RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
10-01-2008
Chatelle: "Alsof ik al jaren voor Anderlecht speel"
Na acht jaar Genk zit Thomas Chatelle (26) eindelijk bij de club waarvoor hij altijd supporterde: Anderlecht. De snelle middenvelder laat zich op winterstage in La Manga ook meteen gelden bij paars-wit. "Als je bij Anderlecht voetbalt, speel je samen met technisch sterke spelers die veel spelintelligentie hebben", aldus Chatelle. "'Dan is logisch dat de automatismen snel gevonden zijn en dat een nieuwe speler vlot meedraait. De bal gaat hier ook sneller van voet tot voet dan bij Genk. Ik integreer mij vlot in de groep. Het is net alsof ik hier al jaren speel. Bovendien kan ik hier zowel Frans als Nederlands praten. Bij Genk was het altijd alleen Nederlands."
Chatelle beseft dat zijn nieuwe ploeg voor een zware uitdaging staat. Anderlecht staat momenteel pas zevende, maar wil toch nog meedoen voor de titel." De druk is groot bij paars-wit. "Ik merk niet veel van de grote druk op de spelersgroep", vervolgt Chatelle. "Ik merk wel dat deze ploeg veel goesting heeft om te voetballen en dat er een goede ambiance is. Deze ploeg wil revanche nemen voor de zwakkere heenronde." Anderlecht denkt er daarom aan om Chatelle ook op links of achter de spitsen uit te spelen. "Ik ben in de eerste plaats een offensieve speler", reageert Chatelle. "Ik kan ook op links spelen, maar daar komen mijn kwaliteiten minder tot hun recht. Bij Genk was ik op links toch minder productief, maar het is aan de trainer om te beslissen. Ik hoorde veel positiefs over Gillet en Legear. Dus we zullen een sterke rechterflank hebben."
Zaterdag in de bekermatch tegen Waasland kan Thomas Chatelle wellicht rekenen op zijn eerste basisplaats omdat Legear dan zeker nog out is. De voormalige Genkse kapitein wil echter niet te ver vooruit kijken.