Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

19-03-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : alle previewvideo's vanaf morgenmiddag beschikbaar.

 Eergisteren en gisteren waren de delegatieleiders van de 43 deelnemende omroepen aan de komende editie van het Eurovisie Songfestival samen in de Servische hoofdstad Belgrado en tijdens deze bijeenkomst werden meteen ook de previewvideo's van alle deelnemende nummers overhandigd.

Vanaf morgenmiddag, 12.00, zal Eurovision.tv al deze video's op haar website plaatsen en kunnen ze door iedereen worden bekeken. We stippen hierbij wel aan dat ze niet tegelijkertijd op de site worden geplaatst maar dat er telkens om de vijftien minuten een video beschikbaar komt. Men houdt de startvolgorde van beide halve finales en finale aan en op het middaguur zal Montenegro de spits afbijten en voor middernacht zal de laatste video, die van gastland Servië, beschikbaar zijn. (bron : Eurovision.tv)

19-03-2008 om 23:08 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : dit najaar komt Natalia met haar 'Glamorous'-tournee.

Natalia - Glamorous Begin januari meldden we reeds dat zangeres Natalia (Eurosong 2004) op het einde van dit jaar opnieuw zou gaan toeren door Vlaanderen. Toen raakte bekend dat er slechts drie concerten zouden komen van de 'Glamorous'-tour maar het is niet uitgesloten dat er extra concerten zullen worden toegevoegd.

De aftrap van de tournee wordt op vrijdag 07 november eerstkomende gegeven in de Lotto Arena in Antwerpen. Nadien volgen er nog concerten in de Ethias Arena in Hasselt (vrijdag 21 november) en in Evenementenhal Schiervelde in Roeselare (vrijdag 28 november). De nieuwe concertreeks zal grootser worden met veel tralala, dansers en decor. Het zal alvast een grote productie worden en kaarten kunnen nu reeds worden aangekocht.

De prijs van de kaarten is vastgesteld op 20,00 - 25,00 en 35,00 € en de optredens gaan telkens om 20.00 van start. Tickets voor het concert in Antwerpen kunnen via deze link worden aangekocht, tickets voor de concerten in Hasselt en Roeselare kan je via deze link bestellen. (bron : link Natalia)

19-03-2008 om 22:40 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

 Op deze woensdag voor Pasen is 'Een avondje uit in Nederland' ook weer van de partij. Ook vandaag bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

K3 K3 (Eurosong 1999) bestaat dit jaar tien jaar en ook in Nederland is het trio populairder dan ooit. Later dit voorjaar steken ze met een gloednieuwe show de grens over en geven ze een aantal optredens in Zwolle, Enschede en Eindhoven.

Wij zetten hieronder alles op een rijtje :

vrijdag 23 mei : IJsselhallen in Zwolle - 14.00.
vrijdag 23 mei : IJsselhallen in Zwolle - 17.00.
* zaterdag 24 mei : IJsselhallen in Zwolle - 11.00.
* zaterdag 24 mei : IJsselhallen in Zwolle - 14.00.
* zaterdag 24 mei : IJsselhallen in Zwolle - 17.00.
* zondag 25 mei : IJsselhallen in Zwolle - 11.00.
* zondag 25 mei : IJsselhallen in Zwolle - 14.00.
* zondag 25 mei : IJsselhallen in Zwolle - 17.00.

* vrijdag 30 mei : Go Planet in Enschede - 17.00.
* zaterdag 31 mei : Go Planet in Enschede - 11.00.
* zaterdag 31 mei : Go Planet in Enschede - 14.00.
* zaterdag 31 mei : Go Planet in Enschede - 17.00.
zondag 01 juni : Go Planet in Enschede - 11.00.
zondag 01 juni : Go Planet in Enschede - 14.00.
zondag 01 juni : Go Planet in Enschede - 17.00.

vrijdag 06 juni : Indoor Sportcentrum in Eindhoven - 17.00.
zaterdag 07 juni : Indoor Sportcentrum in Eindhoven - 11.00.
* zaterdag 07 juni : Indoor Sportcentrum in Eindhoven - 14.00.
* zaterdag 07 juni : Indoor Sportcentrum in Eindhoven - 17.00.
zondag 08 juni : Indoor Sportcentrum in Eindhoven - 11.00.
zondag 08 juni : Indoor Sportcentrum in Eindhoven - 14.00.
zondag 08 juni : Indoor Sportcentrum in Eindhoven - 17.00.

Tickets voor deze shows kunnen nu reeds worden aangeschaft en dat kan via deze link. De prijzen van de kaarten variëren per plaats en de prijs voor de goedkoopste kaarten is vastgesteld op 16,00 €.

Pinokkio En we blijven nog eventjes bij K3 want Kristel Verbeke (de zwartharige) speelt dit voorjaar in de musical 'Pinokkio'. In eigen land gingen maar liefst 75.000 mensen naar de voorstelling kijken en dit voorjaar trekt de voorstelling naar Nederland. Midden vorige maand vond de eerste voorstelling plaats in Oss en de komende weken is de voorstelling nog te zien in een aantal theaters in Nederland.

Meer informatie over data, plaatsen en aanvangsuur van de voorstelling krijg je hier. Daar krijg je meteen ook meer gegevens over hoe je kaarten kan bestellen.


Classic meets Pop Op vrijdag 29 augustus 2008 vindt 'Würth in Concert - Classic meets POP' plaats in 's Hertogenbosch. Het Brabants Orkest zal dan voor de allereerste keer in haar bestaan een concert geven samen met popartiesten Rob de Nijs (NSF 1969), René Froger en Glennis Grace (ESF 2005). Deze artiesten zullen tijdens deze unieke avond al hun bekende hits zingen met als begeleiding een groot klassiek orkest samen met hun gebruikelijke band.

Tickets voor het concert kunnen nu reeds aangeschaft worden en kosten tussen 29,00 en 49,00 € (exclusief service- en verzendingskosten). Meer informatie krijg je op de website van Ticketpoint.

19-03-2008 om 22:14 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In memoriam : Hugo Claus (78) eerder vanmiddag overleden.

Hugo Claus De Vlaamse schrijver Hugo Claus is eerder vandaag op 78-jarige leeftijd overleden. Hij schreef met 'Het verdriet van België' zijn bekendste prozawerk. Claus was actief in verschillende artistieke disciplines. Hij schildere, dichtte, maakte films, maar bovenal was hij dichter en auteur. Zijn werk is zeer divers van karakter. Claus hield ervan om het banale en het burleske met het tragische en het verhevene te combineren.

Vaak keren ook de klassieke thema's terug : de liefde voor de moeder, vaderhaat, het katholieke geloof, Vlaanderen in en na de oorlog. In 1983 publiceerde hij zijn omvangrijkste en bekendste werk, 'Het verdriet van België'. Hij overleed vanmiddag in het Antwerpse Middelheimziekenhuis. Hij leed aan de ziekte van Alzheimer en heeft zelf het moment van zijn dood bepaald door om euthanasie te vragen.

In 1985 schreef Claus ook de tekst van het nummer "Vannacht" op muziek van Frédéric Devreese. Het nummer, gezongen door Mireille Capelle, zou dat jaar de Belgische inzending worden voor het Eurovisie Songfestival. Maar de toenmalige leiding van de 'Dienst Amusement' van de openbare omroep vond het een te zwaar lied voor het liedjesfestival en dus moesten Claus, Devreese en Capelle terug naar af. Uiteindelijk werd gekozen voor "Laat me nu gaan" (tekst : Bert Vivier ; muziek : Pieter Verlinden) gezongen door Linda Lepomme. De Europese jury's lieten haar met amper 7 punten (en een negentiende plaats) terug naar Vlaanderen gaan. (bron : deredactie.be ; foto : Belga)

19-03-2008 om 15:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Willeke Alberti terug op het scherm als actrice ?

 Als de onderhandelingen goed verlopen schittert Willeke Alberti (ESF 1994) binnenkort in meerdere afleveringen van de Nederlandse populaire soap 'Goede Tijden Slechte Tijden' (RTL 4).
 
Volgens Willem Adriaanse, de manager van de 63-jarige Alberti, is de actrice/zangeres zelf benaderd door de makers van 'GTST'. "Maar er is nog geen overeenkomst", waarschuwt Adriaanse. "Het zou ook kunnen dat het helemaal niet doorgaat. Binnen vier weken weten we waarschijnlijk meer."

Willeke heeft al acteertalent opgedaan in de films 'Rooie Sien', 'Filmpje' en in de tv-series 'De kleine waarheid' en 'Medisch Centrum West'. Over haar rol in 'GTST' zijn op dit ogenblik nog geen details bekend. (bron : De Telegraaf)

19-03-2008 om 13:57 geschreven door Redactie  


18-03-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dobro veče Beograde : Montenegro bijt op dinsdag 01 april de spits af.

 Vanaf dinsdag 01 april eerstkomende tellen we af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 20, donderdag 22 en zaterdag 24 mei zal worden gehouden in de Servische hoofdstad Belgrado. In navolging van 2006 ('Kalispera Athina') en vorig jaar ('Hyvää iltaa Helsingin') stellen wij in aanloop naar het festival en dit gedurende zes weken alle deelnemers voor. 

Hieronder zetten we alle kandidaten nog eens netjes op een rijtje met bijhorende datum, zo weet je meteen wanneer we jouw favoriet(en) een dag lang in de schijnwerpers zullen zetten. 

01 april : MONTENEGRO : "Zauvijek volim te" - Stefan Filipović.
02 april : ISRAEL : "Ke'ilo kan" - Boaz Mauda.
03 april : ESTLAND : "Leto svet" - Kreisiraadio.
04 april : MOLDAVIE : "A century of love" - Geta Burlacu.
05 april : SAN MARINO : "Complice" - Miodio.
06 april : BELGIE : "O julissi na jalini" - Ishtar.

07 april : AZERBEIDZJAN : "Day by day" - Elnur Huseyov & Samir Javadzadeh.
08 april : SLOVENIE : "Vrag naj vzame" - Rebeka Dremelj.
09 april : NOORWEGEN : "Hold on be strong" - Maria Haukaas Storeng.
10 april : POLEN : "For life" - Isis Gee.
11 april : IERLAND : "Irelande douze pointe" - Dustin the Turkey.
12 april : ANDORRA : "Casanova" - Gisela.
13 april : BOSNIE-HERZEGOVINA : "Pokušaj" - Laka.
14 april : ARMENIE : "Qele qele" - Sirusho.
15 april : NEDERLAND : "Your heart belongs to me" - Hind.
16 april : FINLAND : "Missä miehet ratsastaa" - Teräsbetoni.
17 april : ROEMENIE : "Pe-o margine de lume" - Nico & Vlad Miriţă.
18 april : RUSLAND : "Believing" - Dima Bilan.
19 april :
GRIEKENLAND : "Secret combination" - Kalomoira Saranti.
20 april : IJSLAND: "This is my life" - Eurobandið
.
21 april : ZWEDEN : "Hero" - Charlotte Perrelli.
22 april : TURKIJE : "Deli" - Mor ve Ötesi
.
23 april : OEKRAINE : "Shady lady" - Ani Lorak.
24 april : LITOUWEN : "Nomads in the night" - Jeronimas Milius.
25 april : ALBANIE :
"Zemrem e lame peng" - Olta Boka.
26 april : ZWITSERLAND : "Era stupendo" - Paolo Meneguzzi.
27 april : TSJECHIE : "Have some fun" - Tereza Kerndlová.
28 april : WIT-RUSLAND : "Hasta la vista" - Ruslan Alekhno.
29 april : LETLAND : "Wolves of the sea" - Pirates Of The Sea.
30 april : KROATIE : "Romanca" - Kraljevi Ulive & 75 Cents.
01 mei : BULGARIJE : "DJ, take me away" - Deep Zone & Balthazar.
02 mei : DENEMARKEN : "All night long" - Simon Mathew
.
03 mei : GEORGIE : "Peace will come" - Diana Ghurtskaia.
04 mei : HONGARIJE : "Szívverés" - Csézy.
05 mei : MALTA : "Vodka" - Morena
.
06 mei : CYPRUS : "Femme fatale" - Evdokia Kadi.
07 mei : FYROM : "Izgubena vo noćta" -  Tamara feat. Vrčak & Adrian Gaxha
.
08 mei : PORTUGAL : "Senhora do mar" - Vânia Fernandez.
09 mei : VERENIGD KONINKRIJK : "Even if" - Andy Abraham.
10 mei : DUITSLAND : "Disappear" - No Angels.
11 mei : FRANKRIJK : "Divine" - Sébastien Tellier.
12 mei : SPANJE : "Baila el ChikiChiki" - Rodolfo Chikilicuarte.
13 mei : SERVIE : "Oro" - Jelena Tomašević.

Dit jaar nemen een recordaantal van 43 landen deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en dat is eentje meer dan vorig jaar. Dagelijks zetten we één land in de schijnwerpers en we baseren ons daarbij op de indeling van de halve finales en finale zoals die gisteren door lottrekking werd bepaald. We starten dus met Montenegro om op dinsdag 13 mei te eindigen met gastland Servië.

18-03-2008 om 23:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Sarah (Eurosong 1999) voortaan in het Nederlands.

SarahEind januari raakte bekend dat Sarah De Koster (Eurosong 1999) en haar vriend Pallieter midden augustus een eerste kindje verwachten. Ook op muzikaal vlak zijn er veranderingen op til want het is de bedoeling dat de zangeres voortaan enkel nog Nederlandstalig werk zal uitbrengen.

In Dag allemaal zegt ze dat men het een aantal jaren geleden ook al had voorgesteld maar toen zag ze dat om één of andere reden niet zitten. Vorig jaar kwam er dan het voorstel om met een Nederlandstalig repertoire op tournee te gaan en dat leek haar zo tof dat ze nu besloten heeft om er helemaal voor te gaan.

Intussen bereidt ze een album voor en daarop zullen voornamelijk eigen nummers staan. Volgende week vrijdag kan je Sarah aan het werk zien tijdens 'Zo is er maar één'. Daarin brengt ze dan het nummer "Louise" van Clouseau (ESF 1991, Eurosong 1989). (foto : The Entertainment Group)

18-03-2008 om 22:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : DVD "Natalia meets..." vanaf dinsdag 08 april bij Dag allemaal.

Natalia - Natalia meets En Vogue feat. Shaggy De dvd 'Natalia meets En Vogue feat. Shaggy' die eerder werd aangekondigd zal dan toch niet te koop worden aangeboden in de Vlaamse platenzaken.

In samenwerking met het Antwerpse Sportpaleis wordt vanaf dinsdag 08 april eerstkomende, samen met het weekblad Dag allemaal, de 'Sportpaleis dvd-collectie' te koop aangeboden. Elke week, en dit vier weken lang, kan je samen met het weekblad een dvd aanschaffen en we zetten ze hieronder voor jou op een rijtje :

* dinsdag 08 april : 'Natalia meets En Vogue feat. Shaggy'.
* dinsdag 15 april : 'Marco Borsato live in het Sportpaleis'.
* dinsdag 22 april : 'Soulsister live @ Sportpaleis'.
* dinsdag 29 april : 'Frans Bauer live in het Sportpaleis' (met gastoptreden Belle Perez, Eurosong 1999-2006).

We willen er nogmaals op wijzen dat deze dvd's dus niet in de handel verkrijgbaar zullen zijn, enkel samen met het weekblad Dag allemaal. (bron : Dag allemaal, website Natalia)

18-03-2008 om 10:25 geschreven door Redactie  


17-03-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2008 : 'Eurosong'single A Butterfly Mind nu te koop, eind deze maand verschijnt eerste album.

A Butterfly Mind - Lonely heart on wheels Sinds vandaag ligt "Lonely heart on wheels" van A Butterfly Mind (Eurosong 2008) in de Vlaamse platenzaken. Met dit nummer wisten de zusjes Cappaert het dankzij een wildcard te schoppen tot de halve finale van 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival.

Intussen raakte bekend dat de release van het debuutalbum, voorzien voor afgelopen donderdag 13 maart, uitgesteld is tot de laatste dag van deze maand, maandag 31 maart. Meteen werd ook de titel veranderd en het album zal nu dezelfde titel dragen als de 'Eurosong'single. In eerste instantie werd gekozen voor "Wicked waltzing feet", maar dat zal nu dus "Lonely heart on wheels" worden.

Het album zal op zondag 30 maart eerstkomende worden voorgesteld op Radio 2 tijdens het programma 'Viva Vlaanderen' (13.00-16.00). Later die avond zijn Annelies en Sarah Cappaert te gast in Hasselt alwaar ze tijdens de afterparty na de uitreiking van de 'Vlaamse Televisiesterren' het album zullen voorstellen. (bron : website A Butterfly Mind)

17-03-2008 om 23:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : België geeft als achtste land de punten tijdens de finale.

 Vandaag en morgen komen in de Servische hoofdstad Belgrado de delegatieleiders samen van de 43 deelnemende landen aan de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Eerder op de dag werden alle nummers voor de editie van dit jaar ingediend en zonet werd er geloot voor de volgorde van optreden tijdens de halve finales en finale. De laatste lottrekking van de dag was die om de volgorde te bepalen waarin de landen tijdens de finale (op zaterdag 24 mei) de punten zullen bekendmaken.
 
* volgorde van puntentoekenning tijdens de finale :

01. VERENIGD KONINKRIJK.
02. FYROM.
03. OEKRAINE.
04. DUITSLAND.
05. ESTLAND.
06. BOSNIE-HERZEGOVINA.
07. ALBANIE.
08. BELGIE.
09. SAN MARINO.
10. LETLAND.
11. BULGARIJE.
12. SERVIE.
13. ISRAEL.
14. CYPRUS.
15. MOLDAVIE.
16. IJSLAND.
17. FRANKRIJK.
18. ROEMENIE.
19. PORTUGAL.
20. NOORWEGEN.
21. HONGARIJE.
22. ANDORRA.
23. POLEN.

24. SLOVENIE.
25. ARMENIE.
26. TSJECHIE.
27. SPANJE.

28. NEDERLAND.
29. TURKIJE.

30. MALTA.
31. IERLAND.
32. ZWITSERLAND.

33. AZERBEIDZJAN.
34. GRIEKENLAND.
35. FINLAND.
36. KROATIE.
37. ZWEDEN.
38. WIT-RUSLAND.
39. LITOUWEN.
40. RUSLAND.

41. MONTENEGRO.
42. GEORGIE.
43. DENEMARKEN.

Ons land zal als achtste land de punten van de televoting bekendmaken, de Nederlandse stemmen worden als achtentwintigste in het rijtje wereldkundig gemaakt. (bron : RTS, Eurovision.tv)

17-03-2008 om 17:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado : het Verenigd Koninkrijk start vanop de tweede plaats tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival.

 Vandaag en morgen komen in de Servische hoofdstad Belgrado de delegatieleiders samen van de 43 deelnemende landen aan de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Eerder op de dag werden alle nummers voor de editie van dit jaar ingediend en zonet werd er geloot voor de volgorde van optreden tijdens de halve finales en finale. De lottrekking vond plaats in het Sava Center en werd in goede banen geleid door het presentatieduo Jovana Janković en Željko Joksimović, gastvrouw en -heer tijdens de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.

Gezien het grote aantal deelnemende landen werd eerder vorig najaar beslist om al vanaf dit jaar te werken met twee halve finales en een finale. De finale gaat op zaterdag 24 mei aanstaande door vanaf 21.00 en in totaal zullen 25 landen aantreden : gastland Servië, de 'Big 4' (Duitsland, Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk) en telkens tien kandidaten uit elke halve finale.

* volgorde van optreden tijdens de finale (zaterdag 24 mei) :

02. VERENIGD KONINKRIJK : "Even if" - Andy Abraham.
04. DUITSLAND : "Disappear" - No Angels.
19. FRANKRIJK : "Divine" - Sébastien Tellier.
22. SPANJE : "Baila el ChikiChiki" - Rodolfo Chikilicuarte.
23. SERVIE : "Oro" - Jelena Tomašević.

Gastland Servië mocht de startpositie bepalen en koos voor een drieëntwintigste plaats en nadien kregen ook de 'Big 4' een startplaats toegewezen. Aan het einde van elke halve finale (op dinsdag 20 en donderdag 22 mei) zal de volgorde van optreden worden bepaald van de tien geplaatste halve finalisten (twintig kandidaten in totaal). (bron : RTS,
Eurovision.tv)

17-03-2008 om 17:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : IJsland opent tweede halve finale, Portugal treedt als laatste aan.

 Vandaag en morgen komen in de Servische hoofdstad Belgrado de delegatieleiders samen van de 43 deelnemende landen aan de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Eerder op de dag werden alle nummers voor de editie van dit jaar ingediend en zonet werd er geloot voor de volgorde van optreden tijdens de halve finales en finale. Nadat de indeling van de eerste halve finale bekend was ging men over tot het bepalen van de startvolgorde tijdens de tweede halve finale.

Gezien het grote aantal deelnemende landen werd eerder vorig najaar beslist om al vanaf dit jaar te werken met twee halve finales en een finale. De tweede halve finale gaat op donderdag 22 mei aanstaande door vanaf 21.00. Opnieuw mochten drie landen hun startplaats bepalen tijdens deze tweede halve finale : FYROM (achttiende), Portugal (negentiende) en Denemarken (dertiende).

* volgorde van optreden tijdens de tweede halve finale (donderdag 22 mei) :

01. IJSLAND: "This is my life" - Eurobandið.
02. ZWEDEN : "Hero" - Charlotte Perrelli.
03. TURKIJE : "Deli" - Mor ve Ötesi
.
04. OEKRAINE : "Shady lady" - Ani Lorak.
05. LITOUWEN : "Nomads in the night" - Jeronimas Milius.
06. ALBANIE :
"Zemrem e lame peng" - Olta Boka.
07. ZWITSERLAND : "Era stupendo" - Paolo Meneguzzi.
08. TSJECHIE : "Have some fun" - Tereza Kerndlová.
09. WIT-RUSLAND : "Hasta la vista" - Ruslan Alekhno.
10. LETLAND : "Wolves of the sea" - Pirates Of The Sea.
11. KROATIE : "Romanca" - Kraljevi Ulive & 75 Cents.
12. BULGARIJE : "DJ, take me away" - Deep Zone & Balthazar.
13. DENEMARKEN : "All night long" - Simon Mathew
.
14. GEORGIE : "Peace will come" - Diana Ghurtskaia.
15. HONGARIJE : "Szívverés" - Csézy.
16. MALTA : "Vodka" - Morena
.
17. CYPRUS : "Femme fatale" - Evdokia Kadi.
18. FYROM : "Izgubena vo noćta" -  Tamara feat. Vrčak & Adrian Gaxha
.
19. PORTUGAL : "Senhora do mar" - Vânia Fernandez.

** Frankrijk, Servië en Verenigd Koninkrijk : televoting.

In totaal stoten, net als tijdens de eerste halve finale, tien landen uit deze halve finale door naar de finale, die op zaterdag 24 mei doorgaat. De nummers één tot en met negen van de televoting zijn geplaatst alsook één kandidaat aangeduid door de backup-jury. (bron : RTS,
Eurovision.tv)

17-03-2008 om 16:43 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : België treedt aan als zesde tijdens eerste halve finale, Nederland als vijftiende.

 Vandaag en morgen komen in de Servische hoofdstad Belgrado de delegatieleiders samen van de 43 deelnemende landen aan de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Eerder op de dag werden alle nummers voor de editie van dit jaar ingediend en zonet werd er geloot voor de volgorde van optreden tijdens de eerste halve finale.

Gezien het grote aantal deelnemende landen werd eerder vorig najaar beslist om al vanaf dit jaar te werken met twee halve finales en een finale. De eerste halve finale, met onder meer ons land en Nederland, gaat op dinsdag 20 mei aanstaande door vanaf 21.00. De eerste drie landen die werden geloot mochten hun startpositie bepalen : Azerbeidzjan (zevende), Griekenland (negentiende) en Rusland (achttiende) vielen die eer te beurt.

* volgorde van optreden tijdens de eerste halve finale (dinsdag 20 mei) :

01. MONTENEGRO : "Zauvijek volim te" - Stefan Filipović.
02. ISRAEL : "Ke'ilo kan" - Baoz Mauda.
03. ESTLAND : "Leto svet" - Kreisiraadio.
04. MOLDAVIE : "A century of love" - Geta Burlacu.

05. SAN MARINO : "Complice" - Miodio.

06. BELGIE : "O julissi na jalini" - Ishtar.

07. AZERBEIDZJAN : "Day by day" - Elnur Huseyov & Samir Javadzadeh.

08. SLOVENIE : "Vrag naj vzame" - Rebeka Dremelj.

09. NOORWEGEN : "Hold on be strong" - Maria Haukaas Storeng.

10. POLEN : "For life" - Isis Gee.

11. IERLAND : "Irelande douze pointe" - Dustin the Turkey.

12. ANDORRA : "Casanova" - Gisela.

13. BOSNIE-HERZEGOVINA : "Pokušaj" - Laka.

14. ARMENIE : "Qele qele" - Sirusho.

15. NEDERLAND : "Your heart belongs to me" - Hind.

16. FINLAND : "Missä miehet ratsastaa" - Teräsbetoni.
17. ROEMENIE : "Pe-o margine de lume" - Nico & Vlad Miriţă.

18. RUSLAND : "Believing" - Dima Bilan.

19. GRIEKENLAND : "Secret combination" - Kalomoira Saranti.

** Duitsland en Spanje : televoting.

In totaal stoten tien landen uit deze eerste halve finale door naar de finale, die op zaterdag 24 mei doorgaat. De nummers één tot en met negen van de televoting zijn geplaatst alsook één kandidaat aangeduid door de backup-jury. (bron : RTS,
Eurovision.tv)

17-03-2008 om 16:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : nieuwe DVD van Michelle (ESF 2001) in aantocht.

Michelle - Collage Er komt binnenkort opnieuw werk uit van de Duitse zangeres Michelle (ESF 2001, Duitse selectie 1997). Vanaf volgende week vrijdag, 28 maart, ligt de compilatie-DVD "Collage" in de platenzaken.

Heelwat mooie momenten uit haar carriëre zullen op deze DVD de revue passeren en wij zetten ze hieronder alvast op een rijtje.

In "Michelle in Venedig" (tv-special uit 2001) leidt de zangeres ons door de het romantische Venetië en dit aan de hand van elf van haar mooiste nummers.

01. "Wirst du noch da sein".
02. "Und wir wollten doch mal fliegen".
03. "Tagträumer".
04. "Kleine Prinzessin".
05. "Dein Püppchen tanzt nicht mehr".
06. "Bis zum letzen Akkord".
07. "So was wie Liebe".
08. "Kinderaugen".
09. "Blue Angel".
10. "Wie Flammen im Wind".
11. "Tagträumer".

Verder zijn er twee interviews : eentje uit 2005 rond de release van het album "Leben!" en eentje uit 2006 rond het album "Glas". Daarbij krijg je de videoclips van
"Fliegen", "Größer als wir" en "Willst du mich für immer" als toemaatje.

 In de rubriek 'Extra' krijg je een aantal foto's te zien, een originele tv-spot over haar in 2001 verschenen album "Best of", een discografie en de perstekst naar aanleiding van haar deelname aan het Eurovisie Songfestival in 2001 alwaar ze in de Deense hoofdstad Kopenhagen met "Wer Liebe lebt" op een achtste plaats eindigde. (bron : nieuwsbrief Michelle)

17-03-2008 om 15:40 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In memoriam : Ola Brunkert, ex-drummer ABBA (ESF 1974), gisteren overleden.

Ola Brunkert De ex-drummer van de Zweedse popgroep ABBA (MF 1973, ESF 1974), Ola Brunkert, is gisteren dood aangetroffen in zijn villa op de Balearen in Spanje. De man is meer dan waarschijnlijk gestorven door een val.

De 62-jarige muzikant die alleen woonde in zijn optrekje in Arta op Mallorca, het meestbezochte eiland van de Balearen, werd gisterenavond dood aangetroffen door de burgerwacht, na vermoedelijk op een glazen dak te zijn gevallen.

Brunkert baadde in het bloed en had een wonde aan de hals. Een buur sloeg alarm, verklaarde een woordvoerder van de politie. Een autopsie zal uitsluitsel moeten geven over de doodsoorzaak van de muzikant.

De drummer, geboren op 16 december 1946, is te horen op alle albums van ABBA, die tussen 1976 en het begin van de jaren tachtig werden uitgebracht. 
Brunkert was één van de extra muzikanten van ABBA, de Zweedse groep die is opgericht en gevormd rond twee koppels, Agnetha Fältskog, Benny Andersson, Björn Ulvaeus en Anni-Frid Lyngstad. Het viertal verkocht wereldwijd meer dan 300 miljoen albums en wist met "Waterloo" in 1974 het Eurovisie Songfestival te winnen. (bron : Belga ; foto : ABBA the Show)

17-03-2008 om 12:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Ook vandaag hebben wij opnieuw een aflevering van 'Een avondje uit' voor je klaar. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons opnieuw op de eerste rij.

 Aanstaande zondag, 23 maart, geeft de Finse groep Nightwish (Finse selectie 2000) een concert in de Lotto Arena in Antwerpen. Twee dagen eerder, op vrijdag 21 maart, kunnen de Nederlandse fans hun gaan aanschouwen in de Heineken Music Hall in Amsterdam.

Kaartjes voor het Belgische optreden kunnen nog steeds worden aangekocht en dat via Proximus Go For Music (0900/260.60) of online en dat kan via deze link. Het optreden gaat om 20.00 van start en kaartjes kosten 28,00 € (exclusief reservatiekosten).

Schlagerfestival 2008 Na twee edities  van het 'Schlagerfestival' (in 2006 en 2007), georganiseerd door de commerciële zender vtm, komt er begin volgende maand een nieuwe editie. Wie er tijdens één van de twee of beide edities reeds bij was, weet dat het ambiance is van de eerste tot de laatste minuut.

Net als tijdens de twee vorige edities zal er ook dit jaar een 'geslaagde' combinatie zijn van een live orkest met nationale en internationale vedetten. De volgende artiesten zijn alvast van de partij : Corry Konings, John Terra (Eurosong 1987), Johnny White (Canzonissima 1967, Belgische selectie 1970, Eurosong 1971-1981), Garry Hagger ('De Gouden Zeemeermin' 1996, Eurosong 2004), Bart Van de Bossche (Eurosong 1989), Eddy Wally, Jo Vally (Eurosong 1981), Christoff (Eurosong 1993-2002), Laura Lynn en Frans Bauer.

Wie de artiesten van dichtbij wil meemaken moet op vrijdag 04zaterdag 05 of zondag 06 april naar de Hasseltse Ethias Arena afzakken. Op vrijdag en zaterdag start het optreden om 20.30, op zondag gaat men reeds om 15.00 van start. Tickets voor deze derde editie kunnen nog steeds worden aangeschaft en kosten 25,00 - 30,00 of 35,00 € (exclusief 3,00 € reservatiekosten) en die kunnen via deze link worden aangekocht. We moeten er wel bij vermelden dat de kaarten van 25,00 € ondertussen reeds allemaal de deur uit zijn. Meer informatie over 'Het Schlagerfestival' krijg je alvast hier.

Assepoester (Vlaamse versie) De musical 'Assepoester' krijgt binnenkort ook een Vlaamse versie. Vanaf april zal de voorstelling te zien zijn in de Stadsschouwburg in Antwerpen.

De hoofdrollen voor deze Vlaamse versie zijn weggelegd voor Jan Schepens (Eurosong 2002 en Ann Van Den Broeck. Zij zullen de rol van de Prins en Assepoester voor hun rekening nemen. Eerder vorig jaar waren ze samen al te zien in de succesvolle musical 'Beauty and the Beast'.

'Assepoester' is een musical van het beroemde Amerikaanse componistenduo Rodgers en Hammerstein. De hoofdrollen in de Nederlandse versie, een co-productie van Efteling Theater Producties en het bedrijf V&V Entertainment, zijn voor Do en Loeki Knol (NSF 1977). Ivo de Wijs schreef de nieuwe vertaling van de liedjesteksten. Ook voor onze landgenoot Koen Crucke is een rol weggelegd.
 
Kaarten voor één van de voorstellingen (tussen woensdag 23 april en zondag 04 mei) kunnen nog steeds worden aangekocht en dat kan via deze link.

17-03-2008 om 12:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : derde fase kaartverkoop Eurovisie Songfestival start vandaag.

ESF logo 2008 Zoals we reeds afgelopen vrijdag berichtten start vandaag de derde en meteen ook laatste fase met betrekking tot de kaartverkoop voor de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Tijdens deze laatste fase komen de overblijvende kaarten voor de losse verkoop in omloop en dit voor zowel de Serviërs als de buitenlandse fans.

* derde fase : verkoop vanaf maandag 17 maart : losse verkoop van kaarten voor zowel Servië als het buitenland via Ticket shop en Eurovision.tv .


Tot slot geven we ook het volledige schema mee van de generale repetities en rechtstreekse uitzendingen van beide halve finales en finale.

- maandag 19 mei (15.00) : eerste generale repetitie eerste halve finale.
- maandag 19 mei (21.00) : tweede generale repetitie eerste halve finale.
dinsdag 20 mei (15.00) : derde generale repetitie eerste halve finale.
dinsdag 20 mei (21.00) : eerste halve finale.
woensdag 21 mei (15.00) : eerste generale repetitie tweede halve finale.
- woensdag 21 mei (21.00) : tweede generale repetitie tweede halve finale.
donderdag 22 mei (15.00) : derde generale repetitie tweede halve finale.
donderdag 22 mei (21.00) : tweede halve finale.
vrijdag 23 mei (15.00) : eerste generale repetitie FINALE.
vrijdag 23 mei (21.00) : tweede generale repetitie FINALE.
zaterdag 24 mei (15.00) : derde generale repetitie FINALE.
zaterdag 24 mei (21.00) : FINALE.


De levering van alle tickets gebeurt vanaf vandaag en ze zullen geleverd worden op het adres dat opgegeven werd door de koper. (bron : RTS, Eurovision.tv)

17-03-2008 om 09:46 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vandaag lottrekking indeling halve finales en finale Eurovisie Songfestival.

 Vandaag (vanaf 16.15) wordt in de Servische hoofdstad de lottrekking gehouden voor de beide halve finales en finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Alles is rechtstreeks te volgen via Eurovision.tv.

Vandaag en morgen zijn de delegatieleiders van de 43 deelnemende omroepen samen in de Servische hoofdstad Belgrado en zij zullen allen ook aanwezig zijn tijdens deze lottrekking die doorgaat in het Sava Centre.

Sinds maandag 28 januari laatstleden weten we hoe die halve finales er uitzien want toen werd reeds geloot voor de indeling ervan.

* deelnemers eerste halve finale (dinsdag 20 mei) :

** Montenegro.
** Finland.
** Griekenland.
** Ierland.
** Israël.
** Polen.
** Bosnië-Herzegovina.
** Estland.
** Nederland.
** Roemenië.
** Moldavië.
** San Marino.
** Slovenië.
** Noorwegen.
** BELGIE.
** Andorra.
** Armenië.
** Azerbeidzjan.
** Rusland.

** Duitsland (1).
** Spanje (1).

* deelnemers tweede halve finale (donderdag 22 mei) :

** Kroatië.
** Denemarken.
** Bulgarije.
** Portugal.
** Oekraïne.
** Zwitserland.
** FYROM.
** IJsland.
** Cyprus.
** Letland.
** Wit-Rusland.
** Hongarije.
** Albanië.
** Zweden.
** Turkije.
** Litouwen.
** Georgië.
** Tsjechië.
** Malta.

** Frankrijk (1).
** Verenigd Koninkrijk (1).
** Servië (1).

(1) De 'Big 4' en gastland Servië zijn verplicht om één van beide halve finales uit te zenden en de kijkers uit die landen nemen ook deel aan de televoting van die halve finale. (bron : Eurovision.tv)

17-03-2008 om 09:30 geschreven door Redactie  


16-03-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Het Goede Doel maakt een comeback.

Het Goede Doel In Nederland maakt Het Goede Doel binnenkort een comeback. Op vrijdag 04 april eerstkomende geven Henk Temming (foto links) en Henk Westbroek (foto rechts) in Rijssen een eerste concert en later dit jaar zullen ze op heelwat Nederlandse podia te zien zijn. In het najaar staat een exclusieve tournee gepland langs de grote theaters en volgende maand zal er ook een nieuw album, "Gekkenwerk", te koop worden aangeboden.

Het Goede Doel - Belgie (is er leven op Pluto ?) Het Goede Doel is één van de meest succesvolle bands uit de jaren tachtig en had een aantal hits waaronder "België (is er leven op Pluto ?)" en "Vriendschap", beiden uit 1982. Temming en Westbroek hebben ook een band met het Eurovisie Songfestival. Zo schreef Henk Temming samen met zijn toenmalige vrouw Paula Patricio (presentatrice NSF 1990) in 1992 "Gouden bergen" voor Laura Vlasblom (ESF 1986, NSF 1992-2005) die daarmee een tweede plaats behaalde na Humphrey Campbell.

Henk Westbroek schreef de tekst van "Vrede", het nummer waarmee Ruth Jacott in 1993 naar het Ierse Millstreet mocht afreizen en aldaar voor Nederland een vijfde plaats in de wacht wist te slepen. (bron : website Henk Westbroek ; foto : Tourmail)

16-03-2008 om 22:09 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dobro veče Beograde : vanaf dinsdag 01 april aanstaande tellen we af !

 Met Charlotte Perrelli als de Zweedse kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival zijn alle inzendingen bekend die tijdens de maand mei voor de overwinning zullen gaan strijden in de Servische hoofdstad Belgrado.

Morgennamiddag vindt in die stad trouwens ook de lottrekking plaats voor de volgorde van optreden tijdens de halve finales (op dinsdag 20 en donderdag 22 mei) en finale (op zaterdag 24 mei). Eens die indeling bekend is, richten wij onze pijlen op de 53e editie van het jaarlijkse liedjesfestival waaraan dit jaar een recordaantal van 43 landen zullen deelnemen. Het vorige record dateert van vorig jaar toen 42 landen deelnamen. Enkel Oostenrijk is er dit jaar niet bij, maar daarvoor in de plaats kwamen Azerbeidzjan en San Marino.

In navolging van 2006 ('Kalispera Athina') en vorig jaar ('Hyvää iltaa Helsingin') stellen wij in aanloop naar het festival dagelijks één deelnemer voor en dit aan de hand van de indeling van de halve finales en finale. Vanaf dinsdag 01 april (en dit is geen grap !) krijg je dagelijks 'Dobro veče Beograde', en daarin krijg je net als de voorbije jaren een korte terugblik op eerdere deelnames van het land (als die er reeds geweest zijn), bekijken we nogmaals de nationale selectie en stellen we de kandidaat van naderbij voor. Tot slot krijg je ook de volledige tekst van het nummer zodat je tijdens de halve finales en finale alles vanaf de eerste noot kan volgen.

Tot slot zal volgende maand ook onze '€UROVISIE - W @ TCHER' opnieuw zijn opwachting maken. Hij zal op zijn manier alle inzendingen wikken en wegen. Dus net als de voorbije twee jaar zit je bij ons op de eerste rij. Stay tuned !

16-03-2008 om 12:25 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs