ik ben, zoals jullie weten naar Amerika vertrokken om daar een soort van stage te vervolledigen. Om 12.10h ben ik vertrokken met het vliegtuig en ik ben om 19.15h plaatselijke tijd (verschil is 6h) aangekomen. Mijn compagnon, Dirk heeft een auto gehuurd en wat voor een. Een Lincoln met een motor waar de toch zo dure benzine gewoon doorloopt.
Eenmaal aan het rijden, zijn ze eens afgeslagen naar een nationaal park in de buurt. Daar heb ik kalkoengieren mogen bewonderen en een zeer mooie canyon, uitgehold door een rivier met zeer mooie watervallen (foto volgt later). Na het park hebben we onze tocht naar het hotel verder gezet. eenmaal daar aangekomen, moesten we nog eten. Het was echter zo laat dat alleen de Chinees nog open was, maar ja, honger is de beste saus. We hebben kip met een soort pasta gegeten, waarbij we met onze fiets van het ene blokje kip naar het andere moesten rijden.
De tweede dag hebben Dirk en ik naar het Moss Lake geweest. Daar hebben we over het water gelopen, net zoals Jezus gedaan heeft. Op een brugje probeerden we katvissen of dwergmeervallen te bekijken, maar die waren al lang de bosjes in gevlucht, net zoals de Amerikaanse brulkikkers, die bij ons in de Netevallei een plaag waren een tijdje geleden.
Eenmaal in de serre, heb ik de planten (Tricia) ingedraaid, gesnoied en geluisd. Voor de plantendeskundigen onder ons. De stengeldikte is zeer miniem, wat normaal is voor het ras. Het groeit zeer vlot weg van de koord, wat een groot nadeel is voor het draaien. De stengelverdeling is niet alles, wat het indraaien ook niet bevordert. Bovendien hadden ze geclipt tot nu toe en was dat ook niet bevordelijk. Allemaal uitvluchten voor mijn werktempo. De planten staan goed in balans, vormen een open gewas met niet veel blad en geven zeer mooie ronde tomaten. Momenteel vallen de krimpscheuren nogal mee.
Morgen begin ik om 6h te werken tot 16h (rare jongens, die Amerikanen, maar wel joviaal)
Van zodra ik op internet kan komen er volgende berichten en foto s.
PS. excuseer voor de eventuele typfouten, maar ik typ met een qwery-toetsenbord, waarvan ik niet alle functies ken.
We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen. Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.
U kan dit zelf helemaal aanpassen. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'. Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.
Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Druk vervolgens op 'Toevoegen'. U kan nu de titel en het bericht ingeven.
Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'. Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!'). Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd. U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.
Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op. Klik vervolgens op 'Instellingen'. Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.
WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
- Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.
WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
WAT IS DE "WAARDERING"?
Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!
ik kan bijna geen foto s aan berichten toevoegen, omdat men op het bedrijf geen breedband internet heeft. Het is te vergelijken met de vroegere telefoonlijn van bij ons.
De vrijdag na het werk hebben Dirk en ik in het park rondgewandeld. Daar heb ik zeer mooie watervallen gezien en gefotografeerd. (ik zal er iets op proberen vinden om een paar foto s op internet te krijgen). We hebben ook de hoogste houten spoorwegbrug aller tijden gezien. Deze is in de 19e eeuw afgebrand. Nu is ze vervangen door een stalen constructie. Voor de houten brug met een hoogte van om en bij de 100m heeft men een bos van 300 acres gerooid, wat gelijk is aan 121,4 ha.
Op zaterdag heb ik de hele dag mogen wegen. Dat viel niet zo goed mee als thuis, daar de snijders geen slechte tomaten afsnijden. De wegers moeten dus elke tros bekijken. Bovendien zijn er deze periode veel gebarsten tomaten. De snijders bezorgen ook een deel van de tomaten prikschade. Een voordeel voor de wegers is wel dat de dozen een enkele laag tomaten bevatten. Zo kunnen we een snel overzicht krijgen. Nog een speciaal ding is dat alle tomaten een kleinstickertje nodig hebben. Dat doet men met een apparaatje waarmee men over de tomaten rolt. De weeginstallatie is iets te ingewikkeld en voor velen oninteressant om uit te leggen.
Vandaag (zondag) hebben Pete (de bedrijfsleider) en ik de planten opgemeten en ik heb toegekeken hoe hij de camion heeft geladen. Voor Stijn onder andere. De truck was een gloednieuwe Peterbilt met een Cummins 565 motor. Ik zal er nog wel een foto van maken. De trailer is 15,3m lang en kan dus 30 chep-palletten laden. Een nadeel is dat de Truck slechts 20 ton mogen laden. Een voordeel (zeker voor Stijn) is dat de trucks hier 65 mph mogen rijden, wat even snel is als de auto s. De meeste trucks rijden sneller, zodat ze ongeveer 120km/h rijden.
PS. Dank u Matthias voor het uitbreiden van Marieke haar tip, maar ik ga dat hiet in het bedrijf niet veranderen. Bovendien kan ik niet blind typen. Met mijn Engels gaat het redelijk goed, zegt men hier toch.
Momenteel logeer ik bij een van de arbeiders tot dat Mario (de zaakvoerder en mijn gastheer) terug is van Holland. Het huid van die arbeider is niet zo extreem proper, maar hij is zeer vriendelijk. Voor de moema: Ik heb een bed met nieuwe lakens op, zodat dat toch schoon is.
Vanaf woensdag logeer ik dan bij Mario en dan zal alles op zijn pootjes terecht komen. Dan zal het volgende bericht komen, denk ik.