In 2005 ben ik voor het eerst met scrapbooking in aanraking gekomen bij hobbywinkel Pipoos. Ik heb daar 3 fantastische jaren gewerkt als verkoopster en demonstratrice/lesgeefster. Dit gaf me de mogelijkheid veel ervaring op creatief gebied op te doen en scrapbooking-cursussen te geven, toen onder de naam scrappinwithlove. Vanwege verandering van werkgever en locatie heb ik nu een nieuwe start genomen, vandaar de nieuwe naam "SCRAPALIFE", de passie om m'n foto's tot leven te brengen is véél te groot en met veel overtuiging deel ik graag deze passie met jullie allemaal. Hopelijk tot gauw en worden jullie net als ik door het scrapvirus gebeten.
De cricut is al ondertussen mega hard uitgebreid. Je kan er alle kanten mee op met de cricut disign, maar ook zonder. Op deze link vind je een leuk voorbeeld met filmpje hoe je de stempelkit moet gebruiken en waar je moet opletten.
Zoals iedere fervente hobby ist is er niets beter om koopjes te doen dan naar beurzen te gaan, dus ga ik ze voor jullie even op een rijtje zetten, opgelet sommige zijn ook in Nederland.
* 18/2 tot 21/2 te Antwerpen : hobby creatief salon Antwerpen
* 26 tot en met 28 februari te Kortrijk : hobby creatief salon te kortrijk voor de 2de keer.
* 11 tot en met 14 maart : creativa Brussel in de Heizel ik ga hier naartoe, maar weet nog niet welke datum, mensen die willen afspreken, bel me => www.creavenue.com
* 11, 12 en 13 maart te branbanthallen 's Hertogenbosh : Knotsgekke kaart & scrapdagen => openingsuren : 10u tot 17u
* 10 en 11 april te Zeist, hotel KNVB : ArtSpecially Stempel Event => zaterdag : 10u-18u en zondag van 10u tot 17u ik ga hier naartoe op zondag
* 9,10 en 11 april version scrap te parijs ik ga hier naartoe de 8 (avant premier), 9 en 10 april + workshops volgen => http://www.version-scrap.com/
* 26,27 en 28 augustus te brabanthallen's Hertogenbosh : Knotsgekken kaart & scrapdagen
* 22 tot en met 26 september te mechelen : hobby creatief salon We zullen met pijn in ons hart niet aanwezig zijn op de beurs als standhouders, wel als hobby-ist rondlopen. * 10 tot en met 14 november te Utrecht op de jaarbeurs: Kreadoe => 10u tot 17u
Een hele hoop dus, als ik er één vergeten ben mail het mij gerust door en dan zet ik die erop. In nederland zijn er nog veel meer, maar dat zijn degene die ik het interessant vind.
Dit waren onze menu kaarten voor kerst. Voor 6 menu kaarten heb ik 1 scrapvel gebruikt. Had er 7 nodig dus moest wat in de restjes zoeken. En heb ik dan de sneeuwman gestempeld en uitgeknipt en met moussen opgeplakt zodat er wat relief kwam. Naargelang waar er tekst was heb ik de kerstman wat anders geplaatst. En natuurlijk weer wat bewerkt met distress inkt.
Het is was eerst wat testen, welke materialen, ga ik het recht plaatsen, schuin, je kan het alleen maar proberen. De meeste ervan heb ik toch nog gebruikt om hierna op te sturen. De mensen weten hettoch niet van elkaar he, en het is wat in dezelfde styl ongeveer. Mijn schat daarentegen heeft voor hem helemaal andere gemaakt, maar vond het niet echt fair wat ik moest m'n kaarten sober maken terwijl de zijne warmer maken. Maar ja hij kon gebruik maken van de nieuwe stempels he.
Op de foto zie je het niet zo, maar op de rode achtergrond zijn er sterren gestempels met versamark, o.a met de inkadinkado,.... De sneuuwvlokken dat ik uit de vorige pagina het gehaald zie je hier dan weer terugkomen.
Ik vind het altijd zo moeilijk om zo'n mooi papier te gebruiken... je wilt er zoveel mogelijk van laten zien, dus opteer ik vaak om delen uit te snijden zodat ik hier bvb tekst kan tussen steken. Dit zorgt er ook meestal voor dat de foto dan echt in geheel past. Heb de foto in m'n toemalige appartement getrokken voor de spiegel, met de lichtjes aan, vond ik het gewoon prachtig, het is wel niet zo scherp. Maar vind dat echt niet erg. Het is een gevoel, een kerstgevoel.
Hier heb ik een pocket gemaakt door de onderste foto te beplakken op de boorden (in een vorm van een u). Zo kan je er vanalles insteken zoals afspraakkaarten maar ook journaling dat niet perse gelezen moet worden. Je kan als embellishment (versiering) ook je polsbandje enzo gebruiken.....
Eerst was het de bedoeling van een miniboekje te maken over m'n ongeval, maar't kwam er maar niet van. Aangezien dat die sitautie met m'n duim nog steeds niet over is ben ik er nog niet klaar voor.... tja je kan zoiets niet forceren. Dus is het een dubbel pagina geworden. Heb 3 vellen gebruikt. Voor de achtergrond heb ik gekozen om met stippen te werken, om te refereren naar m'n kleed. Heb dan ook enkele van die bollen gekleeft op de andere pagina door die te knippen op plaatsen waar foto's kwamen. Dit kan je namelijk ook doen met mooi disign papier als je met veel lagen werkt.
Het basic grey papier heb ik wat gebruikt om te matten, en om boorden te scheuren die dan bewerkt zijn met stanzon. De boorden zijn geinkt met distress inkt.
Gerbuik je geregeld alcohol inkten dan moet je zeker hiernaar gaan kijken: http://www.timholtz.com/vid_fillablepen.htm. Het is echt aanvullend op hetgeen je eigenlijk al reeds hebt. Je kan het vergelijken met een copics een beetje.
Gewoon de top eraf halen en 5 sec aan elke kant inkt erin duwen. 5 min laten rusten zodat de inkt in de 2 punten kan overlopen. Je hebt één fijne tip en een bredere zodat je kan inkleuren over brede swirl kan maken zoals hij doet. Je kan dus u alcohol inkt voor veel meer gebruiken nu.... Voor elke kleur een eigen stift, want je moet wel steeds zelfde kleur erin steken, en je kan dan een stukje markeren zodat het het op één oogopslag opmerkt. Gewoon praktisch, op't net kosten ze ongeveer, 5 tot 6 dollar stuk. Heb ze hie rnog niet gezien, maar heb al lang niet in een hobbywinkel binnengestapt want er zijn er hier namelijk bitter weinig aan de kust.
Aangezien ik deze maand echt veel verjaardagen heb, moest ik in gang schieten, deze zijn met een stempel van bij verschoten gemaakt, van dezelfde collectie dan die muisjes.... Ingekleurd met darwin potloden en de boorden met stempelstiften en waterpenselen. Zo kun je echt verschillende tinten bruin hebben. Maar let wel op van niet steeds alles in te kleuren, want dan kan het soms wat druk overkomen. Ik heb hier bvb de beer wel volledig gedaan maar de taart niet, alleen het kaarsje.
Een lintje en een bloemetje maken het onmiddellijk feestelijker. Hier kan je dan gebruik maken van een scrappagina die je soms bij pakketen krijgt maar dat je anders moeilijk kunt gebruiken omdat het te druk is.
Mannen toch.... Maar ja zo deelt hij toch een beetje m'n passie....na een uur of 3 experimenteren met verschillene stempels en poeders,..., is het dus dit geworden. Hij moest wel van mij m'n kaboutertje gebruiken die gedistressd waren, want had er al ondertussen zo'n 30 gemaakt, dus!!!! Eerst was hij wat eigenzinnig en wou hij toch wat kerstbomen embossen. Gewoon dus versamark en groen en rode embossingpoeder. Maar toen ik zei dat hij ze dan allemaal zelf mocht doen heeft hij toch m'n kaboutertje gebruikt.
Op een zwarte effen kaart heeft hij dan ivm zoals op m'n kaartje de tekst met versafin te stempelen met versamark gedaan en met roze embossingpoeder de tekst gembosd.
Ik vond het een beetje kaal, maar z'n antwoord was dat ik hem niets anders tot nu toe heb geleerd. hahah doe ik dan hiervoor moet hij dan natuurlijk meer naar boven komen, maar gewoon knikken, ja schat je hebt gelijk, dat is soms gewoon het beste. Hij heeft ze effectief allemaal gestempeld en geembosd, nu moet ik gewoon het plakwerk doen en het werk zit erop voor dit jaar.
Tja ....de kerstkaartjes. Wat gaat het worden..... Heb op de voorbije beurzen als kerststempels gekocht, dus heb ik me nu verplicht van deze te gebruiken. Het probleem met die stempels is dat ze steeds zo mooi en aantrekkelijk zijn op de beurzen en de winkel. Maar ze zijn niet gratis he. We kopen ze meestal omdat we ze mooi vinden en ervan overtuigd zijn dat we ze gaan gebruiken, maar is dat wel zo?! Ik kan u verzekeren dat dit niet zo is, maar het probleem is als je ze soms niet koopt op't moment zelf is dat je ze niet meer vind. En dan is het pas balen, want als je dan aan't scrappen of kaartjes aan't maken bent dan zoek je iets en herinner je u dat je toen die stempel wou kopen, maar toch net niet gedaan. Vandaar dat ik dus gewoon nu een heel pakket stempels heb gekocht op ebay en nu vanalles en nogwat heb, en dat ik ze u goedkoper kan bieden dan de winkel. Ik kan ze opsturen, maar we kunnen ook afspreken aan een station (wel een grote he). Al de stempels behalve TIM Holz en TPC en Cloud 9 die ik aan 9 verkoop dit omdat die hier bijna niet te vinden zijn is de rest aan 7,5 per stuk, maar koop je er meerder kan ik een prijsje geven.
Maar ja de kerstkaartjes... 1) op ecru papier m'n kerstkabouter stempelen met versafin. De inkt is ideaal voor fijne details. Je moet er wel even met de heat gun over over aan de kant leggen. 2) de boorden edgen met een edge scraper. 3) Dit zorgt ervoor dat wanneer je de achtergrond gaat inkleuren met distress inkt en de cut en dry, de boorden donkerder ook zullen zijn. 4) de achtergrond : met blauwe distress inkt stempelen en dan met de inktpad zelf oerover wrijven en dan met water besprenkelen. Maar dat was wat te donker dus plan b: met blauwe tinten van colobox de zelfde achtergrond stempel gebruiken en met een miniduster (spuiterje) met een mengeling van blauwe ecoline met pearl poeder spuiten. 5) je kan dan versieren met een lintje, zelf met een blauw maar dan moet je voor uzelf het kostenplaatje bekijken. 6) de titel met versafin bestempelen en laten drogen. 7) het geheel op een kaartje plakken, hier dus een donker blauwe achtergrond. Ik heb wel voor wat kostbesparend te werken op een enkele kaart gewerkt geen dubbele.
Maar tot m'n grote spijt is het dit kaartje niet geworden, ventje vond het te koel en te druk. Dus ging hij experimenteren.... morgen meer dus.
Ik heb namelijk onlangs stempels gekocht via ebay, zo'n 100 stuks, natuurlijk zitten er wat dubbele in en enkele dat helemaal niet m'n genre zijn. Mochten er onder jullie interesse hebben van deze over te kopen aan een interressante prijs, stuur me een mailtje. In bijlage kan je zien over welke stempels het gaat. Sommige onder deze zijn al doorstreept met een rode streep, betekent dat ze ondertussen verkocht zijn. Deze lijst word dus continu bijgehouden. De prijs is van 7,5stuk, behalve voor die van 9 clouds, Tim Holtz en Heidi grace waar ik dan 9 voor vraag aangezien je dee hier bijna niet vind en dat ja anders toch via ebay moet bestellen. Maar degene die er meer dan 3 kopen, kunnen op een vermindering rekenen. Contact nemen is dus de boodschap
Heb je veel kaarten te maken, een echte massa producten dan is het zeker de moeite van naar deze site te gaan kijken. Met wat distress navulinkt of air condac en cut en dry kun je wonderen verrichten. Kijk naar't filmpje. Zelf kan ik het nog niet experimenteren omdat ik geen navulflesjes nog heb, maar zodra ik dat heb => dus tegen volgend kerst. Zodat ik niet meer zo hoef te sukkelen voor al die kerstkaarten. En 't leuke is je kan het hergebruiken. Tim je bent gewoon de beste. Hopelijk hebben jullie er ook iets aan. http://www.timholtz.typepad.com/
Sommige onder jullie hebben ze in't echt kunnen zien op de beurs, maar hier z'n ze eindelijk op foto. Je kunt voor de plexi bollen ook tussenschotten kopen van dezelfde leverancier kars. Hierop kan je dan ofwel een knipvel of een menu of zelfs een foto op plaatsen. kerstbal 1: scrapvel op het tussenschor + knipvel kerstbal 2: met van die gouden stickers kerstgeplakt en hierna met alcohol inkt bewerkt en de stickers hierna weggehaald. Je kan de stickers dan gebruiken voor op een andere bal bvb. kerstbal 3: met mod podge glitter gewerkt, opletten dat je er niet teveel inzet of teveel wrijft anders zie je de foto niet meer duidelijk. kerstbal 4: op binnenkant is op scrappapier een menu geprint en hierna is de bal versierd met true snow (sneeuw in een potje).
En er zijn nog tal van mogelijkheden, qua versiering, maar ook qua vormen. Laat de inspiratie maar vloeien.....
Wat kan een pakje dat je van amerika lang onderweg zitten, gelukkig krijg je dan via email een code dat je de traceerweg van u pakje kunt volgen, anders flip je al lang. Heb dus wel douane kosten aan m'n been vanwege die into "foreign customs". Nu nog hopen dat ik ze voor't weekend heb....
Detailed Results:
Into Foreign Customs, December 03, 2009, 10:16 am, BELGIUM
Into Foreign Customs, December 02, 2009, 8:52 pm, BELGIUM
Arrived Abroad, December 02, 2009, 8:52 pm, BELGIUM
International Dispatch, November 29, 2009, 5:53 pm, ISC LOS ANGELES CA (USPS)
Arrival
Electronic Shipping Info Received, November 19, 2009
Als er onder jullie die eventueel interrese hebben om eventueel stempels te kopen aan een scherpe prijs laat iets weten en dan kunnen we misschien iets afspreken. Want 100 pakken zal waarschijnlijk een beetje teveel van't goede zijn. Vooral omdat ik er al zoveel heb....
Toga heeft nu 2 nieuwe lay out mallen uitgebracht : "mappemonde" en "demi-lunes". Zelf nog niet aangekocht, heb nog zoveel projecten lopen. En zelf werk ik voor m'n eigen nog weinig met lay out mallen. Alleen als ik snel moet werken, of veel foto's heb dat is dat wel handig. Of als je gewoonweg geen inspiratie hebt, maar toch wil't scrappen. Na die ene pagina is de inspiratie erweer en wil ik weer vanalles uitproberen. Maar dit voorbeeld, had ik mee op de beurs, maar nog niet op de blog geplaatst. Zelf heb ik die mal niet graag omdat dit zo cliché is. maar voor een voorpagina of er eens tussenin vind ik het prima. "nounours" Omdat ik al m'n baby foto's al bijna gescrapt hebt, heb ik voor een neutrale pagina gekozen. En heb ik dus de vorm gemaakt met handgeschept papier. Nat maken met een waterpenseel en scheuren dan. Zie wel dat je het steeds met 2 handen doet of je zou meer gescheurd kunnen hebben dat je in eertse instantie wou.
De kerstbeurs in mechelen is net voorbij, de laatse kerstbeurs van Creatieve beurzen is in Antwerpen, volgende weekend (28 & 29/11). Zelf heb ik er niet zo'n een goede ervaring mee, het zijn vooral kant en klare stuff die ze hebben en veel eten en alternatieve spullen. En aangezien m'n zusje voor de eerste keer gaat verhuizen, ze gaat namelijk het ouderlijk huis uit zondag zal dat niet lukken. Want zaterdag is er curus gepland in sint niklaas. Doorschijnend miniboekje en scraptechnieken. Ik heb wel nog geen voorbeeld van het mini boekje dit omdat ik namelijk zaterdag ben flauw gevallen op't werk vanwege een bloeddrukdaling, niets ergs dus, maar heb er wel een lichte hersenschudding aan overgehouden. Dus moet namelijk rusten tot en met woensdag. En degene die de klok willen maken op 12 december wees er tijdig bij. Want als u niet voor de 2de ingeschreven bent, kan u spijtig genoeg niet meedelen. Ale ik kruip weer in m'n bed, want m'n hoofd staat weer op't ontploffen.
Voorlopig enkel workshops op aanvraag.
Wil je deelnemen aan de hobbyclub word er een kleine bijdrage gevraagd van 7€(voor ongeveer 4u). Hiervoor mag je al mijn materiaal gebruiken en is er water en koffie/thee ter beschikking. Opgelet dit is geen workshop, je kan er wel dingen uit leren van elkaar en van mezelf. Het gaat er vooral om de gezelligheid van samen de hobby-en.
Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.
Dan zul je steeds op de hoogte gehouden worden van de workshops en onze laatste nieuwtjes