een dag waar ieder kind uit het eerste leerjaar, vaak uit de vrije school, naar uitkijkt. Feest! Jezus is mijn grote vriend en Hij wil in mijn hartje zijn!
Super mooi dat het onschuldige kind hier naartoe leeft. Het verlangen is groot en iedere vraag die gesteld wordt, wordt met kinderlijke vreugde door de 7-jarige beantwoord.
De viering is een feest en wordt opgeluisterd met de leuke liedjes en vrolijke stemmetjes. Ouders zijn vertederd en zwaaien naar hun kleintjes die weeral een stukje dichter staan bij de echte wereld. Maar als voorbeeld blijf ik vele ouders bevragend aankijken. Gebabbel, gelach en heel wat luchtige conversaties tijdens de viering werpen een zacht grijs gordijn over het gebeuren. Wees verdraagzaam en maak je niet nerveus als gelovige die iedere week graag bij de Heer is, maar toch. 3 kwartier rustig blijven en verdraagzaam zijn en dan komt het hoogtepunt: het Lichaam van Christus wordt uitgedeeld. Geen plaats... dus 'zelfbediening', een hostie op de grond, een spelletje 'welles, niets' mag het hebben en vooraan in de kerk; het lieve kind die de Heer voor het eerst mag ontvangen in sereniteit en onschuldigheid.
Pinksteren een prachtige dag om de Heer voor het eerst te mogen ontvangen, een dag waar anderen luidop zeggen:'het was geestig, maar geestig die mis.' Tradities zijn er, dat is waar, maar mogen die blijven getart worden???