Foto
Inhoud blog
  • Ons laatste blogbericht vooraleer we weer huiswaarts keren
  • Week 5 Sectio Ilse
  • Week 6 foto van Ilse uit een patrijspoort
  • Week 6 foto van de MV Liemba
  • Foto week 6
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Het (stage-)avontuur in Tanzania
    Ilse, Caroline, Doortje en Brecht
    Jambo Jambo! Hallo allemaal :-) Wij (Ilse, Caroline, Doortje en Brecht) zijn 4 studenten verpleegkunde aan de KHLim in Hasselt. Samen gaan we van 31 december 2011 tot 25 februari 2012 stage lopen in het Maweni-Hospital in Kigoma, Tanzania. Via deze blog kunnen jullie op de hoogte blijven van ons spannend avontuur in Tanzania! Veel leesplezier :-)
    11-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog eens een blogbericht(je)

    Onze beginnende stage-avonturen!

    Donderdag , vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag ( 5-10 januari):
    Hier zijn we weer!
    Donderdag zijn we onze eerste stagedag ingegaan. Maar niet zonder moeilijkheden.. We kwamen aan in het Maweni-ziekenhuis waar mister Maganga ons stond op te wachten, hij melde ons dat we ineens zouden moeten betalen voor onze stage, Tarara dachten we! Na lang wachten en veel gezaag is er uiteindelijk uitgekomen dat de inleefreizigers toch gratis hun 3 dagen stage mochten afwerken. Maar wij zouden 50dollar per persoon moeten betalen voor een onbeperkte periode. Maar dat is intussen ook al opgelost! Hoezee!
    J
    Doortje en Ilse staan samen op de pediatrische afdeling, Brecht en Caroline staan op het operatiekwartier. Hieronder geven we jullie per duo een overzicht van de voorbije stagedagen.

    Zaterdag zijn we met ons 4 naar Sandra geweest, het was daar een reuze gezellig feest! Sandra is ons stamcafé geworden. Hier komen we na stage éen Tusker drinken, ons favoriete Afrikaanse biertje. Maar deze Tusker werd voor Brecht op zijn lege maag een beetje te veel.. Er kwamen niets anders dan grappige opmerkingen uit, meestal al lispelend! En die struik op weg naar huis had hij niet zien aankomen! Dan zijn Ilse en Doortje wel al meer gewoon! J
    s’Avonds gingen we in aqua lodge van een mooie zonsondergang genieten.  We beseften plots hoe mooi ons palmbomen-strand wel niet is!  Hierna zijn we naar BUNGALOW-TIME geweest in Maendeleo. Dit is een kort zang en dansfeest voor de kinderen van Maendaleo waar we aan deel mochten nemen. Zo werd er bijvoorbeeld telkens in het midden van een grote cirkel een liedje opgedragen, waarna iedereen begon mee te zingen en in het midden van de cirkel begon mee te dansen. Dat moesten ze ons geen 2 keer zeggen, Doortje, Caroline en Ilse zijn direct beginnen meedoen! Een ervaring op zich! Ook werden sommigen onder ons apart in de cirkel getrokken en moesten ze hun beste dance-move boven halen, hoe gekker hoe beter! Na het gezamenlijk avondgebed zijn we allemaal richting ons eigen stulpje getrokken. Onderweg hebben we een tussenstop gemaakt bij David, waar Brecht, Ilse en Doortje een flesje bier hebben gekocht om het feestje door te kunnen zetten. We waren nog volledig in the mood we zijn dan ook al zingend en dansend onze berg opgeklommen! De pintjes hebben we opgedronken terwijl we een poging deden om een kaartspel te spelen. Maar niet iedereen had de speregels nog goed door op het laatste. En Caroline kon duidelijk niet tegen haar verlies. Hilarische momenten!


    Zondag = Chilldag!
    Vandaag hebben we eens kunnen uitslapen, en eens rustig kunnen ontbijten. Terwijl Brecht en Ilse de afwas deden begonnen Doortje en Caroline aan hun eerste wasavontuur, jaja je leest het goed; we hebben onze EIGEN was gedaan!
    J Nadat iedereen zijn was had gedaan en opgehangen kwamen onze 3 andere huisgenoten weer in het huisje aan. Zij logeren hier al voor ongeveer 2 maanden maar waren een week naar Zanzibar getrokken om daar Kerstmis en nieuwjaar te vieren.  We hebben ongeveer een uur met hun kennis gemaakt en zijn hierna naar Aqualodge vertrokken om een frisse duik te nemen in ons stukje privé meer. Brecht, Doortje en Ilse zijn naar de boot gezwommen om lekker te genieten van de zon. Voordat we het wisten waren we allemaal in slaap gevallen op de boot, waarna we dus goed verbrand waren wanneer we terug zwommen. Caroline heeft toegekeken naar ons en heeft contact gelegd met Studenten Rechten van hier uit Tanzania.

    Rond 6 uur moesten we terug in ons huisje zijn omdat we met z’n 7 gingen eten in Hilltop-hotel. Dit is het duurste hotel in Kigoma. We konden daar genieten van een prachtig uitzicht over Kigoma en het meer. Hier hebben we ook onze eerste Afrikaanse dieren gezien namelijk de zebra en de aapjes. Hoe later op de avond hoe mooier ons uitzicht werd, met de zonsondergang. Wanneer we hiervan foto’s trokken dachten we: “Dit is de ideale foto voor op een postkaartje.” Nadat we allemaal onze buikjes (voor maar €11) hadden volgegeten met pompoenroomsoep en friet biefstuk met looksaus en pasta, gingen we terug met de taxi. Je moest ons eens zien zitten, met z’n 7 in een taxi: juist sardientjes in een blik. Wanneer we aangekomen waren in ons huisje hebben we nog wat moeten wachten op Jean-Michel (verantwoordelijke van het huisje) omdat hij ons praktische informatie zou bezorgen over onze trip morgen naar Kabanga waar we het ziekenhuis en de verpleegsterschool gingen bezoeken.

    Maandagmorgen ging onze wekker al af om 6.15 uur. Onze taxi zou arriveren om 7 uur. Nadat we ons goed geïnstalleerd hadden begon ons taxiavontuur. De taxichauffeur dacht dat hij met een Ferrari aan het rijden was. Hij reed 80 km/uur over een onverharde weg met allemaal putten en stenen.  Maar zijn droom van de Ferrari was snel gedaan toen we moesten stoppen  voor een platte band. Nadat hij de band vervangen had reed hij gewoon roekeloos verder. In  Kazulu Motel aangekomen, konden we samen genieten van een lekker ontbijt. Ons ontbijt bestond uit omelet met toasten en een kopje thee of koffie, een vers stukje banaan en ananas. Na dit stevig ontbijt zijn we vertrokken richting het Kabanga-Hospital. Hier werden we ontvangen door Zuster Eva. We kregen eerst een rondleiding in de verpleegschool. Hier mochten we in een kamer kijken en ook in de boeken bladeren van de studenten. Hier kregen we ook de kans om vragen te stellen over onze Bachelorproef. We mochten de boeken fotograferen van de student die ons had rondgeleid. Dus onze opdracht is al deels volbracht !! Daarna kregen we een zeer uitgebreide rondleiding door het ziekenhuis. Wat ons hier is opgevallen is dat iedereen daar Engels kon praten en dat de manier van werken hier veel meer gestructureerd is. Na onze rondleiding werden we uitgenodigd bij een vrouw om bij haar thuis te komen eten. We zaten met 15 personen in een zeer klein kamertje te wachten op ons eten.  Uiteindelijk na een goed uur wachten, konden we genieten van erwtjes, 2 soorten rijst, kip, aardappelen in tomaten saus, kool en een heel lekkere cake die je moest opeten tijdens het eten en niet als dessert.  Hier hadden we zeker voor willen betalen op restaurant, het was heerlijkJ

    Hierna kwam hét avontuur van de dag: rijden met de DALA DALA terug naar Kigoma voor wel 3uur. Maar wat voor éen, echt een van de slechtste dala-dala’s waar we al in hebben gezeten. Gert trok de deur er al direct uit! Ook zaten er velen gaten in de deur, waardoor er constant van dat oranje zand kwam binnengewaaid. Zeker als we een andere vrachtwagen op het nippertje passeerden, waardoor we een volledige zandgolf te verwerken kregen. We hebben er een schrikvolle reis opzitten. Die man reed dan ook DUIZEND per uur! Echt levensgevaarlijk. Onze motor raakte zelfs oververhit. Ilse die hier recht boven op zat heeft dan ook heel de rit een warme poep gehad. Ze had al schrik dat de motor zou gaan ontploffen! J Het busje is ook 1 keer stilgevallen. Maar onze Brecht is meegaan helpen duwen waardoor we het busje nog vrij snel weer aan de praat kregen.
    We waren blij toen we uiteindelijk terug in Kigoma aankwamen. Het oranje stof zat wel OVERAL; in onze ogen, oren, neus, mond. We kwamen er echt uit als een groepje Zandnegers!
    J Hier heeft Jean-Michel nog een toffe groepsfoto van gemaakt, terwijl hij heel droog vroeg: ‘How was your trip?’. Hierna hebben we direct onze bikini aangetrokken en het meer ingesprongen. Het was dan ook meer dan nodig! Fris en goed gewassen zijn we dan met ons 4 naar ons huisje getrokken. Hier aangekomen zaten onze huisgenoten met een pillamp op hun hoofd door het huisje rond te lopen. De elektriciteit was uitgevallen! J Maar dit hadden we hier nog niet meegemaakt dus hebben we het ons gezellig gemaakt en ons avondeten opgegeten met kaarslicht aan. Toen Jean-Michel thuis kwam, heeft hij direct een elektricien gebeld en rond 22uur was het probleem ‘al’ opgelost! Maar het was toch al bij al een gezellige avond geweest!

    Nieuwe woordjes: VIPI WAFIKA?! ( What’s up niger!)
    Maar ze hebben ons afgeraden deze woorden in het echt te gebruiken, gek he?!
    J

    STAGEDAGEN DOORTJE EN ILSE:

    De eerste dag werden we afgezet door Mister Maganga op de pediatrische afdeling. Onze verpleegkundige was al direct zoek, dat begon al goed! We hadden al snel door dat de verpleegkundigen op onze afdeling amper of geen Engels konden. Net zoals de moeders van onze patiënten, de communicatie met de patiënten beperkt zich dus vooral met een ‘JAMBO’, vermits wij ook geen Swahili kunnen, doch probeerden we alles uit te leggen met hand en tand. Dit werd duidelijk geapprecieerd door de ouders. De technieken die vooral op de afdeling voorkomen zijn; infusie, IV en IM. Dit vermits de kindjes worden verzorgd en gewassen door de familie zelf. Het wordt dus zeer moeilijk voor ons om op deze afdeling de kans te krijgen om meerdere competenties te verwezenlijken. Omdat we toch wat geïrriteerd waren over onze technieken hadden we samen besloten om Mister Maganga aan te spreken en te vragen of we naar een andere afdeling mochten gaan waar we technieken konden uitoefenen.  Vandaag ( dinsdag) zijn we dan naar een andere afdeling mogen gaan, namelijk de Materniteit. Wanneer we hier aankwamen mochten we al direct zien hoe een vrouw haar placenta na een bevalling moest uitpersen. Hier werd ze een handje ( hand+ arm tot aan de elleboog) geholpen door de verpleegkundige. Doordat hier zoveel bloed bij te pas kwam zijn we één voor één naar buiten gegaan om eventjes te kunnen bekomen. Dit hadden we niet verwacht op onze laatste uurtjes van de dag, op onze nuchtere maag. Maar nu zijn we wel zeker dat we op deze afdeling veel mogen doen. Dus JOEPIE!!! Eindelijk kan onze stage goed beginnen.

    Na stage gaan we meestal ook nog is langs ons stamcafé ‘Sandra’. Hier hebben we op vrijdag hilarische momenten beleeft. Als eerste dronken we natuurlijk een lekkere Tusker! Een halve liter voor 70cent, kunt ge niet voor sukkelen! Als blanke meisjes trokken we natuurlijk direct de aandacht van veel mannelijk ‘schoon’. Omdat we de lokale mensen een lekkere schotel zagen eten begonnen we al spontaan te kwijlen en hebben we beslist ook zo een schotel te bestellen dit kostte 10000 TSH (5 euro) . ja ja we voelen ons hier rijk
    J toen we onze rekening wouden vragen kregen we in ene keer 2 Tuskers aangeboden in plaats van de rekening. We konden al niet goed volgen tot dat er een man naar ons zat te lachen en te wijzen en hij deed “schol” naar ons, toen wisten we natuurlijk hoe laat het was. Na dit biertje zijn we vertrokken richting de anderen maar tijdens onze weg naar het huisje passeerde we een basketbal veld waar 20 jongeren aanwezig waren .In een opwelling zijn we het basketbal veld opgelopen en hebben we meegespeeld met hen.  Hier hadden we als blanke meiden WEERAL touche J . Daarna zijn we rustig naar ons huisje gewandeld waar we onze avond rustig afsloten met het invullen van ons dagboek.

    STAGEDAGEN BRECHT EN CAROLINE

    Donderdag 5 januari mochten we beginnen op de OT (Operation Theater) in het Maweni State Hospital in Kigoma. De dag begon al direct met een keizersnede. Caroline kreeg het vlak voordat het kindje uit de baarmoeder werd gehaald een beetje benauwd (al sinds de ochtend niet meer gegeten) waardoor ze noodgedwongen eventjes een frisse neus moest halen buiten de operatiekamer. Gedurende onze eerste dagen werden we heel goed opgevangen door de anesthesist (een verpleegkundige die zich heeft gespecialiseerd in de anesthesie). Nadat hij ons vrijdag nog meer wegwijs heeft gemaakt in de OP, heeft Brecht zaterdag dankzij hem de mogelijkheid gehad om de chirurg te assisteren tijdens een keizersnede. Het was een onvergetelijke ervaring. Het resultaat van de ingreep: een (aldus Caroline) superschattig meisje. Caroline was gedurende de keizersnede de fotograaf van dienst… J Zondag was onze rustdag. Maandag trokken we naar Kasulu. Dinsdag waren we weer terug van de partij op de OT. Tijdens een liesbreukoperatie moesten we op een bepaald moment de taak van de anesthesist overnemen omdat ze aan het bellen was met haar gsm terwijl de patiënt acuut aan het verslechteren was. We hebben de patiënt toen met de ballon beademd en langzaamaan verbeterde de toestand van de patiënt. In het algemeen is het leuk om op de OT stage te mogen doen. We mogen steeds vaker assisteren bij de kleinere operaties. Wat ons wel opvalt is dat ze het begrip steriliteit wel kennen maar niet altijd in de praktijk omzetten. We zijn benieuwd naar de komende stagedagen.

    Groetjes,

    Caroline, Doortje, Ilse en Brecht

    11-01-2012 om 18:08 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    10-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 28
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Mooie boom op het terrein van het weeshuis in Mwocachi.

    10-01-2012 om 19:24 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 27
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Sfeerbeeld op de dala-dalmarkt in Kasulu waar we als mzungu's veel bekijks hadden. Ze filmden ons zelfs met hun gsm! Rare jongens, die Afrikanen

    10-01-2012 om 19:23 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 26
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Brecht met Godfrey, een vierdejaarsstudent verpleegkunde aan de verpleegschool in Kabanga.

    10-01-2012 om 19:21 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 25
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Platte band in het midden van de brousse onderweg naar Kasulu voor ons bezoek aan de verpleegschool. Gelukkig had taxi-chauffeur blijkbaar al heel wat ervaring met het vervangen van een kapotte band...

    10-01-2012 om 19:19 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 24
    Klik op de afbeelding om de link te volgen 3 Afrikaanse biertjes om uit te testen tijdens een gezellig avondje in het huisje.

    10-01-2012 om 19:17 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 23
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op zondagavond zijn we lekker gaan uiteten in het Hill-top hotel met de drie nieuwe meisjes.

    10-01-2012 om 19:15 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 22
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ilse en Brecht doen de was op hun vrije zondag.

    10-01-2012 om 19:13 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 21
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De "short-cut" van Mjimwema naar Aqua Lodge. Een smal stijl sluipwegje omlaag doorheen de brousse waar we al menig keren een (bijna) slippertje hebben gemaakt

    10-01-2012 om 19:11 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 20
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dansen met de jongeren van Maendeleo Youth Center tijdens Bungalow Time op zaterdag.

    10-01-2012 om 19:09 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 19
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Brecht in actie tijdens het assisteren van de gynaecoloog bij een sectio (keizersnede).

    10-01-2012 om 19:06 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 18
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Caroline en Brecht in operatie-outfit aan de ingang van het "Operation-Theater" van het Maweni-Hospital in Kigoma.

    10-01-2012 om 19:05 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 17
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het bootje om naar Gombe Stream National Park te varen. Ligt voor het strand van Aqua Lodge. Hier zwemmen wel eens naar toe om, zachtjes wiegend op de golven van het meer, in te dommelen onder de Afrikaanse zon.

    10-01-2012 om 19:03 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 16
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zonsondergang boven het strand van Aqua Lodge. Prachtig gewoon

    10-01-2012 om 19:01 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 15
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op het strand aan Aqua Lodge, het logement dat de Brothers of Charity verhuren aan de inleefreizigers en waar we ook mogen komen zwemmen (wassen) in het meer. Tevens hebben we er ook de mogelijkheid om op het internet te kunnen.

    10-01-2012 om 18:59 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 14
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ons huisje op de berg in Mjimwema.

    10-01-2012 om 18:57 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 13
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De living van ons huisje.

    10-01-2012 om 18:55 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 12
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Verroest naambord aan het treinstation van Kigoma.

    10-01-2012 om 18:54 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 11
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Sfeerbeeld Afrikaans dorpje op terugweg van Mwocachi naar Kigoma

    10-01-2012 om 18:53 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto 10
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Sfeerbeeld van onze tocht doorheen de bossen na het bezoek aan Mwocachi.

    10-01-2012 om 18:52 geschreven door Stagegroep Tanzania 2012  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 26/12-01/01 2012
  • 29/11-05/12 -0001

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs