Stage China
Inhoud blog
  • De laatste dagen
  • Dag 14, 15, 16
  • Dag 12 en 13
  • Dag 7, 8, 9,10 en 11
  • Dag 6 en 7
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    29-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 14, 15, 16
    Ni hao allemaal,

    Ons avontuur loopt stilletjes aan op zijn einde.
    De laatste 3 dagen kan ik zeer snel beschrijven. Project, project en nog eens project.
    We werkten enorm veel hieraan met af en toe een break voor een leukere activiteit en we zijn zelfs 1 avond uit geweest.

    Morgen is het D-day. Om 8 uur in de morgen (02.00 uur Belgische tijd) presenteer ik met mijn collega's voor een volle zaal op de universiteit van Wuhan. De managers van de bedrijven zullen ook aanwezig zijn.
    Hierna nemen we de trein naar Hong Kong, waar iedereen al dagen naar uit kijkt.

    Hoe de presentaties verliepen en Hong Kong meeval vertel ik in mijn volgende post!

    Cheche

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    29-05-2015, 16:56 geschreven door Marco Monti  
    26-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 12 en 13
    Ni hao allemaal!

    Dag 12 begon op een leuke manier.
    De Chinese stundenten zaten ons allemaal op te wachten aan ons hotel, en we leerden eindelijk onze teamgenoten voor het project kennen.
    Ze waren enorm enthousiast. Ze hadden voor elk van ons een speciaal typsich Chinees cadeau, als aandenken aan onze samenwerking!

    Na de kennismaking was het tijd voor het echte werk, ons 2e project. We gingen naar het bedrijf waar ons project over ging een eerste keer bezoeken. Ondertussen leerden we ook de stad wat kennen, want we gingen met de bus. Iets wat me opviel was dat de smog hier echt waanzinnig is. Ik dacht eerst dat Shangai het ergst was, daarna Peking. Maar toen ik met de bus door Wuhan reed zag ik duidelijk dat het hier het ergst was wat ik tot nu toe had gezien.

    We kwamen bij het bedrijf aan en werden op een warme manier onthaald. We kregen een powerpoint te zien in het Chinees over het bedrijf, en de Chinese studenten vertaalde het dan naatr het Engels voor ons, dat probeerde ze toch alleszinds.
    Terug op het hotel waren we allemaal moe dus besloten we dat het genoeg was geweest voor vandaag en hingen we wat rond in de lobby van het hotel, om daarna vroeg te gaan slapen.

    De volgende dag, dag 13 besloten we om 8 uur af te spreken in de lobby om dan verder te werken aan ons project. Dit zouden we heel dag dag doen tot we iets fatsoenlijk klaar hadden. We hadden namelijk een meeting met onze leerkrachten in de avond om te laten zien hoever we stonden. 
    Tussendoor maakten we nog een stop bij een plaatselijke lagere school. Het was geweldig om te zien hoe deze jonge kinderen naar ons opkeken. Ze lieten ons allerlei kunststukjes zien, speelden op lokale instrumenten, schreven onze namen in het Chinees. Als we eerlijk zijn konden wij meer leren van hun, dan zij van ons. 
    Daarna speelden we nog wat basketbal met de kleintjes, ze hadden de tijd van hun leven en wij amuseerden ons ook.

    Terug op het hotel verliep de meeting met de leerkrachten zeer vlot, ze waren tevreden. Na een licht avond diner was het weer tijd voor een pintje in de lobby met al de studenten.

    Tot de volgende post! Cheche

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    26-05-2015, 16:17 geschreven door Marco Monti  
    25-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 7, 8, 9,10 en 11

    Ni hao vrienden,

    Eerst en vooral, het spijt me dat ik niet meer heb kunnen posten de laatste dagen. Sinds de Amerikanen kwamen is het enorm druk geweest.

    We keken uit naar onze 7e dag, we moesten ons project inleveren aan de hand van de feedback die we de vorige dagen kregen. Dit is niet de reden dat we naar deze dag uitkeken natuurlijk, maar we waren blij we ons project met succes konden afsluiten.

    Nadat we in de morgen ons project afwerkten, konden we de namiddag gebruiken om weer de toerist uit te hangen. We bezochten prachtige boeddhistische tempels en zagen enkele monniken bidden. Dit was een speciale ervaring voor ons want we hadden dit nog nooit gezien.

    Toen we terug op het hotel kwamen zagen we dat de Amerikaanse studenten op ons aan het wachten waren, we waren natuurlijk wat te laat, maar ze vonden het niet erg.

    We waren wat zenuwachtig want na een week was het logisch dat we een hechte groep waren geworden, maar het viel al bij al nog mee want het we ondervonden dat het allemaal leuke personen waren. Ze pasten perfect in onze groep. We verhuisden met hun mee naar een nieuw hotel, het was zeker een upgrade van hotel. Ondanks de upgrade voelden we ons toch een wat slecht om ons hotel achter te laten. We lieten onze ‘roots’ in Shanghai achter.

     

    Nadat we gesetteld waren gingen we voor een wandeling op de Bund om de skyline by night te bewonderen. Dit was voor de Amerikanen de eerste ervaring met Shanghai en we konden zien dat we onder de indruk waren.

     

    Dag 8 was ook een toeristische dag. Het was prachtig weer (35 graden).

    We bezochten Yugarden, dicht bij ons oud hotel. Het was er prachtig. Deze tour deden we ook met een gids dus het was leuk om uitleg te krijgen bij de dingen die we zagen.

    Na een stevige lunch gingen we naar een Chinees theehuis, om daar de verschillende soorten Chinese thee te proberen. Ik drink normaal geen thee dus ik was wat terughoudend, maar ze waren enorm lekker.

    In de avond konden we een optionele evenement doen, een acrobatenshow. De gids vertelde ons dat het een van de beste show zou zijn die we in ons leven zouden zien, en hij had gelijk.

    Het was een 90 minuten durend spektakel, ik zou hier uren naar kunnen kijken.

    Ondertussen waren de studenten die ervoor kozen niet mee te gaan naar deze show op ons aan het wachten in het hotel. We zouden deze nacht uitgaan omdat de Amerikanen het wilden, wij Belgen vonden het natuurlijk een goed excuus om nog eens het nachtleven van Shanghai te ontdekken.

     

    Het werd een korte maar krachtige nacht. We moesten de volgende morgen vroeg op dus besloten we op een vroeg uur terug naar ons hotel te gaan.

     Dag 9 werd een museum dag, zo vertelde de gids ons.

    We waren nog vermoeiend van de vorige avond, dus onze aandacht was er niet bij gelijk de vorige dag.

    Na drie zeer vermoeiende musea gezien te hebben was het tijd om Shanghai te verlaten en de trein richting Peking te nemen.

     Dag 10 waren we in een nieuwe stad, de hoofdstad Beijing!

    We hadden aangezien het de hoofdstad van het grote China was veel verwachtingen.

    Jammer genoeg werden de verwachtingen niet echt ingelost, na enkele museum bezoeken waren we direct bek af, hou in het achterhoofd dat we een zware treinrit van 12uur achter de rug hadden en niet eens gedoucht hadden. Niemand was echt in een vrolijke bui.

    In de avond werd het wat luchtiger en konden we wat drinken op het prachtige terras van het hotel.

     De volgende dag, dag 11, gingen we naar de Chinese muur. Ik had hier ook mijn verwachtingen over en deze werden wél ingelost. Het was er prachtig. Ik en een paar enkelingen gingen voor de langste route en dit stelde niet teleur.

    Het uitzicht was er prachtig, de trappen steil en het pad ging op en neer.

    Na een kleine 3 uur kwamen terug aan op het rendez vous punt, bezweet en uitgeput. Het was het wel waard, dit is een ervaring die ik nooit zal vergeten.

     Geen tijd voor een douche, we waren al wat laat voor onze volgende bestemming. De Ming Tombes, hier was het ook mooi, een gigantisch standbeeld van de 3e keizer van de Ming Dynastie.

     Hierna was het terug richting het station voor de volgende nachttrein, de trein naar Wuhan, waar we onze Chinese collega’s zouden ontmoeten!

     

    Hoe het verliep de hun vertel ik in mijn volgend post!

     

     

    Cheche iedereen! 


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    25-05-2015, 12:05 geschreven door Marco Monti  
    Archief per week
  • 01/06-07/06 2015
  • 25/05-31/05 2015
  • 18/05-24/05 2015
  • 11/05-17/05 2015
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs