Klasblog SAIO
derde leerjaar b
Een kijkje achter de schermen van onze klas.
17-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Toeka is één jaar!!!
Klik op de afbeelding om de link te volgen Even was ik verloren,
ma en pa gingen op zoek,
nu ben ik geboren
en verwacht heel veel bezoek!


Toeka




Herinneren jullie je nog dit tekstje?

Het stond vorig schooljaar op het geboortekaartje van Toeka.
Dit schooljaar wordt Toeka dus één jaar oud en maandag 17 november werd dit gevierd in het auditorium.

Iedere klas had een cadeautje mee gebracht. Voor onze klas was dit een doos met een handschoen en enkele attributen.
Meester Leo legde ons uit dat we met handschoenen aan niet goed kunnen voelen. Die doos was een voeldoos om te gebruiken in de les met Toeka.

Toeka is de naam van een speelse vogel die heel wat beleeft doorheen verhalen en activiteiten. Hij wil kinderen laten stilstaan bij hun denken, houding en hun gedrag.
Daarnaast moedigt hij hen aan samen met juf of meester op een speelse manier sociale vaardigheden in de oefenen.

Toeka is ook de naam van het totale programma dat tot doel heeft de ontwikkeling van sociale vaardigheden van kinderen vanaf de eerste kleuterklas tot en met het zesde leerjaar te stimuleren om het algemeen welbevinden van kinderen te verhogen.

Voor elke kleuterklas en voor elk leerjaar worden twee projecten per schooljaar voorzien.
Hieronder kan je lezen aan welk thema er telkens gewerkt wordt.

Klas

Thema's van de projecten

1ste kleuterklas

Durven ontdekken

Afpakken

2de kleuterklas

Vertrouwen

Stout zijn

3de kleuterklas

Liegen

Schuld

1ste leerjaar

Zorgen voor

Samen plezier maken

2de leerjaar

Mag ik meespelen?

Rekening houden met elkaar

3de leerjaar

Is wat ik zie of hoor ook echt zo?

Openstaan voor

4de leerjaar

Waarderen en verantwoordelijkheid

Vertrouwen

5de leerjaar

Hoe komt mijn gedrag over?

Omgaan met ontgoochelingen

6de leerjaar

Samen sterk

Vormen van een eigen mening


16-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De jarige van de maand november
Klik op de afbeelding om de link te volgen





Op 10 november werd Laura 8 jaar!

Proficiat !!

11-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.90 jaar wapenstilstand: zeg eens
Klik op de afbeelding om de link te volgen





11 november wapenstilstand.


Op vele plaatsen in ons land en in onze buurlanden, zelfs tot ver buiten onze grenzen, zijn mensen blijven stilstaan bij de gedachte aan de Grote Oorlog van '14-'18. Het 'Ten Velde' en 'The last Post' klonk uit menig klaroen over de verlaten kille velden van de kerkhoven waar onze gesneuvelde soldaten begraven liggen. "Altijd iemands vader, altijd iemands kind..." zingt Willem Vermandere in zijn lied "1000 soldaten".

We vergeten de gedode burgers en kinderen niet die in het geweld van de oorlog meegesleurd werden en hun leven abrupt werden ontnomen. Vandaag de dag zien we ook nog heel wat geweld en oorlog in het nieuws. Zullen we het dan nooit leren om in vrede met elkaar om te gaan??

Misschien kunnen we starten in onze eigen leefkring; op school, op de speelplaats, in de klas... waar soms kleine oorlogjes onder elkaar worden gevoerd maar dan onder een andere naam; de naam van het 'pesten'... Proberen we eens om iets goeds van elkaar te zeggen, om elkaar te ver(der)dragen, ook al kunnen we het niet goed met elkaar vinden?

Doen!!


09-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De fakkeltocht
Op vrijdag 14 november om 18 u. 15 richt de ouderraad een heuse fakkeltocht te Stene in. De weergoden zullen ons zeker gunstig gezind zijn. Na de deugddoende wandeling is er gelegenheid om de innerlijke mens te versterken met een spaghetti en een drankje. Vergeet niet je hiervoor in te schrijven!

In de klas hebben de leerlingen alvast hun lantaarn al geknutseld. Zie bijhorende foto's van de knutselles.











Foto

Welkom op de klasblog van 3B!

Een bron van informatie voor wie met onze klas begaan is.
E-mail mij

Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


Inhoud blog
  • Op naar het vierde leerjaar!!
  • We gaan op schoolreis naar het Boudewijn Seapark!!
  • De jarige van de maand juni
  • Einsteins raadsel
  • Aan iedereen een zalig Pasen!
  • De jarige van de maand april
  • De Goede Week .
  • Prettige paasvakantie!!
  • De jarige van de maand maart
  • Belangrijke data in maart.
  • Belangrijk bericht !!!
  • Proevenregeling derde leerjaar!!!
  • Alles met de bal
  • 17 mei concert!!
  • De jarige van de maand februari
  • De ouderraad organiseert...
  • De jarigen van de maand januari
  • De jarigen van de maand januari
  • Koorrepetities
  • Oudercontact op 20 januari 2009
  • Wat zegt ons nog het feest van Driekoningen?
  • 6 januari ’09 : “Driekoningen”
  • Zalig Kerstfeest!!!
  • De jarige van de maand december
  • 18 december van 17 u. 30 tot 21 uur: kerstmarkt op onze school met kerstevocatie vanaf 18 u. 30 in het auditorium
  • Belangrijke data in december.
  • Koorrepetities
  • Proefwerkregeling eerste trimester
  • De sint op school

    Foto


    Archief per maand
  • 06-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 09-2005


    Zoeken in blog


    Startpagina !

    Blog als favoriet !

    Mijn favorieten
  • Onze schoolsite
  • Klasblog 4b
  • Website 3kl
  • Schoolsportkalender
  • Nieuws uit de parochie

  • Rekensites
  • rekentaal
  • rekenweb
  • alles telt

  • leuke links
  • studio 100






  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs