Donderdagmorgen had ik een test van Duitse woordenschat op de universiteit. Toen ik daarna thuis kwam startte ik mijn pc op. Vooraleer ik de wielerpagina's bekeek checkte ik mijn mails. Er was eentje bij van mijn moeder met als titel: schrik niet. Toch was ik geschrokken toen ik het bericht las dat Frederiek Nolf, ex-ploeggenoot bij Beveren 2000 en nu prof bij Topsport Vlaanderen-Mercator vorige nacht overleden was in zijn slaap tijdens de ronde van Quatar.
Ik kon mijn ogen niet geloven.
Frederiek was een getalenteerde en ambitieuse jongen. Hij genoot elke dag van het leven van als gewoon mens en als renner. Ik bewaar heel mooie herinneringen aan hem.
Ik herinner mij nog onze eerste ontmoeting in 2005 tijdens een stage met de nationale ploeg in Belly. We hebben er wat afgelachen.
Hierbij wil ik mijn medeleven betuigen aan de familie, zijn vriendin en aan allen die hem dierbaar zijn.
Fabrice Naert gaat rustig verder met zijn studies op de universiteit van Chambéry en met de opbouw van zijn conditie. Nu het wielerseizoen van de profs al goed en wel is begonnen zijn de beloften nog druk bezig met trainen.
Fabrice heeft intussen wat negatieve ervaringen achter de rug. Zo begaf zijn oude koersfiets het onlangs toen hij in volle vrieskou op 40 km van zijn appartement stond. Gelukkig vond hij een bereidwillige caféuitbaatster die hem naar Chambéry terug wou brengen en ja... haar dochter zit toevallig ook op dezelfde school. Wie weet wordt Fabrice er misschien wel een regelmatige klant (lol).
Ook deze week kreeg hij met breuk aan dezelfde fiets en aan zijn mountainbike af te rekenen. Deze mankementen werden ondertussen hersteld in de service-course van de ploeg. Hij ondervond ondertussen ook dat hij door tijdsgebrek trainingsachterstand heeft opgelopen daar hij zijn neus nog meer dan een ander in de boeken mocht steken. Alle andere renners van de ploeg waren inmiddels al op stage in het zuiden met hun nationale ploeg (Luxemburg, Zwiterland, met de profploeg of op eigen initiatief). Fabrice bleef trainen in zijn Chambéry waar hij te kampen had met regelmatige sneeuwbuien en vorst.
Je kan zijn activiteiten goed volgen op de site van CCF Chambéry. Regelmatig is er van hem ook een column te lezen. Interessant om te lezen hoe het er daar in Chambéry in zijn leven aan toegaat.
Op dit ogenblik staat hij op de voorpagina van de clubsite en verderop valt er van hem ook een mooie carnet de route te lezen.
Ook aan te raden zijn het promotiefilmje van Chambery AG2R (vooral tussen 55" en 1'20") ("fameus hoe dat Frans er met rasse schreden op vooruit gaat!")en het prachtige filmpje (Viva la Vida - Coldplay!) van de groepstraining via deze link.
Zoals je merkt heeft men in Chambéry niet zomaar een ander 'idee du sport'. Verplichte universitaire studies combineren met het wielrennen, je moet het doen. Chapeau! In België is men nog lang niet zover!!!
En nog dit: de ploeg vertrokken naar de Ardèche voor een vijfdaagse training. Daarna volgt nog een stage van 5 dagen in de Vogezen.
Wim Van Huffel heeft een contract ondertekend bij Revor-Jartazi. De 29-jarige wielrenner reed het voorbije seizoen voor Silence-Lotto, maar zijn verbintenis werd er niet verlengd. Eerder zou Van Huffel voor H20-Telteck gaan fietsen, maar die wielerformatie kreeg geen licentie. Nadien bleek ook Crota-Turbo's al snel een spookploeg. Bij Revor-Jartazi vindt hij met Erwin Vervecken en Ben Berden voornamelijk veldrijders Van Huffel was ooit de revelatie in de Giro.
Christophe Sercu, manager van Topsport Vlaanderen Mercator: "Vreselijk nieuws toen ik deze morgen om 7.05 uur een telefoon kreeg van J.P. Heyndrickx, ploegleider, met het trieste nieuws. Voor zijn ouders moet het nog erger zijn. Hij sliep met Kriestof Goddaert op de kamer. Toen hij er niet in slaagde om Frederiek te wekken verwittigde hij de ploegleiding. Over de oorzaak is uiteraard nog niets geweten. Het succesje van Klaas Lodewijck in de Ster van Bessèges gisteren is niets in vergelijking met wat er gebeurd is. We starten niet meer in Frankrijk en in Quatar. We komen naar huis."
Eddy Merckx, organisatie Ronde van Quatar: "Uit respect voor Frederiek Nolf zal de rit van vandaag geneutraliseerd worden. De renners zullen in groep de rit afwerken. Wat er verder nog gebeurt moeten wij nog bespreken met de organisatie."
De Belgische profwielrenner Frederiek Nolf (Topsport Vlaanderen-Mercator) is in de nacht van woensdag op dinsdag in zijn slaap overleden. De 21-jarige renner verbleef op dat moment in Qatar, waar hij met zijn team deelnam aan de Ronde van Qatar.
De kans is groot dat de vijfde etappe van de Ronde van Qatar geannuleerd wordt.
De laatste dag van januari, dat was vorige zaterdag stelde Chambéry Cyclisme formation zijn ploeg voor. Eén van de 14 renners is Aarselenaar Fabrice Naert die Beveren 2000 inruilde voor de satellietploeg van de Franse protourformatie AG2R. Op de site van de ploeg kan je een filmpje bekijken en daarop zie je Fabrce zichzelf voorstellen in onberispelijk Frans. Gewoon accueil CCF in google tikken.
geen topsport niettegenstaande een handvol wereldtoppers
Veldrijden is geen topsport meer! Ik vraag mij af wat de 35000 toeschouwers dan zochten in Hoogerheide en waarom miljoenen kijkers aan hun tv gekluisterd zaten op zondagnamiddag. Topsport-manager Ivo Van Aken houdt het voor bekeken maar moest zich toch nog een laatste keer in ongunstige zin laten opmerken. Dat Wielerbond Vlaanderen niet zou investeren is een lachertje. Reden er gisteren alleen Belgen en Hollanders mee in het WK? Niets van. Hij beseft niet dat het veldrijden bezig is uit te breiden en in meer en meer landen zullen wedstrijden georganiseerd worden. Mondialisering zal niet lang meer uitblijven. Is hij ooit wel eens aanwezig geweest op een veldrit? Ja, maar verder dan de VIP-tent is hij wel niet geraakt. Anders zou hij weten hoeveel jongens en meisjes op heel jonge leeftijd aan veldrijden doen. Turnen is wel een topsport en zwaar gesubsidieerd. Wij hebben welgeteld 1 turnster die op Europees en wereldniveau iets betekent en dan laat men ze ook nog in de kou staan om zelf een deel van de koek in eigen zakken te steken.
Anciaux (en ik noem dat geen minister, alhoewel het op zijn visitekaartje staat) nuanceert en probeert nu de brokken die hij gemaakt heeft te lijmen zoals gewoonlijk. Hij zou beter zwijgen en naar een kleenex-doekje grijpen om zijn tranen om een gemiste kans droog te vegen.