RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
10-12-2007
Crisis maakt plaats voor berusting
Wat is er aan de hand met Anderlecht? De landskampioen ging na een (alweer) slappe prestatie met de billen bloot op Staaien. Een nederlaag bij de rode lantaarn betekent normaal gezien altijd 'crisis' bij paars-wit, maar nu is er eerder sprake van berusting. Wat kan Anderlecht nog doen? De trainer is al ontslagen, maar met de nieuwe gaat het niet beter.
Het zijn dan ook de spelers die het moeten doen. De spelers die tegen Sint-Truiden op het veld stonden of andere spelers? Biglia speelt al weken onder zijn niveau, in de verdediging werd er bij de derde en vierde goal geklungeld dat het een lieve lust was en voorin verkwanselden de spitsen opgelegde kansen.
Mpenza, Théréau en Baseggio mochten of mogen vertrekken, maar stonden door omstandigheden zondag in de basis. Hun kans hebben ze echter niet gegrepen. Maar als die eerste twee vertrekken, heeft Anderlecht helemaal geen spitsen meer. Frutos, die sinds zijn komst naar het Astridpark in december 2005 bijna de helft van de wedstrijden miste, is out tot de winterstop.
Het is duidelijk dat er wat schort aan het transferbeleid bij paars-wit. Serhat Akin, ook in de lappenmand, verdween een tijd lang uit de gratie, maakte even een zijsprong naar FC Keulen, en werd na een sterke prestatie (en een doelpunt) tegen Genk opnieuw in de armen gesloten. Geen blijk van een doordachte visie. Om nog maar te zwijgen van de transfer van Mémé Tchité, wiens vertrek nooit opgevangen is.
De aanwerving van Triguinho was geen succes. De Braziliaan mag weg, maar zat door de grote blessurelast zondag op de bank. De snelste, beste en goedkoopste 'transfer' die Anderlecht kan doen, is die van Boussoufa. Als de Nederlandse Marokkaan binnenkort terugkeert uit blessure komt er naast Hassan toch alvast een tweede creatieve speler op het middenveld. Maar om nog een rol te spelen in de titelstrijd komt Boussoufa mogelijk te laat. De topper tegen Club Brugge volgende week zal alles bepalen.