Foto
LID WORDEN? Klik hier

WIE ZIJN WIJ?

De betrachting van onze vereniging is niet een bende tooghangers of pintenpakkers te zijn, maar een bierproefvereniging die met mate een goed glas bier degusteert.

Waar ter wereld vind je zoveel biersoorten en smaken in één land als België? Dat geluk mogen we niet verloren laten gaan.

Dit doen we door jaarlijks een bierdegustatiedag te organiseren, busuitstappen naar brouwerijen al dan niet overgoten met een vleugje cultuur van die streek, een gezellig samenzijn met gastronomisch biermenu, een informatieve avond met gastspreker, ook wandeltochten en zoektochten die meestal ook gepaard gaan met een “natje en een droogje”.

Onze leden hoeven dus niet enkel interesse voor het bier te hebben; iedereen, jong en oud, kan meedoen aan onze activiteiten!

Inhoud blog
  • Nieuwe website.
  • 18e Zomerbierfestival: update bierlijst
  • 18e Zomerbierfestival - update
  • Fietstocht in en om het Vaartland
  • 18e Zomerbierfestival
    Zoeken in blog

    THE BEER BROTHERS

    16-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.POESJENELLENKELDER

    Uitnodiging voor “De Poesje van Antwerpen” VOLZET

    Op woensdagavond 22 april 2009 hebben The Beer Brothers wel een héél speciale activiteit in petto. We hebben de zaal van “Het Poesje van Antwerpen” afgehuurd. We kunnen er met maximum 49 personen in!

    “De Poesje van Antwerpen” is een volkstheater, dat al in de achttiende eeuw verpozing bracht in de volksbuurten bij het poppenspel. In de schouwburg met levende acteurs, kon het gewone volk zich immers geen plaatsje veroorloven. Er werd gespeeld in kelders, de enige betaalbare oplossing voor de poesjespelers en het arme publiek. Rond 1839 telde Antwerpen een veertigtal Poesjes, verspreid over verschillende wijken. In 1894 was er nog slechts één poesjenellenkelder, namelijk die aan de Repenstraat.

    Na de Tweede Wereldoorlog kocht de Stad Antwerpen het gebouw van de Repenstraat en werden de poppen en de decors overgemaakt aan het Volkskundemuseum.

    In 1962 vroeg de Stad aan Neel Van Cakenberghe om in de Poesje van de Repenstraat opnieuw voorstellingen te spelen, maar uitsluitend voor groepen. Sindsdien houdt de familie Van Cakenberghe deze traditie in ere. De huidige bezielers zijn de kleinzonen Robert en Marcel van Cakenberghe; zij doen dat intussen al dertig jaar.

    Het repertorium bleef al die jaren hetzelfde: volksvertelsels en oude ridderromans waarin telkens dezelfde poesjenellen (zoals de Neus, de Schele, de Kop, de Bult en Belleke) de hoofdrol spelen. Ook de traditie om enkel mannen te laten praten bleef tot op de dag van vandaag behouden.

    Een voorstelling duurt in totaal twee uur, met tweemaal een korte pauze.

    The Beer Brothers hebben gekozen voor de volgende drie stukken:

    a. De Neus en de blote verdoemenis

    Rosa, dochter van de Kalief van Bagdag, is het ouderlijk huis ontvlucht en heeft zich bekeerd tot het christendom in het land van de koning van Majorka. Tijdens een bijeenkomst in het Paleis komt een ambassadeur het bekeerde kind opeisen. De koning weigert en een oorlog is onvermijdelijk. De Voddebalen trekken ten strijde en komen in contact met de bloeite verdoemenis…..

    b. Isadrolda, dochter van de Antenor, Koning van Spanje

    Isadrolda is smoorverliefd op de Prins der Wilde Natie. Haar vader verzet zich hiertegen doch Isadrolda blijft volharden. De Koning vraagt raad aan de leden van zijn gevolg. Niemand kan hem helpen. Aan zijn lot over gelaten roept hij de hulp in van Satan….

    c. De Maegd van de Burchtgracht

    Het succes van de Poesje!!

    De dochter van Baron Stokvis moet vluchten voor de Graaf van Rattenberg. Zij komt terecht in het schipperskwartier…..met alle gevolgen van dien!!!

    We willen op woensdag 22 april 2009 vanaf 19.00 uur samen komen in café “Den Engel”, gelegen op de hoek van de Grote Markt (rechts van het stadhuis). Vandaar uit vertrekken we te voet naar de Repenstraat. De voorstelling begint om 20.00 uur.

    Na de voorstelling gaan we nog een goei pint pakken in een typisch Antwerpse kroeg, alvorens de terugreis naar Mechelen aan te vatten.

    Voor deze activiteit vragen wij slechts 8 euro voor uw deelname. (Niet-leden betalen: 10 euro). Gelieve uw bijdrage te storten op ons gekend rekeningnummer : 733-1640480-46. Geen nieuwe inschrijvingen meer mogelijk. VOLZET!

    De Beer Brothers die vorig jaar hebben mee geholpen op onze bierdag, in juli, dienen voor deze activiteit niets te betalen (laat wel iets weten of je mee gaat!!).

    Het bestuur,


    03-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WEBSITE
    Beste Beer Brother,

    Heeft u opmerkingen, suggesties, interessante links,...

    Laat het ons weten. Stuur ze door via de knop rechts 'e-mail ons'.

    Bedankt.

    01-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.LID WORDEN
     U bent lid van onze lokale vereniging per kalenderjaar:

    A lid: 15€

    - U bent lid van TBB en ZYTHOS

    - U hebt voordelen bij het bezoeken van festiviteiten bij andere lokale verenigingen.

    - U krijgt 4x per jaar het Zythos tijdschrift.

    - U krijgt 3x per jaar deze “Toogpraat”.


    B lid: 10€

    - U bent lid van TBB

    - U krijgt 3x per jaar deze “Toogpraat”.

    - U hebt voordelen bij het bezoeken van festiviteiten bij andere lokale verenigingen.


    C lid: 5€

    - Je woont met twee personen op hetzelfde adres en betaalt 20€

    één persoon is dan A-lid, de andere is C-lid.

    - Je woont met twee personen op hetzelfde adres en betaalt 15€

    één persoon is dan B-lid, de andere is C-lid.

    - Elk bijkomend lid op een zelfde adres betaalt 5€.


    Buitenlandse leden:

    A-lid: 25€

    B-lid: 15€

    C-lid: 5€


    Ieder lid krijgt korting op onze eigen activiteiten.


    U kan lid worden door storting van het juiste bedrag op rekeningnummer: 733-1640480-46





    2013
  • nieuwjaarsreceptie

    2012
  • kerstbieren
  • westhoek
  • Bierdag
  • Fietstocht
  • Engelse bieren
  • Den Hopperd
  • Nieuwjaarsdrink

    Foto's 2011
  • Kerstbieren
  • Leuven
  • Soirée Français
  • Zomerbierfestival
  • Dupont-Dubuisson
  • Kroegentocht Antwerpen
  • Lefèbvre
  • Wandeling in Hombeek
  • Geuze en kaas
  • Nieuwjaarsreceptie

    FOTO'S 2009-2010
  • Herfstwandeling en Kerstbierproeverij
  • Bierdinner
  • Pilsproeverij
  • Bierdag 2010
  • Zuid-Westvlaamse brouwerijen
  • wandeling taalgrens
  • buitenlandse pilsbieren
  • nieuwjaarsreceptie 2010
  • buitenlandse bieren + kerstbieren

    FOTO'S 2009
  • Matonge
  • Palm
  • Stadswandeling Mechelen
  • Zomerbierfestival
  • Aalst
  • Proefavond paasbieren
  • Poesjenellenkelder
  • Zythos Bier Festival
  • Boelens
  • Nieuwjaarsreceptie

    FOTO'S 2008
  • Leuven
  • Terracotta leger
  • Proefavond Cuvée vd Keizer
  • Zomerbierfestival
  • Moortgat
  • Gueuze Safari
  • Verhaeghe
  • Nieuwjaarsreceptie

  • Een bezoekje waard
  • Zythos
  • Bierblog
  • Goddelijke drank
  • Hier stroomt het bier
  • Brouwerijen in België


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs