Zoals jullie ondertussen weten is Dina sedert dinsdag in Castalla. Ik was al enige tijd in contact met Marilène.
En dat alles dankzij de mailtjes die Irene rondstuurde, o.a. naar Dierenhulp zonder grenzen.
Hier wat info van Marilène over de Protectora van Castalla:
´La Sociedad Protectora de Animales, Castalla´ bestaat al zo´n 18 jaren. Deze organisatie verzorgde de zwerfhonden uit Castalla eerst op een plekje vlakbij het dorp. Maar na enige jaren kwamen er zoveel honden dat men een terrein beschikbaar stelde voor de Protectora, bijna 5 km van het dorp af, waarop in de loop der jaren steeds meer kennels gebouwd werden. Jaren heeft een vaste groep vrijwilligers de zwerfhonden daar verzorgd, ze hadden een onderdak, ze kregen iedere dag eten en iedere dag werden hun hokken schoongemaakt en kregen ze de broodnodige aandacht. Af en toe werd er een hond geadopteerd.
De gemeente Castalla besloot dat het gebied naast het asiel wel erg geschikt was om een nieuwe woonwijk op te bouwen en gaf vergunning af voor 1000 huizen. In 2002 kwamen de eerste bewoners van de wijk Castalla Internacional daar wonen. Veel bewoners van deze wijk wisten niet eens van het bestaan van het asiel af toen ze een huis kochten hier. Bij de aanvang van de bouw van de nieuwe wijk was beloofd dat de lokale hondenopvang verplaatst zou worden naar een meer geschikte plaats, aangeboden door de gemeente, en het bouwbedrijf van alle huizen zou voor een geheel nieuwe kennel zorgen met alles erop en eraan. Maar, zoals wel vaker gebeurt met beloftes van bouwbedrijven en gemeentes in Spanje, gebeurde er natuurlijk niets.
In februari 2006 kreeg de Sociedad Protectora de Animales plotseling een brief van de provincie dat voor eind april 2006 alle honden gevaccineerd moesten zijn en de gebouwen aan alle eisen van de huidige wetgeving moesten voldoen etc., zoniet dan zouden alle honden afgemaakt worden en het asiel gesloopt. De vrijwilligers die voor de honden zorgen kwamen in actie en zochten hulp bij de bewoners van de wijk. Gelukkig kwamen een aantal bewoners te hulp; door middel van een handtekeningenactie en publiciteit kregen ze genoeg geld bij elkaar om alle honden te vaccineren, de schriftelijke toezegging dat de gemeente er voor zou zorgen dat op een geschikte plaats een nieuw asiel zou komen en dat dit binnen een half jaar zou gebeuren. Maar door foute voorlichting van de (toenmalige) burgemeester aan enkele bewoners van de wijk hebben deze mensen bezwaar ingediend waardoor de gemeente het excuus had om de bouw uit te stellen. De bewoners hadden te horen gekregen dat de nieuwe opvang relatief vlakbij hun huis zou komen wat niet het geval was want het ging om een andere locatie.
Het asiel was (en is nog steeds) al jaren niet meer geschikt om honden op te vangen, het voldoet niet aan de eisen en is zeer, zeer verouderd. De nieuwe burgermeester heeft uiteindelijk 1 van zijn beloftes waargemaakt en voor nieuwbouw gezorgd. De nieuwbouw is nu 2 maanden af en er gebeurt
.niets, ze zitten nog steeds in het oude asiel. Men zegt dat het wachten is op documenten
.typische Spaanse bureaucratie.
Er zijn nu buiten de 4 of 5 Spaanse vrijwilligers van de Sociedad Protectora de Animales ook enige nieuwe (vooral Engelse) bewoners van de wijk die helpen. Verschillende families hebben een hond van deze opvang geadopteerd, dus dat is geweldig. Ze proberen op verschillende manieren geld bij elkaar te sprokkelen om de opvang te steunen. Zo hebben we in verschillende winkels een collectebus staan en er wordt geregeld wat georganiseerd zoals een diner dansant of een rommelmarkt, waarvan de opbrengst naar de opvang gaat. Sinds 3 jaar hebben ze ook een website in het Engels en het Spaans waardoor veel meer bekendheid is verkregen.
Momenteel hebben we zo´n 65 honden, waarvan een groot deel echt prima geschikt is voor adoptie. Nu wordt een deel van de honden iedere ochtend mee uit wandelen genomen door vrijwilligers zodat de honden eraan wennen om te gaan wandelen. En men is eigenlijk heel verbaasd dat de meeste honden zo goed luisteren.
Er wordt regelmatig samengewerkt met ASOKA, die opvangcentra voor dieren hebben in San Vicente en in Ibi (www.asokaelgrande.org). Ook zijn er goede contacten met Dierenhulp Zonder Grenzen in NL (www.dierenhulpzondergrenzen.com) . Er zijn al enige tientallen honden van Castalla naar NL gegaan en hebben daar een super goed leven nu. DZG probeert ook zoveel mogelijk steun lokaal te bieden zodat in de toekomst hopelijk een goed asiel zelfstandig kan draaien hier en er ook veel aan voorlichting op scholen gedaan kan worden, sterilisatie projecten uitgevoerd kunnen worden e.d.
Sociedad Protectora de Animales, Castalla www.protectoradecastalla.com C/Rio Duero s/n Apdo. de Correos 13, 03420 Castalla, Alicante ?Tel: +34-965562085 Mov: +34-669755920 E-mail: marilene@protectoradecastalla.com



|