In 2005 ben ik voor het eerst met scrapbooking in aanraking gekomen bij hobbywinkel Pipoos. Ik heb daar 3 fantastische jaren gewerkt als verkoopster en demonstratrice/lesgeefster. Dit gaf me de mogelijkheid veel ervaring op creatief gebied op te doen en scrapbooking-cursussen te geven, toen onder de naam scrappinwithlove. Vanwege verandering van werkgever en locatie heb ik nu een nieuwe start genomen, vandaar de nieuwe naam "SCRAPALIFE", de passie om m'n foto's tot leven te brengen is véél te groot en met veel overtuiging deel ik graag deze passie met jullie allemaal. Hopelijk tot gauw en worden jullie net als ik door het scrapvirus gebeten.
Jullie waren een aangename groep om les aan te geven. Hopelijk hebben jullie plezier gehad aan het maken van het boekje in de klas. In de hoop dat jullie in de toekomst die technieken eventueel in jullie stages kunnen gebruiken. In elke geval als je nog met een vraag zit, of je wilt wat creatieve info, aarzel niet om contact te nemen. Zaols beloofd krijgen jullie tot eind april bij jullie eerste bestelling op www.knutselland.be een korting van 10%. Je moet gewoon in de mededeling : scrapalife+vesalius plaatsen en dan zal Tanja jullie de korting verrekenen.
Als er onder jullie zijn die foto's getrokken hebben tijdens het knutselen mag je die steeds doorsturen, dan plaats ik die op de blog.
Morgen, 29/03/10 ga ik naar de Vesalius school in Oostende lesgeven voor de klas van de beroepsafdeling verzorging. Ze gaan het "verjaardagsminiboekje" maken. Omdat het een grote groep is, 23 lln. Had ik wel wat voorbereidingswerk aan de voorafgemaakte pakketjes en heb in geval van nood ook een heel stappenplan uitgewerkt met foto's zodat ze tussen het gezellig knustelen de kluts niet verliezen en nog steeds kunnen volgen.
Alles is nu ingepakt, een keuze maken tussen m'n materiaal was niet gemakkelijk, gelukkig heeft de lesgeefster hierbij wat geholpen. Want hoe moet ik nu kiezen tussen mijn zo talrijke en mooie stempels. Maar ja nu kan ik natuurlijk niet meer scrappen,......
En voor volgende week moet ik ook al m'n benodigdheden bijeen zoeken voor de version scrap want voor de cursus van donna Downey, heb ik een hoop materiaal nodig. Gelukkig moet ik bijna niets kopen, heb ik alles in huis. Maar het goede nieuws is dat we van version scrap een extra uitnodiging hebben gekregen om al de 8 april te mogen gaan van 18u to 21u in avnt premiere. Dat word dus zakken afzetten in't appartement en vertrekken, want we komen juist aan om 18u met de Thalys.
Er is een nieuwe planning voor de workshops in sint niklaas, deze word binnenkort opgestuurd via nieuwsbrief. En ik zal deze dan ook op de site zetten.
Distress poeder werkt op dezelfde wijze als gewoon embossingpoeder alleen het resultaat is anders. In deze poeders zitten kristallen die niet zullen smelten en ervoor zullen zorgen voor een verouderde look. Hier heb ik de antique linnen poeder gebruik en de marigold als achtergrond kleur dat ik dan heb aangebracht met cut en dry. Het cirkeltje, waar nog journaling moet komen is met colorbox gestempeld.
De foto is gemat en dan zijn de boorden ook beinkt geweest met distress inkt zodat deze beter zou uitkomen.
In de kleine flesjes dat je van ranger kan kopen kan je vullen met allerlei materialen. Voor deze pagina heb ik bvb gebruik gemaakt van blauwe ecoline en perfect pearl poeder. Hierdoor krijg je een licht blauwe achtergrond met glitters. Je kan het zo intens maken als je zelf wilt. En het is een goedkope alternatief voor glimmer mist. Zorg ervoor dat je u ondergrond beschermt met een pizzadoos of een plastieken tafellaken en spuiten maar. Even laten drogen en u achtergrond is klaar. Het metalen hartje is een splitpen dat ik dan heb ingekleurd met copic stiften.
Het miniboekje voor de workshop is af, alles is besproken, het papier is gekozen. Nog enkele aankopen doen en natuurlijk al het papier op voorhand snijden en dan ben ik klaar. Het is echt een ideaal beginnersboekje of voor mensen die echt bewust met zoveel mogelijk restjes willen werken. Moet wel in de tijden van crisis neen? Het zal dus ook binnenkort op de planning staan voor de workshops van sint niklaas. Het is gemaakt uit een plastieken A4 mapje dan je dan kan snijden in de vorm dat je zelf wenst door gebruikt te maken van fantasie of mallen of figuurscharen. De papieren aan de binnekant zijn 15cm op 21 cm, Je kan dus 2 pagina's halen uit een scrapblad en je hebt dan nog een restje voor een embelishment aan een ander pagina. De kaft is bewerkt met stanzon inkt en dan aan de keerzijde gekleurd met copic stiften.
Ik had nog een voorafgedrukte mica, unique. Het ideaal moment om nog eens te spelen met m'n copic's. Aangezien je op vooraf gedrukte op de voorkant mag kleuren. Stempel je met stanzon, moet je er steeds aan denken van aan de achterkant te kleuren, aangzien dat ze allebei op alcohol basis zijn gaan ze anders in elkaar lopen. Heb je foutje gemaakt kan je het weg doen met de eraser of kan je gebruikt maken van de blending solution van de alcohol inkt. Ook best handig is dan die pennen dat je mee kan vullen en dan kan je uitlopertjes van stanzon of stiften of alcohol inkten gewoon weg doen. Wel opletten dat je ze nietteveel vult, zoals ik de eerste keer, want dan loopt dat uit, echt niet praktisch, maar oefening baart kunst.
Heb weer hetzelfde baksteen papier gebruikt als voor de eerste pagian (ying en yang) zodat ze bij elkaar passen en heb ik dezelfde vorm gebruikt voor de foto uit te snijden.
Water en vuur, ying en yang, elkaar tegengestelde, lachen en wenen,... Je kan het voor vele dingen gebruiken. Hier heb ik de foto's op A4 laten drukken zodat ze in de grootse mal van toga ying en yang geraken.
Met wat behulp van baksteenpapier, dat refereert naar de foto's heb ik kleinere cirkels gemaakt. En om het lenete gevoel, vlinders in de buik enzo were te geven, heb ik kleurrijke bloemen gebruikt.
Van de 10de tot de 14 de in het creativa op de heizel. Je kan een kortingsbon afdrukken op het net, of je kan je ook een abonnement kopen waardoor je dan op vele stands korting krijgt. En als je hetzelfde geluk hebt al mij kan je er 2 jaar mee doen. Aangezien ik de mijne vorig jaar daar ben gaan maken op de dag zelf was die voor 1 jaar exact geldig en de beurs was dit jaar een week eerder denk ik dus kan ik met de kaart van vorig jaar weer gratis binnen, leuk he. je kan meer info vinden op http://www.creativa-belgium.com/CreavenueLidkaart.aspx. de kaart kost 13. Aan jullie om het te overwegen.....aangezien de volgende beurs voor brussel nog niet op de site staat.
Verslag van 11/03: De beurs is eigenlijk in 2 gedeeld de linkerhelft is scrapbook en juwelen vooral en de rechterkant is patchwork, kruisjessteek enzo... Er was namelijk weinig kaartjes stand, heb zelf geen enkel knipvel gezien.... Veel niewigheden heb ik niet gezien, buiten de nieuwe distress inkten en wat nieuwe stempels. Niet eens magic mesh, nogthans zie je dat veel in scrapbooktijdschriften. Het eerste dat je moet doen is prijzen vergelijken, want ze verschillen een beetje overal. En vergeet niet te vragen of ze korting geven met de kaart van creativa, de meeste geven korting. Maar laat u niet misleiden door temple du scrap bvb. Hij geeft 15% (+5%extra met kaart)op alles maar zijn prijzen zijn hoog tov de andere. Schleiper is intressant als je grote hoeveelheden neemt : 3+1, neem je één stuk met de kaart 8% korting.
Je kan op verschillende stands workshops volgen, maar denk dat je er snel moet bijzijn om je in te schrijven. Het zijn vooral kleine minialbums, en echt mooie voorbeelden bij scrapmania.
Zo, dat was het dan.... eigenlijk voor mij een beetje teleurstellend, ondanks dat ik toch weer voor 130 heb gespendeert (embossingpoeders en versafin,....)maar version scrap gaat dat goed maken in parijs, voel dat. Have fun
Krisje en annick zijn zondag komen scrappen, lekker gezellig bijgekletst, roddelen over onze venten,....en natuurlijk gescrapt of kaarten gemaakt. Het resultaat 4 pagina's zijn afgewerkt, zalig..... hopelijk blijf ik het ritme houden.
Door gebruik te maken van distress materiaal zoals inkten, schuren, edge scraper en wat folders van oostende over de periode van halloween ben ik tot deze pagina gekomen. Folders z'n altijd heel kleurrijk et grafische, dus goedkope en originele embellishments. Helemaal onderaan, heb ik mesnen, uit de stout uitheknipt en met 3d moussen opgeplakt. Rechts in de boven hoek heb ik ook wat flower soft gebruikt. Dit zorgt voor zo'n vezeleffect, of eventueel sneeuweffect. Heb eigenlijk zo'n mozaik gemaakt door verschillende formaten te gebruiken. Vroeger kon je rechtstreeks zo'n formaten afrukken, nu moet je dat bvb eerst door in photoshop.
Voorlopig enkel workshops op aanvraag.
Wil je deelnemen aan de hobbyclub word er een kleine bijdrage gevraagd van 7€(voor ongeveer 4u). Hiervoor mag je al mijn materiaal gebruiken en is er water en koffie/thee ter beschikking. Opgelet dit is geen workshop, je kan er wel dingen uit leren van elkaar en van mezelf. Het gaat er vooral om de gezelligheid van samen de hobby-en.
Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.
Dan zul je steeds op de hoogte gehouden worden van de workshops en onze laatste nieuwtjes