"Dit is mijn eerste finale als voorzitter van RSC Anderlecht, ik ben dus vanzelfsprekend heel erg blij vanavond", aldus Roger Vanden Stock. "Het was een zeer moeilijke kwalificatie. We wisten op voorhand dat we hier moesten scoren. Dat we dat uiteindelijk ook deden, maakte het verschil vanavond. De teamspirit is uitstekend, we gaan volledig voor de beker! Maar eerst nog de resterende competitiematchen, we gaan zondag alvast zonder vrees naar Standard", aldus de voorzitter nog.
Ook manager Herman Van Holsbeeck smaakte de kwalificatie. "Het was een echte cupmatch vanavond. We kregen een doelpunt tegen en wisten dat we moesten scoren", aldus de manager. "Zo zie je maar dat een 1-0-overwinning in de beker een goed resultaat is. Je zag ook duidelijk dat heel de ploeg na het tegendoelpunt op slag van rust speelde voor Proto. Qua inzet speelden we hier een sterke partij en ik denk ook wel te mogen zeggen dat we verdiend naar de finale gaan", aldus de manager. "Door de uitschakeling van Standard zijn we nog altijd niet zeker van Europees voetbal, maar het komt er nu gewoon op aan verder te doen zoals we bezig zijn. Te beginnen met er zondag alles aan te doen om de drie punten mee te nemen naar Brussel", besloot de manager.
Silvio Proto, hersteld van zijn duimbreuk, stond opnieuw onder de lat. "Dat was een beslissing van de trainer. Ik hoop natuurlijk dat ik ook tijdens de finale zal mogen keepen, maar dat zien we dan wel." De 1-0 kwam hard aan. "Ik ben heel zeker dat die bal niet over de doellijn ging", aldus Proto. "Dat is weer zoiets dat alleen mij kan overkomen. Ik was woedend, ik had net twee goeie reddingen gedaan. Bij die fase maakte ik een fout, maar ik dacht dat ik ze uiteindelijk nog had kunnen herstellen en dan wordt dat doelpunt toch goedgekeurd ... Op dat moment zag ik het even niet meer zitten, maar gelukkig stonden m'n ploegmaats voor me klaar", aldus de onfortuinlijke goalie. "Ik kreeg daarnet nog een berichtje van een vriend om me te zeggen dat er ergere zaken zijn in het leven. Dat heeft me echt geraakt en helpt me alles rond het voetbal te relativeren. Deze zege draag ik dan ook op aan hem."
Stanislav Vlcek maakte opnieuw een heel belangrijk doelpunt voor Anderlecht. "Ik stond opnieuw op het juiste moment op de juiste plaats en ik kreeg een precieze pass van Boussoufa. De rechterflank is echt mijn plaats, ik scoor ook veel goals op dezelfde manier", weet de Tsjech. "Dat ik op de bank moest starten, is geen probleem. Dat is een beslissing van de trainer en het is normaal ook als je deel uitmaakt van zo'n grote groep." Vlcek heeft geen schrik dat Standard beter uitgerust zal zijn dan Anderlecht voor de topper zondag. "Onze groep is mentaal zeer sterk, we hebben meer ervaring, we hebben het meeste aantal matchen gespeeld en ook fysiek zijn we er helemaal klaar voor", besluit de spits voor wie op zondag 18 mei zijn allereerste bekerfinale op het programma staat.
|