In 2005 ben ik voor het eerst met scrapbooking in aanraking gekomen bij hobbywinkel Pipoos. Ik heb daar 3 fantastische jaren gewerkt als verkoopster en demonstratrice/lesgeefster. Dit gaf me de mogelijkheid veel ervaring op creatief gebied op te doen en scrapbooking-cursussen te geven, toen onder de naam scrappinwithlove. Vanwege verandering van werkgever en locatie heb ik nu een nieuwe start genomen, vandaar de nieuwe naam "SCRAPALIFE", de passie om m'n foto's tot leven te brengen is véél te groot en met veel overtuiging deel ik graag deze passie met jullie allemaal. Hopelijk tot gauw en worden jullie net als ik door het scrapvirus gebeten.
Ja heb onlangs een bon van cadeaubox gekregen om een fotoshoot te gaan laten maken, en morgen is het zover. Maar wat een voorbereiding, naar de kapper, achter wat make up advies, want ik ben daar nogal non chalant in hoor, ze moeten me maar aanvaarden hoe ik ben. Dus achter fond de teint, extra kleurtje oogschaduw (omdat m'n schat zaagt dat die een andere kleur wilt, liefst aardetinten)maar help nu moet ik nog weten wat voor outfit........ swat dat beloofd.......want we gaan ervoor naar dinant, ja vond dat nu eenmaal de beste uit de hoop. Een excuus om er een weekendje van te maken he, want we zijn tenslotte al bijna 2 jaar samen.
Het word een drukke agenda de volgende 3 maanden. heb me ingeschreven in avondschool bedrijfsbeheer zodat ik dan op m'n eigen bedrijfsbeheer kan teren en niet meer afhankelijk ben van een ander he. En ik ga in maart ook nog eens naar creativa, workshop geven aan een school en da in één weekend op 2 beurzen. Alles in namelijk geboekt voor de 9 en 10 april voor parijs, version scrap. Samen met m'n moeder gaan we er 2 dagen en gaan we er ook 3 workshops volgen. en de 11de april ga ik met huguette en marie josee naar art specially. Voor degene die interesse hadden, in pipoos Sint niklaas hangt een lijst om eventueel mee te gaan naar art spicially en zo vervoer te delen. Huguette organiseert dit.
Ik zal in de loop van de week de rest van de foto's van het miniboekje plaatsen....zodat er nog meer beginnerstechnieken getoont worden. Zelf heb ik de laatste tijd niet kunnen scarppen aan m'n foto's (buiten dat boekje). Gewoonweg handen tekort en vooral tijd. Volgend weekend komen gelukkig 2 scrapvriendinnen (kris en annick) langs en gaan we er weer eens invliegen.
Klinkt misschien raar, foto potlood. De kenmerken hiervan zijn zo: je kan deze weg vegen als ze gebruikt zijn op fotopapier met een doekje (zakdoek). Je moet er natuurlijk wel voor zorgen dat je niet te hard duwd, anders blijf je de afdruk zien. Je hebt deze in verschillende kleuren. een blauwe voor lichte foto's, een witte voor donkere en je hebt ook nog een rode.
Let wel op een gewoon papier maakt het vlekken dus als je ermee op een foto hebt getekend vergheet nooit de lijnen uit de wrijven voor je ze op u pagina plaatst. Want als je met lay out mallen werkt en dus een vorm in je foto tekent moet je altijd buiten de lijnen knippen, dit omdat u afbeelding anders kleiner gaat uitvallen dan voorzien. Denk er gewoon aan door je t eblijven herhalen dat je de lijnen moet uitwrijven.
Op deze pagina is er nu niet gewerkt met lay out mallen maar heb ik een foto op een ander geplaats en dan afgetekend waar ik moest knippen. Hierna knip je het gedeelte eraf, wrijf je de lijnen weg en dan plak je de beide foto's met wat afstand van elkaar.
De embellishment is gestempeld en verhit met embossingpoeder. Nadat deze was afgekoeld uitgeknipt en met 3d foam geplakt. Rechts boven moet er nog een titel komen of journaling,......
Het moet niet steeds ingewikkeld zijn een scrappagina, met wat restjes kan je soms leuke dingen doen. Hier had ik nog restjes en heb ik gewoon 2 foto's naast elkaar geplakt en het als één geheel laten lijken door een volledige hoek toe te voegen die gescheurd is. Je kan dit om verschillende manieren.
Je kan scheuren met een scheurlat, je heb die in verschillende vormen. Maar daar kruipt weer geld in. Gewoon met de losse hand. Het is gewoon belangrijk van stukje per stukje te scheuren door het papier tussen u duim en wijsvinger te houden en met je ander hand ga je richten. Zodat het de exacte vorm heeft dat u wilt hebben.
Doe je dat met handgeschept papier, moet je de plaats waar je wilt scheuren vochtig maken met een penseel. Nadat het gescheurd is even laten drogen.
Scheur je naar je toe, krijg je een witte boord. Deze kan je zo laten, of kan je ook een kleurtje geven met distress inkt bvb.
Hier zie je als weg van je scheurd, dus geen witte boord. De boord is wel geplaast aan de kant waar hij grenst met de pagina scheuren. Dit zodat het een geheel zou vormen. Hier is de foto gewoon gemat en wat journaling gestempeld.
Als er onder jullie zijn die aan kalligrafie doen of graag zouden willen beginnen, moet je zeker op de deze blog gaan kijken: http://crea-consult.blogspot.com/
Het is van huguette, een oude collega van mij van bij pipoos. Zij werkt daar nog steeds. Ze heeft steeds inspirerende voorbeelden op haar blog over verschillende onderwerpen, zowel kaarten, stempelen, scrapbook en vooral kalligrafie en ze staat steeds bereid om jullie te helpen. Ze organiseerd regelmatige cursussen en in de zomer is er zelf één met een speciale gastvrouw/heer. Ga dus zeker een kijkje nemen
Als je u restjes wat wilt opgebruiken en zelf u achtergrond samenstellen is dat een ideale bezigheid. Zoek wat papier dat bij elkaar past, naar gelang u onderwerp natuurlijk. En bekijk een hoe groot je u vierkanten gaat maken. Je kan het ook in andere vormen maken bvb. cirkels, ovalen, rechthoeken,....je kan het ook bestempelen door gebruik te maken van de stylus tool. Maar om terug op m'n papier te komen. Als je hebt besloten welke grootte, hier is het 2cmx2 cm. Als je gaat rekenen moet je rekening houden met u spaties he. En dan is het gewoon puzzelwerk. Ik heb voor één keer geen dubbelkzijdige tape gebruikt, maar zo'n pritt roller gaat toch veel sneller he.
Hierna heb ik voor een contraterende paspartout kleur gekozen. Je kan de foto op verschillende manieren dan gaan kleven, recht, schuin, schuine pasparout ja of neen,.... tal van mogelijkheden. Als je twijfeld trek er foto's van van de verschillende opties en bekijkze later eens opnieuw, en verwijder stuk voor stuk door eliminatie. Zo heb ik het tocg gedaan.
Je kan silhouetteren op verschillende manieren: Je kan een mooie afbeeding uit u achtergrondpagina met je cutter zo uitsnijden dat hij boven je foto komt. Zoals je hier op het voorbeeld ziet. Je kan ook gebruik maken van afbeeldingen die achter de foto zullen verbergt worden. Die kan je dan gebruiken als embellishment(versiering), zoals dat hartje links boven.
Maar je kan ook een foto silhouetteren, dat betekent dat je ook een personnage of voorwerp uit zijn context gaat knippen en deze dan in een andere omgeving gaat plaatsen. Let hier wel op dat het onderwerp niet gaat zweven. Je kan dat soms verhinderen door het een kleine paspartout te geven. Zie dat je ook niet te dicht bij het onderwerp knipt, laat het wat ademruimte. Anders ziet het er meestal uit als knip en plakwerk, als je ziet wat ik bedoel.
De stroken rood dat je ziet is voorzien voor journaling, dat is de achterkant van het disign papier, handig hoor, want die passen steeds perfect bij elkaar. Dus heb ik van het papier achter de foto wat papier gerecupereerd en zo m'n embellishment en journaling gemaakt. Is dat niet ecologisch......
Als je wilt kun je dan nog de boorden beinkten als je wilt dat het papier wat meer uitsteekt, maar hoeft niet.
even geen scrapnieuws...maar m'n metekindje is geboren
Hier heb je hem eindelijk m'n Tommy, hij is de eerste baby van m'n beste vriedin. En je kent dat meisjes onder elkaar beloven steeds dat de beste vriendin de meter zal mogen zijn van het eerste kindje. Awel onze vriendschap heeft zolang standgehouden dat het nu zover is. Fier dat ik ben. Hij is 52 cm en weegt 3,125kg. Hij is de 1ste februari geboren. Ben hem natuurlijk de eerste dag al gaan bezoeken. Even zo'n 30tal foto's trekken, dan ging er toch wel één goedje tussen zitten. Nu moet ik de mama een beetje laten rusten ze zijn sinds vrijdag thuis. Dus volgende week zeker weer nieuwe foto's. M'n Tommy zal zijn eigen album krijgen he. Weer een hoop werk, maar ja.
Ben voorlopig volop bezig met een cursus voor een school aan't voorbereiden. Het is voor een 6de beroeps, zo'n 20 lln. Dus het is nogal wat denkwerk om het materiaal te kunnen verdelen en zien dat ze zelfstandig te werk kunnen gaan. Ben dus bezig met leesfriezen te maken. Dat zijn foto's voor zo'n stappenplan. Zo kunnen ze eenvoudige technieken leren, en kennismaken met materialen. Het is niet steeds gemakkelijk met die brace, maar ja.
zodat het in de toekomst gemakkelijker voor jullie is heb ik in de rechter kolom een beurzen rubriek gezet, heb de agenda erin geplaats dan hoef je er maar op te klikken en je hebt een overzicht en zal er binnenkort ook de links op zetten. hopelijk hebben jullie er iets aan.
Zal weer even minder moeten scrappen, want moet weer 2 weken een nieuwe hand brace dragen, m'n duimpje gaat niet beter, snif.
Beste hobby-st, Er is mij de vraag gedaan van een workshop te organiseren in Oostende over stempelen. De workshop zal gaan over stempeltechnieken, al de basis dat je van de verschillende stempelinkten moet weten en ze ook allemaal uittesten, zodat je naar huis kan gaan met talrijke fiches zodat je hierop kunt terugvallen als je aan't knutselen bent. Dus geen afgewerkt product. Uit ervaring heb ik al gemerkt dat je dan met veel minder kennis naar huis gaat en dat je uiteindelijk eens thuis bent het toch deels vergeten bent. de inkten die ter sprake komen : colorbox, distress inkt, stanzon , versamark en hun veel andere materialen zoals embossing poeders, hoe zelf u achtergronden maken,..... Ik wil dit gerust bij mij thuis doen (ongeveer 10 min van station afgelegen) maar dan moeten we met minstens 3 personen zijn, want moet er namelijk vrij af voor nemen op't werk. Het kan zowel in de week als in't weekend, in de dag of 's avonds. De duur van de workshop is ongeveer 3u en de kostprijs 25, materiaal inbegrepen. Ik zou het graag in de loop van februari geven. Als u interesse hebt laat iets weten via een mailtje.....
Ik hou echt van die producten van tim holtz, ze geven je de mogelijkheid om u eigen ding te doen en ze vullen elkaar zo aan die producten. Heb weer onlangs een bestelling geplaatst om m'n collectie te vullen aan te vullen van distress ink; zodat ik ze allemaal heb. Want ja er zijn nu ondertussen 24 kleuren ofzo. En heb natuurlijk 2 van die pennen besteld om eens uit te proberen. Je kan natuurlijk voor elke kleur en pen nemen, maar dat is niet m'n bedoeling aangezien ik die copics heb gekocht, maar shame on me nog steeds niet uitgetest. Het beste dat je kan doen is het eens uittesten, en dus zoals hij in't filmpje zegt één te vullen met de blender. Maar neem zelf maar een kijkje http://www.youtube.com/watch?v=zcYaOENGt1E&feature=player_embedded
De cricut is al ondertussen mega hard uitgebreid. Je kan er alle kanten mee op met de cricut disign, maar ook zonder. Op deze link vind je een leuk voorbeeld met filmpje hoe je de stempelkit moet gebruiken en waar je moet opletten.
Zoals iedere fervente hobby ist is er niets beter om koopjes te doen dan naar beurzen te gaan, dus ga ik ze voor jullie even op een rijtje zetten, opgelet sommige zijn ook in Nederland.
* 18/2 tot 21/2 te Antwerpen : hobby creatief salon Antwerpen
* 26 tot en met 28 februari te Kortrijk : hobby creatief salon te kortrijk voor de 2de keer.
* 11 tot en met 14 maart : creativa Brussel in de Heizel ik ga hier naartoe, maar weet nog niet welke datum, mensen die willen afspreken, bel me => www.creavenue.com
* 11, 12 en 13 maart te branbanthallen 's Hertogenbosh : Knotsgekke kaart & scrapdagen => openingsuren : 10u tot 17u
* 10 en 11 april te Zeist, hotel KNVB : ArtSpecially Stempel Event => zaterdag : 10u-18u en zondag van 10u tot 17u ik ga hier naartoe op zondag
* 9,10 en 11 april version scrap te parijs ik ga hier naartoe de 8 (avant premier), 9 en 10 april + workshops volgen => http://www.version-scrap.com/
* 26,27 en 28 augustus te brabanthallen's Hertogenbosh : Knotsgekken kaart & scrapdagen
* 22 tot en met 26 september te mechelen : hobby creatief salon We zullen met pijn in ons hart niet aanwezig zijn op de beurs als standhouders, wel als hobby-ist rondlopen. * 10 tot en met 14 november te Utrecht op de jaarbeurs: Kreadoe => 10u tot 17u
Een hele hoop dus, als ik er één vergeten ben mail het mij gerust door en dan zet ik die erop. In nederland zijn er nog veel meer, maar dat zijn degene die ik het interessant vind.
Dit waren onze menu kaarten voor kerst. Voor 6 menu kaarten heb ik 1 scrapvel gebruikt. Had er 7 nodig dus moest wat in de restjes zoeken. En heb ik dan de sneeuwman gestempeld en uitgeknipt en met moussen opgeplakt zodat er wat relief kwam. Naargelang waar er tekst was heb ik de kerstman wat anders geplaatst. En natuurlijk weer wat bewerkt met distress inkt.
Het is was eerst wat testen, welke materialen, ga ik het recht plaatsen, schuin, je kan het alleen maar proberen. De meeste ervan heb ik toch nog gebruikt om hierna op te sturen. De mensen weten hettoch niet van elkaar he, en het is wat in dezelfde styl ongeveer. Mijn schat daarentegen heeft voor hem helemaal andere gemaakt, maar vond het niet echt fair wat ik moest m'n kaarten sober maken terwijl de zijne warmer maken. Maar ja hij kon gebruik maken van de nieuwe stempels he.
Op de foto zie je het niet zo, maar op de rode achtergrond zijn er sterren gestempels met versamark, o.a met de inkadinkado,.... De sneuuwvlokken dat ik uit de vorige pagina het gehaald zie je hier dan weer terugkomen.
Ik vind het altijd zo moeilijk om zo'n mooi papier te gebruiken... je wilt er zoveel mogelijk van laten zien, dus opteer ik vaak om delen uit te snijden zodat ik hier bvb tekst kan tussen steken. Dit zorgt er ook meestal voor dat de foto dan echt in geheel past. Heb de foto in m'n toemalige appartement getrokken voor de spiegel, met de lichtjes aan, vond ik het gewoon prachtig, het is wel niet zo scherp. Maar vind dat echt niet erg. Het is een gevoel, een kerstgevoel.
Hier heb ik een pocket gemaakt door de onderste foto te beplakken op de boorden (in een vorm van een u). Zo kan je er vanalles insteken zoals afspraakkaarten maar ook journaling dat niet perse gelezen moet worden. Je kan als embellishment (versiering) ook je polsbandje enzo gebruiken.....
Voorlopig enkel workshops op aanvraag.
Wil je deelnemen aan de hobbyclub word er een kleine bijdrage gevraagd van 7€(voor ongeveer 4u). Hiervoor mag je al mijn materiaal gebruiken en is er water en koffie/thee ter beschikking. Opgelet dit is geen workshop, je kan er wel dingen uit leren van elkaar en van mezelf. Het gaat er vooral om de gezelligheid van samen de hobby-en.
Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.
Dan zul je steeds op de hoogte gehouden worden van de workshops en onze laatste nieuwtjes