Inhoud blog
  • Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Trappers van het eerste uur
    Op weg per fiets van Roeselare naar Compostela
    30-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Dank voor alle reacties en sms-jes !

    30-05-2010 om 20:37 geschreven door Geert&Christine  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Zaterdag 29/5 Roncevalles-Obanos (75km)

    Na overheerlijk rijk ontbijt slechts om 9 uur de tocht hervat. Heldere lucht en fris! We dalen af door bos, tussen hoge rotspartijen en veel groen in de vallei van de Erro. Heel mooie tocht wordt het op rustige wegen. We voelen ons alleen op de wereld en genieten nog maar eens volop!
    Na de middag verloopt het traject langs drukkere wegen en een felle NW wind maakt het ons niet steeds makkelijk. We maken een ommetje naar Sint Maria de Eunate; een heel aparte 8-hoekige kapel uit de 12 e eeuw. Ze straalt rust en eenvoud uit middeñ het serene landschap. Na een fikse klim bereiken we Obanos en besluiten hier reeds halt te houden. Gelukkig plaats gevonden in een Hostal Rural met kitchenette.
    De eerste inkopen voor het avondmaal in een piepklein lokkaal winkeltje in het dorp verlopen nogal chaotisch: gebrek aan kennis van de Spaanse taal is nogal ambetant. Tenslotte toch nog heel smakelijk gegeten op het terras van de Hostal.
    Zit nu op de bank aan de kerk in het zonnetje te schrijven en te beseffen dat we elke dag opnieuw een heel klein beetje avontuur mogen beleven.

    30-05-2010 om 20:27 geschreven door Geert&Christine  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Vrijdag 28 5  St Jean le Vieux - Roncevalles 37km

    3t regent vanmorgen. In een wip bereiken we St Jean de Pied de Port: dit is HET vertrekpunt waar veel pelgrims hun tocht naar Santiago starten. Voor de klm over de Pyreneen via de Alto Ibaneta (1057) beslissen we een deel van onze bagage naar huis te sturen. 5 kg kledij minder betekenen heel wat alls je deftig stijgen moet. We redden ons wel met het hoogst noodzakelijke en een handwasje ·s avonds is zo gefikst.
    Speeltijd gedaan dus; nu komt het echte werk! We klimmen 900 m ... Geert voorop constant in kleinste versnelling; zorgzaam en bij de veelvuldige stops geduldig wachtend op ·t vrouwken dat hijgend en puffend traagzaam nadert ...  Verstand op nul; consentreren op de ademhaling en de benen proberen draaiend te houden. Uren wordt dit senario aangehouden tot we de top bereiken. Het is er bewolkt en ferm koud - warm aankleden dus om de afdaling te starten tot Roncevalles. Het historisch klooster uit de 12e eeuw en dienst deed als hospitum voor pelgrims, is indrukwekkend! We konden genieten nam eem verzorgde pelgrimsmaañtijd.
    Om 20 uur hebben we de pelgrimsmis gevolgd in de prachtige kloosterkerk (franse gotiek). Kerk bomvol - voor het eest in contact met zoveel mensen die allen hetzelfde doel hebben. Grijpt je aan.

    30-05-2010 om 20:16 geschreven door Geert&Christine  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    28-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    woensdag 26/5 Commensacq-Dax (88km)

    Gisteren veel te uitbundig getafeld en het flesje Bordeaux zit in de kuiten ... . We voelen ons verre van 100%: laat dit een lesje wezen!
    Opnieuw ganse dag door de Landes: eindeloos, niet echt aangenaam. Lange rechte wegen door produktiebossen; hier en daar mais op de schrale zandgrond, van water voorzien door enorme sproei-installaties.
    In Dax worden we heel onvriendelijk ontvangen - niet echt ons dagje geweest.

    donderdag 27/5 Dax - Saint-Jean-le-Vieux (91km)

    Om 7u30 zonder ontbijt vertrokken. Voor het eerst noodreserve aangesproken en vol goede moed door de regen onze tocht aangevat. We voelen ons weer kiplekker! Regenkledij en bagageovertrekken zijn na een uurtje alweer droog. 
    Wolken en zon wisselen elkaar af. Minder warm dan verleden week en het is goed zo. De W-wind ins onze bondgenoot niet, doch we duwen kranig op en neer. Trap voor trap zien we de Pyreneën dichter komen. We fietsen weer door prachtig landschap (Frans baskenland).
    We presteren meer dan voorzien en belanden in een heel nette chambre d'hôtes tussen de bergen.
    Heel moe, maar gelukkig en dankbaar.

    PS:

    Dany, fietsen doen het nog steeds goed. 

    28-05-2010 om 09:31 geschreven door Geert&Christine  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    26-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    dinsdag 25/5   Barsac-Commensacq (92km)

    We verlaten de Sauternes-velden en kastelen.
    De Landes vandaag: Vreemd - eenzaam - biezonder.
    Drukkend warm. Gelukkig platte rit. Onweer in de lucht, doch het blijft bij een regenvlaag wanner we aankomen.
    Chambre d'hôtes is weer belevenis op zich: overvloedig versierde kamer met tierlantijntjes alom en geur-afgevende toestanden waar je onwel van wordt.
    Avondmaal in de buurt bij bevriende familie van gastvrouw. Heel warm ontvangen, enorm lekker gegeten en praktisch niets betaald.

    26-05-2010 om 17:47 geschreven door Geert&Christine  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    zondag 23/5 Pinksteren. Aubeterre-sur-Dronne - Barsac (112km)

    Slecht geslapen! Om 7 u reeds gepakt en gezakt op de fiets, want het wordt ongetwijfeld een loodzware dag. Gelukkig ontdekken we in het eerste kleine dorpje een bakkerijtje waar we op dit vroege uur ontbijt kunnen nemen.
    Het wordt een schitterende dag: aanvankelijk door het Fôret de la Double. Stil, enkel de koekoek en de sprinkhanen zorgen voor achtergrondmuziek. Kikkers converseren driftig in de poelen. En wij genieten weer volop.
    Sms'jes tussendoor zijn enorm deugddoend. Ook telefoon van Jan geeft ons weer vleugels.
    Vanmiddag eten wij gastronomisch aan het kerkje van Tayac midden de wijnvelden van de Bordeaux: du saucisson pur porc, accompagné de tomates et une baguette. Comme boisson de l'eau pur ... Chic et pas cher ... 't Moet maar geen zondag zijn.
    De weg voert ons gans de namiddag door de uitgestrekte wijnvelden. Heerlijk doch biezonder lastig.
    St.-Emilion krijgt een blitsbezoek. Zeer druk - zeer toeristisch!
    We vervolgen onze weg die het meest lastige stuk van de dag wordt. Doorbijten is de boodschap. Logeeradres moeilijk te vinden; doch eenmaal ter plekke geraakt zijn we overweldigd in positieve zin: prachtig oud huis midden de wijnranken en heel warme ontvangst.
    We nemen zelf - meegebracht avondmaal in de tuin en liggen om 21 uur reeds in ons bed.

    maandag 24/5. Barsac - Cadillac - Barzac (20km)

    We permiteren ons een rustdag vandaag. Zalig en nodig.
    Ontbijt is overweldigend. De wasmachine van gastvrouw zorgt ervoor dat alle meegesjouwde kledij weer lekker fris ruikt. Het wierookvat van Compostella zal voor ons niet meer nodig zijn.
    Daar we stilaan vergroeid raken met zadel en helm besluiten we per fiets Cadillac te bezoeken. Tegenslag. 2de pinksterdag alles potdicht. Cadillac la morte.
    Gelukkig op de valreep eten kunnen kopen om vanavond klaar te maken.
    Namiddag  verloopt stil genietend in de tuin van chambre d'hôtes. Energie om er morgen weer volop tegenaan te gaan.

    26-05-2010 om 17:43 geschreven door Geert&Christine  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    25-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    vrijdag 21/05
    Charroux-Champenier (78km)

    Stijgen en dalen. Dit wordt een constante vandaag. Blauwe lucht en stralende zon. Drie dappere belgen die we bij stop in Nanteuil ontmoeten zijn echte habituees; vliegen de heuvels op alsof het niets is. Volgens hen:peulschilletjes in vergelijking wat nog komen moet. Ik laat me niet intimideren en geniet van het NU. We zien wel.
    Onderweg oeroude kerkjes, resten van abdijen waar eeuwen geleden pelgrims onderdak kregen en verzorgd werden. Onze weg werd reeds door zovelen bewandeld!
    Moe en bezweet om 18 uur in Champeniers beland. Douche. Lekker zelf bereid slaatje met brood en biertje verorbert op terras van chabre d'hôtes. Na 't zwoegen weer heus vakantiegevoel!

    zat. 22/05
    Champnier - Aubeterre sur Dronne (65km)

    Heel moeilijk logies te bespreken voor morgenavond! (WE van Pinksteren). Daardoor pas om 10 u de baan op. Aanvankelijk druk op de weg doch eens op de St Jacobsroute fietsen we door prachtig landschap. Enorm grote landerijen omringd door bos. Soms prachtige vergezichten.
    Stijgen en dalen is weer de boodschap onder een ferm stralend zonnetje. Je kan het weer gewoonweg niet zo mooi dromen!
    We logeren vanavond in hotelletje aan gezellig pleintje (konden nog net kamertje op 4de verdieping krijgen. Gelukkig tijd om na het douchen het stadje eens door te lopen. Prachtige gevel van romaanse kerk uit 12 eeuw.
    We drinken een ferm grote "bierre pression" op het pleintje en bestelden confit de canard.

    25-05-2010 om 19:40 geschreven door Geert&Christine  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    donderdag 20/05
    Dangé St. Romain - Charroux (115km)

    Blauwe lucht, licht briesje, goed geslapen. De omstandigheden vallen 100% mee. En toch. Geert trapt moedig aan 5km/u de eerste helling op. Ikzelf duw (moedig?) fiets en bagage te voet de hoogte in. Dat belooft voor vandaag!
    Tussen wijngaarden zien we in de verte beneden Lac Saint Cyr.
    Kort na de middag bereiken we Poitiers. Toch tijd genomen om de bijzondere romaanse kerke Notre Dame la Grande te bezoeken. Werkelijk de moeite! Intenser bezoek aan de stad zal voor een andere keerzijn. Er moeten keuzes gemaakt worden. Nog 60km te gaan om op schema te blijven. Drukke wegen, goeie klimmers ... aangenaam is anders.
    Naderhand rustiger en liefelijker landschap. Op tijd en stond een korte stop voor een hap en een slok (water).
    Om 18 u aankomst te Charroux. Logeeradres dat we avond voordien reserveerden is onvindbaar. Blijkt dat in la douce France 2 Charroux te vinden zijn. Het logement dat we wilden blijkt honderden km van hier vandaan. Dan maar goedkoop hotelletje ter plaatse. Heel lekker slaatje gegeten. Dorp ingewandeld op zoek naar pintje, doch om 20 u alles reeds potdicht. Dan  maar water gedronken op kamer.
    Toch weer een goed-gevoel dagje!

    25-05-2010 om 11:59 geschreven door Geert&Christine  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)


    Archief per week
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs