RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
17-03-2008
Verhuist Anderlecht naar Vlaanderen?
De kans is vrij groot dat Anderlecht zijn thuiswedstrijden binnen vijf jaar in Vlaanderen speelt. Manager Herman Van Holsbeeck denkt er sterk aan om uit te wijken naar een Vlaamse gemeente, omdat hij in Brussel geen vergunning krijgt om een nieuw stadion te bouwen.
"In bijna alle landen werden de budgetten stevig opgetrokken door de infrastructuur, waardoor Anderlecht op budgettair vlak zelfs niet meer in de top-200 van Europa staat", zucht Van Holsbeeck in interview met P-Magazine.
"Wij vragen geen geld, maar gewoon de mogelijkheid om grond te kopen waar we een vergunning voor krijgen om een groter en moderner station uit te bouwen", zegt de Anderlecht-manager.
"Ons huidig stadion uitbreiden, dat mag niet van de burgemeester. Dus gingen we op zoek naar een alternatief dat we in Neerpede dachten te vinden. Maar daar krijgen we geen vergunning", aldus Van Holsbeeck. "Als er van de staat geen hulp komt in de vorm van goeie wil, kunnen we het schudden. Dan maar buiten Brussel"
Dus denkt Van Holsbeeck aan een nieuw stadion buiten Anderlecht. "Niet dat we op honderd kilometer van Anderlecht een stadion gaan bouwen, maar als ze in datzelfde Anderlecht zo hard dwarsliggen, zie ik niet in waarom we niet naar een andere gemeente zouden uitwijken."
Van Holsbeeck verwijst naar het nieuwe stadion in Brugge. "Blijkbaar lukt het buiten Brussel wél om een stadion neer te zetten. Wel, dan moet Anderlecht maar buiten Brussel gaan voetballen", aldus de manager. Hij benadrukt wel dat de naam Anderlecht moet behouden blijven.