Vandaag was voor ons een vrije dag. Deze morgen zijn we om half 9 vertrokken voor een dagje cultuur. Onder leiding van onze Nederlandstalige gidse , bezochten we eerst de site van Saqquarah en de trappiramide. De zon scheen maar er was veel wind. Daarna gingen we binnenin de piramide van Teti en bezochten we ook een mastaba. Nadien maakten we met de hele groep een ritje door de woestijn met een kameel (zie foto). Na deze rit (met veel wind in ons haar en wat zand in onze mond) hebben we onze pic-nic opgegeten in een lokaal cafe. De toiletverhalen van daar vertellen we jullie later, en ze laten jullie ook de bijhorende foto eens zien . Met de bus reden we dan riching het plateau van Gizeh met de piramides van Cheops, Chefren en Mykerinos (zie foto) en de sfinx (zie foto). In een `papyrustempel` kregen we info over de productie en de kwaliteit van papyrus en een traditionele parfumerie hebben we van heel wat mooie flesjes en lekkere geuren genoten. Na ons avondeten zijn we terug naar het college gegaan.
Morgenvroeg vliegen we erin. De werkverdeling is gemaakt, en onze tassen met ons stagepak, ons materiaal... staan klaar. We zien het allemaal goed zitten maar we zijn toch wat gespannen... We laten jullie morgen iets weten over onze eerste stagedag.
Vandaag zijn we na ons ontbijt in het college vertrokken met de bus ruchting de leprozerie. We werden er met open armen ontvangen en kregen er een grote rondleiding van verschillende zusters, de patienten zijn zeer blij ons te zien, we waren allemaal onder de indruk van de verschillende grote verwondingen, zo hebben ze vorige week nog het been van een 15 jarig meisje geamputeerd. Verder zijn we daar het sociale centrum gaan bezoeken, dit was een soort schooltje met kinderen van leprapatienten. daar hebben we versjes en liedjes van de kinderen gehoord. omstreeks 12.45 uur keerden we na een helse rit in de bus terug naar het college, verkeersregels en voorangsregels zijn hier zeker niet van toepassing. Na het middag eten en een korte bespreking zijn we met zijn allen vertrokken voor een uitstapje naar cairo stad, dit deden we met de metro, ook een hele belevenis. daar hebben we dan iets gedronken en zijn we lekker gezond gaan eten in de mc donalds straks sluiten we de avond af met een drankje en een babbeltje em kruipen we na een drukke maar leuke dag onder de wol.
Wij zijn goed aangekomen in Cairo. Het is hier niet zo warm, ongeveer 20 graden en er is wat wind. We hebben ons al geistalleerd in onze kamers. We hebben eenvoudige kamers maar het is proper en we hebben onze eerste maaltijd in het college al achter de rug. Iedereen heeft hier zijn ogen al uitgekeken - alles is anders dan bij ons: het verkeer is chaotisch, de auto`s zijn meer dan versleten, het is hier heel druk en qua hygiene kan je het niet vergelijken met bij ons. Morgenvroeg staan ze om half 7 op om dan te ontbijten en om 7 vertrekken we voor een rondleiding naar het ziekenhuis.
Slaapwel en tot morgen. Stijn, Nathalie en Nathalie, Jana, Evy, Caroline, Hilde, Myriam, Lut en Annemie
De spaghettiavond van afgelopen zaterdag was een groot succes dankzij de vele mensen die een spaghetti kwamen eten en dankzij de 40 helpers van die avond! Op de foto's die zijn bijgevoegd zie je een paar sfeerbeelden van deze avond.
Met de opbrengst kochten we al om 1600 euro aan materiaal aan (nageltangen, zalven, windels, verbanden, naaldcontainers, instrumenten,...). In Egypte zelf zullen we nog om 2500 euro comfortmateriaal aankopen voor de patiƫnten.