Inhoud blog
  • Dag 8 Tiské Steny. Tisà.
  • Dag 7 De Bastei en de tafelberg
  • Dag 6 Regendag - nic in Radec
  • Dag 5. Hrensco, de Zandbrug. Pravcicka Branà.
  • Dag 4. Jonsdorf, de Nonnenfelzen en de stenen van Oybin.
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Tsjechisch Zwitserland 2012
    Stappen in de Felsen.
    28-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 2. De klammen in Hrensko.

    Zo, hier weer een berichtje uit het Tsjechisch Zwitserland.

    Vandaag maar niet al te vroeg opgestaan. :roll:

    We hadden trouwens gisteren ook al niet zo veel geslapen, en toch een redelijke drukke dag achter de rug.

    Tijdens het opstaan, merkten we al vrij vlug dat er met onze kleinste dochter iets mis was. Normaal is deze heel levendig en vriendelijk in de ochtend. Maar vandaag ging het fout. Het wenen stond haar dichterbij dan het lachen. Ik maakte er me zelfs nog een beetje boos in. :-? 

    Het kind, ocharme, toch maar op haar tanden gebeten. En haar uiterste best gedaan om toch maar mee te kunnen.

    Het ontbijt begon heel goed voor mij. Ik moest mijn ogen sluiten, en tot twintig tellen. En dan zou er een verrassing zijn. Hey zeg, wat was me dat?! Een vervroegd verjaardagsgeschenk. :shock: Ik kreeg van Anja en de kids een nieuwe horloge. Zo eentje met weerstation en hoogtemeter ingebouwd. Whow, wat een prachtig ding zeg, en wat voor een verrassing was me dat. En dat al zo vroeg in de ochtend. :-D

    Ik had al eens stiekem een paar keer naar buiten gekeken, en mijn bloed begon weer te stromen, zeg. Een helder mooie blauwe lucht, en een zonnetje er in. Het was nog wel koud, maar dat zonnetje maakte veel goed. Ik was ineens niet meer te houden. Ik moest en zou gaan vertrekken. Ik wilde persé die zandbrug gaan zien. Daar was ik voor hier.

    Snel al de rugzakken in orde gemaakt, een kleine picknick voorzien. En wijlie weg.

    Het is toch snel een half uurtje rijden van hieruit, voordat we in het Tsjechisch Zwitserland zijn. Ditmaal moesten we naar Hrensko.

    Daar aangekomen, al snel de parking gevonden die we moesten hebben. Viva het internet en Google Earth, zeg. Je weet precies op voorhand waar je moet zijn en hoe alles er daar uitziet. Ik wist perfect hoe ik moest rijden, en waar ik de auto moest zetten. :-8)

    De parkwachter, een heel vriendelijk man, deed zijn uiterste best om ons behulpzaam te zijn. Tof zeg, dat geeft altijd een goed gevoel.

    Alles gepakt, en wij ermee weg. Op naar de klammen. Want hier begon onze tocht.

    Wat een pracht, zeg. Ik kreeg er kippenvel van. Je moet eerst een paar km door deze kloof stappen, en dan kom je aan een waterstation aan. Daar liggen de bootjes al klaar, hoor ik de kinderen al roepen. Zij hebben diezelfde ziekte als de papa. Eén keer als die weg zijn, zijn die ook niet meer te houden. We merken wel dat onze kleine Lissa niet echt mee kan. Maar ze doet wel haar uiterste best. En ze blijft redelijk kalm als ik ze daar maar weer eens mee plaag. Want dat kan ik dan ook weer niet laten, he. Dat doe ik wel eens graag, ze zo wat opjutten voor niets eigenlijk. Niet mooi van mij, he. Maar soms al wel eens leuk. Anja zet me dan wel snel weer op mijn plaats. Terecht, denk ik dan. Lomp verstand moet je in toom houden, of het verergert alleen maar. :roll::roll:

    We stappen in het eerste bootje. Ja ja, zo dadelijk weer een stuk stappen en dan komt het volgende bootje er al aan.

    Ongelofelijk wat er hier met je gebeurt. Die stilte hier is onbeschrijfelijk. Hier lijkt het mij nog stiller te zijn als in de bergen. Je vaart hier door een kloof, met aan beide zijden een 150 meter hoge rotswand. Koud, maar stil zeg. Verstand op nul, hoofd leeg maken en genieten. We zitten maar met acht in het bootje. En ze genieten allemaal, dat zie je gewoon.

    De bootsman vertelt ons over de geschiedenis van hier, en heeft een enorm droge humor. We lachen ons krom, wanneer hij zegt dat er hier forel en zalm zit, ijsvogels zijn, maar ook piranha’s, krokodillen, en op sommige plaatsen zelfs nijlpaarden. :lol:

    Op een gegeven moment spreekt hij zelfs van de Tsjechische Niagara watervallen. Verbaasd zie je dan al die blikken ... zo van ... nu slaat hij toch wel echt door. Er is alleen maar een klein straaltje water te zien dat van een berg stroomt. Dan vraagt hij aan de dames of zij shampoo bij zich hebben. De dames schudden allen tegelijk: huh? neen, waarom? :?: En dan gebeurt het. Hij vaart naar een staalkabel toe, waarvan wij al dachten, wat doet die hier? Zonder dat wij het merken (want hij zegt ons dat we naar de Niagara waterval moeten kijken) trekt hij boven een sluis open. Jongens, komt me daar een pak water naar beneden zeg. Inderdaad, hij loog niet. Dit zijn de
    Tsjechische Niagara watervallen. Wat een pracht, zeg. Ik heb er heel snel prachtige foto’s kunnen van nemen. Echt jammer dat ik deze voorlopig niet kan mee op mijn blog zetten. Dit is genieten, hoor. En heel mooi dat we met niet meer mensen zijn. Dat is wel een voordeel van buiten de zomer te komen.

    Zo, dan maar weer verder gevaren. Wat een prachtige rotsformaties komen we tegen, zeg. Dan komen we aan het eerste eindstation aan.

    We stappen door deze prachtig kloof dan maar verder naar het volgende waterstation. Weer een bootje in en varen maar. Door deze prachtige heeeel stille kloof.

    Aan het laatste eindstation gekomen, moeten we nog een heel stuk door de kloof lopen, en dan naar boven. Een stuk klimmen naar -dachten we-  ons tussenstation, Mezni Louka.

    Maar onderweg voelden we het al. Het werd kouder en donkerder. We zaten nog met het zomeruur in onze knoken en ons verstand.

    Maar éénmaal als het winteruur in voege is, wordt het wel heel snel donker. Heel snel even een familieraad gehouden op een bank daar, en al vlug viel de beslissing. We gaan vandaag niet meer door naar de zandbrug. Jammer, ik keek er zo naar uit. :-(  Maar soms moet je toegeven dat vrouwenverstand helder is, en ze goede beslissingen nemen. En welke sterke positie kan ik innemen, denk je, als je tussen drie vrouwen staat? Ja, je weet het, hé. Die van snel en mooi luisteren, ook al is dat soms...dikwijls...met tegenzin. :evil:

    Maar ze hebben gelijk. Het word stilaan donker, en dan zouden we er ook niet veel aan hebben. En tenslotte, moeten we nog 6km naar onder wandelen, terug naar de parking. Wandelen, inderdaad, want de bussen rijden hier maar af en toe. En vandaag net niet meer!! Ik krijg het lumineus idee van de duim te gebruiken op onze terugweg. Ik word natuurlijk dadelijk afgeschoten door drie vrouwen, omdat dit volgens hun toch mijn domste idee is in jaren. :oops: Toch niet in een wildvreemd land, waar je geen letter van de taal verstaat!!!
    Tot dat ik het heft in eigen handen neem, en naar een jong Tsjechisch koppel toestap dat op het punt staat te vertrekken. Ik vraag hun of er iemand van ons mee mag rijden tot aan de ondergelegen parking.

    Ze begrijpen geen snars van wat wij willen. Maar stemmen toch toe.

    Heel snel een Chinese vrijwilliger gezocht, en dadelijk Anja aangewezen als gelukkige. :twisted: Ah, ja, zij spreekt toch meerdere talen!! :twisted: Meer dan overgelukkig was zij, toen ze mijn beslissing hoorde. :roll: En ze snelde naar die auto toe... na dat ik haar de eerste tien meter hardhandig had verder geduwd, en alvast haar rugzak had afgedaan. Ik zie nog steeds die vriendelijke lach op
    haar gezicht als die auto vertrok. :-? Mooi toch, hé, als je zo wat goed overeen komt in een relatie, ha ha. :twisted:

    Al redelijk snel was Anja terug daar met de auto. Eind goed, alles goed.

    We beslissen van nu nog maar even naar de Vietnamese markt te gaan. Daar hadden we veel over gelezen.

    We stopten op een parking waar de kraampjes begonnen. We waren nog niet uit de auto, of ze begonnen al te schreeuwen. We moesten volgens hen dadelijk beginnen te kopen, of dadelijk de parking te betalen. Ze lieten ons geen seconde gerust. En maar schreeuwen dat we moesten kopen. Wat een arrogante etters zijn me dat, zeg.

    Dat kan je doen ja, maar niet met ons zeg. Toen Anja haar geduld op was, maakte ze zich daar eens serieus kwaad op die opdringerige dames. Onze goesting voor de Vietnamese markt was dadelijk over. De auto dan maar genomen en verder gereden.

    Toen wilden we daar in een restaurant gaan eten in Hrensko. Ik parkeerde de auto. We waren nog maar net uitgestapt en voor we konden beslissen welk restaurant we binnen zouden gaan, kwam daar al een dame buiten gevlogen, om ons er op te wijzen dat die parking alleen voor haar gasten was. We kregen de kans nog niet om binnen te gaan en te vragen hoe het zat, en dan eten te bestellen. Onze goesting voor Hrensko en de marktjes was helemaal over. Ik ga nog wel terug om te wandelen daar, maar voor meer niet meer! :-x

    Onderweg naar huis, in Decin, hebben we dan een tof restaurant gevonden, restaurant Svejk. Heel vriendelijke bediening. En best te eten daar. Ik denk dat ik daar zeker nog eens terug ga.

    Het spijtige is, dat we ons Liesje zien achteruit gaan. Ze kan het bijna niet meer volhouden. :-( Je ziet het ook aan haar gezicht, hoor, ze
    is op. Snel naar huis nu, zodat ze haar bedje in kan, en kan rusten. Ze heeft zich heel sterk gehouden vandaag!

    Dat geldt ook voor ons.

    Op naar een nieuwe dag, en een nieuw avontuur.

    Je hoort het nog wel.

    Staf en familie.

    xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /> 



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 28/03-03/04 2016
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs