RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
25-10-2007
Astridpark uitgekamd
De voetbalploeg van Hapoel Tel-Aviv brengt in zijn kielzog een delegatie eigen veiligheidsmensen mee. Spelers en bestuursleden van Hapoel worden streng bewaakt. Het Vanden Stockstadion werd helemaal uitgekamd. Sinds de Olympische Spelen van 1972 in München worden Israëlische sportclubs bij buitenlandse wedstrijden altijd streng bewaakt. In 1972 gijzelde een Palestijnse terreurgroep enkele Israëlische atleten. Bij die actie en de turbulente bevrijdingsactie kwamen uiteindelijk elf atleten, een politieagent en vijf gijzelnemers om het leven.
Om dergelijke drama's te voorkomen, laten de Israëlische veiligheidsdiensten niets meer aan het toeval over. Bij Anderlecht-Hapoel zal het morgen in het Vanden Stockstadion zo'n vaart niet lopen, maar toch zijn er maatregelen getroffen. Vooral dan door de gespecialiseerde diensten uit Israël zelf. Niet de veiligheidsdienst de Mossad, maar wel getrainde bewakers. Gisteren gingen die al steigeren toen een journalist een tas had achtergelaten aan de receptie. "Wij zetten zelf een honderdtal agenten in, niet meer dan bij een andere Europese match van Anderlecht", zegt Verbist van de voetbalcel van de politie van Anderlecht. "De Israëliërs zorgen vooral zelf voor hun veiligheid. Alles verloopt natuurlijk in overleg met ons.
Die Israëli's kwamen vooraf al een uitgebreid bezoek brengen aan het stadion van Anderlecht. Ze hebben samen met ons alle plaatsen nagekeken waar de spelers en het bestuur moeten komen", legt Verbist uit. "De omgeving van het stadion hebben ze ook verkend. De bus van de spelers en die van hun vip's krijgen behalve de bescherming van die mensen ook een escorte van ons. Maar ik heb niet de indruk dat een match in België voor hen een groter risico inhoudt dan een wedstrijd in een ander land." De veiligheidsdiensten zijn meestal stevige kerels in burgeruniformen. Ze houden voortdurend een oogje in het zeil, ook gisteren tijdens de training van Hapoel, en onderwerpen alle ruimtes waar de spelers zich in moeten begeven, eerst aan een bijzonder uitgebreide inspectie. Ook het hotel van de delegatie wordt goed afgeschermd om mogelijke aanslagen te voorkomen.