Filip Van Malderen
Jan Bracke
Kris De Vleeschouwer
Geert Everaert
Bart Van De Kerckhove
Hendrik Danneels
Gerrit Bonne
Luc Van De Velde
Bertrand De Witte
Ben De Bock
Davy Van Rijsselberghe
Kurt Van Bogaert
Johan Van Der Heyden
Peter Van Damme
Peter Rooms
Tom Neus
Steven Bossuyt
Peter De Jonghe
fietsclub voor het goede doel
04-07-2019
Rit van laatste zondag van juni.
Hoogdag vandaag. 11 unkerzakbikers hadden zich ingeschreven om mee te fietsen naar een wereldrecord, nl. het grootste peloton gele truien, de yellow ride. Die ging door aan de blaarmeersen te Gent. Met hoge verwachtingen fietsten we richting de Buffalostad met ons E-ticket in de fietszak. (want op voorhand 10,- betaald en de maat van onze gele wielertrui doorgegeven). Maar wat bleek? Bij aankomst waren de truien uitgeput ondanks onze reserveringen. Wat een afknapper!!!! Enkele fietspetjes konden dit fiasco niet goedmaken. Serieus ontgoocheld weigerden we mee te fietsen met het yellow ride peloton. We besloten om zo snel mogelijk onze drank- en eetbonnen te nuttigen en koers te zetten naar Moet. We vulden snel onze pronostiek in voor het BK en begaven ons naar moeder de vrouw.
Ondertussen hebben enkele dappere unkerzakbikers ervoor gezorgd dat de gele wielertruien toch nog in onze richting komen. Bedankt Luc, Bertrand, Geert en Jan voor het mailverkeer. Geniet van de fotoreportage.
De rit van zondag van onze A-ploeg stond terug in het teken van de ondersteuning van goede doelen (iets waar wij als vereniging zo veel mogelijk willen voor gaan ).
4 renners tekenden present : Luc , Hendrik , Bertrand en Geert himself (er was wel een gewettigde afwezigheid van enkele A renners wegens weekendje Ieper)
Zo kwamen we deze week in het naburige Wetteren terecht voor de 100 km tocht ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de fietshandel Remory-Van Heddeghem.
Een organisatie waarvan de opbrengst volledig ging naar de aankoop van een speciale fiets voor Luna Reynvoet (dochtertje van Peter Reynvoet en Ann Moustie ) , welke geboren is met het Syndroom van Rett .
Vanop de Markt van Wetteren ging de tocht richting Oosterzele , Scheldewindeke, Zwalm, Boekel om zo na ongeveer 50 km de bevoorrading in Brakel te bereiken.
Een bevoorrading die door de loden hitte en het stevig doorfietsen (Geert hing regelmatig ne keer tussen zijn kader ) meer dan welkom was.
Na wat energierijke drank , een banaan en een lekkerkoek ging de tocht verder via Goeferdinge, Zarlardinge, Deftinge en Geraardsbergen om zo terug te keren langs Sint-Maria-Lierde en langs gekend terrein (onze 75 km tocht voor Kom op tegen
Kanker ) zo via Steenhuize , Sint-Lievens-Esse , Herzele , Ressegem , Borsbeke, Sint-Lievens-Houtem , Oordegem , Wetteren terug te bereiken tegen de middag .
Het was een mooie rit (dikke proficiat aan parcoursbouwer Ronny van fietsen Remory ) met voor ons nog vele ongekende wegen, pittige stukken bergop, mooie afdalingen en prachtige vergezichten .
De consumatie die we achteraf kregen was meer dan welkom (bedankt aan de organisatoren )
Volgende week trekken we onze gele koerstrui aan en gaan we ons in het Guiness Book of Records trachten te fietsen op het BK Wielrennen in Gent.
Ondertussen gaan we bij deze zomerse temperaturen alvast het hoofd koel proberen houden !!!
Vorige week zaterdag fietste Geert 117km voor het goede doel, in z'n eentje, in de gietende regen gestart maar met zonneschijn gestopt. Hij nam deel aan de Serge Baguet classic. Proficiat!!
We zijn vertrokken rond 9.05 u met zes B ers. Er werd afgesproken tegen de wind te vertrekken, dus richting Wetteren. Het verbodsbord op het jaagpad aan de Gamma werd genegeerd met als gevolg kere weerom nog voor Wetteren-Ten-Ede Hup een stukje wind van achteren en vervolgens terug in Wetteren-Ten-Ede de dijk op richting Gent
In Gentbrugge de Schelde over, eens Brusselsesteenweg voorbij een kettingprobleempje voor den Ben Het komt ok zei hij, wij verder met vijf. De Peter moest om 11.15 u thuis zijn dus werd er koers gezet via Heusden richting Kalken. Eens in Laarne aangekomen stelden we vast dat we te vroeg bij Moet gingen zijn. De Peter naar huis en wij met vier verder. Nog een toerke bij richting Beervelde zodat we de kaap van de 50 km toch nipt haalden.
Tot volgende week.
De A-renners waren identiek dezelfde als vorige week en haspelden een tocht af van 84 km door de Vlaamse Ardennen zonder gekende hellingen behalve de lange Rekelenberg. Het tempo lag terug vrij hoog en met 600htm waren we maar wat blij dat we op het terras kwamen om de prono van de Ronde van Zwitserland in te vullen.
Na buitenlandse en binnenlandse fietstripjes voor sommige unkerzakbikers, werden we terug herenigd aan ons vertrouwd buskot. Starttijden waren opnieuw dezelfde (8.30u. en 9.00u.) en de verdeling was zo goed als analoog. 7 renners die startten om 8.30u. en 6 om 9.00u. Dit maakt een totaal van 13 coureurs op een zondagmorgen. Goe bezig maar het record is niet verbroken. Dit staat reeds sinds driekoningendag op 17.
De A-renners fietsten westwaarts richting Melle, Merelbeke, Munte naar het verste punt Nevele. Een vlakke rit waarbij de snelheid op sommige plaatsen serieus de hoogte in ging door het beulenwerk van Luc, zoals op de kasseien van de Lange Munte. Wat zich vertaalde door een gemiddelde snelheid te halen van boven de 30km/u. Ze klokten af op 87km.
De B-renners kozen eerst de noordwaartse richting naar Mendonk en Moerbeke. Een rustige, ook vlakke rit met weinig vermeldenswaardige feiten. Zij stopten bij moet na 62km.
En ere wie ere toekomt, vorige week zondag was er ook een start aan het buskot, ook goed voor een 60-tal km. Proficiat voor deze coureurs. (zie foto 1)
Ondertussen is de voorbereiding gestart voor de 1000km editie 2020. We zijn reeds met twee teams ingeschreven maar proberen een derde team in te schrijven. Wordt vervolgd.
Het zit erop! 4 dagen fietsen. 1000km trappen voor Kom op tegen Kanker door alle 5 de Vlaamse provincies. Gelachen, geweend, gezeverd, gezongen, gevloekt en gezweet. Veel gezweet! Veel nieuwe mensen ontmoet. Vrienden gemaakt. Mooie verhalen van moed en doorzetting. Keiharde verhalen ook van verloren gevechten. Maar nooit opgeven. Enkel positieve energie. Altijd vooruit. Altijd blijven trappen. Het was een onvergetelijke ervaring met ons twee teams.
Bedankt aan alle sponsors, supporters en symphatisanten. Tot volgend jaar.
Ook de Spaanse enclave beleefde hoogdagen. Hieronder een kleine impressie.
Laatste oefenrit voor de uitdagingen. En we maakten het ons gemakkelijk. Er moest enkel gekozen worden in het kieshokje want geen keuzestress bij ons tussen A en B: we fietsten samen!!
Kalken-Dikkele-Kalken stond op het programma met veel wind en 11 vertrekkers met twee nieuwkomers: Tom en Ben. Welkom in onze unkerzakfamilie.
In de terugweg naar huis besloten 5 renners (Luc, Bertrand, Hendrik, Peet en Filip) om nog wat extra kilometers erbij te fietsen. Zo kwam groep 1 aan 62 km en groep 2 aan 75km. Nadien werd er traditioneel nagekaart bij Moet!
Enkele renners (Jan, Davy, Bart, Peet, John en Dirk) zijn deze week in het verre Spanje actief. Zij fietsen hun 2-jaarlijkse trappistentocht 5 dagen na elkaar in het Baskenland met gemiddeld 100km per dag. Succes!!!!
De tweede uitdaging van onze club is de 1000km KOTK waarvoor we 10.000- hebben ingezameld. Gerrit, Geert, Isabelle, Patricia, Luc, Bertrand en Filip vertegenwoordigen de unkerzakbikers. Je kan ons volgen via facebook. Ook voor hen veel succes!!
Opnieuw dreigende wolken vergezelden ons bij ons startuur van 8.30u en 09.00u.
Jan, Bertrand, Hendrik, Luc en Filip vertrokken om half negen voor een tocht naar Nederland langs de befaamde polders. Al heel vlug gingen de hemelsluizen open en werden we getrakteerd op wat malse regen. Net genoeg voor Hendrik en Jan om de snelheid wat op te drijven en in gestrekte draf via Zeveneken, Lokeren, Eksaarde zo Stekene te bereiken. Dit hele strakke tempo werd stevig doorboord door wegenwerken waarbij we letterlijk een Van Der Poeleke of Van Aertje moesten doen. Na dit jammerlijk obstakel zetten we onze fietstocht verder richting Nederland. Een touchke in Zuiddorpe en Koewacht bracht ons in Overslag en Wachtebeke. Daar hadden we het tweede obstakel van onze rit: een lekke band van Filip. Na 82km bereikten we dan onze thuisbasis De Schorpioen met een gemiddelde snelheid boven de 30km/u..
Bart, Davy, Gerrit en Johan vertrokken om 09.00u. voor een fietstocht van 53km. Zij deden het zonder obstakels. Mooi zo.
Nog 14x slapen en het is weer zover. Voor de tweede maal nemen de unkerzakbikers deel aan de 1000km KOTK. Dit dankzij de opbrengst van onze fietstocht organisatie. We rijden dit jaar met twee teams en 7 renners. De exacte samenstelling van de teams ziet er als volgt uit. Team 1 bestaat uit Gerrit, Geert, Isabelle, Patricia, Luc en Bertrand. Op donderdag fietst Gerrit vanuit Mechelen naar Antwerpen, Geert neemt de terugweg voor zijn rekening. Vrijdagvoormiddag rijdt Isabelle vanuit Mechelen naar Zedelgem via onze thuisbasis Kalken de 125km. Patricia bolt via Lochristi terug naar Mechelen, ook goed voor 125km. Op zaterdag neemt Luc de volledige 250km voor zijn rekening en dit via de middagstad Diest. Zondag wordt dit huzarenstukje herhaald door Bertrand via Oudenaarde. Team 2 bestaat uit slechts één renner. Filip probeert elke dag de 250km te overbruggen om de zondagavond de kaap van 1000km te hebben bereikt. Courage. Meer info volgt nog om ons te komen aanmoedigen.
Op hetzelfde moment (28 mei -2juni) nemen 6 andere unkerzakbikers deel aan hun derde trappistentocht. Een 5-daagse fietstocht dat het sportieve combineert met het educatieve. Goed voor een gemiddelde van 100km per dag. Dit jaar begeven Jan, Bart, Davy, Peter, Wim en Dirk zich naar het buitenland, zijnde het Spaanse Baskenland. Wij wensen hen heel veel succes!!!!
9 Greg Van Avermaeten stonden om een, voor unkerzakbikers, vroeg uur (7.45u.) klaar aan HET buskot. We fietsten naar Wetteren waar de start was van de Van Avermaet classic. Wegens de zondagse hoogmis voor de mama's kozen we met zijn allen voor de kortste afstand van 84km met een 1000-tal hoogtemeters. Toch genen kattenpis. Vrij fris maar droog met regelmatig een zonnetje. Het was een groot verschil met de voorbije twee weken.
Na een heel vlotte inschrijving vatten we onze tocht aan. In het begin fietsten we langs veel gekende (KOTK-rit) wegen en bleven we mooi tesamen. Eenmaal in de heuvelzone kwam het zwaardere werk voor de wielen en na enkele beklimmingen besloten we om ons op te delen in 2 groepen. Verschillende mooie, onbekende beklimmingen en fantastische vergezichten maakten verder deel uit van het parcour en na 50km was de eerste en enigste bevoorrading. Sommigen onder ons maken hier gebruik van de technische dienst om hun fiets eens up te daten. (zie foto) De twee groepen smeltten terug samen en begonnen onmiddellijk aan de beklimming van de gekendste helling, de Berendries. Iedereen nam ook deze bult zonder problemen en de laatste 30km legden we in groep af wat een heel aangenaam gevoel gaf van 'samen uit, samen thuis'. Na een Kwaremontje in Wetteren vertrokken we naar Kalken maar aangezien Moet gesloten was, kwamen we terecht bij moet 2.0, 'den Bouw' in de Zomerstraat. Het werd een heel leuk alternatief maar vertrokken snel huiswaarts om onze ega's voor de rest van de dag te soigneren.
Twee ploegen afgelopen zondag. Om 08.30u. 5 renners, om 09.00u. 9 renners. Onder een dreigende hemel vertrok de A-ploeg in de omgekeerde richting van de KOTKrit. Dit geeft een totaal ander beeld van de omgeving als men een zelfde rit eens in tegengestelde richting fietst. Na een klein uurtje fietsen begon het flink te regenen en dit duurde toch een klein uurtje. Gevaarlijk dus op de weg, weinig remkracht. Hendrik koos in een bocht het zekere voor het onzekere en reed rechtdoor bijna in de prikkeldraad. Maar met zijn jarenlange ervaring en met een trialinstict kwam hij er heelhuids door. Voor de rest een geschiedenisloze rit tot 500m. voor de finish. Jan passeerde zijn heimat en koos ervoor om eerst zijn stalen ros van al het Vlaamse Ardennenvuil te verlossen, ondertussen ook al genietend van enig kerstennat. Wie zegt nu nog dat alleen vrouwen twee dingen tegelijk kunnen?
De B-ploeg fietste richting Stekene en bewees waarom het op te letten is bij regenweer. De onfortuinlijke Peter R. kwam onzacht in aanraking met het asfalt ter hoogtre van Zeveneken. Gevolg: geschaafde knie en maandag naar spoed. Het wordt vier weken nagelbijten en rusten. Wij wensen hem een heel spoedig herstel.
Zondag staat de Van Avermaet classic op het programma.
Een uitgepijlde tocht die voorbij ons buskot passeerde. Wat wil een flandrien nog meer? Het was inderdaad flandrien weer. Het was nog droog aan de start, wel met een nat wegdek en de wolken en buienradar beloofde niet veel goeds. En eenmaal we de paarse pijlen van WTC De kring uit Lochristi begonnen te volgen, vielen ook de regendruppels naar beneden en dit tot 11.00u. De 'A'groep, gestart met 8 man, ving de 70km lange tocht aan richting Lochristi. Na een kleine 20km kwamen we bij de start. We schreven ons vlug in, sommigen nuttigen reeds hun boterham die eigenlijk voor achteraf was bedoeld, en zetten onze tocht verder richting Destelbergen en Melle. Na de beklimming van de Betsberg in Gontrode besliste Bart, die zaterdag reeds 100km had gefietst, om de tocht een beetje in te korten. Jan ging hem achterna maar vond hem niet terug. Beiden reden dan maar alleen verder in dit hondenweer en kwamen respectievelijk uit op 61 en 63km. Respect. De andere 6 (Geert, Luc, Bertrand, Jules, Hendrik en Filip) reden verder naar Munte om de Munteberg te beklimmen. Onder het kopmanschap van onze 'elite zonder contractrenner' Jules werd het tempo de hoogte in gejaagd. Te volgen die man!!
In de terugkeer reed Geert nog tweemaal lek. De 2x bijgestaan door Hendrik arriveerden zij ook bij Moet na 74 natte kilometers.
De 'B'ploeg fietsten 52 km bij elkaar. Dit was de verdienste van Gerrit en nieuweling Tom Neus. Welkom Tom!!! Johan wou absoluut ook op de fiets na een 'zware' zaterdag en fietste 15km. In totaal hebben de unkerzakbikers dus een kleine 700km gefietst op zondag. Goe bezig.
Zondag stonden we met 8 renners aan de start om 8.30u. en 3 renners om 9.00u. Den 'A' en den 'B'. Den 'A' besloot een rit van vorig jaar te herhalen die richting Peizegem ging. Maar de wegenwerken verplichtten ons om af en toe een ander traject te volgen dan de GPS. Toch kwamen we steeds op de te volgen route en werd het aldus opnieuw genieten onder een stralende zon en zomerse temperaturen. Uiteindelijk strandden we, zonder pech, bij moet na 82km mooi op tijd om onze hersenen te pijnigen voor de prono van de Amstel.
Iedereen vertrok dan mooi op tijd want we werden om 13.30u. verwacht in de jeugdherberg 'De Valk' te Laarne voor onze traditionele 'winter'barbecue. Zoals je ziet aan de foto's was er van winter helemaal geen sprake maar dat kon de pret niet drukken.Het vlees was lekker, de drank was er in overvloed en de sfeer was opperbest. Bedankt Jan en Davy voor deze organisatie!! Op naar volgend jaar.
Afgelopen week was er een met een zwart randje voor onze club.
Twee van onze leden dienden deze week plots afscheid te nemen van hun vader. Langs deze weg willen wij Bart en Bertrand en hun familie alle sterkte toewensen!!
De rit van zondag werd gereden ter nagedachtenis van beiden.
Met 10 man waren we op post om 8.30u. bij een temperatuur van net boven het vriespunt, maar droge weersomstandigheden.
De rit bracht ons langs Laarne en Beervelde naar Lochristi, waar we even halt hielden bij het graf van de ouders van Bertrand.
Na het korte herdenkingsmoment zetten we onze weg verder naar Hyfte, alwaar onze voorzitter Jan (met een lichte blessure) samen met Gerrit, Johan en Davy afdraaide richting Kalken om met 54km te eindigen aan de Schorpioen.
De rest fietste verder richting Mendonk, Wachtebeke, Moerbeke, Eksaarde, Lokeren en Overmere (alwaar Bertrand en Thierry richting Kalken fietsten en op 65km uitkwamen).
Het overgebleven viertal, Peter D.J., Luc, Hendrik en Geert maakten nog een ommetje via Uitbergen, Schellebelle, Wetteren, Ten Ede, Laarne om zo de Schorpioen te bereiken met 77km in de benen.
Volgende week kijken we al uit naar de organisaties van onze twee bevriende wielerclubs, op zaterdag de Heirnis Classic in Gentbrugge en op maandag de rit naar het Waasland van wielerclub de Calcine van Kalken.
De unkerzakbikers konden natuurlijk niet ontbreken op de hoogmis van de Vlaamse koers. Na ons succesvol fiets- en wandelweekend fietsten we deze zondag traditioneel naar Hamme via de Miraroute. In Hamme fietsten we op het parcour van de Ronde van Vlaanderen en maakten een pitstop aan de supportersclub van Greg. Veel symphatisanten waren al op de been (fiets). Na deze korte stop zetten we onze tocht verder naar de Schorpioen via het parcour van de Ronde. Het was lang geleden dat we zo werden aangemoedigd door de wielergekke meute. Met 64 km op de teller konden we dan onze pronostiek invullen.
Uiteindelijk zijn we zondag afgeklopt op 748 deelnemers. Meer dan het dubbele van vorig jaar (327). Alles is vlot verlopen. Onze sterke vrijwilligers stonden een heel weekend paraat om jullie in de watten te leggen. Er waren geen accidenten onderweg, elke deelnemer was lovend over de parcours, de organisatie, de vlotheid van bediening en de bewegwijzering van de parcours. Als unkerzakbikers doet dat deugd om zoveel positief nieuws te horen. In naam van ons allen danken wij ALLE deelnemers voor hun steun aan ons goed doel, de 1000km Kom op tegen Kanker. Wij kunnen met twee teams deelnemen van 30 mei tot 2 juni. Jullie kunnen ons dan komen aanmoedigen langsheen het parcour. Verdere info via deze blog of via de website van de 1000km. ( www.1000km.be )
Dan rest er mij alleen nog onze vrijwilligers te danken voor hun tomeloze inzet en engagement om deze organisatie feilloos te laten verlopen. Chapeau!!!!
Onder een stralende zon begon de eerste dag van onze fiets- en wandeltocht.
De vroege vogels stonden al voor het vertrekuur (07.00u.) klaar om onze wandelroutes aan te vallen.
Druppelsgewijs vonden de deelnemers hun weg naar onze vertrouwde stek op de Heirweg, de Schorpioen. Met een piek tussen 09.00u.-10.00u. stegen de temperaturen naar lentegevoel. Onze eerste dag sloten we af zonder accidenten met 354 deelnemers, waarvan 102 wandelaars. Iedereen was vol lof over de parcours en de uitpijling.
Mijn bijzondere dank gaat uit naar al onze deelnemers die hun goed hart toonden door hun steun aan ons goed doel, de 1000km Kom op tegen Kanker.
En ook een grote dank aan al onze vrijwilligers van vandaag die zich belangeloos inzetten voor dit mooie doel. Zonder hen is deze organisatie onmogelijk. Dikke duim.
Morgen belooft ook een mooie dag te worden, weliswaar iets kouder maar droog en dat kan een sporter niet afremmen.