steeds volgde.
Zondag wordt de competitie afgesloten op KAA Gent. Dat zal speciaal zijn je terug aan te treden in het stadion waar het allemaal begon voor je. Dat was volgens mij jouw beste partij tot dusver ?
Het was daar dat ik mijn ploeg tot de finale van de Beker schoot ! Na nauwelijks één training mocht ik die partij beginnen. Was dat volgens jou mijn beste partij ? Ik was toen nog onbekend en stak al mijn energie in het team. Ik vond mijn wedstrijd afgelopen zaterdag tegen Club Brugge ook goed en mijn tweede helft op Charleroi, waar ik net voor de rust scoorde.
Zondag op AA Gent, het is daar waar ik mijn ploeg naar de Bekerfinale schoot.
Tegen Waasland Beveren kreeg je niet één speelminuut. Was dat iets waarmee de coach je over gepraat had ? Hij had me erover gesproken. Hij wou me een weekje laten rusten. Ik had immers slechts twee weken vakantie gehad in december. Het was dus al een drukke periode voor me geweest.
Tegen Club Brugge stond je quasi alleen in de spits. Is dat nu anders spelen als je vergelijkt met de periode in Denemarken ?
Het is moeilijker. Ondanks alle trainingen waarbij we werken aan de automatismen. Als ik vergelijk met in Denemarken is het hier a higher level. Maar ik ben klaar voor de volgende duels. Die Beker wordt de belangrijkste match van het seizoen. Hetzelfde gevoel leeft in de groep. Dan hebben we meteen Europees voetbal en valt er een last van onze schouders waardoor we ontspannen zullen spelen in de play-offs.
Wat verwacht je van de Bekerfinale en wordt dat de belangrijkste match uit je voorlopige carrière ?
Zeker en vast de belangrijkste voor mij. Ik zal proberen te scoren. De coach beslist natuurlijk maar ik denk er van de aftrap bij te zijn. Fysiek ben ik ook aan het verbeteren. Ik voel het de dag van de beker, dat wordt mijn dag !
Je hebt wat met bekers want maakte ooit je debuut in de eerste ploeg voor de DBF bokal met 1860 Munchen tegen Hamburger SV
Dat klopt. Ik speelde 75 minuten maar we verloren met 2-3.
Volg je ook de Duitse competitie en heb je een voorkeur bijvoorbeeld voor een ex-ploeg als Dortmund ?
Ik heb het niet meteen voor één bepaalde ploeg. Ik heb de Duitse Tv en volg alle ploegen en kijk ieder weekend naar alle hoogtepunten uit de Bundesliga.
Wint Bayern Munchen dit seizoen opnieuw de Champions League ?
Het zou de eerste keer zijn dat een team twee keer opeenvolgend de Champions League wint. Zij hebben een sterk team waarbij iedere speler een match kan beslissen. Zij moeten gefocust blijven, te beginnen met de twee duels tegen Arsenal. Indrukwekkend was wel hun zege vorige speeldag. Ondanks een prima start en voorsprong van Wolfsburg dat het toch redelijk doet in de competitie maakten ze vijf goals op 17 minuten. Dat is kwaliteit. Ik denk dus dat ze de Champions League kunnen winnen.
Als ik vergelijk met Denemarken is het hier een 'higher level'
Marvin Pourié na zijn eerste competitiedoelpunt op Charleroi
De
(lange)wintermercato is voorbij. SV Zulte Waregem zag Habibou(Gent),
Malanda(Wolfsburg), Crimi(Charleroi) en Stevens(Torhout) vertrekken. Aanwinsten
zijn Olinga, Anderson en Chen(allen van Malaga) en Pourié(Kopenhagen).
Dat
geeft de volgende kern waarmee Francky Dury de rest van het seizoen kan werken
:
DOELMANNEN : Sammy Bossut, Sébastien Bruzzese en Gauthier
Schelstraete.
VERDEDIGERS : Karel DHaene, Bruno Godeau, Bryan
Verboom, Roberto Chen, Frédéric Duplus, Steve Colpaert, Niels Vandenbroucke,
Davy De fauw, Formose Mendy.
MIDDENVELDERS : Sven Kums, Mamoutou NDiaye, Olafur
Skulason, Mehdi Tarfi, Thorgan Hazard, Bobley Anderson, Ibrahima Conté.
Kluisbergenaar Tsjakke Stevens (toekomstige
schoonbroer van Jens Naessens) werd aan KM Torhout verhuurd
Derde doelman Salvatore Crimi moet bij Sporting
Charleroi meer ervaring opdoen
Duits aanvaller Marvin Pourié komt over van FC
Kopenhagen
De 17-jarige Kameroense international Fabrice
Olinga (de jongste doelpuntenmaker ooit in de Primera Division) en Panamees
international Roberto Chen komen over van het Spaanse Malaga.
Bobley Anderson komt eveneens over van Malaga
En wat ook niet
onbelangrijk was in deze winter transferperiode : Een dag na het behalen van de
Gouden Schoen en de trofee Belofte van het Jaar heeft Thorgan Hazard tijdens
een persconferentie duidelijk gemaakt dat hij bij SV Zulte Waregem blijft tot
het einde van het seizoen.
Bekijk nog eens alle resultaten van het WK in Qatar
door op onderstaande afbeelding te klikken.
EURO 2021
Bekijk nog eens alle
resultaten van
EURO 2021 door op
onderstaande afbeelding
te klikken.
Op zondag 2 april rijdt het profpeloton de Ronde van Vlaanderen!
De beste renners strijden dan voor de titel van de meest prestigieuze
Belgische eendagswedstrijd. Oudenaarde is opnieuw de fiere aankomststad
van Vlaanderens Mooiste en dat voor het elfde jaar op rij. Voor renners, wielertoeristen
en het publiek is het uitkijken naar wie de 107de editie van de Ronde op zijn naam mag schrijven en bij de vrouwen wie de 20ste editie op haar palmares laat bijschrijven.
Ben je terug op de afspraak op zondag 2 april 2023?