Ik ben Ulrik Boon
Ik ben een man en woon in Dilbeek () en mijn beroep is invalide urgentieverpleegkundige.
Ik ben geboren op 31/05/1974 en ben nu dus 50 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: .
klop...... coma....... voor maanden! (2001)
Hele(levens?)lange revalidatie.
Johan is niet meer......... Hij zei een beetje jaloers: "gij moogt tenminste nog met de auto rijden!" Ik zal even uitleggen wie dat hij was. Hij was een beroepsbrandweerman van ons korps van het jaar '71. 36 jaar (hij was van oktober) Er was even geopperd dat we elke vrijdagavond gingen samenkomen met Johan in de brandweerkazerne. Binnen een paar dagen was het weer afgevoerd. Een paar maand geleden ben ik eens met hem samengekomen in de kazerne. Hij zag er goed uit, klonk hoopvol......... Maar hij heeft de strijd verloren!
Een man koopt de beste auto op de markt, een splinternieuwe Ferrari GT. Het is de duurste auto in de wereld en kost 500.000 dollar. Hij doet er een testrit mee en stopt aan een rood licht.
Een oude man op een brommerke stopt naast hem op het fietspad. De oude man kijkt naar de nieuwe, glanzende ferrari en vraagt, 'Welk soort van auto is da, zoon '? De man antwoordt, 'Een Ferrari GTO. Kost een half miljoen dollar'! 'Da's veel geld,' zegt de oude man. 'Waarom kost die zo veel'? 'Omdat deze auto 320 km per uur kan doen !' verklaart de trotse eigenaar. De oude man vraagt, 'kan da kwaad als ik eens binnen kijk'? 'Geen probleem', antwoordt de eigenaar. Dus steekt de oude man zijn hoofd door het zijraampje en kijkt eens rondom.
'Da's een wreed schonen auto, zoon, maar ik blijf bij mijn oud brommerke'!
De kerel wil de oude man eens tonen wat zijn auto doen kan. Als het licht op groen springt geeft hij plankgas en binnen 30 seconden, leest de snelheidsmeter 160 km/u.
Plotseling merkt hij een punt in zijn achteruitkijk spiegel op. Het schijnt dichter te komen! Hij vertraagt om te zien wat het zou kunnen zijn en plotseling flitst er hem iets rechts voorbij! 'Wat op aarde kan sneller gaan dan mijn Ferrari'? vraagt de man zichzelf af. Hij trekt de Ferrari op tot 250 km/u. Schuin rechts voor hem ziet hij dat het de oude man op zijn brommerke is ! Verbaasd dat het brommerke zijn Ferrari zou kunnen voorbijsteken, geeft hij nog meer gas en gaat het brommerke aan 275 km/u voorbij. WHOOOOOOOSHHHHH! Hij voelt zicht de koning te rijk in zijn nieuwe ferrari... Tot hij in zijn spiegel kijkt en ziet dat de oude man die hem OPNIEUW inhaalt! Verbaasd door de snelheid van deze oude kerel, duwt hij de gaspedaal volledig in en brengt de Ferrari tot 320 km/u ! Nog geen tien seconden later, ziet hij het brommerke opnieuw inlopen op de ferrari! De Ferrari zit op z'n einde en er is niets dat hij kan doen ! ! ! Plotseling knalt het brommerke tegen de achterkant van zijn Ferrari ! De man stopt en springt uit, en ongelofelijk maar waar: de oude man leeft nog steeds! Hij loopt naar de gehavende oude man en zegt, 'Oh God! Is er iets dat ik kan doen voor u'? De oude man fluistert... 'MAAK.. MIJN... BRETTELS... IS...LOS...VAN...UWE...ZIJSPIEGEL'!
Hij is er! Wie? waar? wat? Mijn nieuwe voetspalk! Het is een voetplaatje, met langs beide kanten een spul op van een 15 cm. En 2 rekkers, kruiseling over mijn wreef. Alle, 't is wat moeilijk om uit te leggen. In ieder geval: deze is veerkrachtig, terwijl mijn vorige fix was en veel hoger en met een plaat vooraan tot onder mijn knie. Je zult me van ver horen komen want het kletst nogal op de grond! Mijn vorige is zeker nog niet afgeschreven. Zien of dat mijn enkelspieren al sterk genoeg zijn om het vol te houden.
Morgen ga ik naar Pellenberg voor een nieuwe voetopheffer. Het zal waarschijnlijk een nieuw model zijn dat mijn been vrijlaat. Ik vertel daar later meer over. Het ergste is dat ik maar om de 5 jaar recht heb op een nieuwe van het RIZIV. Voor een oude mens die maar 3 keer per dag uit zijn zetel komt is dat goed, maar ik doe mijn best om veel te stappen, te oefenen enz. Met als gevolg dat de mijn na 2 jaar kapot is. Ik heb er al tussendoor een zelf moeten betalen voor +-400 euro. Nu waren de 5 jaar om, dus ik ga naar Pellenberg om de maat te nemen voor een nieuwe. Zo heb ik een reserve. Maar wat zeggen ze daar: "Uw voetopheffer is terug kapot. Kijk hier onderaan is hij gebarsten." Ik hoop maar dat het nieuwe model wat langer meegaat, want ik ben Rotchild niet!
Op een morgen doet een pastoor de deur van zijn kerk open
en vindt daar ... een dode ezel.
Hij weet niet goed wat te doen en belt dan maar de burgemeester met het verzoek om het dier te laten weghalen. 'Los uw problemen zelf op', zegt de burgemeester, die feitelijk een gloeiende hekel aan de pastoor heeft. 'Per slot van rekening is het uw taak de doden te begraven !'
'Daarom bel ik juist op', zegt de pastoor. 'Volgens het laatste sacrament moet ik eerst de familie raadplegen
Toen ik kind was, kende ik al veel woorden: weide, hooimijt, veldkapel, karnemelkpap. Ik ben ouder geworden en wijzer. Ik heb heel wat woorden bijgeleerd: stress, depressie, frustratie, complex, trauma.
"Waar zit den Boon?" hoor ik je al vragen. Wel, computerproblemen leggen mij lam. "Hoe typ je deze mail dan?" hoor ik je al vragen. Wel, ik zit (figuurlijk he) op de portable van mijn ma. Het gaat in orde komen met de mijne ze: alleen moet Christian (vriend van mijn zus) nekeer een gaatje vinden. Dat is een informatica-bolleboos. Hij is zaakvoerder van Soft-service. Een bedrijf voor software. De website is: http://www.seosites.eu
Ik weet het: het is wat laat, maar ik ga morgen de 10km stappen met Nasj. Wie gaat er nog mee?
Dilbeek op Wandel start aan de Pedemolen
Zondag 18 mei vindt Dilbeek op Wandel plaats. De vertrekplaats vanaf 11 u ligt aan de Pedemolen in St-Gertrudis-Pede.
De sportdienst heeft de mooiste wandeltrajecten uitgestippeld via Schepdaal richting zuidzuidwest naar Lennik en Gooik. Afstanden naar keuze : 5 km, 10 km, 14 km, 18 km en 22 km. Gratis deelname, ravitaillering onderweg (niet voor 5 km) en tombola met steun van sportraad. In de watermolen mogelijkheid tot drankje en hapje: baruitbating door Sdi Volley. De molenaar zal een demonstratie van het malen geven. De affiche is te bekijken via http://www.dilbeek.be/Dilbeek-op-Wandel.1599.0.html
Een slager is druk aan het werk in zijn winkel. Hij merkt dat er een hond in de winkel zit en jaagt die weg. Enkele minuten later zit de hond er weer.
Hij loopt naar de hond toe en ziet dat die een briefje in zijn muil heeft. Hierop staat: '1 kilo gehakt, 2 biefstukken, 1 kilo varkensvlees a.u.b.' De slager kijkt verder en ziet ook nog een briefje van ¬ 50 in zijn muil zitten. Hij maakt de bestelling klaar, doet deze samen met het wisselgeld in een plastic zak en de hond neemt deze in zijn muil. De slager is onder de indruk en omdat het toch sluitingstijd is besluit hij de hond te volgen.
De hond loopt een eindje over de stoep en komt bij een zebrapad, zet de plastic zak neer, springt tegen het paaltje omhoog, drukt op de knop, pakt de zak weer in zijn muil en wacht geduldig tot het licht op groen springt. Zodra dat gebeurt steekt hij over, de slager volgt vlak achter hem.
De hond komt bij een bushalte en begint de dienstregeling te bestuderen. De mond van de slager valt open van verbazing. Na de dienstregeling te hebben bekeken gaat de hond op het bankje zitten. De bus arriveert, de hond loopt naar de voorkant van de bus, kijkt naar het lijnnummer en gaat terug op het bankje zitten. Een andere bus arriveert, opnieuw loopt de hond naar de voorkant van de bus, ziet dat dit de juiste bus is en stapt in. De slager weet niet hoe hij het heeft en volgt de hond de bus in. De bus rijdt een tijdje door de stad, komt in de buitenwijken. De hond staat recht, gaat op zijn achterpoten staan en drukt op de knop om de bus bij de volgende halte te laten stoppen. De hond stap uit, met de boodschappen in zijn muil, met de slager nog steeds achter hem aan.
Ze lopen een weggetje af, de hond nadert een huis, loopt naar de voordeur, zet de boodschappen neer. Dan loopt hij een paar meter terug, neemt een aanloop en gooit zichzelf tegen de voordeur. Hij wacht even, loopt weer een paar meter terug, neemt een aanloop en gooit zichzelf weer harder tegen de voordeur. Er wordt niet open gedaan.
De hond loopt naar de voortuin, klimt op de muur die daar omheen staat en loopt, over de muur, naar de zijkant van het huis. Hij komt bij een raam en slaat er zijn kop diverse keren tegenaan. Er wordt niet opengedaan.
Hij loopt terug over de muur, springt eraf, loopt naar de voordeur, pakt de boodschappen in zijn bek en gaat zitten wachten.
De slager ziet dat een vent de deur opent die dadelijk begint te vloeken en te schelden tegen de hond. De slager loopt naar de voordeur en zegt tegen die vent: 'Waar ben jij mee bezig? Deze hond is geniaal. Daar moet je mee naar de tv in plaats van te staan schelden!'
Waarop de vent antwoordt:
'Deze hond geniaal? Dit is al de tweede keer deze week dat hij zijn sleutels vergeet!'
Belangrijke muis-tip die ik toegestuurd kreeg van een computerkenner! Succes ermee , Onderhoud voor je muis Ook de muis heeft af en toe onderhoud nodig. Ga op de onderstaande " J " staan en trek deze naar het " ! "-teken toe Lukt dat niet, dan moet de muis opnieuw worden ingesteld. Jou kan ik toch ook van alleswijsmaken! Jouw goedgelovige verstand heeft eerder onderhoud nodig dan de muis !
De zoon vraagt aan zijn vader : 'Pa hoeveel soorten borsten zijn er eigenlijk?' De vader is een beetje verwonderd maar antwoord : 'Wel zoon, er zijn 3 soorten. Vrouwen van ongeveer 20 die hun borsten zijn zoals meloenen,rond en stevig. Tussen de 30 en 40 zijn ze zoals peren, nog altijd mooi maar dan beginnen ze een heel klein beetje te hangen. En na de 50 zijn ze zoals ajuinen.'
'Ajuinen???' Ja, je ziet ze en je moet erbij huilen.' Dit horende maken de vrouw en de dochter zoooo boos.
Zodat de dochter aan de moeder vraagt : 'Mams, hoeveel soorten lullen zijn er ?'
De moeder lacht en antwoord 'Wel liefste dochter, een man doorgaat 3 fasen, ieder fase is zoals een ander type boom. In zijn 20 is hij zoals een eik, machtig en hard. In zijn 30 en 40 is hij zoals een berk, buigzaam maar betrouwbaar. Na zijn 50 is hij zoals een kerstboom.'
'Een kerstboom' 'Ja ,de wortels zijn dood en de ballen dienen als decoratie'
Deze morgen gelezen in de krant. (Het Nieuwsblad) Het was een van mijn laatste grote interventies. Om de privacy van de slachtoffers te respecteren ga ik hier niet in detail treden. Maar ik weet (van horen vertellen) dat ik mij kwaadgemaakt heb op de 100-centrale. Ik geraakte er niet door en heb er tussen gegooid: "ZIEKENWAGEN ('t nr weet ik niet meer: 512, 60,.....) DILBEEK VRAAGT PRIORITAIR ONB 207 (=100-centrale Brussel) En dan radiostilte: "Wij luisteren naar u Dilbeek!" En ikke dan: "ik heb dringend een MUG-team nodig (snelle wagen met dokter en 1 of 2 verpleegkundigen aan boord, niet geschikt voor patiënt in te vervoeren. Als begeleiding nodig is stapt dit team mee over in de ziekenwagen) en bijkomende ziekenwagens!!! En 't srafste is: ik lag (na mijn coma) met 1 van die 2 broers op de kamer in de Bijtjes (nu Inkendaal). Slachtoffer/hulpverlener werden 2 slachtoffers.....
Zeven jaar oud ongeluk nog niet opgeklaard
DILBEEK/HALLE - Morgen zou Marianne Vandenbussche uit Dilbeek de 24ste verjaardag van dochter Charlotte vieren. Jammer genoeg liet Charlotte zeven jaar geleden het leven in een auto-ongeluk. Na al die tijd blijft het onduidelijk wie achter het stuur zat.
Zeven jaar geleden, op de eerste dag van de zomervakantie, vloog in Dilbeek een terreinwagen met daarin vijf minderjarigen over de kop. De 17-jarige Charlotte overleefde de klap niet. De broers Sebastiaan en Armani wel, maar ze zijn getekend voor het leven. De ene is volledig verlamd, de andere is geestelijk gehandicapt. De twee andere inzittenden, David A. en David M., liepen bij het ongeval lichte verwondingen op.
Sinds het tragische ongeval rijst de vraag wie er aan het stuur zat. De advocaten van de familie van de drie slachtoffers kijken allen in de richting van David A. Een getuige sloot zich daar maandag in de politierechtbank bij aan. 'David A. heeft me al wenend gezegd dat hij de wagen bestuurde.' De jongen zelf ontkent dat. 'Waarom zou mijn cliënt zoiets verklaren tegen een meisje dat hij amper kende?' liet zijn advocate zich ontvallen.
De andere getuige was David M., een van de inzittenden. Hij blijft er bij dat Sebastiaan de wagen bestuurde. 'Sebastiaan zette de muziek luider en begon sneller te rijden. Daarop is de wagen over de kop gegaan.'
De volgende zitting is op 9 oktober. 'Hopelijk komt er dan gerechtigheid', zegt Marianne Vandenbussche, de moeder van Charlotte. De advocate van de tegenpartij benadrukt dat de lange nasleep ook erg is voor David A. 'Hij is onschuldig, maar heeft al die tijd nooit een normaal leven kunnen leiden.' (ssj)
Zaterdag 26 en zondag 27 april gingen we naar Oostduinkerke naar de flat van een officier van de brandweer. We konden zaterdag pas vertrekken na de middag omdat ik dan nog om 12u30 een afspraak had bij de handkine. Ik kon dat wel afzeggen voor één maal maar 't is te belangrijk nu na de Botox. Het is van vrijdag 11 april geleden en de weken/maanden erna zijn erg belangrijk!
Na het avontuur in de KHB (HUB, hogescholen, universiteiten Brussel is het nu denk ik) van donderdag, was het vrijdag tijd voor botox nr zoveel (ik ben de tel kwijt. Ik kan het wel eens gaan opzoeken als je dat echt wilt.) In Pellenberg, onder algemene narcose deze keer. Een geluk achteraf gezien, want ze hebben een keer of 30 (dertig!) geprikt, aan de gaatjes te tellen (Ha ja, ik kan het niet weten: ik sliep :)) I UB
't Is weeral gebeurd see. De presentatie (3 groepen, 3 x 45 minuten) en 't is goed geweest (denk ik/hoop ik) In de KHB bedoel ik, aan 't zuidstation (Dat heeft ondertussen weeral een nieuwe naam maar die ben ik vergeten. En nog een nieuwtje gehoord: Ze gaan terug verhuizen, van het Zuidstation naar het St-Jansziekenhuis. (Waar ze vroeger al zaten). Daar trekt men een volledige nieuwbouw op. De afdeling kine zit al niet meer bij KHB. Dat is weggetrokken uit de hogescholen. Dat is nu op universitair niveau behalve een paar hogescholen. KHB is er dus niet bij.
*Donderdag 10 april ga ik weer 3 keer een voorstelling geven van wat mij is overkomen, in EHSAL. Dat noemde eerst Pius X, dan HIVEK (hoger instituut voor verpleegkunde en kinesitherapie) (toen "studeerde" ik daar) en nu EHSAL departement gezondheidszorg. Ik ga die voorstelling in powerpoint proberen op dit blog te zetten. *Vrijdag 11 april moet ik om 7u30 (zo vroeg?!?) in Pellenberg zijn. Ze gaan de zoveelste Botox-injecties geven, ditmaal in de vingers. En ik ga vragen of ze mijn pols ook nog eens kunnen doen. Die staat nog teveel naar beneden. Botox werkt zo: het legt de spastische spieren een paar maand plat. Ondertussen moet ik oefenen-oefenen-oefenen zodat de zwakke spieren tot ontwikkeling komen. Na een paar maand is het de bedoeling dat er een evenwicht is tussen de spieren. De spastisch spieren worden weer spastisch, maar er is wat meer een evenwicht.
Ik zit al bijna een week thuis na mijn vakantie met hevige diarree. De huisdokter heeft daarjuist gebeld! Hij heeft het resultaat van het labo: campylobacter. Eindelijk!!! Niet "eindelijk" voor dat beestje, maar eindelijk dat ze gevonden hebben wat de veroorzaker is van mijn diarree.
Ik ben Ulrik Boon
Ik ben een man en woon in Sint-Ulriks-Kapelle / Dilbeek (België) en mijn beroep is urgentieverpleegkundige (invalide, nu zorgdatacel).
Ik ben geboren op 31/05/1974 en ben nu dus 50 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: .