RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
16-11-2008
Anderlecht vergeet Club uit te tellen
De topper tussen Club Brugge en Anderlecht is op 1-1 geëindigd. Club mag tevreden zijn met dat punt, want paars-wit was duidelijk de betere in Brugge. Bij de thuisploeg liep Geraerts op het middenveld. Ariël Jacobs koos voor Kruiswijk in het centrum en voor Deschacht op links. Sare speelde als verdedigende middenvelder.
Anderlecht nam het initiatief, maar kreeg meteen het deksel op de neus. Kruiswijk kopte de bal in de voeten van Sonck en Zitka verkeek zich op de botsende bal van de spits: 1-0.
Anderlecht reageerde via de bedrijvige Legear, maar De Mets kon ontzetten voor Frutos gevaarlijk kon worden en de kleine Vargas haalde een kopbal van Juhasz van de lijn.
Club kon nog eens dreigen toen Sonck met Legear dolde en Vargas voorbij Wasilewski ging, maar Deschacht zette in hoekschop. Anderlecht kreeg een kans op de 1-1 toen Boussoufa Legear voor Stijnen zette. De spits schoot ver naast.
Club kreeg meer controle over de wedstrijd. Het speelde de bal goed rond en Anderlecht hapte naar adem.
Vijf minuten voor de rust kreeg Anderlecht toch nog twee kansen. Na een vrije trap van Legear pakte Stijnen de kopbal van Wasilewski en even later zag Legear zijn schot op Simaeys belanden. Club ging rusten met een 1-0-voorsprong.
Anderlecht deed na de rust wat Club in de eerste helft kon: snel scoren. Na een knappe aanval kon Legear voorzetten en Boussoufa kon de bal tegen de netten tikken.
Anderlecht nam de wedstrijd in handen en Club moest achteruit. Echte kansen kregen de Brusselaars echter niet.
Club kon het evenwicht herstellen, maar Legear bleef een gesel voor de Club-verdediging. Hij bediende Frutos, maar die duwde de bal over het doel van Stijnen.
Even later zag de Argentijnse spits zijn kopbal op de bovenkant van de lat stranden.
Toen eiste scheidsrechter De Bleeckere een hoofdrol op. Na een duel met Simaeys ging Frutos tegen de grond. De Club-speler daagde Frutos uit, maar De Bleeckere gaf Frutos zijn tweede gele kaart van de namiddag. Deschacht moest de woedende aanvaller kalmeren.
Sonck kon nog één keer trappen, maar de toeschouwers zagen geen doelpunten meer.