Na onze week met veel muziek, deze week ééntje van veel kleur en plezier !
Heel wat verkleedkleren, confettibak, mooie zelf-geregen deurslingers, serpentines,.... een heleboel om helemaal in de gekke sfeer van carnaval te komen.
Met op vrijdag een grote stoet met héél de school, en als klap op de vuurpijl ons feestje in de klas.
Ik denk dat de foto's daarvan genoeg zeggen :) (foto's van de stoet vindt je later op de website van 't school)
Nog een fijne krokusvakantie, en tot maandag 6 maart !!! (denk eraan op woensdag 8 maart, geen school voor de kids)
O ja, voor ik het vergeet. Graag na de vakantie een doos zakdoeken mee brengen, ons voorraadje is zo goed als op.
Het was een gezellige, drukke en ook luide bende deze week, mede dankzij de muziekhoek :)
Alles maakt wel muziek (of is dat eerder gewoon lawaai ;) en dat hebben we echt wel uitgetest.
Eerst en vooral door een schudbusje te maken, al de muziekinstrumenten uit te proberen, trommelen op muziek met verf, dansen met trommelstokjes, luisteren naar leuke liedjes met een hoofdtelefoon, en ga zo nog maar even door.
Af en toe was het ook even rustig, om bijvoorbeeld een trommel in elkaar te puzzelen.
Dat deden ze dan ook helemaal alleen, met alleen een beetje hulp van een stappenplan. Knap gedaan!!
En nu in een rechte lijn door naar het volgende thema : Carnaval !!!
Deze week ging het allemaal over ons huis. We startten daarom ook op maandag met een echte fotozoektocht.
Op zoek naar huizen en hun onderdelen, en we vonden ze alle 10! In een ommetje rond onze school.
Nu dat we goed hadden gekeken, konden we er zelf ook eentje knutselen. En daarom hebben we nu, aan onze klas een hele rij fantastisch kleurrijke huizen, met verschillende daken en soms gekke raampjes. Maar allemaal o zo mooi !
Bouwen met grote blokken was natuurlijk ook nodig :) en ook de clics was fijn om mee te bouwen.
Ook een huis schilderen was leuk op een reuzegroot blad, en de gezelschapsspelletjes waren ook plezant.
Weer een toffe week achter de rug, maar een leuke in 't vooruitzicht. Met héél véél muziek :)
"Ziek zijn is niet fijn, aiaiaijaja...." een liedje uit de "Winter van Kapitein Winokio" klonk deze week verschillende keren in onze klas.
Maar we hadden héél gemotiveerde dokters in onze klas die iedereen terug gezond kregen in no time :)
Er was ook een ziekenhuis, dat druk bezocht werd, pilletjes die juist geteld moesten worden. Ook gekleurde pilletjes die in het juiste doosje terecht moesten komen, en om iedereen super gezond te houden maakten we op donderdag lekkere soep.
Juf Elke was deze week echt ziek, en daarom hadden we vier extra vriendjes in de klas.
Lander, Quinten, Ferras en Kenaya mochten dan ook alle leuke dingen meedoen :)
Hoofd, schouder, knie en teen,.....dat werd wel heel veel gedanst en gezongen in onze klas deze week, in alle mogelijke versies :)
Maar ja, mijn lichaam was dan ook ons thema.
We tekenden onszelf, nadat de juf een fotootje van ons hoofd had gekleefd als startpunt. De juf knipte ons ook helemaal in stukjes, nu ja een foto onszelf natuurlijk. En wij maar puzzelen :)
Maar ook Martha moesten we helpen, want die was haar tandjes kwijt, en de tandpasta moesten we helemaal volgen met onze stift. Daardoor werd het een mooie tweekleurige tandpasta.
En dan, op vrijdag hebben we allemaal echt onze tandjes gepoetst na onze boterhammetjes. Wat ging dat vlotjes :)
Weeral een fijn weekje achter de rug, maar oei, Cezar heeft zich pijn gedaan. Is er een dokter in de klas?
Wat is het koud buiten, brrr. Al een geluk dat we extra sjaals, mutsen, handschoenen en wanten in de klas hadden, dus was het daar zeker niet koud :)
We knutselden wel een mooie streepjes sjaal in elkaar en hielpen Bella Lanella haar trui terug samen te stellen. Waar we ook heel goed in zijn, is twee dezelfde wanten vinden, leuk hoor zoveel verschillende. We konden ze ook goed sorteren van groot naar klein op de waslijn.
En wist je, dat je héél veel kan verzinnen om met een touwtje te doen, onvoorstelbaar.
Er werd ook nieuw spelmateriaal geleverd, squigzz. Moesten we even uit testen. (en werd goed bevonden :)
Deze week is weeral voorbij gevlogen, maandag starten we met het thema ' mijn lichaam'.
We zijn er weer ingevlogen :) Het nieuwe jaar is nog maar net van start en er is al heel wat gedaan !
De eerste schooldag vertrokken we meteen naar het RVT om met K2a Drie Koningen te gaan zingen.
Leuk! maar nog leuker; we stonden in de krant! Juf Elise had ons verhaal met foto gevonden in Het Laatste Nieuws ('k hoop dat ik de juist krant heb, twijfel slaat toe ;).
En toen was de week nog maar begonnen.
In de klas was de winter toegeslagen :) Er waren zachte sneeuwballen waar we mochten mee gooien, zachte lekker ruikende sneeuw waar we mochten experimenteren (mooi om te zien :) Een winter dorpje om mee te spelen, vogeltjes die we een huisje mochten geven met echt eten in,....
En op vrijdag bakten we nog samen snoepsneeuw (van eiwit en suiker).Lekker, smullen maar!
Echt veel te doen ....
Volgende week nog meer van dat :) Maar nu gaan we ons super warm aankleden, want Winterkleding is ons thema.
Na werken en spelen over Kerstmis, de verjaardag van Scott vieren en als allerlaatste de kerstviering en afscheid van juf Martine was deze week echt zo voorbij.
Maar op die laatste dag hebben we nog even lekkere wafeltjes gemaakt en gebakken en opgesmuld bij een mooie kerstfilm " Tweede ster van links".
Nu even een fijne kerstvakantie en dan vliegen we er meteen terug in, vergeet op maandag 9 januari 2017 de koningsmantel voor Drie Koningen zingen niet !!!!