Inhoud blog
  • Door het natuurpark Eifel van 10-13 Juli in Einruhr
  • Chiny-Sur-Semois 25 tot 27 oktober-19
  • O.Z.Bier en Bloemen in Pajottenland 21-6-19
  • Calestienne Nismes 16 Mei tot 19 Mei-19
  • O.Z.Gouda Kaasstad 2-05-19
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    blog Essel Jean-Pierre
    wandeltocht
    17-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 16 September :Onze-Lieve-Vrouw-Lombeek-Bosberg(Galmaarden)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag 16 September : Onze-Lieve-Vrouw-Lombeek-Bosberg(Galmaarden)
    De laatste etappe op de GR 512 is er eentje om te kaderen! In de voormiddag stappen we door het laatste stukje Pajottenland en in de namiddag stappen we un de vallei van de Dender.

    Het landschap van het Pajottenland bestaat uit een opeenvolging van golvingen met relatief kleine dorpen en enkele belangrijke kastelen.  De mensen hebben hier nog hun eigen levensstijl. Is dit het land van Breughel ?
    Midden in het Neigembos verlaten we de provincie Vlaams-Brabant en komen in de provincie Oost-Vlaanderen. Het dorpsplein en de vroeg gotische kerk van Lieferinge zijn beiden beschermd. De GR 512 nadert de Dendervallei en daalt daar vrij plots in af. Het lijkt soms of het land hier intenser en kleinschaliger bebouwd is.
    De Dender is de snelst stromende rivier van Vlaanderen. Hij ontspringt in Henegouwen en stroomt voorbij Ath, Geraardsbergen en Aalst om tenslotte in Dendermonde in de Schelde uit te monden. We volgen de Dender stroomopwaarts tot in Zandbergen.
    De Vlaamse Ardennen liggen niet ver af maar tot in Geraardsbergen geraken we net niet. Het eindpunt is de Bosberg. Tot vorig jaar was dit de laatste helling in de Ronde van Vlaanderen….

    Klik op de Foto.

    17-09-2012 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    15-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag 12-Vrijdag 14 September Parc Naturel Régional de I' Avesnois(F)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Woensdag 12-Vrijdag 14 September 2012
    Parc Naturel Régional de I'Avesnois(F)
    Een landschap dat we kennen van prentkaarten,met koeien die liggen uit te rusten onder appelbomen,kleine riviertjes die hun weg zoeken door een lappendeken van fluwelen weiden...Neen,je bent niet verkeerd gereden,dit is Normanië niet,en evenmin Zwitzerland,maar de Avesnois.Hier ontdek je landschappen die nog groener zijn dan op de foto,een echt wallenlandschap met hagen van meidoorn,wilg en haagbeuk,enkele wouden en valleien.Het record van Frankrijk van het aantal kapelletjes en landelijke bidbanken per vierkante kilometer.In de Avesnois houdt men van muziek,en sins lang,daarvan getuigen de mooie kiosken op de dorpspleinen.

    Woensdag - 21,3 km
    Samenkomst tegen, 9.30 u aan het hotel. 
    Vertrek om 10 uur  vanaf het hotel.

    We verkennen een stukje van Avesnes-sur-Helpe, waarna we de bewegwijzering Sentier des Moulins à Eaux volgen. Overwegend in een bocagelandschap. We picknicken in Café du Moulin in Felleries. (Picnick mee van thuis)

    Donderdag - 23,4 km
    We vertrekken met de wagens omstreeks 9.15 u voor een rit van 25 minuten naar het zuidelijk gelegen Anor. Ruime parkeergelegenheid aan de kerk. Deze wandeling van 23,4 km is in achtvorm. Een lus in de voormiddag en een in de namiddag. Veel bos en een aantal vijvers. Middagstop in Café De la Poste in Anor. 

    Vrijdag - max 20 km
    Omstreeks 9.30 u vertrekken we huiswaarts naar het 38 km verder gelegen Gussignies in de Noord-Avesnois. Bij het binnenrijden van Gussignies volgen we de bewegwijzering naar de taverne Au Baron, Rue du Piémont, 2.  Ruime parking. 

    Omstreeks 10.15 u starten we een grensoverschrijdende 20 km lange wandeling naar de Hauts-Pays gelegen in Wallonië. Trage wegen, boswegen, natuurgebieden en diep uitgesneden valleien. Middagstop in Le Chalet du Garde in Les Honnelles.

    met dank aan Freddy en Annie voor de prachtige wandelingen.

    Klik op de Foto.

    15-09-2012 om 22:07 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    16-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 15 Juli Ode Ronsers De Oude Durme Route in Sombeke(Waasmunster)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag 15 Juli De Oude Durme Route in Sombeke(Waasmunster).
    Het eerste deel (5 km) is het noordelijke deel. De start ligt in Sombeke, een deelgemeente van Waasmunster, gelegen langs de weg naar Elversele (Temse). We komen samen aan de 17e eeuwse Sint-Rochuskerk om 11 uur.  Via het kasteeldomein stappen we naar de slikken en schorren van de Oude Durme, een kronkelende afgesneden oude arm van de Durme.  Het stilstaande water is een paradijs voor zeldzame dier- en plantensoorten.  Te rug in Sombeke in een dorpscafeetje waar we onze picknik onze middagmaal gebruiken.

    Met de auto’s rijden we dan naar de startplaats van de op het grondgebied van Hamme ligt : de Durmebrug in Waasmunster.  Hier zuidelijke lus (7 km) die wandelen we vooral op en langs de dijken en gaan we dus de mooie oude kronkelende Durme met haar prachtige natuur  kunnen bewonderen.  Na deze wandeling zoeken we het Palinghuis in Waasmunster op, waar gesmuld kan worden van lekkere gerechten : zowel snacks en complete salades als vis- en vleesgerechten, alles aan democratische prijzen.
    Klik op de Foto.

    16-07-2012 om 15:57 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    29-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Midweekstappen Zomermidweek Valkenburg Zuid-Limburg NL.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Maandag 25 Juni Valkenburg-vallei van de Geul-Oud Valkenburg-Schin op de Geul en terug via plateau en bos en kasteelruïne.10 km Roland.
    Dinsdag 26 Juni Vanaf hotel een tocht naar Margraten 22 km Roland.
    Woensdag 27 Juni Van Stjegelke naar Stjegelke met de auto's naar Gulpen voor een tocht van 21 km Jaak.
    Donderdag 28 Juni Op stap naar ... Blankenberge(NL) met de auto's naar Sint-Geertruid voor een tocht van 21 km Jaak.
    Vrijdag 29 Juni Doe de Gulp met de auto's naar Slenaken voor een tocht van 9,5 km Jaak.

    Klik op de Foto

    29-06-2012 om 22:08 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    18-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 17 Juni Conteville-Lés-Boulogne-Colembert GRP Boulonnais
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag 17 Juni Conteville-Lés-Boulogne-Colembert GRP Boulonnais

    De tweede etappe in de ‘Boulonnais’ is nogal ongewoon. Door de hoge ouderdom van onze gastvrouw (het dametje heeft al een ‘gezegende leeftijd’ van ruim in de tachtig) riskeren we onze ‘bootjes’ in de buitenlucht te moeten verorberen. Vandaar de haast om de vierde en meteen laatste etappe vooraf te lopen. Deze variant loopt vanaf het ‘Forêt Domaniale de Boulogne’, ten oosten van ‘La Capelle’ naar de ‘Mont Dauphin’: een slordige 15 km, aangevuld met een stuk van de eerste etappe vanaf Conteville en een prachtige lus (geen GR) op en rond de Mont-Dauphin. (uit de dagstappergids van Frans-Vlaanderen)

    Waar kunnen we beter onze stapschoenen aantrekken dan in een ‘estaminet-randonnée’. De stapdag begint met een stevige boswandeling maar nu aan de rand van het immense bos. Hier zijn de paden heel wat minder in trek en het is er even zoeken om de ‘uitgang’ te vinden. Langs ‘les Communes du Haute Fontaine’ zoeken we onze weg naar ‘Bellebrune’. Dit piepkleine dorpje heeft zijn naam niet gestolen. Het stokoude gebouw, in ‘plak en stak’: minuscuul winkeltje/café met gelagzaaltje en met de waardin erbij is net uit Bokrijk weggeplukt, bijna Werelerfgoed.

    Door de ‘bois de Bellebrune’ bereiken we Alincthun een dorpje aan de D 127 naar Devres en wat verder doorkruisen we Henneveux, het laagst gelegen gehucht. Voorbij de ‘Ruisseau de Lamy’ gaat het bergop, eerst langzaam tot voorbij de N 42 en nadien steil tot op de top van de Mont Dauphin: 195 m, meteen goed voor een klim van 140 m. Schitterend uitzicht op de zee-ingang tot en het achterland van Boulogne-sur-Mer. Ook de Duitsers hadden dit begrepen.

    Hier verlaten we de GRP Tour du Boulonnais om langs het bos en een sublieme afdaling het brongebied van de ‘Wimereux’ op te zoeken. Door een natuurgebiedje en het kerkhof van Colembert staan we aan de ingang van het kasteel. Schitterende streek om er een ‘klein Versailles’ neer te poten. Nog een kleine inspanning tot aan de oude weg naar Boulogne waar een frisse pint op je wacht.

    Klik op de Foto

    18-06-2012 om 20:46 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    11-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 10 Juni Ode Ronser Dilbeek
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag 10 Juni Ode Ronser:Dilbeek

    Tijd om vooruit te kijken naar 10 juni (nog slechts 3 weken!).  Ons aller Maggy van ex-Dilbeek, nu Sterrebeek heeft er zich nog eens aan gezet, en dus zal ’t natuurlijk weer een schot in de roos worden.  Maggy wil ons haar mooie geboortestreek beter leren kennen met een wandeling van ongeveer 10 km door ‘de Wolfsputten’.  Ik laat haar hier zelf aan het woord :

    De Wolfsputten vormen zonder meer het kroonjuweel van het Dilbeekse natuurpatrimonium.  Het was hier dat in de 15e eeuw ‘de steen van Dyelbeke’ werd geproduceerd.  De Dilbeekse Sint-Ambrosiuskerk werd uit deze kalkzandsteen opgetrokken en geniet hierbij van het vleiende gezelschap van de Brusselse Sint-Goedele en het Leuvense stadhuis.  Ook het stadhuis van Herentals? (Lieve?).  De Wolfsputten bieden ook een rijke variatie aan biotopen : bossen, graslanden, ruigten en akkers in allerlei gradaties van vochtigheid en voedselrijkdom. De kalkrijke bronnen in het zuiden van het gebied zorgen voor een heel specifieke flora in de centrale beekvallei.  De Wolfsputten strekken zich uit ten noorden van het Cultureel Centrum Westrand (waar we van een welgekomen nattigheid kunnen genieten…).  Het gebied beslaat zowat 90 ha.  Op de inventaris prijken 335 plantensoorten, 76 vogelsoorten, 37 soorten slakken en 16 soorten zoogdieren.


    Klik op de Foto

    11-06-2012 om 11:19 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zaterdag 26-27 Mei Pinksterweekend''PARIS A PIED''
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zaterdag 26 en zondag27 mei Pinksterweekend''PARIS A PIED''
    Vijf jaar geleden gingen we al eens naar Parijs en dit jaar doen we het nogmaals en dan nog wel op net dezelfde dagen!
    Parris à pied is ondertussen veel meer dan de noord-zuid en oost-west wandelingen door de stad.Nu is er ook Les Sentiers de la Seine à Paris en Collines et Villages de Paris à pied.Van noord naar zuid loopt ook de pelgrimsroute GR 655 richting Compostela.
    Op zaterdag maken we een Combinatie van "Les Sentiers de la Seine"en de "oost-west wandeling".Op zondag beginnen we met de GR 655,stappen dan over naar de"noord-zuid"wandeling om te eindigen met"Les Sentiers de la Seine".
    Op zaterdag wandelen we 21 km van oost naar west:van Bercy tot de Porte Maillot met talrijke klassiekers:de Bastille,le Marais,Centre Pompidou,het louvre,Jardin des tuille,Place de la Concorde en Champs Elysées,Jardins du Trocadero,Bois de Boulogne maar de hoofdrol is weggelegd voor de Seine!
    Op zondag is er gedurende 17 km aandacht voor het minder bekende Parijs.Vanuit ons hotel trekken we te voet naar de Cité des Scienses en Parc de la Vilette,Canal de I'Ourcq,naar Parc des Buttes-Chaumont,Bassin de la Vilette,le Marais,ile Saint Louis en als kers op de taart Notre Dame de Paris.We eindigen bij de evenementenhal Bercy.Bussen mogen slechts op heel beperkt aantal plaatsen parkeren in Parijs en dat heeft natuurlijk de nodige impact om wandelingen uit te stippelen.
    Met dank aan
    Johan-Marleen-Pied-Els

    Klik op de Foto

    28-05-2012 om 22:18 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    24-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op het Hertog Limburgpad van 21 tot 24 Mei
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op het Hertog Limburgpad van 21 tot 24 mei 2012

    Gedurende die dagen gaan we dus 4 dagen stappen op dit pad dat begint in het residentiestadje Limbourg-sur-Vesdre via Herzogen-rath naar Rode-le-Duc, Rolduc bij Kerkrade in Nederland en terug via Val-Dieu naar Limbourg. Een ontdekkingstocht in het drietalige “land zonder grenzen” in de huidige Euregio Maas-Rijn dat model mag staan voor de Europese eenheid en samenwerking.
    Dag 1-hertog limburg pad een tocht van 17 km.We komen bij elkaar in het station van Welkenraedt.
    Dag 2-van köpchen naar Kelmis een tocht van 18 km.Vooral langs de Via Gulia.
    Dag 3-vanuit Eupen naar Kelmis,weer een tocht van 18 km,vandaag op het Hertog Limburgpad.
    Dag 4-Donderdag 24 Mei Vandaag de bus naar Plombiéres,dit dorpje in het Geuldal heette vroeger bleiberg,beide plaatsnamen verwijzen duidelijk naar de rijke lood en zinkmijnen die hier tot 1922 werde ontgonnen.Bij de kerk herinnert een oud ertswagentje naar dit industiéle verleden.

    Klik op de Foto

    24-05-2012 om 23:53 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    27-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Midweekstappen 25-26-27 April Pays de Lumbres-Boulonnais(F)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Midweekstappen Pays de Lumbres-Boulonnais(F)

    Onze  Lentedriedaagse beleven we vanuit het volledig bezet hotel Moulin d'Audenfort in Clercques(F).We waren er eerder al driekeer en ondervonden dat het er goed was.
    we stappen er drie dagtochten in het Pays de Lumbres en de Boulonnais met kerktorentjes en cafés Randonnées van dorpjes en gehuchtjes als Audenfort,Clerques,Colenbert,Licques,Hermelinghem,Boursin,Bouvelinghem,Quercamps,Tournehem,Alquines.We hopen op de Franse zon  in een glas wijn als dat tikkeltje meer!
    3 dagtochten:
    De Franse regionale natuurparken bestaan uit grote bewoonde gebieden,waarvan het natuurlijke,culturele en landschappelijke erfgoed erkend is en men besloten heeft dit erfgoed te beschermen en te valoriseren binnen een duurzame ontwikkeling.Het Regionale Natuurpark van de''Caps et Marais d'opale''is het meest in het noorden gelegen Park.Tussen Calais,Boulogne-sur-Mer en Saint-Omer liggen prachtige,verrassend afwisselende landschappen.

    klik op de Foto 

    27-04-2012 om 22:50 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    24-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.GOSA GEWEST MENEN
    Klik op de afbeelding om de link te volgen GOSA GEWEST MENEN

    Dit jaar trekken we op eendagsreis naar de'Vurige Stede'Luik.
    de Afdeling Menen ,Geluwe en Wervik reisen op dinsdag 24 April
    PROGRAMA:
    7.00u:Vertrek met de bus aan de steiger te Menen.
    9.45u:koffie+croissant in'Grand Cafe de la Gare'te Luik.Kort bezoek aan station'Luik Guillemins'.
    10.30u:Busrit naar de wijk'Le Carré'(handelscentrom)
    11.00u:Vrij bezoekt aan de Cathédrale St-Paul en aan enkele winkelstraten.
    11.50u:Wandeling(1,5km)van'Le Carré'tot aan de Place du Marché.
    12.15u:Middagmaal in Brasserie'As Ouhés'(Place du Marché).
    14;15u.:We splitsen ons in 2 groepen.Elke groep bezoekt met nederlandstalige gits het'historische hart'van de stad Luik. We bezoeken de Place Saint-Lambert met het ondergronse Archéoforum,de patio van het Prinsbisschoppelijk Paleis,het Perron,de binnenkoeren van het Grand Curtius-gebouw en de St-Bartholomeuskerk met de prachtige doopvont.de Wandeling met gids duurt ongeveer 2 uur.
    16.30u:Vrije tijd tot 17.15u rond Place des déportés.
    17.30u:Vertrek uit Luik.

    klik op de Foto

    24-04-2012 om 22:15 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    16-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ode Ronsers Ondekken Diksmuide en het Natuurgebied'De Blankaart'
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag 15 April: Ode Ronsers Ontdekken Diksmuide en het Natuurgebied'De Blankaart'

    We gaan op stap in Diksmuide dat enkele mooie hoekjes herbergt zoals het begijnhof,de grote Markt en de St-Niklaaskerk, en natuurlijk, voor de vlamingen-in-hart-en-nieren. Na de stadswandeling zoeken we ergens een democratisch en liefst ook gezellig Restaurantje op.
    Na onze middagmaal reiden we naar onze tweede afspraak: de parking van de Blankaart in Wouwen.
    Start van de wandeling om 14.15u. Eventueel kunnen zondagnamiddag-Ode-Ronsers hier nog inpakken.
    De Blankaart http://www.natuurpunt.be/natuurgebied-de-blankaart , de ijzerbroeken, een plas van ongeveer 150 ha, het landelijke Vlaanderen op zijn mooist, een paradijs voor vogel-en plantenliefhebbers. Het is één van de allermooiste plekjes van West-vlaanderen. Wij maken er een wandeling van 10 km. Onderweg is er een'melkautomaat' en ongeveer halverwege rusten we uit in een boerdetij-café.En voor diegenen die na de wandeling nog dorst hebben is er 150m van de parking nog een drankgelegenheid.

    Klik op de Foto

    16-04-2012 om 16:08 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    14-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Culturele daguitstap naar Tongeren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vrijdag 13 April
    Culturele daguitstap naar Tongeren,een stad en haar verleden.

    10.00u. Ontvangst door de gitsen met koffie en twee Tongerse specialiteiten.
    10.30u. Bezoek aan de tentoonstelling'Sagalassos,City of Dreams'
    12.00u. Lunch
    14.00u. Stadswandeling met bezoek aan de grote Markt, Ambiorix,de Onze-Lieve-Vrouwebasiliek met Romaanse Kloostergang en  schatkamer,het begijnhof en de middeleeuwse omwalling.
    16.00u. Koffie en Haspengouwse fruittaart.

    Klik op de Foto

    14-04-2012 om 19:22 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    22-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Daguitstap Dinsdag 20 Maart aan Mas en haven Antwerpen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Daguitstap op Dinsdag 20 Maart

    Bezoek aan Mas en Haven Antwerpen
    We bezoeken het spraakmakende Museum aan de Stroom,gelegen op het Eilandje.Met een gids verkennen we het gloednieuwe gebouw en de rijke collectie.Iedere verdieping is op een andere manier ingericht.Op het dak van het MAS genieten we van een adembenemend panorama op de stad,de Schelde en de haven.
    We nemen de lunch in de Docks Café,een bekend restaurant aan de Scheldekaaien.
    's Namiddags maken we met de autocar een rondrit in het havengebied.Het zijn vooral de enorme havendokken en het grootste sluizencomplex ter wereld die de show stelen.De gids maakt ons wegwijs in de revolutionare wereld  van de container en verheldert verbazende feiten en cijfers.
    Cultuurcentrum De Steiger Menen.

    Klik op de Foto

    22-03-2012 om 17:38 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    12-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wandelen in en rond Langscheid
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag 6 November Wandeling door het dorp,dit als kennismaking met Langscheid.
    Maandag 7 November Vertrekken we met de wagens naar Arft.Voor de bergheideweg een tocht door heide en bos,met mooie vergezichten
    en "naturschutzgebiete Heidbüchel"in het dorpje Höhenleimbach is het tijd voor een rustpauze.Verder op komen we door het Dr Heinrich
    Menke park en het Konrad Adenauer-denkmal bevind zich daar ook.Een tocht van 17 km.
    Dinsdag 8 November Met de wagens naar Schloss Bürresheim voor een bezoek aan dit kasteel met zijn tuinen,nadien met de wagens naar
    Volkesfeld alwaar we middagpauze hebben,later volgt dan eeen tocht van 9 km met hopelijk mooir vergezichten zoals van op Felssporn Falkleyblick,en ook Heilquelle Sauerbrunnen.
    woensdag 9 Nonember De abdij van Maria Laach staat deze voormiddag op het menu,met de auto's zo'n 15 km.Na het bezoek terug naar
    Langscheid voor de picnic,en nadien door de Wacholderheide voor een toer van 9 km.
    Donderdag 10 November Rieden met zijn Waldsee is het startpunt van deze tocht van 16 km.Verder op komen we op de Gänsehals met
    zijn hütte met phänomenalem Ausblick en een Felsenmeer mit imposanten Felsblöcken.Natuurlijk ergens onderweg verorberen onze picnic.
    Vrijdag 11 November Terug huiswaars.

    Met dank aan Willy en Raymonde

    Klik op de foto 

    12-11-2011 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    14-06-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pinksterweekend-KENT Zaterdag 11 en Zondag 12 juni 2011
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zaterdag 11 Juni 2011:Hothfield-Platt'sHeath
    The Greensand Way en The Stour Valley Walk

    We stappen voorbij een sportveld en na een hekje bereiken we een prachtige natuurgebied.
    Even denk je dat je in de Hoge Venen bent.Na een kleine kilometer zien we de eerste
    bewegwijzering van''The Greensand Way''en van''The Stour Valley Walk''.
    Na 500 meter gaan we het veld in
    en zien we het eerste bordje met ''The Stour Valley Walk''op.Het pad klimt en daalt door het
    prachtige Kenste landschap.We volgen een veldweg tot de weg naar Hothfield bereiken.We
    steken deze over en meteen hebben we het eerste overstapje.Na het dertigste ben je de tel
    kwijt geraakt.....We gaan dwars door hhet veld tot de bosrand en het natuurgebied.
    Het landschap wordt nog mooier.We trekken het natuurgebied in,gaan naar links en stappen
    in de vallei van de Stour.Even verder steken we de Stour over en klimmen door het bos tot bij
    een kleine wegje.Geniet even van de verhaede weg want we stappen dwars door het veld
    richting Little Chart Forstal.Hier bewonderen we het cricketterein en de mooie landhuizen.
    Een lange afdaling door het veld brengt ons tot aan de rand van Little Chart.
    We lopen enkele honderden meters over de weg tot bij de pub van het dorp.Het is echter nog
    te vroeg voor de middagpauze...We steken de weg over en komen bij een wandelboom.Wij
    kiezen voor''The Greensand Way''.Even volgen we een veldweg en daarna gaan we resoluut
    dwars door de boomgaarden.Helaas zullen de fruitbomen reeds uitgebloeid zijn.Het pad
    komt voorbij de indrukwekkende''Sheerland Farm''en even verder zien we Pluckley voor ons
    liggen.
    De''The Black horse'',de pub waar  we onze picknick kunnen verorberen,heeft een pracht
    van een buitenterras.Nu nog duimen voor het weer!

    Na de middag beginnen we met een afdaling.We stappen door een schapenweide.Bij een
    splitsing gaan we rechtsaf tot bij de Elvey Farm.We trekken opnieuw de weide in en langs de
    bomenrij klimmen we richting Greenland Farm.Voor de gebouwen gaan we linksaf.We
    blijven op dezelfde hoogte stappen met een pracht van een uitzicht op de zuidelijke Downs.
    Voor ons zien we het dorp Egerton liggen.
    Aan de kerk verlaten we de weg.We stappen over het kerkhof en wandelen door de
    boomgaarden naar Egerton House.The Greensand Way''toont zich nu op zijn mooist.
    Afwisselend sappen we door het bos en door de velden en op en af met de nodige overstapjes
    als toemaatjes.Een klim brengt ons in het volgende piepkleine dorp,Boughton Malherbe.
    We verademen even op het asfalt.Even voorbij de kerk stappen we dwars over het erf van een
    boerderij.Na 500 meter verlaten we''The Greensand Way''.Wij gaan naar rechts en daarrna
    trekken we dwars door het veld richting Platt'sHeath,ons eindpunt.
    Vandaag is het niet de langste maar een niet te onderschatten wandeling door de vele overstapjes.

    Zondag 12 Juni 2011: Godmersham-Wye-Etchinghill
    The North Downs Way en The Stour Valley walk

    Een wereld van verschil met gisteren....oef geen overstapjes meer.Klimmen en dalen zullen
    we genoeg doen.De Downs zien we vandaag op hun best.
    de bus brengt ons vanuit Canterburry naar Godmersham in de vallei van de Stour.
    Meteen zien we de eerste tekens van''The Stour
    Valley Walk''.De wandeling begint rustig.We maken een ruime boog door de golvende
    landschap.De drukte van Canterbury is ver weg.we dalen af naar Crundale,een lieflijk dorp.
    Hier begint de eerste echt klim.Aan de rand van het bos nemen we links de minst klimmende
    weg.We volgen de bosrand en we bewonderen het schitterende landschap.Al snel stappen
    we door het bos en bij de eerste richtingsverandering verlaten we The Stour Valley Walk
    definitief.We stappen richting Marriage Farm.We zitten hoog boven op de plateau.Enkele
    honderden meters verder zien we de eerste tekens van The North Downs way.
    We vertrekken aan de kerk en stappen over het kekhof naar de rand van het dorp.Het
    pad begint langzaam maar zeker te klimmen.Bij de bosrand begint het pas echt:kort en
    hevig.Op het einde gaan we naar rechts het asvaltwegje op en we volgen de bosrand.
    We bereiken de Wye Crown,een gigantische beeltenis in de krijtrotsen.Helaas kunnen we er
    niet veel van zien omdat we er te dicht bij staan.
    We stappen in zuidwestelijke richting door de weiden.We steken een drukke weg over en
    trekken het bos in en wat verder bereiken we The Broad Downs.Hier heb je een ongelooflijk
    zicht en zie je hoe groot de hoogteverschillen zijn.Wees gerust,we gaan niet naar benenen
    maar stappen rond het'cirque'richting Cold Blow Farm.We volgen de weiderand en zowaar
    krijgen we even asvalt onder de zolen.Niet voor lang want we nemen de eerste veldweg.
    Voor de middagpauze verlaten we even de The North Downs Way en dalen we af naar
    Brabourne.We krijgen onze picknick in The Five Bells,een authentieke pub.

    Recht voor de voordeur van The Five Bells gaan het pad recht omhoog richting The North
    Downs Way.Eens boven kan je enkel genieten van het zicht en van de klim.Een prachtige
    holle weg brengt ons in Stowting.We krijgen het langste stuk asvalt van gans het weekend
    onder onze zolen.De klim vanuit Stowting naar Cobb'sHill is pittig.We stappen op het
    plateau tot aan de weg van Canterbury naar Folkestone.We blijven door de weide lopen en
    volgen de weg richting Folkestone.
    Bij Farthing Common steken we de drukke weg over,stappen over de parking en door het
    parkje en steken nogmaals een drukke weg over.We volgen de bomenrij en op einde gaan
    we linksaf tot bij het'cirque'.We kiezen voor de makkelijkste oplossing en stappen er rond.
    Een  prachtige afdaling door de weiden brengt ons tot bij Staple Farm.Hier verlaten we
    definitief The North Downs Way.We nemen het pad dat dwars door het veld gaat.Op het
    einde volgen we nog even The Elham Valley Walk.Een smal pad tussen de omheiningen
    brengt ons tot in het centrum van Etchinghill.Hier wacht de bus ons op.

    Op de foto klikken.

    Piet Hardeman www.bloggen.be/grwest  https://picasaweb.google.com/114391352642738095570/Kent?authkey=Gv1sRgCJHEutHAmZn4Og#
    Jacques Mahieu  https://picasaweb.google.com/115638889631913962638/GRPinksterweekEnd11Kent11En12611#

    14-06-2011 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    12-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reis naar Veerle van 18 Juni tot 3 Juli
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Reis naar Veerle van 18 Juni tot 3 juli

    Bedankt Veerle voor het gitsen in  Genova Donderdag 24 Juni,en ook voor de Reisleiden gitsen van onze Reis Frans.

    Dag 1 Vrijdag 18 Juni Menen-Luxembourg-Colmar
    Dag 2 Zaterdag 19 Juni Bezoek Colmar.
    Dag 3 Zondag 20 Juni Colmar-Pavia.en
    Dag 4 Maandag 21 Juni Vanuit Pavia naar Milaan
    In Italie zijn de Musea's de maandag gesloten.Bezoek Domo ,rondgang op de daken,museo del duomo.
    Dag 5 Dinsdag 22 Juni Vanuit Pavia naar Milaan
    Bezoek van 2 grote Musea's.
    Dag 6 Woensdag 23 Juni Pavia  naar Acqui Terme.Deze avond komt Veerle met Andrea met Jacopo,
    met ons apritieven en samen avondmaal in ons Hotel met eeen prachtige panorama op de bergen.
    Dag 7 Donderdag 24 Juni Vanui Acqui Terme met de trein naar Genova met Veerle als gits,we hebben veel gezien,
    een prachtige dag aan zee.
    Dag 8 Vrijdag 25 Juni Acqui Terme-Scioper nationale voormiddag Wijnkelder bezoeken namiddag mooie dorpjes
    en pittorikke dorpen in de streek.
    Dag 9 Zaterdag 26 Juni Vanuit Acqui Terme Dorpje bezoeken, in de kerk was er een trouw bezig.
    Dag 10 Zondag 27 Juni naar Compo Ligur waar Veerle woont,voor de doop verwacht om 11.00 u.
    mooie viering in prachtige kledij,Frans heeft 2 dopen te samen in Italians gedaan.Familie van Andrea was daar ook in mooie kledij.
    Savons om 20.00 u.Waren we uit genoten van Veerle en Andrea met Jacopa een Middelleeuws menu in open lucht,de feer was in
    Middelleeuwskledij was prachtig,een mooie avond om niet te vergeten,met dank en Veerle,Andrea,Jacopa.
    Dag 11 Maanag 28 Juni Vanuit Compo Ligure naar Carrara.
    Dag 12 Dinsdag 29 Juni Carrara bezoek marbergroeven in Carrara.
    Dag 13 Woensdag 30 Juni Carrara naar Cinque Terre
    Dag 14 Donderdag 1 Juli bezoek Cinqui Terre kust aan zee vissers dorpjes een grote wandeling met veel trapjes om hoog en om laag tippies op zijn Italiaans en vermoeid terug.
    Dag 15 Vrijdag 2 Juli Vanuit Cinqui Terre naar Milaan tegen de middag in benzine station,auto defekt met de garagist naar zijn garage,vervangstuk bestellen nadien heeft deze garagist hersteld.Savonds om 20.00 U. hersteld en de nacht door gereden naar Zwitserland-Frankrijk-Luxembourg-Menen goed thuis gekomen ongeveer om 08.00 u.

    Bijlagen:
    https://picasaweb.google.com/100274581963064836909/FotoSVanFransEsselVan18JuniTot3Juli2010#   

    12-07-2010 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    25-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fietstocht Donderdag 25 Maart
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Fietstocht Slijpskapelle-Moorslede eerste tocht van de steiger voor senoren niet meer dan 15 km per uur.
    We vertrekken langs de leie richting de molen ,daar steken we deKortrijkstraat over en reiden tot aan de Moorselestraat door de industriezone richting Bruggestraat.Na een overstreek komen we in de Pikstraat en Fietsen we verder langs rustige en landelijke weggetjes tot in Dadizele,we passeren het stadspark en reiden door richting Slijpskapelle en dan verder door prachtige landschappen naar Moorslede.we drinken een kopje koffie of nemen een pintje in 'Cafe De Vlaschaard'.

    Na de welverdiende rust keren we huiswaars via Dadizele richting Ter Hand naaar de brug van de A19.We volgen verder de weg tot aan de N8 die we oversteken en vervolgens de weg N58,daar kruisen we de baan en volgen richting Koekuit tot aan de Hogeweg,Wervikstraat,Arkebrugweg om zo terug bij het CC aan te komen!
    Het parcoer is af en toe licht hellend en heen en terug bedraagt de afstand ca 31 km.
    We waren met 45 personen een goede ontspanning met de fiets reiden. tot de volgende Maand.
    groetjes
    Jean-Pierre

     









    25-03-2010 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Smultocht
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dinsdag 23 Maart was ik gaan wandelen te Ieper wandelclub De Spiegelstappers.
    Een wandeling in en rond de Stad van Ieper, iedere wandelaar voor zien van deze wandelclub een gratis hapje uit de winkel of een koffie van een instelling dat was een aangename verrassing , buiten de stad in volle natuur en nieuwe paadjes aan gelegt, Ieper is het bezoeken een aan rader.
    groetjes
    Jean-pierre







    25-03-2010 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    23-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wandeling Palingbeek
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Wandeling in de Palingbeek twee de maal oefening met foto.

    Zondag 21 Maart ben ik ga wandelen in Zillebeke rond de palingbeek langs het bezoekerscentrum van de palingbeek pas vernieuwd aan te raden, was prachtig weer met veel zon.
    groetjes
    Jean-Pierre

    Bijlagen:
    HPIM1702.JPG (82.1 KB)   

    23-03-2010 om 00:00 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (2)
    22-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.plannen voor deze zomer
    In Juni ga ik op reis naar Italie en Augustus naar Luxemburg.

    22-03-2010 om 15:02 geschreven door Essel Jean-Pierre  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 13/07-19/07 2020
  • 28/10-03/11 2019
  • 01/07-07/07 2019
  • 20/05-26/05 2019
  • 29/04-05/05 2019
  • 22/04-28/04 2019
  • 25/03-31/03 2019
  • 04/03-10/03 2019
  • 03/12-09/12 2018
  • 05/11-11/11 2018
  • 10/09-16/09 2018
  • 27/08-02/09 2018
  • 25/06-01/07 2018
  • 21/05-27/05 2018
  • 14/05-20/05 2018
  • 07/05-13/05 2018
  • 16/04-22/04 2018
  • 04/12-10/12 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 23/10-29/10 2017
  • 09/10-15/10 2017
  • 25/09-01/10 2017
  • 12/06-18/06 2017
  • 05/06-11/06 2017
  • 22/05-28/05 2017
  • 15/05-21/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 17/04-23/04 2017
  • 10/04-16/04 2017
  • 20/03-26/03 2017
  • 12/12-18/12 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 10/10-16/10 2016
  • 03/10-09/10 2016
  • 05/09-11/09 2016
  • 13/06-19/06 2016
  • 06/06-12/06 2016
  • 25/04-01/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 09/11-15/11 2015
  • 22/06-28/06 2015
  • 27/04-03/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 03/11-09/11 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 04/11-10/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 03/12-09/12 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 07/11-13/11 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 12/07-18/07 2010
  • 22/03-28/03 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs