STW neemt een sterke start. We drukken Oostende achteruit en maken het spel. Echte doelkansen kunnen we niet creëren maar we houden Oostende op eigen helft en dat is al een verdienste op zich. Jammergenoeg krijgen we 1 tegenprik die Oostende de 0-1 voorsprong geeft, dit na 10min. Ons spel valt weg en we krijgen geen voet meer aan de grond, laat staan aan de bal. Onze flanken en diepe spits hebben qua aanvallend werk weinig te verzetten. Het middenveld kan enkel de acties van Oostende even verstoren, maar de druk blijft aanhouden. Onze verdedigers hebben nu een betere opstelling en onderlinge dekking waardoor Oostende niet veel echte open kansen kan afdwingen. De doelpunten vallen op kleine individuele foutjes, maar we mogen daar niet op vastpinnen. 0-2 nog in de eerste helft en 0-3 enige doelpunt in de tweede helft.
Het uiteindelijke resultaat is bevredigend, gezien de ganse wedstrijd hebben we hier en daar toch geprobeerd om te voetballen.
Als we het spel kunnen spelen zonder druk van ouders en supporters en van het moeten winnen, en van individueel het even tonen wat ik allemaal kan, geloof ik er in dat we beter en sterker kunnen staan als ploeg.
Werkpunt: Rustig aan de bal, en spelen zonder dom balverlies. Het verdedigend denken T rest verdediging.
Selectie 03 okt 09
03 okt 09 om 14u30 STW U13 - Bergen.
Aanwezig op STW om 13u30 stipt.
Braeckman Jordi
Gew/Overmere
Cortier Maxim
Geselecteerd
Dhaenens Nils
Geselecteerd
De Brabander Joffry
Geselecteerd
De Bruyn Robin
Gew/Overmere
De Craemer Jasper
Geselecteerd
De Keulenaere Viktor
Gew/Overmere
De Vroe Stan
Geselecteerd
Gogaert Glenn
Geselecteerd
Gyselinck Tom
Geselecteerd
Hantson Ewout
Gew/Overmere
Heirman Michiel
Geselecteerd
Janssens Yenthe
Vrij
Leurquain Anton
Geselecteerd
Moerenhout Jarne
Gew/Overmere
Pourbaix Igor
Geselecteerd
Saegerman Rachid
Geselecteerd
Triest Jens
Geselecteerd
Van Affelterre Thomas
Out/Blessure
Van der Borght Lucas
Geselecteerd
Van Haeken Simon
Geselecteerd
Vanderstraeten Cedric
Geselecteerd
Verlee Donathy
Gew/Overmere
Overmere - STW/Gew om 11u Afspraak op STW om ??u
Op het bord in de club staat een selectie van 16 waarvoor mijn excuses. Deze selectie hier op de website is definitief.
24-09-2009
EHBSO
EHBSP Eesrte Hulp Bij Sport Ongevallen
I.C.E.- of R.I.C.E.-regel
De eerste hulp bij acute (sport-)letsels (distorsie, contusie, ruptuur) is erop gericht om zoveel mogelijk de bloeding en/of zwelling te beperken. De practische handelingen, die men hiervoor kunnen hanteren, worden aangegeven met de lettercombinaties I.C.E of R.I.C.E.
I.C.E. = Ice, Compression en Elevation (Ijs, druk en elevatie)
R.I.C.E = Rest, Ice, Compression en Elevation (Rust, ijs, druk en elevatie)
Deze (R)ICE-regel houdt in :
stopzetting van de sportactiviteit (= rust)
onmiddellijk koelen met behulp van smeltend ijs, koud water, coldpack of coldspray (= ijs). De cryotherapie wordt minstens 10 minuten uitgevoerd.
na de cryotherapie moet men een drukverband aangebracht worden , bijvoorbeeld met behulp van een tape, om enerzijds het zwellen tegen te gaan en om anderzijds het aangedane gewricht partieel te immobiliseren (= druk). Dit drukverband dient aangehouden te worden gedurende 12 tot 24 uur na het trauma. De kunst van het aanleggen van een drukverband is dat er voldoende druk is, zonder dat er stuwing ontstaat.
vervolgens moet men het getroffen lidmaat in hoogstand brengen (= elevatie) gedurende de eerste 48 uur.
Luister naar je lichaam is één van de belangrijkste regels tegen een blessure. Meestal is het niet goed voelen of kleine kwaaltjes zoals lichte pijn hier of daar al een teken. Het gevolg kan dan wel heel dramatisch zijn en je lichaam liegt nooit. Ben je ziek of voel je je niet goed laat het dan weten en rust je uit. Het spelen als je je niet goed voelt komt niemand ten goede ook je eigen ik niet. Vandaar ben je ziekjes, kruip dan lekker in je bedje en rust uit. Tevens steek je de groep niet aan en kan je goed herstellen.
Een gouden regel voor deze winter. Zorg dat je altijd goed eet en drinkt, sla geen maaltijd over of drink je niet dik voor het eten. Zorg voor een evenwichtige voeding, voldoende groenten, fruit en vezelrijk eten. Als je kan probeer het snoepen achterwege te laten. Het help je niet vooruit en het geef je maar een tijdelijk genot. Je lichaam daarentegen moet harder werken om de overtollige suikers af te breken. Dit vergt ook energie, we willen toch de beste zijn hé.
23-09-2009
Supercompensatie
Een speler trainen vergt meer dan alleen oefeningen en spelsituaties. Zo is het trainen een doel om fysiek beter en sterker te worden. De supercompensatie is zorgen dat de speler een positieve opbouw kent. Zie curve A zodat deze zich steeds in een stijgende lijn bevind. Het is daarom ook aangewezen de trainingen te volgen zodat je in de goede curve terrechtkomt. De verhouding rust/werken is heel belangrijk hierbij.
Uitleg Supercompensatie: Je energiepeil/fysiek staat op max als je de training start. Op het einde van de training is deze bij wijze van spreken leeg. Je lichaam probeert na de training en de dag nadien deze energie/fysiek terug op te bouwen zodat deze dezelfde intensiteit terug kan leveren. Dus dat je lichaam probleemloos dezelfde training kan ondergaan. Wat doet je lichaam nu extra, het gaat een soort van reserve gaan opbouwen zodat het enrgie over heeft. Het is dan ideaal op die peik opnieuw te trainen zie curve A. De training moet dan niet zwaarder of intensiever of langer gaan duren. Nee dezelfde training op het ideale moment. Dwz trainen, rustdag, trainen, rustdag enz.....
22-09-2009
1ste zware blessure
Tot mijn grote spijt moeten we mededelen dat we Thomas Van Affelterre wegens blessure 6 maanden out is. Vanwege de voltallige groep U13 en trainers Bart, Shaju, Pierre en mezelf veel sterkte in het herstel. Laat de moed niet zakken Thomas we denken aan je.
Selectie 26 sept 09
26 sept 09 STW U13 - Oostende.
Aanwezig op STW om 13u30 stipt.
Braeckman Jordi
Gew/Gent Zeeh
Cortier Maxim
Geselecteerd
Dhaenens Nils
Geselecteerd
De Brabander Joffry
Vrij
De Bruyn Robin
Gew/Gent Zeeh
De Craemer Jasper
Geselecteerd
De Keulenaere Viktor
Gew/Gent Zeeh
De Vroe Stan
Gew/Gent Zeeh
Gogaert Glenn
Geselecteerd
Gyselinck Tom
Geselecteerd
Hantson Ewout
Gew/Gent Zeeh
Heirman Michiel
Geselecteerd
Janssens Yenthe
Geselecteerd
Leurquain Anton
Geselecteerd
Moerenhout Jarne
Geselecteerd
Pourbaix Igor
Geselecteerd
Saegerman Rachid
Geselecteerd
Triest Jens
Geselecteerd
Van Affelterre Thomas
Out/Blessure
Van der Borght Lucas
Gew/Gent Zeeh
Van Haeken Simon
Geselecteerd
Vanderstraeten Cedric
Geselecteerd
Verlee Donathy
Geselecteerd
STW/Gew - Gent Zeehaven om 14u30 Afspraak op STW om 13u30
18-09-2009
Speeldag 19/09/09
R.BOUSSU
FC.V.DENDER E.H.
-
K.SK.RONSE
K.SK.BEVEREN
-
KV.RED STAR WAASLAND
K.STAND.WETTEREN
-
KV.OOSTENDE
R.AEC.MONS
-
Afspraak Waasland
Spelers die rechtstreeks naar Waasland rijden moeten mij wel verwittigen, zodat ik weet wie wel en wie niet op het RV punt zal zijn.
RV punt = Krefel om 8u15 STIPT !!!
Spelers die rechtstreeks rijden zijn:
Triest Jens Cedric Vanderstraeten De Brabander Joffry
Aanwezig op Waasland om 09u00 Adres: STADION PUYENBEKE - TERR.1 WATERMOLENSTRAAT 104 9111 BELSELE(1831)
16-09-2009
Waas vs STW
Waas Dender
Dender STW
0-6 4-2
Doorn STW
Waas Doorn
3-4 3-3
Waas Boussu
Boussu STW
2-2 0-1
Ronse STW
Waas Ronse
1-3 5-2
Waas
Oostende
3-1
Mons
Waas STW
6-1 3-1
Rangschikking 16 sept 09
R.AEC.MONS
7
6
1
0
21
30
9
18
K.SK.BEVEREN
6
6
0
0
19
21
2
18
FC.V.DENDER E.H.
6
4
2
0
8
19
11
12
KV.RED STAR WAASLAND
6
3
2
1
-6
13
19
10
KV.OOSTENDE
6
2
3
1
1
10
9
7
K.STAND.WETTEREN
6
2
3
1
-7
12
19
7
R.BOUSSU DOUR BORINAGE
6
1
4
1
-9
8
17
4
K.SK.RONSE
6
1
5
0
-14
9
23
3
R.FC.TOURNAI
7
0
5
2
-13
10
23
2
15-09-2009
STW - Ronse
Ontmoeting van een collegatrainer Chris => Ronse. Onze eerste persoonlijke uitdaging is met winst afgesloten 5-2.
Ons ploeg speelde een verdienstelijke eerste helft waarbij er 4 doelpunten vallen. 3min op voorzet van Anton tikt Jarne de 1-0 binnen. 5min tegendoelpunt op vrije trap 1-1 8min een duidelijk goed antwoord van STW met een crossbal van Donathy 2-1 en 3-1 34min trachte de grootste speler een voorzet te trappen maar deze beland in de verste hoek binnen 3-2 We moeten een tijdje wachten op een tegenantwoord maar een mooie vrije trap binnen getrapt door Cedric 4-2 52min zet Donathy de eindcijfer's vast met zijn 3de doelpunt van de dag 5-2.
Het spel was af en toe zoek, maar ook met momenten spelen we op een heel hoog niveau. Zo zitten we beter in de korte combinatie dan Ronse we tikken met momenten zeer goed de bal van voet naar voet en dit met een hoge balsnelheid. Zo zetten we de verdedigers van Ronse zwaar aan het werk en weten ze soms geen weet met de snelle druk op de balbezitter waardoor Ronse veel BB- lijden. Het kantelen van STW kan in sommige fases beter alsook het schuiven. Kantelen = van links naar rechts, Schuiven = van voor naar achter. We hebben de pas in de diepte af en toe heel goed beheersd waardoor Donathy, Robin recht op doel konden afstormen. De voorzetten van Anton alsook de hoekschoppen, met Nils en Cedric voor doel zijn gevaarlijk. Onze verdedigers hebben goed werk geleverd ze moesten af en toe eens een pijnlijke trap verwerken van een uit de kluiten gewassen jongen die volgens mij het beter zou doen bij de U14 dan hier bij de U13 waar hij veel fouten tegen zich krijgt. De gehele ploeg heeft weer knap werk geleverd waardoor we weer met winst eindigen. Soms moeten we het rustiger kunnen uitspelen zeker als we 3-1 voor staan met de rust. Het doelpunt tegen was een kantelmoment 3-2 we hebben dan even een moeilijke periode achter de rug, maar gelukkig duurde deze niet te lang. Cedric zorgde dan op vrije trap voor het aanslaan van de motor van de ploeg.
Werkmomenten: Het inspelen en aannemen van de bal onder druk. De bal in de ploeg houden, door vrij te lopen en aanspeelbaar te zijn. Coaching naar de BB+ toe.
Proficiat aan de ploeg.
Naar de ouders en supporters toe even dit nog: In alle momenten goede en slechte steun je kind breek hem niet af op enkele foutjes die hij begaat. Als hij al hier geen fouten mag maken waar dan wel !!!! Roep geen onnodige kritiek, want kritiek geven is snel en gemakkelijk gedaan, het geeft blijk van weinig respect voor wat je zoon tracht te doen op het veld of daarbuiten. Moedig hem aan in al wat hij doet zo leer je hem respect en de motivatie om dingen aan te durven.
12-09-2009
Selectie 19 sept 09
19 sept 09 Waasland - STW U13.
Afspraak aan de Krefel om 08u15 stipt. Eigen vervoer.
Braeckman Jordi
Gew/Lochristi
Cortier Maxim
Geselecteerd
Dhaenens Nils
Geselecteerd
De Brabander Joffry
Geselecteerd
De Bruyn Robin
Geselecteerd
De Craemer Jasper
Geselecteerd
De Keulenaere Viktor
Gew/Lochristi
De Vroe Stan
Gew/Lochristi
Gogaert Glenn
Geselecteerd
Gyselinck Tom
Geselecteerd
Hantson Ewout
Vrij
Heirman Michiel
Geselecteerd
Janssens Yenthe
Gew/Lochristi
Leurquain Anton
Geselecteerd
Moerenhout Jarne
Geselecteerd
Pourbaix Igor
Gew/Lochristi
Saegerman Rachid
Geselecteerd
Triest Jens
Geselecteerd
Van Affelterre Thomas
Vrij
Van der Borght Lucas
Gew/Lochristi
Van Haeken Simon
Geselecteerd
Vanderstraeten Cedric
Geselecteerd
Verlee Donathy
Geselecteerd
Nationale: STADION PUYENBEKE - TERR.1 WATERMOLENSTRAAT 104 9111 BELSELE(1831) 03/776.32.00
Lochristi - STW/Gew om 09u30 Afspraak op STW om 08u00
11-09-2009
Opstelling ploeg
10-09-2009
Eigen kracht
Voetbal is een spel dat toelaat zich te oriënteren naar de tegenstrever. De goede en slechte punten accentueren en gebruik maken van de zwakke momenten. De organisatie van de tegenpartij trachten te ontwrichten om zo te komen naar kansen en doelpogingen, zonder zelf uit organisatie te gaan lopen/stappen. Voetbal vanuit eigen organisatie = vanuit eigen kracht.
Een ploeg heeft te kampen met verschillende faktoren: 1) Basis techniek 2) Taktiek 3) Mentale 4) Fysieke
Men doorloopt de opleiding in verschillende fases, zo wordt er getraind volgens leeftijd / doelgroep. Zo moet je een duiveltje niet overladen met taktische regels, maar eerder vrij spel en laten genieten van het voetballen. Geef hem een zo groot mogelijke "basis techniek" als bagage mee. Naargelang men ouder en sterker wordt komt het taktische aan bod. Het metale en fysieke wordt steeds aangescherpt en dit in elke groep. Het kantelmoment in gans de opleiding is U13 daar krijgen we 50% basis en 50% taktisch.
Zo bekomt men dat men steeds moet voetballen naar eigen kracht en dit steeds in ploegverband. Wat zeker niet mag onderschat worden, want ook al heb je een Ronaldinio of Messie in je ploeg, elk individu staat of valt met de prestatie van de ganse ploeg.
Voetbal = Ploegsport
09-09-2009
Training woe 09/09/09
Haha magische dag "09/09/09" ....
De trainingen gaan door op terrein F om 17u45.
Selectie 12 sept 09
12 sept 09 om 14u30 STW U13 - Ronse. Definitieve selectie na woensdag training.
Aanwezig op STW om 13u30. Beide teams spelen op STW om 14u30.
Braeckman Jordi
Geselecteerd
Cortier Maxim
Geselecteerd
Dhaenens Nils
Geselecteerd
De Brabander Joffry
Geselecteerd
De Bruyn Robin
Geselecteerd
De Craemer Jasper
Geselecteerd
De Keulenaere Viktor
Gew/T.Melle
De Vroe Stan
Gew/T.Melle
Gogaert Glenn
Geselecteerd
Gyselinck Tom
Gew/T.Melle
Hantson Ewout
Gew/T.Melle
Heirman Michiel
Gew/T.Melle
Janssens Yenthe
Gew/T.Melle
Leurquain Anton
Geselecteerd
Moerenhout Jarne
Geselecteerd
Pourbaix Igor
Gew/T.Melle
Saegerman Rachid
Geselecteerd
Triest Jens
Geselecteerd
Van Affelterre Thomas
Geselecteerd
Van der Borght Lucas
Gew/T.Melle
Van Haeken Simon
Geselecteerd
Vanderstraeten Cedric
Geselecteerd
Verlee Donathy
Geselecteerd
Gew aanwezig op STW om 13u30. STW Gew - T.Melle
08-09-2009
Rangschikking
Clubnaam
W.
W
V
G
S
+
-
Ptn
R.AEC.MONS
6
5
1
0
16
24
8
15
K.SK.BEVEREN
4
4
0
0
13
15
2
12
KV.RED STAR WAASLAND
5
3
1
1
-1
12
13
10
FC.V.DENDER E.H.
5
3
2
0
4
15
11
9
KV.OOSTENDE
6
2
3
1
1
10
9
7
R.BOUSSU DOUR BORINAGE
5
1
3
1
-5
8
13
4
K.STAND.WETTEREN
5
1
3
1
-10
7
17
4
K.SK.RONSE
5
1
4
0
-11
7
18
3
R.FC.TOURNAI
5
0
3
2
-7
10
17
2
Peptalk
De Pep talk tijdens de rust.....
Met dank aan Katie fotografe van dienst
Blessure preventieve oefeningen. Gaat het te snel klik met je muis op pauze....