10/6/2010 en 11/6/2010
Het leven op de trein komt in een soort routine terecht eten, rusten wat lezen eten rusten wat lezen en af en toe eens praten met onze Duitse buur. Het is ook altijd uitkijken naar de stops om eens de trein te kunnen verlaten en te genieten van de buitenlucht. Het weer is prachtig en zeer zonnig . De landschappen zijn vooral berkenbossen en af en toe eens een stad. Opvallend is dat alles wat industrie is vervallen en verwaarloosd is, het is niet altijd duidelijk of er bedrijvigheid is of niet. Wel zijn ze getuigen van een ooit zeer rijke industrie. De huizen op het platte land zijn meestal van hout en ogen zeer triestig , als je een stad nadert duiken de grote sovjet woonblokken op met kleine appartementjes zeer slordig en dringend aan een opknapbeurt toe er is hier nog veel werk voor Dirk ;-) Soms zien we ook mooie nieuwe steden waar dan prachtige moderne appartementen staan en waar de huizen van betere kwaliteit zijn. Als we soms via autobanen rijden missen we onze moto en vooral onze vrijheid het moet leuk zijn om deze route met de moto te doen soms zou je willen stoppen en een bepaald iets van dichter bekijken maar met de trein is dit onmogelijk het kilometers spoor vlieg onder ons door
gedegeding gedegeding hoew hoew
.. J
Voor diegene die op de kaart mee volgen we zitten nu in Krasnoyarsk en beginnen Mongolië te naderen. Op de volledige route wordt de Moskou tijd gehandhaafd zelfs op de perrons waar we stoppen zien we steeds de Moskou tijd. Voorbeeld nu is het 10:30 maar in werkelijkheid is het plaatselijke tijd 14:30. Om geen te grote tijdsschok te hebben als we aankomen gaan we vanaf nu de lokale tijd volgen en daarom gaan we nu eten ik zie dat de soep ver klaar is en voor hoofdschotels zijn het pikante noedels lekker
. echt lekker de volgende stop is binnen 2 uur dat zal juist gepast zijn voor onze dessert een lekker ijsje en onze bevoorrading voor het avond eten. Het tijdschema is ook maar een indicatie terwijl we nog onze noedels zitten te eten rijdt de trein reeds in het station binnen 30 minuten vroeger dan voorzien. Dat wordt vliegen J Deze keer zijn er een paar lokale lekkernijen die we met veel plezier zullen opeten met ons ijsje J .
De bedoeling was tijdens de stop dit op de blog te zetten omdat dan de internetverbinding stabiel is maar zal nu onderweg maar eens moeten gebeuren wanneer de trein nog eens traag door een goederen rangeerdepot rijdt.
Zal proberen eens een foto mee te sturen J
Internet verbinding wil maar niet lukken vrees dat de belwaarde op de Russische kaart op is gisteren werkte proximus eventjes maar nu hebben ze blijkbaar geen zin meer J Het zal wachten worden tot de volgende stilstand om nog eens te proberen. Ondertussen is het zeer warm aan het worden maar ons hoor je niet klagen hoor liever nat van het zweet dan van de regen J
12/06/2010
Vandaag steken we de grens over tussen Rusland en Mongolië in rusland moeten we 3,5 uur wachten ondertussen wordt de trein bijna de helft ontmanteld. In mongolie duurt het 2 uur en daar zijn ze nu met bezig ondertussen moeten er verschillende documenten voor de douane in gevuld worden. Straks nog een uur of 7 rijden en dan verlaten we de trein voor ons avontuur in mongolië meer bepaald de gobi woestijn.
En jullie mogen morgen allemaal flink gaan stemmen J voor de goeie natuurlijk
..als die te vinden zijn op de lijsten J
Groetjes
12-06-2010 om 16:30
geschreven door Rudy 
|