Inhoud blog
  • Als religie opium voor het volk is, dan is ideologie cocaïne voor de Belgische politieke elite.
  • Terug naar de natuurlijke versie?
  • Wie is wie?
  • Ik ben zo eenzaam zonder jou!
  • Hermafrodiet of het nieuwe derde geslacht als mix van de nieuwste medische vruchtbaarheidstechniek?
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Foto
    Mijn spot met de reclamespot; spotkennis of mediawijsheid?
    Gebruikswaarde of existentiële waarde?
    16-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blikvanger.

    Reclame: het spel van kijken en bekenen worden. zo luidt de titel van een boekje waar een aantal docenten van de universiteit van Amsterdam en de universiteit van Nijmegen  aan hebben meegewerkt.

    Reclamemakers zeggen al jaren dat de reclame niet bijdraagt tot maatschappelijke veranderingen. Zij worden immers niet betaald om de maatschappij te hervormen, maar om procucten te verkopen. Desalniettemin beïnvloedt reclame het leven van iedereen, ofschoon men zich er veelal niet bewust van is.

    Wetenschappers raken het er niet over eens in welke mate en de wijze waarop de reclamewereld en de media invloed uitoefenen op het denken en doen van de kijkers. Nochtans zijn er best veel mensen die zich gedragen als passieve beeldbuisjunkies die zich willoos allerlei tv-rommel laten inspuiten. Jammerlijk genoeg dringt dit inspuiten verder door in onze collectieve psyche dan we kunnen vermoeden. Het menselijke lichaam speelt een centrale rol in de reclame. 'Het verschaft de consument de illusie dat je dat lichaam/die persoon kunt zijn, dan wel dat je dat lichaam/die persoon kunt hebben.' 'Hebben' functioneert als reclamecode voor mannen en 'zijn' voor vrouwen. Vrouwen worden geacht zich met de afgebeelde dames te identificeren (narcisme) en mannen worden geacht de dames te willen hebben (voyeurisme).' Maar geheel stereotypisch is de reclamewereld niet langer te noemen. 'Er lijkt zelfs sprake van een nieuw stereotype: de supervrouw die alle bekende vrouwelijke rollen van moeder, echtgenote, werknemer/directeur en lustobject, zonder een spoor van vermoeidheid of rimpelvorming, weet te combineren.' Reclame gaat vaak over verleiding, erotische aantrekkingskracht en macht. Ook de man wordt steeds meer als een lustobject gepresenteerd. Pornografische hints zijn bijna niet meer weg te denken in onze etalagesamenleving. De mens wordt vooral gereduceerd tot een object met expositiewaarde. Alhoewel deze expositiewaarde compleet in gebreke blijft van authentieke seksuele schoonheid en intieme verbeeldingskracht . Maar ja, voor velen is die expositiewaarde tenminste verstaanbaar. Wat wil een mens meer?

    16-05-2015 om 00:00 geschreven door PAV-leerling  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 08/06-14/06 2015
  • 01/06-07/06 2015
  • 11/05-17/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 13/04-19/04 2015

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs