Inhoud blog
  • Door het natuurpark Eifel van 10-13 Juli in Einruhr
  • Chiny-Sur-Semois 25 tot 27 oktober-19
  • O.Z.Bier en Bloemen in Pajottenland 21-6-19
  • Calestienne Nismes 16 Mei tot 19 Mei-19
  • O.Z.Gouda Kaasstad 2-05-19
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    blog Essel Jean-Pierre
    wandeltocht
    08-11-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Met Allerheiligen naar Losheimergraben Maandag 3-Donderdag 6 November
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Met Allerheiligen naar Losheimergraben Maandag 3-Donderdag 6 November.
    Wandelprogramma

    Maandag 3/11, dag 1 Baraque Michel (7 km)

    Aan de Baraque Michel starten we om 14u voor een rondwandeling in de Hoge Venen die een staalkaart van het landschap biedt. Van bij de Chapelle Fischbach steken we het hoogveen in dat we op vlonders kunnen kruisen. We volgen het tracé van een oude Romeinse weg, bekend als Vecquée, totaan het aandoenlijke Croix des Fiancés. Het herinnert aan een paartje dat in vervlogen tijden door de Venen trok maar in de sneeuw verdwaalde en omkwam. Een bospad brengt ons bij de Pont de Bèleu, over de Polleur, een zijriviertje van de Hoegne. Een (onverwacht) stevig klimmetje brengt ons op een “corniche” boven de Fagne de Polleur die we daarna op vlonders oversteken. Onderweg staan infoborden die duidelijk maken hoe het hoogveen opgebouwd is en hoe het geëxploiteerd werd als brandstof. Eventueel kunnen we in de Baraque Michel nog met een drankje afsluiten om daarna naar Losheimergraben te rijden waar we inchecken in het hotel.


     

    Dinsdag 4/11, dag 2, luswandeling naar Manderfeld (8,5+9,5 = 18 km)

    Na een kort stukje Bundesstrasse265 duiken we het struikgewas in op zoek naar de bron(nen) van de Our. We volgen die rivier tot aan de vroegere spoorlijn 45A. Via een kort stukje van de RAVel buigen we naar de Eichelsberg af die ons even verder prachtige vergezichten bezorgt op de Ourvallei en… de Duitse windmolenparken. We dalen naar de wassende Our af bij de oude watermolen van Hüllscheid. Dan gaat het terug bergopwaarts, richting Merlscheid (mooie kapel) richting Manderfeld waar de koffie (of wat anders!) wacht.

    ! Hier bestaat mogelijkheid tot afkorting: er is namelijk een busverbinding  op de middag van en naar Losheimergraben (TEC746 Büllingen – Manderfeld). Wie het schoentje past… 

    Na de middagpauze gaat het een stuk neerwaarts naar de Frankenbach die we langzaam stijgend volgen tot in Buchholz. Volgt nog een stukje RAvel en we stijgen verder tot op het plateau van Losheimergraben waar we vlak aan het hotel uitkomen.

    Woensdag 5/11, dag 3, luswandeling naar de Schwarzer Mann (7+10 = 17 km)

    We rijden naar Mooshaus waar we de auto’s op een parking achterlaten. We duiken de bossen in, die we pas in de namiddag weer zullen verlaten. Op de Jakobsweg blijven we onder de kam van de Schneifel tot bij onze middagstop bij de Schwarzer Mann. In de winter is het hier een drukte van jewelste wegens skipret. Na de pauze dalen we af naar de Schlausenbach in het gelijknamige gehucht en zijn we uit de bossen. Via de vallei van de Taufenbach en het gehuchtje Robscheid klimmen we langzaam maar zeker terug naar het plateau en de auto’s die ons terug naar Losheimergraben brengen.

    Donderdag 6/11, dag 4, luswandeling in het Zitterwald (10 km)

    Ditmaal staat de Kyll op het programma. Die volgen we van bij de bron (= het hotel!) afwaarts totaan de resten van de Westwall, ook smalend de Siegfriedline genoemd. De blokken moesten vijandelijke pantsers beletten om oostwaarts Duitsland binnen te rukken. We volgen die linie een stukje en keren dan op onze passen terug westwaarts via de eindeloze bossen van het Zitterwald om dan terug bij het hotel uit te komen. Het is dan tijd voor een hapje en een kus tot afscheid.

    Klik op de Foto

    08-11-2014 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zomermidweek Champagne(F)Montagne de Reims,plaines de La Marne
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    23-27 juni 2014

    Zomermidweek Champagne (F) 

    Montagne de Reims, plaines de la Marne,  

    Maandag 23 juni

    Samenkomst tegen 12.30 uur aan de Office de Tourisme, 7 Avenue de Champagne, Epernay. 

    Parking (betalend) en stadspark in de buurt.  Picknick in het stadspark of in bar in de buurt(?).

    Dinsdag 24 juni  

    Avenay-val-d’or, Mutigny, AY en Mont Aigu - 20 km

    begeleiding Roland Vansteelandt

    Woensdag 25 juni

    Mardeuil-Damery-Mardeuil: les vignobles d’Epernay - 19 km

    begeleiding  Jaak Perneel

    Donderdag 26 juni

    Moussy-Brugny-Moussy: les coteaux sud d’Epernay - 22,5 km

    begeleiding  Jaak Perneel

    Vrijdag 27 juni

    Verzenay - Mailly-Champagne - Verzenay - 17 km

    Entre vignes et faux

    begeleiding Roland Vansteelandt

    Klik op de Foto

    28-06-2014 om 22:18 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    10-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kautenbach-Luxemburg 6-9 Mei
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Kautenbach in Luxemburg van 6 tot 9 Mei
    6 Mei rond wandeling van 6 km.
    7 Mei wandelen naar het station van Wiltz 15 km en stoppen inDahl en komen aan in Wiltz.We keren terug met de trein naar Kautenbach.
    8 Mei wandelen naar het station van Kautenbach nemen de trein tot in Drauffelt en wandelen 17 km tot in Munshausen en wandelen verder naar Kautenbach naar ons Hotel.
    9 Mei Voormiddag wandeling van 8 km we nemen nog een Lunch en dan naar huis. 

    Klik op de foto

    10-05-2014 om 19:31 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    26-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.23-25 April Lentedriedaagse(F)Boulogne-sur-mer.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Lentedriedaagse(F)Boulogne-sur-mer 23-25 April.
    3 Dagstaptochten in het zuidelijke deel van de Boulonnais:Pays de Dèsvres en de kust.

    Woensdag 21,7 km - begeleiding Jaak Perneel
    Enquin-sur-Baillons (start 10.30 u) - Hucqueliers (middagcafé) - Enquin-sur-Baillons
    Na de tocht met de auto's naar Boulogne - hotel.

    Donderdag 21 km - begeleiding Roland Vansteelandt
    Verplaatsing met de auto's naar de start.
    Boulogne - Site naturel du cap d' Alprech - Equihen Plage - Hardelot Plage en terug
    Na de tocht met de auto's naar Boulogne - hotel.

    Vrijdag 26,3 km, inkorten tot 23 km mogelijk - begeleiding Jaak Perneel
    Verplaatsing met de auto's naar de start.
    Bezinghem (start aan kerk) - Samer (rando-café) - Bezinghem
    Na de tocht met de auto's naar huis. 

    Klik op de foto

    26-04-2014 om 20:14 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (2)
    09-11-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Herstweekend langs de GR12/654 in Frankrijk
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Herstweekend langs de GR 12/ 654 in Frankrijk.
    Dinsdag 5-Vrijdag 8 November
    1e dag, dinsdag 5 november: Rocroi; Vieilles-Forges – Renwez, 7 km:
    2e dag, woensdag 6 november: Vaux-Villaine – La Besace, 10+10 km: 

    3e dag, donderdag 7 november: Renwez – Vaux-Villaine, 11+7 km:

    4e dag, 8 november: La Besace – Wasigny, 8 km:


    09-11-2013 om 19:23 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    21-10-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 20 Oktober Parc d'Olhain-Fresnicourt-Le-Dolmen-La Thieuloye
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag 20 Oktober Parc d'Olhain-Fresnicourt-Le-Dolmen-La Thieuloye GR 127(F)

    Proeven van een steeds wisselend panorama door het licht-golvend landschap, als een dobberend schuit op kabbelend water. Genieten van een voelbare stilte of het bidden van een torenvalk boven een kalkrijk akkerland en daarbovenop…altijd en overal een ‘bonjour messieurs’. Onderweg op de GR 127: een Grote Routepad vanuit ‘Atrecht’ in de richting van de zilte zee.

     

    Omdat het piekkleine dorpje Fresnicourt geen herberg heeft trekken we de stapschoenen aan in Estrée-Cauchy aan de D312. Een mooie veld- en bosweg brengt ons, gelukkig te voet naar het dorpsplein van Fresnicourt-le-Dolmen.

    Achter het kerkje wacht ons een stevige klim om de aansluiting met de GR 127 op te zoeken. Nu gaat het op en af aan de rand van een golfterrein in het Forêt Domaniale d’Olhain. Een sublieme boswandeling op een van de heuvelkammen van Artesië. Voor de middagpauze verlaten we wit-rood en zoeken het cafetaria op van het Parc Départemental de Nature et de Loisirs. Eén en al groen.

    De verharde wegen rond en tussen Gauchin-Légal en Hermin laten we links liggen en zoeken opnieuw aansluiting in Rebreuve-Ranchincourt. Eerst een ommetje langs het kasteel en nadien brengt een opeenvolging van veldwegen ons langs een licht-golvend akkerlandschap en door la Comté: een klein dorpje tussen de velden waar de huizen zomaar in het rond gestrooid zijn maar met een belangrijke industriële vestiging.

    Langs een oude spoorwegbedding verlaten we de GR 127 om aansluiting te zoeken met de D 941 N41 waar de bus ons opwacht. Een stevige dorstlesser volgt.

    Klik op de Foto.

     

    21-10-2013 om 16:39 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    25-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dinsdag 24 September in Damme GOSA
    Klik op de afbeelding om de link te volgen GOSA Reis
    Op Dinsdag 24 September maken we onze jaarlijkse daguitstap.Dit jaar trekken we met de bus naarDamme.W e maken er een stadswandeling en bezoeken er de 14 de eeuwse O.-L.-Vrouw Hemelvaartkerk en het Museum van het St-Janshospitaal.Na het middagmaal maken we een rondrit langs de polderdorpen ten westen van het Boudewijnkanaal.Op het einde van de rit houden we halt in het pittoreske dorpje Lissewege.
    Klik op de Foto.

    25-09-2013 om 17:36 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    23-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 22 September Brussel-Linkebeek:GR 126
    Klik op de afbeelding om de link te volgen GR Bustocht Zondag 22 September:GR 126 Brussel-Linkebeek
    Een eerste stapdag op de GR 126,het GR-pad dat Brussel met Namen verbindt en nadien nog verder loopt tot aan de Semois.In Brussel is het moeilijk om op een Zondagmorgen cafés te vinden,daarom houdt de bus halt in het servicestation van Groot-Bijgaarden op de E40.Daarna brengt de bus ons naar hartje Brussel waar we meteen vertrekken.
    Klik op de Foto.

    23-09-2013 om 20:45 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    14-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Driedaagse Pays de Lumbres-Moulin d' Audenfort
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Midweekstappen Driedaagse 11-13 September Pays de Lumbres-Moulin d' Audenfort(F) 
    Woensdag 11 september - ten noorden van Lumbres

    Moringhem - Quercamps - Moringhem, 20 km

    Tochtbegeleiding Roland Vansteelandt
    Donderdag 12 september, ten zuiden van Lumbres
    
Lumbres - Wavrans sur l'Aa - Lumbres, een kennismaking met Le Pays de Lumbres, 26 km - inkorten mogelijk tot 21 km.
    Tochtbegeleiding Jaak Perneel, 
    Vrijdag 13 september, ten zuidwesten van Lumbres

    Affringues - Wismes - Affringues, wandelen op een snoer van natuurparels ten westen van Lumbres, 22,7 km

    Tochtbegeleiding Jaak Perneel 

    Klik op de Foto

    14-09-2013 om 22:20 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    25-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag 24 Julie met de bus naar Viroin
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Toerisme Menen Woensdag 24 Julie met de bus naar Viroin.
    De Viroin is een kalkplateau nabij Plilippeville.'sMorgens bezoeken we de oude stad van Couvin en na een lekkere Lunch gaan we naar Nismes voor een heel mooie wandeling langs Le Fonderie des Chies,een uniek meesterwerk van de natuur.
    Klik op de Foto.

    25-07-2013 om 17:53 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Toerisme Menen 2 Julie met de Boot varen naar Rijsel terug met de bus
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Toerisme Menen 2 Julie Met de boot varen naar Rijsel en terug met de bus.
    Ontdekt het hart van Rijsel.Met een rondleiding.
    Klik op de Foto

    25-07-2013 om 16:50 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Midweekstappen Zomerweek Vallée de rabais Virton
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    maandag 24- vrijdag 28 juni 2013
    zomermidweek - bungalows
    Pays de Gaume (B), Lorraine (F) - dagstaptochten
    Tochtbegeleiders Roland Vansteelandt en Jaak Perneel 

    Vier dagstaptochten in België en Frankrijk.

    maandag: vanaf de middag Rabais - Virton (B) - Roland

    dinsdag: Torgny (B) - ferme Bellevue (F) - Jaak

    woensdag: Sommethonne - Avioth (F) - Jaak

    donderdag: Rabais - Montauban (ruïne Gallo-Romeinse site) (B) - Roland

    vrijdag: Montmédy - Thonelle - Montmédy Citadelle (F) - Jaak

    Klik op de Foto

    28-06-2013 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    23-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 23 Juni Desvres-Sanghen(Licques).Streek-GR Tour du Boulonnais.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zondag 23 juni 2013: Desvres – Sanghen (Licques): GRP Boulonnais.

     

     

    Eerst geniet je van de seizoensovergang aan de diep ingesneden beekjes en op de knuistige bulten van een bijna ondoordringbaar ‘Bois de Devres’. Langs haag en heg slenter je door piepkleine dorpjes om nadien de hoogste toppen van ‘den Boulonnais’, met Hemelse namen te beklimmen: Mont-St-Sylvestre, Mont-St-Dauphin, Mont du Val en de alom bekende Brunembert. Meteen ervaar je de enorme zichtafstand en het strategisch belang van deze Boulonnese heuvelkam. Je kunt er je de ogen de kost geven. Nadien daal je af in de vallei van ‘La Hem’ waar de pompeuze abdijkerk van “Le Bourg de Licques” je laat wegdromen in de middeleeuwen. Afsluiten doen we samen in een gehucht met slechts één woning, één estaminet en ‘n kerkje.

     

    Je neemt, voor de tweede keer, afscheid aan Desvres dat naam en faam verwierf door zijn ambachtelijke faiencebakkerijen. De met faiencetegels bekleedde gevels kleuren je uittocht feestelijk. Langs een oude kleiput: nu een stadspark met vijver, verlaat je dit centrumstadje. Een PR-parcours, hoewel slecht onderhouden, vergezelt je tot aan de geel-rode tekens van de streek-GR Tour du Boulonnais. Het gaat nu op en af langs majestueuze eiken en beuken en door kabbelende beekjes van dit bijna 600 Ha grote bos. Nadien brengt het dorpje Bournonville, knusjes gelegen aan de Liane, je peis en vree. In de gelagzaal van de cafébakkerij in Brunembert kan je de picknick aanspreken. De vele bussels hout op de binnenkoer zijn getuigen van de ambachtelijke bakkerij ‘ Au feu de bois’. En misschien kan een lekkere ‘mille-feuille’ of een ‘Dame blanche’ er nog net bij.

     

    Na de middag beklim je de heuvelkam om bijna de volledige Boulonnais te overschouwen.

    Een urenlage afdaling, door en langs een statig beukenbos brengt je onvermoeid in de vallei. Een drietal dorpjes, elk op één kilometer van elkaar vullen bijna ongemerkt het bocagelandschap. Er rest je nog de zoektocht naar de aansluiting van de GRP TB met de GR 128 en het geklasseerde, Romaanse kerkje van één van de liefelijke dorpjes m� mt��30�2kaar vullen bijna ongemerkt het bocagelandschap. Er rest je nog de zoektocht naar de aansluiting van de GRP TB met de GR 128 en het geklasseerde, Romaanse kerkje van één van de liefelijke dorpjes.

     Klik op de Foto

     

    23-06-2013 om 23:57 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    26-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag 24 April-Vrijdag 26 April Lentemidweek Vallei van de Canche (F)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 24 april - vrijdag 26 april 2013 
    Lentemidweek 
    Vallei  van de Canche (F) - 3 dagstaptochten
    Tochtbegeleiders: Jaak Perneel en Freddy Lesage

     

    Woensdag 24 april 2013
    Montcavrel - Beussent - 21,5 km

    Een pittige maar heerlijke kennismaking met Le Pays Montreuillois.

    Tochtbegeleiding Jaak Perneel, Koksijde.

    Donderdag 25 april 2013
    Etaples - monding van de Canche - 19,5 km
    Baai, duinenzone, waterplasssen, krijtlandschap, bos, golvend, zandwegen, vrij lastig.Tochtbegeleiding Freddy Lesage, Wervik.

    Vrijdag 26 april 2013 
    La Calotterie - Montreuil - 19,5 km
    Verdronken land, rijzige omwallingen, golvend boerenland.

    Tochtbegeleiding Jaak Perneel, Koksijde.


    Hotel Kyriad***
    15, Chemin Departemental 940 - 62630 Etaples-sur-Mer (F) 
    Parking en wifi gratis 

    Kyriad ligt aan de rand van Etaples en halverwege tussen de golfbanen van Hardelot en Le Touquet. Kyriad  biedt comfortabele kamers met moderne faciliteiten. Het restaurant van het hotel serveert traditionele gerechten en biedt uitzicht op de baai van Canche.

    Vallei van de Canche, le Pays Montreuillois, Pays des Sept Vallées: een reuzenaanbod van wandelingen en wandelingetjes in een beek- en riviervalleireliëf van zeeniveau tot max. 100 m.

     Klik op de Foto

    26-04-2013 om 23:41 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    21-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 21 April Odomez-Raismes-La Mare à Goriaux
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag 21 April Odomez-Raismes-La Mare à Goriaux GR 121 EN GRP Ttour du Bassin Minier n° 7

    Zondag 21 april 2013

    Odomez - Raismes- La Mare à Goriaux: GR 1217 en GRP Tour du Bassin n° 7


     

    Een mooie tocht in het Parc Naturel Régional Scarpe - Escaut. De tocht start aan de D 954 in Odomez en loopt langs het gehucht Haute Ville. Na een half uur open ruimte naderen we het Forêt Domaniale de Raismes -St-Amand – Wallers, met ca 5.000 ha het grootste boscomplex in het noorden. Het bos is een en al variatie door de hoogteverschillen, door open plekken, jong bos, statige eiken, poelen en vijvers en beboste terrils. Aan het stervomige kruispunt van Suchemont stappen we rechtdoor in de richting van de terril Rousseau die we links laten liggen. Wat verder beklimmen we in lacets de beboste Terril du Sabatier: boven geniet je van een uniek en spectaculair zicht op de hele omgeving, 360°. Daarna gaat het met de Pavé-de-la-Princesse richting Maison de la Forêt en nara het centrum van Raismes voor de middgpauze.

     

    We trekken opnieuw het bos in. Voorbij een kerkhof leidt een tweede rechte kasseiweg naar en over de D151. Nog en perceel bos, onder de autoweg A23 en in een laatste rechte lijn leidt de GR 121 ons naar het bekende natuurgbied La mare à Goriaux. Dit vogelparadijs is een thuis voor de fuut en de reigers op het water, de buizerds in de lucht. Het wateroppervlak is omringd door beboste heuvels: oude terrils. Ten westen van dit gebied ligt de fameuze Trouée d’Arenberg, een kasseistrook van 2,4 km uit de Hel van het Noorden In Paris-Roubaix: alleen voor de stappers van de lange tocht. We genieten van een schitterend uitzicht boven la Mare à Goriaux en dalen de heuvel af. Even verder wacht de bus ons op …

    Klik op de Foto

     

    21-04-2013 om 22:17 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    20-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.O.Z.Vakantiedienst'Fascinerend Land van Loon' op 20 April
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ziekenfonds O.Z.Vakantiedienst Daguitstap'Fascinerend land van Loon' op 20 April
    Programa: Onze ontspannen rondrit door het land van Loon voert je langs de toppers van deze streek.Verschillende statige kastelen,het middeleeuwse Gravenstadje Borgloon en Gors-Opleeuw,één van de mooiste dorpen van vlaanderen,prijken op ons dagprogramma.Onderweg geniet je van de prachtig bloeiende boomgaarden.We trekken naar de oude stoomstroopfabriek,een geklasseerd monument.Zoetekauwen kunnen hier proeven van de eeuwenoude streekproducten! Na de lunch wandelen we door Borloon om het Brigittijnenklooster,de kerk met de Romaanse kloostergang,de 12de-eeuwse Gasthuiskapel,de burchtheuvel en het stadhuis te bezoeken.Tot slot bewonderen we het kunstwerk van het doorzichtige kerkje.In het resterende vrije uur kan je dan nog op eigen houtje door de stad slenderen.

    Klik op de Foto

    20-04-2013 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    12-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag uitstap naar froralia Brussels in Kasteel van Groot Bijgaarden en naar Brouwerij Timmermans te Dilbeek
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vrijdag 12 April: Daguitstap naar Floralia Brussels in het kasteel van Groot bijgaarden en naar Browerij Timmermans te Dilbeek.Verzamelen aan het LDC Allegro te Menen.Aankomst aan het kasteel van Groot Bijgaarden waar we d gidsen ons opwachten voor een geleide wandeling van ongeveer 1u30.In de voormiddag bezoeken we dus de tuinen van het kasteel.Daar bekijken we in het 14 hectaren grote park een presentatie van bijna alle denkbare voorjaarsbloembollen.Daarnaast is er in de sterre een binnentuin met bloemperken met snijbloemen.Verder zijn er ook prachtige orchideeën te bekijken.Groot Bijgaarden waar we het middagmaal nemen.Bezoek brouwerij Timmermans te Dilbeek.Brouwerij Timmermans Lambiek brouwt al meer dan 300 jaaar,namelijk sins 1702.De Brouwerij was toen gekend  onder de naam Brouwerij"De Mol"en was niet alleen een brouwerij,maar ook een boerderij,Fruitkwekerij,mouterij en café.Meer dan 300 jaar zet Timmermans de echte lambiektraditie voort.Dit unieke bier wordt op basis van 30% tarwe gebrouwen in Itterbeek,in de oudste nog actieve brouwerij.Maar naast de kriek hebben ze nie al veel anderen bieren op de markt.De moeite om eens te bezoeken dus! Er is een degustatie van 3 bieren inbegrepen.

    Klik op de Foto

    12-04-2013 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    18-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bustocht Zondag 17 Maart Mons-Grand-Reng:GR 129
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Bustocht Zondag 17 Maart Mons-Grand-Reng:GR 129'La Belgique en diagonale'

    Zondag 17 maart: Mons – Grand Reng: GR 129 ‘Dwars door België’.

     

    We dwarsen met de bus de Haine. Henegouwen dus,… niet zomaar Henegouwen maar de provinciehoofdplaats Mons waar Elio di Rupo thuis komt.

    Omdat morgenstond goud in de mond heeft, beginnen we dan ook meteen te stappen, te verkennen. We stappen via ‘La Porte du Parc’ de binnenstad van Mons binnen . Deze vernieuwde openbare ruimte past in de heraanleg van de stadskern. Mons wordt in 2015 Culturele Hoofdstad van Europa. De vele werken in het kader van stadskernvernieuwing hebben van Mons een aantrekkelijke stad gemaakt. GR 129 loopt dwars door de stadskern van Mons. Zo komen we langs de monumentale gotische ‘Collegiale Sainte-Waudru’ (1450-1686), langs de voordeur van de jeugdherberg, aan de voet van het 87 m hoge, barokke belfort (1661-1669) en lopen doorheen de ’Jardin du Mayeur’ om ietwat verwonderd plots op de ‘Grand Place’ te staan. De mascotte van Mons, het geluksaapje ‘Le singe du grand’ garde’ blinkt als een opgeblonken koperen ketel doordat het door duizenden mensen is geaaid.

    Klik op de Foto

    18-03-2013 om 12:36 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    15-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Driedaagse Woensdag 13 Maart tot 15 Maart in Rolduc-Kerkrade
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Driedaagse in Rolduc-Kerkrade
    Woensdag 13 Maart

    voor een tochtje van een 2tal uurtjes door het “bosquet” van Rolduc, via de schutterslocatie van de St Catharina-gilde en de wijngaard.Verderop gaan we even Duitsland in, en wandelen zo Herzogenrath in, waar we de Sankt Mariä Himmelfahrtskirche bekijken en ook de kleine “Pestkapelle”, zien ook het huis waar Jozeph Kerckhoffs, de vermeende kapitein van de Bokkenrijders woonde, die ondanks herhaaldelijk folteren nooit bekende. Langs de Burgstrasse bereiken we de burcht,beklimmen de toren, om de omgeving te bezien.Vanuit deze hoogteburcht werd bescherming gegeven,aan diegene die hier de Worm over-staken.Want hier liep rond 1060 een van de voornaamste handelswegen van West-Europa, de toenmalige bewoner de graaf van Saffenberg  mocht hier van de Duitse keizer tol heffen.Kunnen hier ergens ook proviand aankopen voor de tocht van morgen.Nadien stappen we terug naar de abdy..Waar we om 18.30 verwacht voor het diner.Waar U kunt kiezen uit 5 voorgerechten, 5 Hoofd-schotels en eveneens 5 desserten.Zoals gewoonlijk zijn de dranken apart te regelen.

    Donderdag 14 Maart : na een goede nachtrust, ontbijt vanaf 8 uur, we vertrekken voor onze dagtocht om 10 uur. Tocht van zo’n 18 km.We vertrekken vanuit de abdij en zijn snel op Duits grondgebied.Onze tocht brengt ons snel in het Wormdal,kenmerkend voor het gebied is de aanwezigheid van sporen van de vroegere steenkolenmijnbouw.

    We passeren enkele geologische ontsluitingen waar het Carbonisch gesteente  op diverse plekken aan de oppervlakte komt, enkele dagzomende steenkolenlaagjes en dikke zandsteenbanken te zien zijn.Let er ook eens op  hoe de lagen gevormd zijn, soms gaan ze gewoon schuin,maar soms ook vertikaal omhoog gericht.Enkele gebouwen uit de steenkooltijd, zoals het oude schachtgebouw van de mijn “Fuhrt”.Verder liggen er verschillende oude watermolen en een oude vesting van de graven van Limburg: Burg Wilhelmstein.We lopen even de poort  binnen en kijken naar de resten van de donjon en de waterput. De wandeling voort over allerlei soorten terrein, van brede boswegen en asfaltwegjes, tot smalle,steile paadjes.Tijdens de wandeling kunnen we ook allerlei bijzondere planten en dieren waarnemen.In het Wormdal komen onder meer de Ysvogel,de ringslang,de Vroedmeesterpad. Het ganse Wormdal is een groene oase tussen de steden.Hebben onderweg, voor de middagpauze, de mogelijkheid in het “Teuterhof Hütt” even te verpozen.Het verste punt voor vandaag is de “Blauer Stein” een obelisk die is opgericht ter ere van Pauline Bonaparte, een zus van Napoleon, die hier graag kwam wandelen, na een bezoek aan de warme baden van Aken.Na deze tocht door bos en dal, zijn we dan terug in Rolduc.Waar om 18.30 uur, de chefkok ons verwacht.

    Vrijdag 15 Maart : Na ontbijt, en bagage inladen, vertrek om 10 uur, voor een tocht door de Anstelvallei met  Kasteel Erenstein, gebouwd in 1340,eris nu een stijlvol restaurant gevestigd.Komen langs het enige stuwmeer van Nederland: de “ Cranenweyer”,zien de langste onoverdekte trap van Nederland, de trap overbrugt 90 meter en is 250 meter lang.Kasteel Strijthahen is rond 1550 gebouwd op de fundamenten van de vier eeuwen oudere burcht, is een onderdeel van de wereldtuinen Mondo Verde. De tocht is een 14tal km.Nadien komen we terug aan abdij Rolduc en vandaar dan terug naar huis.
    Met dank aan Willy en Raymonde.

    Klik op de Foto

    15-03-2013 om 23:57 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    07-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ziekefons O Z-Vakantiedienst Daguitstap'Brusselse Kerstfeer 04-12-2012
    Klik op de afbeelding om de link te volgen O Z Vakantiedienst
    Daguitstap'Brusselse Kerstfeer'op 04-12-2012
    Programma : We starten de dag met koffie en koek.Daarna volgt een rondrit in het Zuidwesten van de groene gordel Brussel.In de Markvallei geniet je van unieke glooiende landschappen,indrukwekkende bezienswaardigheden,beschermde monumenten en pittoreske dorpjes zoals Tollembeek,Pepingen en Herne.Na de middag reiden we naar het historische Centrum van Brussel waar we een wandeling maken in de oude stad.Hier vinden we de grootste Kerstmarkt van het land : meer dan 240 kraamjes kleuren de oude staten en pleinen.We eindigen met vrije tijd voor Kerstshopping en vertrekken om 18u terug huiswaars.

    Klik op de Foto

    07-12-2012 om 17:25 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 13/07-19/07 2020
  • 28/10-03/11 2019
  • 01/07-07/07 2019
  • 20/05-26/05 2019
  • 29/04-05/05 2019
  • 22/04-28/04 2019
  • 25/03-31/03 2019
  • 04/03-10/03 2019
  • 03/12-09/12 2018
  • 05/11-11/11 2018
  • 10/09-16/09 2018
  • 27/08-02/09 2018
  • 25/06-01/07 2018
  • 21/05-27/05 2018
  • 14/05-20/05 2018
  • 07/05-13/05 2018
  • 16/04-22/04 2018
  • 04/12-10/12 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 23/10-29/10 2017
  • 09/10-15/10 2017
  • 25/09-01/10 2017
  • 12/06-18/06 2017
  • 05/06-11/06 2017
  • 22/05-28/05 2017
  • 15/05-21/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 17/04-23/04 2017
  • 10/04-16/04 2017
  • 20/03-26/03 2017
  • 12/12-18/12 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 10/10-16/10 2016
  • 03/10-09/10 2016
  • 05/09-11/09 2016
  • 13/06-19/06 2016
  • 06/06-12/06 2016
  • 25/04-01/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 09/11-15/11 2015
  • 22/06-28/06 2015
  • 27/04-03/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 03/11-09/11 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 04/11-10/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 03/12-09/12 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 07/11-13/11 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 12/07-18/07 2010
  • 22/03-28/03 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs