Finn-tIJl-sieN
FIJN
Zie ook www.finneke.be
14-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ziekenhuisje thuis
Na Tijl, hoest nu ook Sientje wat feller en viezer, dus straks gaan we nogmaals langs de huisarts. Hier worden de kindjes practisch altijd ziek op vrijdag => je twijfelt dan of je wel naar de dokter moet, maar omwille van het weekend dat voor de deur staat, ga je toch maar wat sneller he om niet op een dokter van wacht te moeten stoten. De hele nacht hoesten mijn twee kleinste kapoentjes, maar zelf hebben ze er blijkbaar wat minder last van dan de mama! Ik ben zelf ook niet goed: barstende hoofdpijn (voorkant, zijkant én achterkant) en de lichte Dafalgannekes (borstvoeding) helpen niet echt, ik moet ook een beetje overgeven (gelukkig éénmalig want als er iets is waar ik niet tegenkan is het overgeven) en ik voel mij ellendig!
Finn wil persé naar school, maar ik zie het niet zitten om ziekjes en met twee zieke kindjes te voet (Jimmy werken en maar één auto) naar school te gaan. Mijn mama stelt voor om Finn naar school te brengen en dat gebeurt dus! Dank je mama! Sientje slaapt, Tijl is een filmpje aan het kijken en ik blog wat en ga seffens bij mijn ventje op de zetel liggen.

Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Shoppende man!
Op 10 november kreeg ik een mailtje van Brantano waarin te lezen was dat ik op 12 of 13 november kon komen shoppen en op de hele collectie 30% korting zou krijgen! Joepie! We zijn eigenlijk allen aan nieuwe schoenen toe, maar we haalden de solden nog wel indien nodig, maar nu we twee maanden vroeger aan soldenprijzen kunnen shoppen en zelf kiezen waar we korting op willen hebben, grijpen we die kans natuurlijk. Enig minpuntje is dat het enkel op woensdag en donderdag is en ik die dagen dus tot 18u werk. Ik kan in principe om 18u20 in Sint-Truiden zijn, maar uit ervaring (enkele weken geleden) weet ik dat Brantano om 18u20 zijn deuren sluit en je dus niet meer binnen mag, ook al geef je een uitleg van hier tot in Tokio! Enige oplossing is dat Jimmy maar gaat shoppen voor het hele gezin: Tijl kan niet mee wegens ziekte, maar Finn slaat winkelen voor schoenen niet af.
Een dik uur later komen ze thuis met 4 paar schoenen: Finntje mooie laarzen, Tijltje stoere schoenen, Jimmy geklede schoenen want zijn trouwschoenen waren nu echt wel versleten en voor mij mooie zwarte laarzen...!
Iedereen content! Ik weet dat ik in mijn beide handjes mag klappen met mijn shoppende man!

13-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oh kom maar eens kijken ...
wat er in ons schoentje ligt! Jaja, gisterenavond mochten Tijl en Finn hun schoentje zetten en deze morgen lag er vanalles in! Super om die blije gezichtjes te zien! Ze hebben al een beetje gesnoept én zijn nu aan het spelen!




12-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koekje
Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag een nieuwe gebeurtenis voor Sien: haar eerste koekje (babyrijstwafeltje) is een feit! Echt zot was er niet van, maar ze at het en het is leuk om eens wat anders te kunnen aanbieden!

Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dokterverslagje
Klik op de afbeelding om de link te volgen Gisteren werd Tijl om 14u30 bij de kinderarts verwacht. Oorspronkelijk gingen wij voor zijn pijnlijke beentjes, maar we maakten van ons bezoekje ook gebruik om Tijltjes verkoudheid te controleren. De beentjes zijn waarschijnlijk toch groeipijnen, maar zijn hoest klonk toch niet zo goed: hij heeft een beginnende bronchitis en wij moeten aerosollen, de tweede keer in zijn leventje.

11-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat doet men op een vrije feestdag?
Klik op de afbeelding om de link te volgen Jimmy is werken en ik ben alleen aan het huis gekluisterd (één auto) met mijn drie kapoenen. Een wandeling zit er niet in want het weer is niet echt "mooi" te noemen...
Ik besluit om wat op te gaan ruimen op de kinderkamers (die van Tijl en die van Finn). Tijl zijn bedje is enige tijd geleden naar de slaapkamer van Finn verhuisd en zijn kamer stond er nu maar wat "leeg" bij. Wij verhuizen alles van Little People van Finn haar slaapkamer (speelgedeelte onderaan) naar Tijl zijn kamer en alles wordt er mooi uitgestald. Finn heeft de onderverdieping van haar slaapkamertje dan terug voor haar meisjesspeelgoed (poppen, Barbies, My Little Pony ...). Ik swiffer de kamers en Finn sorteert het speelgoed terwijl Tijl zijn babyzusje entertaint. Na een klein uurtje krijgen vooral Tijl en Sien er genoeg van en komen we naar beneden voor Sientjes groentepapje. Finn is wat bang (de laatste tijd gebeurt dat wel regelmatig) en neemt een telefoon mee => als ze echt bang is kan ze dan intern naar mij bellen... Ze gaat dus met plezier verder "werken"!

Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ziekjes
Klik op de afbeelding om de link te volgen Gisterenmorgen begon het: Tijl moest hoesten, tegen de avond is het alleen maar erger => hoesten, koorts, stottebellen en zeuren... Hij is echt wel ellendig en dat gaat zo de hele nacht door, hij hoest eigenlijk de hele nacht aan één stuk door. Junifen (koorts), Thijmsiroop (hoest), neusdruppels (snotje) en Vicks, maar veel helpt dit alles niet. 
Na het ochtendritueel (bekertje chocomelk) en wat knuffelen bij mama, is hij weer beter en kan hij volop in actie schieten. Je merkt wel dat er iets niet in orde is, want regelmatig legt hij zich even op de zetel neer om wat "uit te rusten".
Hopelijk is het allemaal snel beter. 

10-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bezoekjes
Voormiddag ruim ik wat op terwijl de kindjes mooi spelen, rond 10u30 krijg ik bezoek van mijn nonkel die blijft tot 13u30 en daarna maken wij ons allen klaar want als Jimmy thuiskomt van het werk, vertrekken we naar mijn opvangkindjes Gitte en Rune waar we op de koffie verwacht worden. Wij wandelen en Finn en Tijl fietsen, hoewel het serieuse wind tegen is en genieten van het familiemomentje. We worden ontvangen met taart, cake én koffie natuurlijk en voor de kinderen is er fruitsap. Ze amuseren zich allen en wij kunnen fijn bijbabbelen wat toch wel wat anders is dan bij het breng- en haalmoment. Het was een gezellige namiddag en voor we er erg in hebben, is het donker en tijd om te vertrekken naar huis.

09-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weekendje om

Wat vliegt de tijd toch! We hebben dan ook een druk weekend achter de rug! Om 6u45 komt mijn mama even langs, ze passeerde hier na het afzetten van mijn papa in Borgloon en ze weet dat mijn kapoenen (en ik dus ook) vroege vogels zijn, dus komt ze op ochtendbezoek. We sorteren een klein deeltje van de strijkpareltjes (wat een werk, we zijn met drie een dik uur bezig geweest en je ziet niet dat de doos nog maar iets geminderd is), we ontbijten samen met croissantjes, chocoladebroodjes en mikkemannen. Na oma's vertrek, ruimen we wat op, spelen we spelletjes, kijken wat tv, en rond 12u10 vertrek ik nog vlug naar de Vavantas voor nylon kousen.
Als ik thuiskom is het eten klaar: biefsteak, frietjes en slaatje en na de opruim en afwas gaan we weer op pad. Om 14u worden we bij een vroeger opvangkindje Lien verwacht. De kindjes spelen mooi samen (Lara (5), Finn (4), Lien en Tijl (3)) en wij kunnen heel fijn bijbabbelen.
We gaan niet naar huis want we gaan nog uiteten met mijn schoonvader (tgv zijn verjaardag op 28/10) en een deeltje van de familie (schoonzus, diens vriend, een nonkel van Jimmy, Sientjes peter en diens vriendin). Sien nemen we niet mee: zij kan 's avonds nogal moeilijk doen op verplaatsing, dus mijn mama past op.
We zijn pas laat thuis (20u30), maar het was een leuke en drukke dag!





08-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De immer drukke zaterdag

Om 6u30 opstaan om anderhalf uur later met zijn allen op pad te gaan => ik ga naar de naailes en Jimmy brengt de twee oudsten naar de tennisles en past op Sientje. Mijn naailes is leuk; we gaan verder met het inzetten van ritsen op verschillende manieren én we leren een zoom omnaaien via diverse methodes.

Jimmy en de kinderen komen mij halen rond 12u en we gaan thuis eten, ik douch en even later zitten we weer in de auto richting Lanaken. We gaan op bezoek bij de peter van Finneke. De kinderen (Finn, Tijl, Chiara en Luca) spelen mooi samen en wij babbelen wat bij. Sientje eet flink haar fruitpapje en amuseert zich met het zien van al dat nieuws.

We vertrekken tegen 17u30, maar niet naar huis, neen, naar mijn ouders om mijn papa "goede reis" te wensen. Hij vertrekt voor drie weken naar Pradels (www.masdepradels.be), ons vakantieplekje in het zuiden van Frankrijk.

Het eten wordt direct opgediend en we eten met zijn allen gezellig mee. Finn & Tijl kaarten wat met Eddy en dan gebeurt het: Tijl valt van de bank, terwijl hij rechtstaat, recht op zijn hoofdje. We schrikken met zijn allen, maar al bij al valt de schade nogal mee: wat bloed in het mondje (tandje op het tandvlees), een schram op zijn kin, maar vooral zijn hoofdje doet wat pijn. Het was dan ook een serieuse slag (hoor zijn hoofdje de tegels nog altijd raken). Wij besluiten om Tijl 's nachts bij ons te houden in bed, om hem wat beter in het oog te kunnen houden.








07-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Shoppen
Gisterenavond poetste ik mijn living en keuken al, zodat ik vandaag wat meer vrije tijd had. We brengen met zijn allen Finn en Tijl naar school en daarna gaan Jimmy, Sien en ik naar Hasselt om wat te gaan shoppen voor kleding. We komen goed beladen terug thuis: een jas voor Jimmy, een rok, bloes en shirtje voor mij, een kleedje, souspull, kousenbroek voor Finn en voor Tijl een broek, 3 souspulls en een winterjas... Dus een mooie buit én de prijs viel nog mee, dus iedereen content.

06-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Papa zijn babytje

Finn ging samen met haar klasje afgelopen maandag naar het kerkhof. Ze gingen ter gelegenheid van Allerheiligen én om de mooie bloemenpracht te bewonderen. Ver moeten ze hier niet voor stappen, want vanuit hun klasjes zien ze het kerkhof liggen.
Finn ging op zoek naar "papa zijn babytje" en ze was wat in de war dat ze dat niet vond. De juf vond het wat raar en keek zelf al naar een grafje met "Smeets" op. 's Avonds spraken de juf en ik elkaar en kon ik wat vraagtekens invullen. Finn bedoelde Jimmy's babyzusje dat 28 jaar geleden aan wiegendood gestorven is. Als wij naar het kerkhof gaan (in Genk), bezoeken wij het grafje van Cindy ook en Finn weet dat dus goed. Natuurlijk lijken al die kerkhoven wel op elkaar en vandaar haar verwarring dat ze papa's babyZUSJE niet vond.
Ik denk dat de juffen regelmatig met veel vraagtekens naar huis gaan 's avonds, maar de juf van Finn weet nu wat er bedoeld werd door mijn kleine poppemie.


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pijnlijke beentjes

Enkele maanden geleden (ik was nog zwanger van Sien) begon dat; Tijl werd 's nachts wakker van pijn in zijn beentjes. Met momenten werd hij zachtjes huilend wakker, andere momenten schreeuwde hij het uit van de pijn. Wij dachten dat het krampen waren, die kunnen immers zo'n pijn veroorzaken, maar het bleef toch wel regelmatig terug opduiken. De dokter zei dat het "groeipijnen" zijn, dus we kunnen niets doen. De laatste drie weken is het weer erg, niet enkel 's nachts klaagt (huilt) hij van pijn, maar ook overdag onderbreekt hij zijn activiteit regelmatig eens omdat hij pijn in zijn beentjes heeft. Daarom namen we enkele dagen geleden de telefoon en maakten wij een afspraak bij de kinderarts waar we volgende week woensdag terechtkunnen. Jimmy gaat met Tijltje, want ik moet werken, maar mijn twee lieve mannetjes zullen dat prima doen zonder mij en als er doorverwezen wordt, zorgt mama dat zij erbij kan zijn...


05-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kind & Gezin
Vandaag was het weer zover; we werden met Sien op het consultatiebureau verwacht. Geen spuitjes deze keer; gewoon wegen, meten en algemene controle.

Sien weegt nu 8.140 kg, meet 64.5 cm en ze doet het prima!


03-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stemmen jullie voor Sientje?
Heb Sientje ingeschreven voor "baby van de Maand", dus willen jullie even stemmen op haar? Gewoon op de foto klikken is voldoende! Eerste pagina, 3e laatste rij, in het midden!
http://9maand.be/bvdm/




Je kan slechts 1x stemmen (dus maar 1x klikken)!

Alvast bedankt!

02-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kleuterpraat!
Af en toe maken mijn kapoenen ook eens ruzie (jaja) en daarstraks was het van dat. Tijl had Finn geduwd en wij zeggen tegen Tijl: "geef zusje een kus en zeg sorry", Eerst zegt Tijl, de eeuwige koppigaard: "neen", maar na wat geduld langs onze kant, staat hij op, loopt naar Sien, geeft haar een kusje en zegt "sorry". Wij zeggen dat hij dit bij Finn moet doen, maar Tijl zegt "Finn is mijn ZUS en Sien is mijn ZUSJE".
Gelijk heeft hij natuurlijk!

Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijn website

Jullie hebben het waarschijnlijk al gemerkt; de laatste tijd heb ik niets meer aangepast aan de website van ons. Oorspronkelijk was de reden tijdgebrek en gebrek aan goesting om hiermee bezig te zijn. Nu wil ik weer wat vernieuwen, updaten en aanpassen, maar nu lukt het mij niet meer. Tot op heden gebruikte ik hiervoor "Smart FTP" om dit te doen, maar vanaf nu is dit betalend en moet ik op zoek naar een andere "gratis" dienst die dit doet. Iemand suggesties! Liefst niet te ingewikkeld, want ik ben nog altijd een leek hoor.
Dus zodra ik een nieuw programma heb om mijn site te updaten en op het net te zetten, zullen jullie weer nieuwe dingen kunnen vinden op www.finneke.be.


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zuster-broeder liefde

Zowel grote zus als grote broer zijn enorm begaan met "babyzus": om de beurt entertainen ze Sientje, ieder op een andere manier: Finn luidruchtig hevig en hier moet Sien telkens hardop van lachen! Zalig zo'n lieve schaterlach van een baby van een half jaar! Tijl doet het eerder heel rustig en voorzichtig: schaterlachen doet Sien dan niet echt, maar ze glimlacht en straalt, je ziet dat ze hier evenzeer van geniet.




Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verjaardagsfeestje

Hoewel Danny, Sien haar peter, pas woensdag jarig is, werd hij vandaag gevierd. Het feestje begon rond 14u30, maar wij gingen wat vroeger omdat ik Jimmy om 13u15 op het werk had afgezet en dus al in Genk was. Sien had voor haar peter een tas met foto van zichzelf en een cadeaubon. Finn had een mooie tekening gemaakt en gaf deze aan Danny. We babbelden wat bij, de kindjes speelden spelletjes, we aten belegde broodjes, ... Kortom een gezellig namiddagje. Hoewel het merendeel van de genodigden (inclusief de bewoners van the place to be) rookt, hadden wij totaal geen last van dit alles want iedereen was zo hoffelijk om in de keuken, ver verwijderd van de kleine kindjes én de zwangere, te gaan roken. Dank je wel!


Rond 15u30 vertrek ik met de kinderen richting mijn ouders omdat Sien honger begint te krijgen en ik groentepap op een feestje geven niet echt zie zitten. Mijn mama heeft ook een relax staan, dus net iets handiger om een baby die pas startte met vaste voeding te voeden. Wij blijven bij mijn ouders eten omdat ik wat bang ben dat wanneer ik rond 17u30 vertrek, mijn twee oudsten al in de auto aan "hun nacht" beginnen en bijgevolg morgen nog net iets vroeger zullen wakker zijn. Sientje slaagt er nog in om alles onder te plassen, nét wanneer ze zonder luier op het verzorgingskussen ligt. Dus eventjes volledig van tenue wisselen om proper en droog naar huis te kunnen. We vertrekken dus rond 18u40 en ja hoor, in Hasselt is Tijl in dromenland, de meisjes houden het uit tot thuis. De zondag & het weekend is weer voorbij.

 




01-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lazy Sunday gevoel
Klik op de afbeelding om de link te volgen Zaterdagvoormiddag is lekker rustig en gezellig! Lang in pyjama (niet voor mij want om7.30 ben ik al bij de bakker), op mijn gemakje in mijn badje, gezellig tv kijken, spelletjes spelen, ontbijten, ... gewoon genieten. Het kerkhofbezoekje stellen we een weekje uit: vandaag een te drukke dag op het kerkhof en net iets te slecht weer om er met drie kleine kindjes op uit te trekken.
Het is zaterdag maar het voelt als zondag! Namiddag gaat Jimmy werken en zetten wij onze zaterdag op dezelfde manier voort.



Welkom op mijn blogje!

Dit blogje is eigenlijk een onderdeeltje (dagboekje) van onze website.
Wil je nog meer over ons te weten komen, kan je altijd een kijkje nemen
op onze website!

Veel leesplezier!

Kirsten

Foto

Foto

Foto

Foto

Blogrol
  • Annouk, mama van Seppe, Merel en Linde
  • Inge, mama van Lena en Fran
  • Tabitha & Esli, wachtend op hun Ethiopische Bloem
  • Kelly & Garry, ouders van Imme en Jeppe en wachtend op een zusje uit Ethiopië

  • Andere leuke websites!
  • Inge, Sanne en Nynke Haveman
  • Ina & Margo
  • Noa & Jutta



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs