Het vervolg van het eerste olympisch avontuur van een sportjournalist
14-03-2012
ALGEMEEN: Pierre-Olivier Beckers voorgedragen als IOC-lid
De raad van bestuur van het Belgisch
Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC) verheugt zich over de beslissing
van het Uitvoerend Comité van het Internationaal Olympisch Comité (IOC)
om tijdens de Sessie van het IOC die in Londen ter gelegenheid van de Olympische
Spelen wordt gehouden, de kandidatuur van Pierre-Olivier Beckers, Voorzitter
van het BOIC, voor te dragen als lid van het IOC.
Het spreekt voor zich dat deze
beslissing zeer belangrijk is voor de toekomst van de Belgische Olympische
Beweging. Het IOC vertegenwoordigt de hoogste internationale sportautoriteit.
De leden vertegenwoordigen op vrijwillige basis het IOC en de Olympische
beweging in hun land. Het zijn geen afgevaardigden van hun land in de schoot
van het IOC.
Sinds 12 december 1999 is het aantal
leden van het IOC beperkt tot 115, van wie maximaal 70 individuele leden, 15
actieve atleten, 15 vertegenwoordigers van de internationale federaties en 15
vertegenwoordigers van de Nationale Olympische Comités.
Pierre-Olivier Beckers is sinds tien
jaar actief binnen de Olympische Beweging. Eind december 2004 werd hij
voorzitter van het BOIC.
Zijn verantwoordelijkheden binnen het
BOIC, zijn professionele functie als Voorzitter en Chief Executive Officer van
een internationale commerciële groep, maar zeker ook zijn bijzondere
persoonlijke kwaliteiten passie voor de sport, leiderschap, humor,
nederigheid, integriteit, . zijn elementen die door het Uitvoerend Comité
van het IOC heel zeker werden geapprecieerd. (Tot daar de persmededeling van het BOIC)
10-03-2012
TURNEN: Jordan Jovtchev klaar voor een record
Nog eentje om naar uit te kijken: Jordan Jovtchev. De Bulgaar wordt in London de eerste mannelijke gymnast met zes Olympische Spelen op zijn CV. De 39-jarige Jovtchev behaalde ondertussen vier medailles, waaronder twee in Athene: zilver aan de ringen en brons op de vloer. Vier jaar eerder in Sydney pakte hij twee keer brons op dezelfde oefeningen. In Beijing geraakte hij wil in de finale aan de ringen, maar hij sloot de Spelen af zonder medaille. Hij was er voor het eerst bij in Barcelona 92, toen was ie 19 jaar. Ondertussen werd ie 2009 verkozen tot president van de Bulgaarse gymnastiekfederatie. Ook dat is opmerkelijk!
09-03-2012
SPORZA: voorbereiding Sporza Olympia
Gisteren kwam de drukke sportzomer weer een stap dichterbij. Sporza Radio trok zich een dag terug in Grimbergen om te brainstormen over de programma's de komende maanden. Sporza staat opnieuw op de eerste rij om het EK voetbal, Wimbledon, de Ronde van Frankrijk en de Olympische Spelen met veel enthousiasme te verslaan. Op alle kanalen. De radio concentreert zich vooral op zijn vlaggeschippen Sporza Tour en Sporza Olympia. Tal van fijne ideeën staan nu op papier. Binnenkort volgt de uitwerking ervan. Luister jij ook weer mee?
08-03-2012
JUDO: vier Belgische judoka's selecteerbaar voor London
Goed nieuws voor het Belgisch judo. Het is nu zo goed als zeker dat ons land al zeker vier judoka's naar London mag sturen. Charline van Snick (-48), Ilse Heylen
(-52 kg), Dirk Van Tichelt (-73 kg) en Elco van der Geest (-100 kg) voldoen aan de kwalificatievoorwaarden van het BOIC
en de Internationale Judofederatie (IJF) voor de Olympische
Spelen. Bij de vrouwen is de top 14 van de
wereldranglijst automatisch geplaatst, bij de mannen de top 22. De lijst wordt pas op 1 mei afgesloten, maar Van Snick
(derde), Van Tichelt (achtste) en Van der Geest (elfde) staan safe. Ilse Heylen (elfde) kan in principe nog voorbijgestoken worden door de
Chinese He, de Duitse Tarangul, de Italiaanse Forciniti, de Luxemburgse Müller
of de Finse Sundberg, maar dat lijkt heel onwaarschijnlijk. Het BOIC moet deze selectie nog bevestigen.
07-03-2012
ZWEMMEN: Olympische Spelen zonder Ian Thorpe?
Het is absoluut nog niet zeker dat we Ian Thorpe gaan kunnen bewonderen op de Olympische Spelen. Het wordt steeds onwaarschijnlijker, want de 29-jarige Australiër heeft nu zelf toegegeven dat hij niet meer
hoopt op de Spelen, nochtans zijn doel toen hij na vijf jaar pauze besloot
om opnieuw het bad in te duiken. In zijn eerste zwemcarrière behaalde hij 13 wereldrecords en 11 gouden medailles op het WK. Thorpe is ook vijfvoudig olympische kampioen. Over ruim een week neemt ie deel aan de
Australische zwemkampioenschappen in Adelaide. Daar worden de olympische tickets verdeeld. Het moment van de waarheid voor Thorpedo.
06-03-2012
PAARDENSPORT: eentje om naar uit te kijken
Een atleet om zeker naar uit te kijken in London is Hiroshi Hoketsu. De Japanner is ondertussen 70 jaar en toch is hij er in geslaagd om zijn plaats af te dwingen voor de dressuurwedstrijd op de Olympische Spelen. Samen met zijn
paard, de 15-jarige merrie Whisper. Hiroshi rijdt trouwens momenteel in een stal in Aken. Hij was in 1964 op 23-jarige leeftijd voor het eerst op de Spelen,
in Tokio. In Londen zal hij van 71 zijn.
Al moet hij wel door de preselecties geraken om bij de 15 beste ruiters
te horen die de dressuurfinale op de Olympische Spelen mogen
rijden.
De Duitse Ali Schoneburg, die in ons land woont (in Kinrooi), schrijft zijn muziek. Eerder was ze ook al succesvol met gewezen wereldkampioene Anky Van
Grunsven.
05-03-2012
ZWEMMEN: olympische trials verlopen prima voor de Belgen
Deze week worden de olympische trials afgewerkt in het olympisch zwembad in London. We lazen op een tweet: "Minpunt is het inzwembad. Zonder ramen en met een zeer laag plafond nu al genaamd 'de Bunker'". De Belgen deden het prima met onder ander een Belgisch record van Kimberly Buys op de 100m rugslag. Tal van landgenoten, onder wie Fanny Lecluyse en Egon van der Straeten, konden de limiet zwemmen voor het EK in Debrecen.
04-03-2012
TAFELTENNIS: 23ste Belgische titel voor Jean-Michel Saive
Nieuw hoogtepunt voor Jean-Michel Saive. In Enghien is de 42-jarige Saive voor de 23ste keer Belgisch kampioen geworden.
02-03-2012
JUDO: Ilse Heylen zeker van de Olympische Spelen
Met
nog 1 tornooi, dat meetelt voor de olympische ranking, te gaan, is Ilse
Heylen nu ook mathematisch zeker van deelname aan de komende Olympische
Spelen. Ze kan niet meer uit de top 14 (gezuiverd naar één per land) van de
gewichtsklasse tot 52 kg vallen en weet zich zo zeker van een plaats op de OS.
De
Olympische ranking wordt officieel op 1 mei 2012 afgesloten. Enkel het komende
Europees kampioenschap, dat plaatsvindt in het Russische Chelyabinsk eind april komt nog in aanmerking voor deze ranking. Heylen start haar voorbereiding op dit EK met een stage in Tsjechië volgende week. Ze maakte al twee Olympische Spelen mee: brons in 2004 (Athene)
en de zevende plaats in 2008 (Beijing).
01-03-2012
ALGEMEEN: BOIC waarschuwt voor niet-officiële verkoper van olympische tickets
Suseia is het enige bureau dat in Belgi
ë tickets voor de Olympische Spelen mag verkopen. Dat benadrukt het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC), nadat in enkele kranten advertenties waren verschenen van een ander bedrijf dat tickets voor de Zomerspelen te koop aanbiedt. Het BOIC zal de nodige maatregelen nemen om een einde te maken aan de verkoop en de communicatie van Rmastertickets, het bedrijf in kwestie. Daarnaast waarschuwt het BOIC ook voor de risico's bij het kopen via dat bedrijf. Binnen enkele weken zullen via www.suseia.com opnieuw tickets en verblijven te koop worden aangeboden, geeft het BOIC nog mee.
ALGEMEEN: alle Britse atleten ondergaan dopingtest tussen nu en Spelen
Alle Britse atleten die deelnemen aan de Olympische Spelen in Londen zullen getest worden op doping. De tests vinden plaats tussen nu en de start van de Spelen op 27 juli. Dat maakte het Britse antidopingagentschap (UKAD) bekend. "Als gastland willen we een voorvechter zijn om een propere sport te bekomen. We willen dat het publiek kan vertrouwen op de prestaties van onze atleten", verklaarde UKAD-voorzitter Andy Parkinson. Het doel is om al onze deelnemers minstens
één keer te testen. Maar het is logisch dat sporters van de zogenaamde risicosporten meer zullen worden gecontroleerd. Het grootste deel van de tests zal onaangekondigd gebeuren, met speciale aandacht voor de belangrijkste kwalifactiewedstrijden." De Britse minister van Sport Hugh Robertson vindt dat "er geen plaats is voor zelfgenoegzaamheid". "Wij willen dat onze atleten een voorbeeld zijn voor de miljoenen mensen die deze zomer de Spelen zullen volgen."
KAJAK: Olivier Cauwenbergh klust bij als filmmaker
Olivier Cauwenbergh is niet alleen een begenadigd kajakker. Hij houdt zich ook graag bezig met beelden, met monteren, met filmpjes maken. Olivier blikt op zijn manier terug op de trainingskampen met de nationale ploeg, de voorbije maanden in Sevilla. Volgende montage vanuit London? Check http://www.youtube.com/watch?v=WKwId8DNs-I.
é (AOC) raadt de Australische atleten af om te twitteren tijdens de Olympische Spelen in Londen deze zomer. "Twitter is niet verboden, maar we raden wel af om het te gebruiken tijdens de wedstrijden, het zorgt voor een mindere concentratie", klinkt het bij woordvoerder Mike Tancred. "Tijdens een olympisch testevent in het schoonspringen twitterden de deelnemers tijdens de wedstrijd", aldus Tancred in zijn nieuwsbrief. "Toen de wedstrijdofficials dit te weten kwamen, verboden ze de deelnemers om nog berichtjes de wereld in te sturen tijdens de wedstrijd." Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) laat de atleten toe om sociale media als Facebook, YouTube, en Twitter te gebruiken tijdens de Spelen. Zo hopen ze de interesse voor het evenement aan te wakkeren, laat het AOC nog weten.
ALGEMEEN: gigantische olympische ringen drijven op de Thames
Een vlot met daarop reuzengrote olympische ringen dreef gisteren op de Thames in het centrum van Londen. De XL-versie van h
ét olympische symbool is het sein dat er nog exact 150 dagen resten tot het begin van de Zomerspelen op 27 juli. De vijf ringen zijn samen 11 meter hoog en 25 meter breed. Ter hoogte van de Londen Bridge, in het hart van de Britse hoofdstad, werden ze te water gelaten. Daarna gleden ze voorbij beroemde monumenten als de Tower of Londen en de Tower Bridge.
"2012 wordt één van de meest spannende jaren ooit in de geschiedenis van onze stad", sprak burgemeester Boris Johnson tijdens de ceremonie. "De hele wereld zal hier over de vloer komen, wat ons een unieke kans biedt om onze buitengewone culturele creativiteit te tonen." Johnson kondigde daarna een reeks culturele evenementen aan die tot het begin van de Spelen op de kalender staan.
28-02-2012
BIATLON: legende Bjoerndalen stopt na Winterspelen in Sotchi
Ole Einar Bjoerndalen is van plan zijn unieke carri
ère in het biatlon te beëindigen op de Olympische Winterspelen van 2014 in het Russische Sotchi. "Het is heel waarschijnlijk dat Sotchi mijn laatste wedstrijd wordt", vertelde de 38-jarige Noor voor de start van de wereldkampioenschappen in Duitsland. Bjoerndalen telt op zijn erelijst onder meer 6 olympische titels, 16 wereldtitels en 92 wereldbekerzeges. In Ruhpolding hoopt hij op nog meer eremetaal. "Een medaille halen is zeker realistisch", aldus de Noor, die vooral mikt op individuele nummers als de sprint en de 20 km.
HOCKEY: Red Panthers kunnen dit keer niet winnen van Spanje
De Belgische vrouwenploeg heeft in een testwedstrijd in Terrassa 0-0 gelijkgespeeld tegen Spanje, elfde op de wereldranglijst. De Red Panthers, die op de 16de plaats staan op de ranking, hadden maandag in een oefeninterland met 0-2 gewonnen van het thuisland.
De selectie van bondscoach Pascal Kina bereidt zich in het Spaanse Terrassa voor op het olympisch kwalificatietornooi in Kontich, van 17 tot 23 maart. Spanje is er
één van de tegenstanders, naast Frankrijk, Ierland, Mexico en Rusland. De winnaar van het tornooi mag naar Londen.
Vóór de dubbele confrontatie tegen Spanje speelde België in Terrassa al twee keer tegen de Verenigde Staten. Het eerste duel eindigde op 3-3, in de tweede match waren de Amerikanen met 0-2 te sterk. De Red Panthers spelen nog twee wedstrijden tijdens hun stage: woensdag (14u) tegen Groot-Brittannië en vrijdag (12u) nogmaals tegen de VS.
27-02-2012
SHENYANG: nieuwe nipte nederlaag voor Piet De Mol trekt in China
24/03/2012 Shenbei FC - FC Ceahlavl: 0-1
Onze tegenstander staat op de zesde plaats in de Roemeense competitie. Zij hervatten hun terugronde op 6 maart. Niet verwonderlijk dat ze verder staan dan wij. We geraken, onder meer door een gebrek aan aansluiting naar Mouss (onze Marokkaanse spits) aanvankelijk moeilijk op de helft van de Roemenen. Rond het kwartier komen we beter in de match, zonder evenwel kansen te creëren. Onze linksachter laat na ruil een half uur zijn rechtstreekse tegenstrever al te makkelijk lopen, hun rechtsbuiten lukt de 0-1. Een minuut later kon hun spits er 0-2 van maken, gelukkig mist hij de open kans. We zijn de betere ploeg in de tweede helft. Maar verder dan wat halve kansen komen we niet. Al bij al toch een prima oefenwedstrijd. Onze spelers en wij ook verdienen morgen een dagje vrij!
Groeten,
Piet
26-02-2012
PAARDENSPORT: Ludo Philippaerts richting London
Ludo Philippaerts is aardig op weg om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen. Op de laatste kwalificatiewedstrijd voor de wereldbeker in Göteborg eindigde hij met Kassini'Jac op de tweede plaats. In de algemene tussenstand klimt onze landgenoot op naar de 16de plaats. De top 18 van de West-Europese Liga mag deelnemen aan de finale, eind april in 's Hertogenbosch.
25-02-2012
SCHERMEN: Seppe Van Holsbeke op weg naar London
Voor Olympisch kandidaat Seppe Van Holsbeke startte het seizoen begin februari met een wereldbekertornooi in het Bulgaarse Plovdiv. Met een afwezige schermer in de voorronde wogen de behaalde resultaten minder door dan in de concurrende poules en in een zwakke rechtstreekse uitschakeling ging Van Holsbeke zwaar onderuit tegen de Amerikaan Zuck. Van Holsbeke verviel telkens in dezelfde fout en had zo meteen stof om op training aan te werken. Van Holsbeke werd 74ste op 136 deelnemers.
Vorig weekend schermde onze landgenoot in het Italiaanse Padua. In de eerste rechtstreekse uitschakeling won Van Holsbeke van de Oekraïener Yevgeniy Statsenko, maar in de volgende beslissende ronde om naar dag twee te gaan, haalde hij het niet van de Fransman Philemon Barruyer. Dit verlies tegen de op papier zwakkere Fransman gaf Van Holsbeke een nieuwe mentale tik, al kon hij -ondanks het mindere resultaat in de laatste twee wedstrijden - zijn 43ste plaats op de wereldranglijst behouden. De Duitser Nicolas Limbach pakte net als in Plovdiv goud en verstevigt hiermee zijn leiderspositie in de ranking, Van Holsbeke werd 85ste op 183 deelnemers.
De afgelopen twee competities kenden dus een teleurstellend resultaat en Van Holsbeke zal op de komende twee wereldbekertornooien zijn beste vorm moeten tonen, wil hij zich nog rechtstreeks plaatsen voor de Olympische Spelen. Van Holsbeke kan echter rekenen op een flinke dosis veerkracht en laat zich niet uit het lood slaan door een tegenslag: De kansen om me rechtstreeks te plaatsen slinken zienderogen, maar ik blijf er voor gaan, aldus een gebeten en gemotiveerde Van Holsbeke. Het is dus uitkijken naar de volgende wedstrijd op het programma, op 3 en 4 maart 2012 in Budapest.
23-02-2012
SHENYANG: eerste nederlaag voor Piet De Mol in China
20.02.2012 Shenbei FC - Stromen FC: 1-2
11u00 bespreking 11u30 sportmaaltijd 14u00 vertrek naar het stadion 15u00 wedstrijd.
Beide ploegen vliegen er meteen in. In de tweede minuut moet onze Kroatische centrale verdediger Dabba de bezoekende spits al dan niet foutief stoppen. De scheidsrechter zal het wel juist gezien hebben ... hij laat doorspelen. In dezelfde minuut trapt Chen een vrije trap op de deklat. Kort daarop bokst Ou, onze keeper, naast de bal. Hun kleine spits heeft de bal er maar in te duwen. 0-1. We spelen slordig in de eerste helft, kansen krijgen we dus niet. 't Voetbal kan raar zijn. In het eerste halfuur van de tweede helft spelen we ons beste voetbal tot nog toe. Onze kleine spits, Bai, kan in de grote rechthoek enkel foutief gestopt worden. Chen trapt de strafschop knap in het kruis. 1-1. Jammer genoeg kunnen we niet één van onze vele kansen benutten. In het slotkwartier zit onze doelman weer mis op een hoekschop. 2-1. Na zes overwinningen verliezen we voor het eerst tegen de stugge Noren. Overmorgen spelen we tegen een eersteklasseclub uit Roemenië.