Filip Van Malderen
Jan Bracke
Kris De Vleeschouwer
Geert Everaert
Bart Van De Kerckhove
Hendrik Danneels
Gerrit Bonne
Luc Van De Velde
Bertrand De Witte
Ben De Bock
Davy Van Rijsselberghe
Kurt Van Bogaert
Johan Van Der Heyden
Peter Van Damme
Peter Rooms
Tom Neus
Steven Bossuyt
Peter De Jonghe
fietsclub voor het goede doel
12-03-2020
Annulatie winterbarbecue!!!
Door de recente ontwikkelingen van het coronavirus zien wij ons genoodzaakt om onze winterbarbecue te annuleren.
Wij volgen het advies en de richtlijnen van de gouverneur en het gemeentebestuur.
Maar niet getreurd, wij hebben reeds een nieuwe datum 18 december 2020 in de Scala!!!
De aangekochte kaarten blijven geldig!!!
Onze fiets- en wandeltochten gaan wel door op de geplande datum, zijnde 28 en 29 maart 2020. Allen welkom!!!!
Alweer willen de weergoden niet meewerken. Zondag 4 op een rij met zware natuurelementen: wind en regen.
2 renners (Luc en Filip) vertrokken om 9.00u. en besloten wijselijk een rondje Kalken te fietsen om om half tien aan te sluiten bij de rest. Die rest bestond uit tien renners (Geert, Hendrik, Gerrit, Jan, Davy, Peter R., Peter D.J., Bertrand, Bart en Johan). We besloten om de KOTK-rit van 50km te fietsen en al vrij snel drong zich een splitsing op van de renners. 6 renners kozen ervoor om een iets langere afstand af te leggen en strandden op 60km. De andere groep klokte af op 47km. De rit werd gekeurd door de kritische unkerzakbikersblik. Hij wordt omschreven als een mooi en vrij bochtig parcour. Typisch voor flandriens, zeker met dit weertype.
Achteraf werd er bijgepraat bij Moet ( café de Schorpioen) en werd er vooruitgekeken naar onze komende winterbarbecue!!!
Ook op zaterdag werd er gefietst. Wij steunden onze vrienden 'De ledecrossers' met hun mooie ritten naar het Waasland. Proficiat aan hen met hun puike organisatie.
12 apostelen stonden zondagmorgen aan de start aan het buskot. De weergoden hebben het moeten opgeven want een unkerzakbiker laat het niet meer aan zijn hart komen. De overgrote meerderheid koos voor een traject van 55km, behalve Luc, Bertrand en Peet. Zij vertrokken een half uurtje eerder en kwamen daardoor aan 66km.
We zijn volop bezig onze flyers te verdelen. Flyer al gekregen? Koop je kaarten bij een van onze fietsleden. Flyer nog niet gehad? Geen paniek. Hij komt eraan.
Woensdag 19/02 zaten de unkerzakbikers nog eens samen om onze nakende activiteiten te finetunen. Alles staat in het teken van die vreselijke ziekte, kanker. Wij hebben ons geëngageerd om met drie teams mee te fietsen aan de 1000km KOTK dat doorgaat van 21-24 mei. Daarvoor moeten wij 16.500,- inzamelen. Steun ons om dit bedrag bijeen te krijgen door je aanwezigheid bij één van onze twee activiteiten. (zie hieronder). Kaarten voor ons eetfestijn zijn te bekomen bij alle leden (Je moet wel op voorhand een kaart in je bezit hebben) Voor de wandel- en fietstocht is op voorhand in te schrijven niet nodig. Wij hopen jullie te mogen verwelkomen op één van deze organisaties. Je zal het je zeker niet beklagen. Tot dan!!!!
Storm 3 op de 3°zondag van februari, weliswaar zonder naam. Een unkerzakbiker went snel aan de weersomstandigheden want 9 dapperen sprongen op de fiets. Drie (Bertrand, Luc en Filip) vertrokken om 9.00u. voor een nieuwe verkenning van onse KOTKrit. Het werd de verkenning van de 50km wegens de gelimiteerde fietstijd van de drie bikers. Om 9.30u. stonden vijf (Jan, Peet, Gerrit, Bart en Davy) aan de start. Zij kozen voor het eerste deel meewind en werden zo op de scheldedijk in een recordtijd naar Zele geblazen. Toen begon het gebeuk tegen de wind in wat een unkerzakbiker tot de nu al legendarische spreuk leidde : 'Ik ga mijnen velo verkopen want hij bolt ne meer'. Rarara... Jammer voor onze sponsors vandaag maar een regenvestje was wel een absolute must.
Twee stormen teisterden ons de afgelopen twee zondagen. Eerst Ciara die toch nog 9 flandriens (3 om 9.00u. en 6 om 9.30u) op de fiets kreeg en nadien Dennis die slechts 4 dappere renners optrommelde. Tweemaal fietsten we het eerste deel van onze tocht tegen de wind in en het tweede deel met de wind in de rug. Het werd dus richting Melle, Bottelare, Munte, Scheldewindeke, Balegem, St.-L.-Houtem, Bavegem, Oordegem, Massemen, Wetteren en Kalken. Op zondag 09/02 haspelden we 51 km en zondag 16/02 werd het er 61km. Gisteren verkenden we nogmaals het laatste stukje van ons fietsweekend op 28 en 29 maart. Dit is lichtjes aangepast.
Een speciale dag was het zondag. Niet omwille van één of andere rit, wel gelet op de datum: enkel cijfertjes 0 of 2. Komt zelden voor (om de 10 jaar) vandaar. Een kletsnatte rit vandaag. 7 flandriens vonden het toch de moeite om op het stalen ros, de 9.00u-renners hadden aangesloten bij de 9.30u.-renners, en haspelden samen een tocht af van 51km. Deze fietstocht wordt ook wel eens de Hijfte-tocht genoemd. Je kan allicht raden waarom. Moet verwelkomde ons met droge handdoeken om de modderige gezichten weer toonbaar te maken aan het talrijke Schorpioenpubliek. Waarvoor dank. Op naar volgende week.
Het werd een traditionele zondag, een tijdje geleden.
Twee groepen, eentje om 9.00u. als vertrekuur en eentje om 9.30u.
De vier musketiers (Luc, Bertrand, Hendrik en Filip) van 9.00u. stippelden een tocht uit richting Stekene terugkerend via Wachtebeke, goed voor 71km. Doordat er geen hoogtemeters waren en regelmatig lange rechte stukken goed berijdbare asfalt haalden we een mooi gemiddelde snelheid van 30km/u Niet slecht zo vroeg op het seizoen.
Groep 2 koos ervoor om de KOTK-route van 50km te verkennen. Deze rit verliep zonder incidenten en mankementen. De tien renners kwamen goedgemutst binnen bij Moet wat wil zeggen dat de route unaniem is goedgekeurd. Parcourbouwer Geert was ook van de partij en zag dat het goed was. Dat belooft voor ons fietsorganisatie voor het goede doel in het weekend van 28 en 29 maart 2020. Be there.
Deze rit stond in het teken van onze nieuwjaarsreceptie. Het was vroeg verzamelen geblazen voor de 17 unkerzakbikers: om 8.45u. En bij die 17 een nieuw gezicht: Steffen Van De Velde, zoon van Luca Del Campo. Welkom en hopelijk zien we hem veel opduiken. Er was een rit in Overmere waar we 50km gingen fietsen. Na de inschrijving trokken we op pad met de bedoeling om de pijltjes van de inrichters te volgen. Maar al snel beslisten we om dat niet te doen... Veel te glad op de mooie maar gevaarlijke wegen. We namen dan maar, tegen onze natuur in, allemaal hoofdbanen en het was een voordeel dat we met 17 renners waren. Zo konden we het fietspad vermijden en begaven we ons op de baan, wat sommige autobestuurders toch frustreert. Jammer. Zonder ongelukken arriveerden we bij Moet waar ons, zie de foto's, een gezellige receptie stond op te wachten met dank aan de hapjes van Peggy. Het was aangenaam vertoeven in de herberg met de speech van onze voorzitter Bontempi en het statistiekenoverzicht van capt.Phil. De eindlaureaat van 2019 van de meeste aanwezigheden ging voor de derde keer op rij naar Luca Del Campo (Luc Van De Velde) met maar liefst 46 zondagen. Proficiat!! De speech van onze voorzitter kan je hieronder lezen.
Fiets ze! Capt.Phil
Welkom, beste Unkerzakbikers en lieve echtgenotes,
Normaal lul ik hier een briefje af met zeemzoeterij van hoe lief we wel zijn voor elkaar maar deze keer gooi ik het over een andere boeg en heb ik een gedichtje geschreven, het gaat als volgt:
O heilige fiets, o stalen ros. We berijden u steeds over weg en door bos.
U bestijgen elke week door weer en wind, wij berijders volgen u zeer gezwind.
Beton, asfalt of zelfs kassei, ieder van ons houdt van zulks gerij.
Krijgen we zon, sneeuw of gedonder, dat maakt het fietsen juist bijzonder.
Het ritme bepaald in onze groep is steevast iedere zondag onze lokroep.
Soms ten onder gaan... het is zo zwaar, een ploegmaat trekt u bij... een mooi gebaar.
Ratelende ketting, platte band. Eendrachtig herstel is zo plezant.
Mag ik eens drinken van uw pulle? Als ge bij de volgende helling niet te neig doortrekt zulle.
Molenwiekend over de streep...Oe? Er staat niemand met bloemen gereed.
Uiteindelijk niemand achter gelaten, de pint bij Moet zal weeral smaken.
Zodoende tevree naar huis gekomen, terug bij de vrouwe onzer dromen.
De liefde voor de fiets komt niet van ene kant, tis terug wachten op de volgende platte band.
Wat er de eerste zondag van het jaar gebeurde, was bijna voor de geschiedenisboeken. 18 aanwezigen , verdeeld in 13 renners voor de 60km en 5 renners voor de 30km. Slechts één maal waren we met meer renners vorig jaar, 19 bikers op de kermis. Dat belooft voor dit nieuwe fietsjaar. Het werd een rustige rit rond de kerktoren met toch nog een mooi gemiddelde van 28.6km/u. Op het einde kwamen, zonder af te spreken, de twee teams samen aan bij Moet waardoor we het ideale moment vonden om nog eens een groepsfoto te nemen.
Op zondag 12/01 was de opkomst een beetje minder maar toch nog behoorlijk voor een winterrit met op het einde regen. 6 renners die startten om 9.15u. en 5 renners die aan het buskot stonden te popelen om 9.45u. De definitieve KOTKrit van 51.5km werd verkend en goed bevonden. En, toeval of niet, maar de laatste kilometers versmelten de beide pelotons opnieuw om in een gezamenlijk tempo bij Moet aan te komen. Telepathie noemt zoiets zeker? Op naar volgende week.
De vvorlaatste rit van 2019 bracht 8 dappere jongemannen op de fiets: Luc, Bertrand, Peter R., Hendrik, Gerrit, Kris, Johan en Filip. Stipt 9.15u. vertrok onze fietskaravaan richting het Westen voor de 'Admiraal'route. We fietsten de volgende gemeenten door: Kalken, Laarne, Destelbergen, Heusden, Melle, Lemberge, Moortsele, Balegem, St.L.Houtem, Bavegem, Oordegem, Massemen, Wetteren en opnieuw Kalken. Goed voor een tocht van 59km, 258 hoogtremeters en een gemiddelde van 26.5km/u. De tocht verliep grotendeels langs autoluwe, modderige betonbaantjes waar het regelmatig opletten was in de bochten. Bertrand vond na een 45km dat het tijd was voor een rustpauze en zette zijn band plat. Eigen schuld, dikke bult dus kon hij het alleen oplossen...maar Luc springt altijd bij in nood. Bijna thuis werden we dan toch opgeschrikt door een valpartij van Peter. Met de schrik en wat blik(fiets)schade kwam hij er goed vanaf en kon hij toch zijn tocht verder zetten tot bij Moet. Daar wachtten de handdoeken opnieuw op ons EN onze voorzitter Jan. Zijn herstel gaat met rasse schreden vooruit zodanig dat we hem misschien zondag kunnen verwelkomen aan het buskot...met fiets. Knap!!
Zondag allen massaal aanwezig voor de laatste rit van 2019.
Uitstekend fietsweer vandaag, 9:15u met 10 renners @ buskot
De rit van bevriende club WTC Calcine vormde het decor van deze gezellige rit.
Vertrokken vanuit de gemeentelijke De Baerdemaeker feestzalen, langsheen de Schelde en de nabijgelegen gemeenten werd ons een mooi parcours voorgeschoteld.
Bertie zorgde voor een mooi tempo.
Deze keer werd Peter R. perfect uit de wind gehouden door de rest van het team.
Geen platte band(en), al was Johan deze keer op alles voorzien, zijn rugzakje wordt stilaan te klein (alternatieven worden bekeken).
Na de rit zorgde Kris voor de vlotte bediening van Ename, terwijl Luc voor de boterhammekes zorgde.
Net toen we vertrokken, kwam Geert ook nog even langs, hij had de 30 (!) km gelopen, TOPPRESTATIE !
Nadien is een kleine delegatie nog afgezakt naar Moet, waar Bart alvast plaats had gereserveerd.
Op zondagmiddag waren de Unkerzakbikers goed vertegenwoordigd op de Vlaamse voetbalvelden, in Oostende, Brugge, Kalken,
Hun favoriete teams behaalden wisselende resultaten.
Zelfs op de Kerstmarkt in Gent werden enkele exemplaren gespot.
Bij de coureurs geen winterstop, blijve rije, blijve stoempe, blijve zwete !!!
De unkerzakbikers steunen volgend jaar opnieuw het goede doel. Voor de derde maal gaan wij geld verzamelen voor Kom Op Tegen Kanker, nl. de 1000km KOTK.
De eerste bijeenkomst is al achter de rug en de acties zijn vastgelegd.
RENNERS (4) : Ben(nati), Bertie,
Luca Del Campo, captain Phil
Het weermansinstinct van Phil gaf aan om 9:30u te vertrekken, goede beslissing want grotendeels droge rit.
Vertrokken langsheen de Scheldeboorden werden alle omliggende gemeenten aangedaan.
De hevige windstoten zorgden voor een wisselend koersverloop, verschillende tactieken werden uitgeprobeerd.
Het waaierrijden werd stevig geoefend, al dient gezegd dat er nog wat werk aan de winkel is, alvorens Quick-Step te evenaren (@ Bart : vraag eens wat advies in Calpe).
Opnieuw twee korte ritverslagen met bijhorende foto's.
De rit van zondag 17/11 stond in het teken van verkennen. Nieuwe richting voor KOTK-rit op zaterdag en zondag 28 en 29 maart 2020. De rit begaf zich richting via Heiende, Spoeleken naar Grembergen. Vandaar Dendermonde en zo via het Wetterse hinterland terug naar de heimat. Goed voor opnieuw een 75 km maar nu vrijwel volledig plat. Een af te wegen alternatief. Geen noemenswaardige feiten tijdens deze rit die we afhaspelden aan een gem. van 29.9km/u. met 6 unkerzakbikers : Luc, Hendrik, Filip, Peter D.J., Geert en Ben. Het was ook de 1° rit zonder onze voorzitter Jan Bontempi die twee fonkelnieuwe, blinkende 'hespen' heeft gekregen. Veel revalidatiesucces en hopelijk zien we hem snel terug.
De rit van zondag 24/11. Aanwezige renners: Luc, Hendrik, Bertrand, Filip, Johan, Geert, Kris, Peter V.D., Peter R., Tom en Ben.
Een verrassing van formaat bij de start want niemand minder dan onze voorzitter Jan Bontempi stond om 9.15u. aan het buskot. Weliswaar niet met twee wielen maar wel met twee...krukken. Zijn revalidatie loopt op 'wieltjes' en hij kwam even fier hallo zeggen. En dit na 10 dagen revalidatie. Taaie vent. Mooi!!
De rit ging via de gekende wegen naar Melle. Vandaar kozen we richting Merelbeke, Oosterzele, Sint-Lievens-Houtem om via Oordegem terug te fietsen. Twee bikers kozen ervoor om het traject iets trager te ondernemen zodat ze iets later het gerstenat nuttigden. Maar wel met meer kilometers op de teller. Op naar volgende week.