Foto
Inhoud blog
  • OLA OLYMPIA: door het oog van ... onze Olympia-watcher
  • OLA OLYMPIA: door het oog van ... onze Olympia-watcher
  • OLA OLYMPIA: door het oog van ... onze Olympia-watcher
  • OLA OLYMPIA: door het oog van ... onze Olympia-watcher
  • TRIATLON: Simon De Cuyper 25ste in laatste oefengalop
  • FOTO: ondertussen hier een beetje verder in London
  • ALGEMEEN: vier atleten nemen deel onder olympische vlag
  • SURFEN: derde Olympische Spelen voor Sigrid Rondelez
  • ZEILEN: Wannes Van Laer op ontdekkingstocht in London
  • HOCKEY: nationale teams komen aan in London
    Heeft iemand een leuk verhaal over China? Doorsturen die handel!
    Foto

    UIT DE BUIK VAN DE SPELEN:

    Foto

    Joerie Devreese
    'Ola Olympia'

    Tombo in Peking & London
    Het vervolg van het eerste olympisch avontuur van een sportjournalist
    07-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Philippe Rogge wordt de nieuwe topman bij Microsoft BeLux


    Philippe Rogge volgt Phillip Vandervoort op als algemeen directeur bij Microsoft België en Luxemburg. Dat heeft het IT-bedrijf bekendgemaakt. Vandervoort wordt coo van Microsoft Latijns-Amerika. Vanaf februari volgt Rogge, momenteel directeur van de afdeling grote bedrijven bij Microsoft, hem op als general manager. Rogge, zoon van IOC-voorzitter Jacques Rogge, heeft al een hele carrière in de ict-sector achter de rug, met onder meer topfuncties bij Belgacom en Option. Rogge was Belgisch delegatieleider op de Olympische Spelen 2008 in Peking en is lid van de raad van bestuur van het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC).

    06-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Topturners verlengen hun contract met werkgever



    Om hun sport op een professionele wijze te kunnen beoefeningen, genieten een paar Vlaamse topgymnasten van een statuut dat hen in staat stelt zich volledig toe te leggen op het leveren van topprestaties. Bloso en Defensie hebben onlangs bevestigd een aantal gymnasten verder te ondersteunen. Donna-Donny Truyens (Blauwput Omnisport) koos er voor, in functie van de Olympische Spelen 2012 in Londen, zich volledig toe te leggen op zijn sport en zijn studies uit te stellen. Om zijn ambities alle kansen te geven, werd hem door Bloso een tewerkstellingscontract aangeboden. Aagje Vanwalleghem (Go4Gym) en Gaelle Mys (OTV Nazareth) combineren topsport met studies hoger onderwijs. Ze kunnen hiervoor rekenen op een topsportstudentencontract dat hen financieel in staat stelt een aantal jaren op te splitsen. Dankzij deze steun van Topsport Vlaanderen, in combinatie met de professionele topsportstructuur die de GymFed biedt, wil de federatie een rol van betekenis spelen op EK's, WK's en Olympische Spelen. Ook militair-topsporter Koen Van Damme (Gymteam Sint-Niklaas) ziet zijn contract verlengd en kan dankzij de steun van Defensie zijn topsportambities ten volle aanpakken.


    04-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Colin Batch nieuwe coach Belgische hockeymannen


    De Australiër Colin Batch wordt de nieuwe coach van de Belgische hockeymannen. Batch, die bijgestaan wordt door de Nederlanders Jeroen Delmee en Toon Siepman, moet de Belgen naar de Olympische Spelen van 2012 in Londen leiden. Batch is de opvolger van zijn landgenoot Adam Commens, die tien dagen geleden ontslag nam en aan de slag gaat als bondscoach van de Australische vrouwen.

    Batch, in zijn spelerscarrière goed voor 175 caps bij de Australische nationale ploeg, was zeven jaar lang assistent-coach bij de Australische mannen. In december 2008 werd hij assistent bij de Red Lions en sindsdien is hij eveneens hoofdcoach van Dragons, de regerende kampioen en leider in de Belgische competitie. Batch blijft tot het eind van het seizoen ook coach bij Dragons, nadien treedt hij voltijds in dienst bij de hockeybond.

    De Belgische bond stelde met de Nederlandse ex-international Jeroen Delmee ook meteen een nieuwe assistent-coach aan. Delmee verzamelde maar liefst 401 caps bij Oranje werd twee keer olympisch en een keer wereldkampioen met Nederland. Tot oktober 2010 was hij ook assistent van de Nederlandse vrouwen. Toon Siepman maakte eerder al deel uit van de staf en blijft actief als consultant.


    02-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BOIC-voorzitter Beckers: "Nog kansen om organisatorisch talent te tonen"
    Pierre-Olivier Beckers, de voorzitter van het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC), vindt het jammer dat België en Nederland net naast de organisatie van het WK voetbal in 2018 grijpen. "Het is jammer om op de meet geklopt te worden voor de organisatie van een sportmanifestatie van zo'n omvang", stelde Beckers. "Ik ben er wel van overtuigd dat de gezamenlijke kandidatuur van België en Nederland perfect aan de eisen van de Wereldvoetbalbond FIFA en de wensen van de vele voetballiefhebbers heeft voldaan".

    "Het is meer dan waarschijnlijk dat het onvermogen van onze politieke verantwoordelijken om een regering te vormen zwaar heeft doorgewogen in de balans", was Beckers hard voor de Belgische politici. "Er komen ongetwijfeld nog mogelijkheden om onze organisatorische talenten te tonen. Laat ons ons eerst concentreren op de uitdagingen waar ons land in de nabije toekomst voor staat. Daarbij denk ik uiteraard eerst aan de Olympische Spelen van Londen 2012 die binnen minder dan twee jaar voor de deur staan en waarvoor de Belgische delegatie de steun van iedereen nodig heeft", aldus de BOIC-voorzitter.

    29-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FOTO: onze toeristische reeks over London

    London by night

    28-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FOTO: onze toeristische reeks over London

    London by night

    27-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FOTO: onze toeristische reeks over London

    'Het is weer druk in London ...'

    26-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ernst & Young zet schouders onder Talentendag LHF
    Morgen, zaterdag 27 november, pakt de Franstalige Liga LHF uit met haar allereerste Talentendag. In de Ecole Royale Militaire te Brussel gaat LHF op zoek naar nieuw talent in diverse sporten: judo, atletiek, zwemmen, schermen, goalball, basket en tafeltennis. Als afsluiter van de sportdag organiseert de liga een demonstratie blindenvoetbal. Deze gaat een persmoment vooraf, waarin het Kabinet van Minister André Antoine de toekomstige ondersteuning van de clubs voor personen met een handicapin Wallonië zal toelichten. LHF-voorzitter Anne d’Ieteren zal de toekomstpolitiek van de liga verder bekendmaken. BPC-partner Ernst & Young, die eerder dit jaar eveneens de Vlaamse talentendag ondersteunde, zet ook deze keer zijn schouders onder dit detectieproject.

    25-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BPC Top Day eert Paralympische gemedailleerden

    Op zaterdag 11 december organiseren de Paralympische Beweging en partner Belgacom de ‘Belgacom 50 years BPC Top Day’ in het Belgacom Telindusgebouw (Geldenaaksebaan 335, 3001 Heverlee). Deze jaarlijkse bijeenkomst voor topsporters en hun omkadering kadert dit jaar eveneens in de viering van 50 jaar Belgian Paralympic Committee. Die dag vieren de nationale koepel en de liga’s VLG en LHF dit dan ook met de personen die er echt toe doen: de atleten.

    In het hoofdprogramma van dit evenement (vanaf 17u30) worden niet alleen de medaillewinnaars op de wereldkampioenschappen van 2010 geëerd, maar wordt eveneens de ‘Paralympic Medallist Club’ gelanceerd. De Paralympische Beweging wil die dag immers zijn rijke geschiedenis in de kijker zetten en van de gelegenheid gebruik maken om de topsporters van weleer de kans te geven elkaar nog eens te ontmoeten. Op het programma staat onder meer een kort interview met Mevrouw Yvette Alloo, die als allereerste Belgische atlete een gouden plak veroverde op de eerste Spelen te Rome 1960.


    22-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oudebeheerder Livin Van Den Breede van BOIC overleden

    Afgelopen nacht is de heer Livin Van Den Breede overleden. Hij was jarenlang bondsvoorzitter van de Korfbalbond en kreeg nadien titel van ere-voorzitter. Tevens was hij beheerder bij het BOIC van 1976 tot '92. Livin Van Den Breede werd 86 jaar.


    21-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FOTO: toeristische reeks over London


    Bekend?

    20-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FOTO: toeristische reeks over London


    Op iets minder dan twee jaar van de Olympische Spelen regeert het voetbal blijkbaar nog altijd in London.

    19-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nederlandse rolstoelatlete kan weer lopen na verkeersongeluk
    In de Nederlandse sportwereld heeft zich een opmerkelijk feit voorgedaan. De 26-jarige Monique van der Vorst, die sinds haar dertiende aan een rolstoel gekluisterd zat, kan na een verkeersongeluk plots weer lopen. Dat meldt de krant De Telegraaf op zijn website. De rolstoelatlete blonk de afgelopen jaren uit in het wielrennen en triatlon voor gehandicapten. Op de Paralympische Spelen 2008 in Peking veroverde ze twee zilveren medailles op de handbike. Ook is ze meervoudig wereld- en Europees kampioene en won ze vorig jaar in oktober de beruchte triatlon op Hawaii. Ze werd daarvoor uitgeroepen tot mindervalide Nederlandse Sportster van het Jaar 2009. Dit voorjaar kreeg van der Vorst tijdens een trainingskamp een verkeersongeluk. Na dat ongeval begonnen haar verlamde benen weer gevoel te krijgen. "Na een intensieve revalidatie is ze nu zover dat ze weer tot de valide sporters wil behoren", bevestigde delegatiehoofd André Cats van de paralympische ploeg voor 2012.

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FOTO: toeristische reeks over London


    Enkele bekenden trokken een paar weken geleden voor twee dagen naar London. Een citytrip. Voor de mensen die nog nooit in de Londonse hoofdstad zijn geweest ... de komende dagen krijg je hier enkele foto's te zien van de binnenstad. Wie weet zetten ze je aan om toch es het water over te steken richting gaststad van de Olympische Spelen 2012. We beginnen met het typische straatbeeld in London. Enjoy your stay!

    16-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FOTO: Adidas London is al in de ban van London 2012

    de Adidas-winkel in London kijkt nu al uit naar de Olympische Spelen in de stad

    15-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voormalig olympisch kampioen worstelen Imre Polyak overleden
    De Hongaarse ex-worstelaar Imre Polyak is op 78-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een slepende ziekte. Dat maakte het Hongaars olympisch comité maandagavond bekend. Polyak werd op de Spelen van 1964 in Tokio olympisch kampioen en pakte in 1952, 1956 en 1960 olympisch zilver. Hij kroonde zich ook drie keer tot wereldkampioen, in 1955, 1958 en 1962.

    12-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Belgian Olympic Team in Lanzarote: het aftellen naar Londen 2012 is begonnen

    Op 623 dagen van de Olympische Spelen in Londen 2012 werd voor het Belgian Olympic Team officieel de aftelling ingeluid tijdens een stage op Lanzarote. Terwijl 74 atleten uit negen sporten er volop aan het trainen zijn, maakte Eddy De Smedt, chef de mission van het Belgian Olympic Team voor London 2012, een stand van zaken op. Na een overzicht van de resultaten van onze Belgische atleten tijdens recente internationale competities verklaarde Eddy De Smedt: “Op basis van deze recente resultaten wijst alles er dus op dat de delegatie die in 2012 het kanaal zal oversteken één van de grootste zou moeten zijn van de laatste Olympiades, als men rekening houdt met de individuele atleten én de teams. Op dit ogenblik werken we de selectiecriteria uit in nauw overleg met de betrokken federaties. Einddatum voor de meeste sporten is tegen het einde van dit jaar.

    Eind oktober heb ik samen met verschillende coaches en met mijn staf een technisch bezoek aan Londen gebracht. De informatie die we daar meekregen is zowel geruststellend als interessant op meerdere vlakken. Enerzijds hebben we daar kunnen vaststellen dat het Organiserend Comité voor de Olympische Spelen in London (LOCOG) volledig op schema zit. Tijdens de sportspecifieke vergaderingen werd heel wat nuttige en belangrijke informatie meegegeven voor een meest professionele voorbereiding van deze Spelen.”

    Tot slot gaf Eddy De Smedt nog mee: “Het is inderdaad voorbarig om prognoses te maken, maar het is niettemin van het grootste belang om stages als deze te organiseren en te werken aan een hechte teamspirit. Het is trouwens tijdens dergelijk geprivilegieerde momenten dat coaches en atleten belangrijke informatie kunnen uitwisselen en van elkaar kunnen leren. Topniveau ambiëren, veronderstelt vooruitgang boeken op het geheel van aspecten (fysische, mentale, voedingsaspect, … ) die bijdragen tot betere prestaties.”

    BOIC-voorzitter, Pierre-Olivier Beckers, was eveneens op Lanzarote om er de atleten aan te moedigen. Hij bevestigde de ambitie van het BOIC om op het hoogste niveau te presteren op de Spelen in Londen. “Een stage als deze is aller-noodzakelijk! Anderzijds moeten we alle beschikbare energie aanwenden om het verschil te maken binnen een meer en meer concurrentiële internationale context.”

    Pierre-Olivier Beckers verheugt zich over de aanwezigheid van de gemeenschappen en hun steun aan de atleten tijdens deze stage. De aanwezigheid van Tia Hellebaut, Justine Henin, Olivia Borlée, Elodie Ouedraogo, Hanna Marien en Ilse Heylen getuigt dat succes mogelijk is.

    Tot slot werd tijdens deze stage het partnership tussen Unilever en het BOIC verlengd. Unilever kwam in 2008 bij de groep van grote partners van het BOIC, aangevoerd door de Nationale Loterij en verder met Belgacom, Delhaize, Dexia, Ernst & Young, Het Nieuwsblad, Onafhankelijke Mutualiteiten, Roularta, RTBF, Le Soir en VRT.


    07-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BOIC stuurt 74 atleten op Olympische stage

    Vandaag stuurt het BOIC meer dan 70 Belgische atleten naar Lanzarote voor de jaarlijkse multidisciplinaire stage. Deze stage -tot 21 november- kadert in de voorbereidingen van de atleten met het oog op Londen 2012. Ze trainen op Lanzarote in zeer performante infrastructuren, ter beschikking gesteld door Club La Santa. Ze worden er bovendien professioneel omkaderd door hun coachen en de BOIC-staff. Eén van de essentiële elementen tijdens deze Olympische stage is het ontwikkelen en verstevigen van het aspect teambuilding binnen het Belgian Olympic Team. De contacten en uitwisselingen tussen atleten en coachen van de verschillende disciplines is daarenboven zeer verrijkend en maakt deel uit van een proces om beter en hechter de Olympische Spelen tegemoet te zien. Op Lanzarote staan negen sporten op het programma: atletiek, gewichtheffen, hockey, judo, kano/kajak, tennis, wielrennen, zeilen en zwemmen. De stage staat onder leiding van Eddy De Smedt, chef de mission Londen 2012.


    05-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jean-Michel Saive houdt uitzicht op zevende Olympische Spelen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Jean-Michel Saive is op de wereldranglijst tafeltennis opgeklommen van de 46ste naar de 40ste plaats. Op de uitgezuiverde lijst, met slechts twee spelers per land, is hij momenteel 22ste. De eerste 28 op die uitgezuiverde lijst na het WK van 2011 in Rotterdam (8-15 mei) plaatsen zich voor de Olympische Spelen van 2012 in Londen. De Luikenaar, die over twee weken 41 wordt, heeft dus een goede kans om voor de zevende opeenvolgende keer aan de Spelen te mogen deelnemen. In 1996 in Atlanta en in 2004 in Athene was hij de vlaggendrager van de Belgische delegatie. De Chinees Ma Long blijft 's werelds nummer een. Hij gaat de Duitser Timo Boll en zijn landgenoot Wang Hao voor. Bij de vrouwen voert de Chinese Guo Yan de wereldranking aan. Karen Opdecamp is op de 262ste plaats de beste Belgische.


    03-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opknapbeurt voor het Olympisch museum
    Het Olympisch museum in Lausanne gaat voor 20 maanden dicht. Het museum over sport en de Olympische Spelen krijgt een grondige opknapbeurt. Kostprijs: 35,6 miljon euro.



    Foto

    Archief per jaar
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2005

    E-mail mij

    Druk hier om te mailen.


    olympische links
  • Joerie Devreese
  • BOIC
  • Belgian Sports Technology Club

  • Links van olympische atleten
  • Ilse Heylen
  • Elco Van der Geest
  • Olivier Cauwenbergh
  • Eline Berings
  • Kristof Beyens
  • Kim Clijsters
  • Tim Maeyens
  • Bobslee België
  • Jerke Van den Bogaert
  • Karen Persyn

    Olympische atleten
  • Sven Nys
  • Evi Van Acker
  • Dirk Van Tichelt
  • Mouha-Gielen
  • Tom Van Geneugden


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs