Agentschap Telecom heeft het commerciële radiostation Slam! FM twee dwangsommen verbeurd vanwege het herhaaldelijk overtreden van de vergunningsvoorschriften inzake de clausering van de etherfrequenties en de hoeveelheid 'hitmuziek' op de zender. Een last onder dwangsom wil zeggen dat de dwangsom pas wordt verbeurd, en dus kan worden ingevorderd, bij een volgende overtreding. Die nieuwe overtredingen hebben plaats gevonden. Gevolg is dat de dwangsommen dus zijn verbeurd. Eerder had het radiostation al een (door de rechter bevestigde) boete van 108.400 euro opgelegd gekregen. Tegen deze uitspraak is Slam! FM in beroep gegaan bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven (CBB). Doordat beroep bij het CBB is ingesteld tegen de oorspronkelijke boete is inning opgeschort. Tegen de last onder dwangsom die telkens 100.000 euro bedraagt, is Slam! FM 'in verzet' gegaan. Hierdoor wordt de werking hiervan opgeschort; eind september zal hierover bij de rechtbank een eerste zitting dienen. (bron: http://www.dutchmedia.nl/blog/)
29-08-2007, 10:23 geschreven door radionieuws
Ruud De Wild wil weg bij 538? (NL)
Klik op de afbeelding. (q wacht op hem)
29-08-2007, 10:15 geschreven door radionieuws
28-08-2007
De nieuwe Radio 1 (B)
Vanaf maandag 3 september maakt Vlaanderen kennis met de nieuwe Radio 1. Veel nieuws, veel gesproken woord en pop/rock muziek. Omdat beelden meer zeggen dan woorden kan je via deze video kennis maken met de nieuwe Radio 1. mms://wm.streampower.be/vrt/radio1/r1_promofilm_sept2007-HB.wmv
28-08-2007, 14:27 geschreven door radionieuws
GrootNieuws Radio start zaterdag op AM 1008 (NL)
De religieus getinte radiozender GrootNieuws Radio start komende zaterdag (1 september) met haar uitzendingen op de middengolffrequentie 1008 kHz. De radiozender kondigde al eerder aan de middengolffrequentie over te nemen van Talpa Radio (Radio 10 Gold), maar diende nog toestemming van de staatssecretaris van Economische Zaken te verkrijgen hiertoe. Radio 10 Gold zal komende vrijdag haar laatste uitzenddag op de middengolf beleven om via kabel/internet/satelliet/FMExtra/Digitenne door te gaan. Volgens Arjan de Heer zal de religieus getinte radiozender vanaf middernacht (van vrijdag op zaterdag) met non stop muziek starten. In december zal de radiozender met haar volwaardige programmering beginnen. GrootNieuws Radio heeft de zenderexploitatie ondergebracht bij KPN Broadcast Services. Thans wordt de 1008 kHz door Broadcast Partners geëxploiteerd. Volgens GrootNieuws Radio zal de radiozender weer met versterkt vermogen uitzenden ten opzichte van de huidige uitzendingen. De afgelopen maanden hebben de middengolfuitzendingen voor Radio 10 Gold - omwille van kostenbesparingen - met beperkt vermogen plaats gevonden. GrootNieuws Radio zal met 200 kiloWatt aan vermogen uitzenden. (bron: http://www.dutchmedia.nl/blog/)
Vlaanderen Eén, het derde commercieel radionet van Corelio en Concentra Media, heeft een kernteam van drie topmedewerkers verzameld en is nu op zoek naar andere mensen om zijn team van 15 tot 20 medewerkers te vervolledigen. Het geplande radionet zal uitzenden van het adres van het voormalige Antwerpen 1. Het is nog niet duidelijk of Vlaanderen Eén de werknaam of de definitieve naam van het nieuwe radionet is. Vlaanderen Eén gaat hoe dan ook van start, want het heeft al media ingekocht voor de laatste twee maanden van het jaar. De leiding is alvast toevertrouwd aan Dirk Guldemont als algemeen directeur. Hij heeft ook al een marketingmanager: Jeroen Buyse komt van Traffic FM. Daarnaast gaat er binnenkort een niet nader genoemde office manager van start. Vlaanderen Eén is momenteel op zoek naar een reclamebureau.
27-08-2007, 23:54 geschreven door radionieuws
26-08-2007
Stichting Norderney op AM 675 (NL)
In samenwerking met Arrow Classic Rock Radio zal de Stichting Norderney nu vrijdag 31 augustus een speciale uitzending verzorgen i.v.m. het verdwijnen van Radio Veronica uit de ether in 1974. De uitzending zal plaatsvinden via de AM-zender van ARROW Classic Rock op 675 kHz. Gestart zal worden met historische programma's vanaf 07.00 waarna van 12.00 uur tot 17.00 uur live zal worden uitgezonden. Daarna zullen de historische uitzendingen weer hervat worden. In het live programma zullen oud Veronica medewerkers hun opwachting maken, waaronder Eddy Becker, Chiel Montagne, Robbie Dale en Jan van Veen.
26-08-2007, 20:38 geschreven door radionieuws
24-08-2007
Sky Radio groep doet goede zaken (NL)
Sky Radio Groep (Sky Radio, Radio Veronica, Classic FM en 50 % van TMF Radio) heeft 10,056 miljoen euro EBITA-winst gemaakt op 24,5 miljoen euro omzet over het eerste half jaar van dit jaar. Dit heeft het beursgenoteerde bedrijf Telegraaf Media Groep NV gerapporteerd. Deze heeft 85 % van het radiobedrijf in handen. Het is voor het eerst dat dergelijke cijfers over Sky Radio Groep (actief) worden geopenbaard. EBITA staat voor winst voor belasting, amortisatie en rente. Volgens woordvoerder Hans Elekan heeft Sky Radio Groep haar verwachtingen behaald. Bij Sky Radio Groep zijn 131,7 volwaardige arbeidsplaatsen.
Het gaat niet goed met Radio Donna. De concurrentie met Q-Music is moordend voor hen. We zetten voor donna (tegenwoordig met kleine d) de 14 cim golven op een rij.
Vers van de pers, want rond 17u plaatselijke tijd (23u bij ons) werden de nieuwe luistercijfers van New York bekendgemaakt. Het gaat om de 1ste meting voor de zomer. New York's 106.7 (Lite Fm) heeft een duidelijk probleem:
De nieuwe concurrent van New York's 106.7 - Fresh Fm daalt voor het eerst van 3,1 naar 2,9%. Voor de classic hits van CBS FM is het nog iets te vroeg, toch gaat het station alvast 0,2% omhoog.
20-08-2007, 23:34 geschreven door radionieuws
Radio 10 Gold (NL)
Sinds vandaag maandag heeft 10 Gold een nieuwe website. Het station is voorlopig nog steeds te beluisteren via AM 1008, in afwachting van de start van de nieuwe eigenaar op deze frequentie, het christelijke Groot Nieuws Radio. 10 Gold blijft te horen via kabel, internet, satelliet en digitenne. Klik op het logo voor de nieuwe site.
Wim Coessens wordt de nieuwe netmanager van Radio 1. De in 1967 geboren Licentiaat Tolk Nederlands-Engels-Spaans werkte als journalist en directeur bij De Morgen en was sinds begin dit jaar algemeen coördinator van het Filmfestival van Vlaanderen. Vanaf 1 november gaat Coessens Jan Hautekiet vervangen als nethoofd van Radio 1, dat volgende week zijn plannen voor de toekomst voorstelt. Hautekiet stapte eerder dit jaar over naar de directie marktstrategie van de openbare omroep. Wim Coessens zegt met spijt in het hart afscheid te nemen van het Gentse Filmfestival, maar het aanbod van de VRT heeft hem doen beseffen dat de mediamicrobe hem nog te veel in haar greep heeft.
20-08-2007, 21:14 geschreven door radionieuws
Waalse humorzender (B)
Wat in Vlaanderen Humorzender heet, en in Frankrijk Rire & Chansons, heet in Wallonië Foorire FM. Het station is pas gelanceerd en heeft een mooie site in gebruik genomen, inclusief live stream. Bovendien gebruikt men 2 illegale frequenties (in Brussel & Wallonië is dat geen probleem): Brussel 94.9 & Luik 91.7 FM.
20-08-2007, 11:39 geschreven door radionieuws
17-08-2007
NRJ en Universal bieden gratis legale muziekdownloads (B)
Radiozender NRJ en Universal Music België lanceren vrijdag www.freemusic.be, een nieuwe website met gratis legale muziekdownloads uit de catalogus van platenmaatschappij Universal. NRJ staat in voor de muziekselectie uit de catalogus van Universal, in functie van de playlist van de radiozender. Elke dag worden er zowat driehonderd gratis downloads verdeeld onder de Belgische surfers. Via een gratis sms krijgen ze een code, die in te ruilen is tegen een download. Het gaat om een puur Belgisch initiatief. Daarmee nemen we voorsprong op de rest van Europa en de VS. Daar blijven de gesponsorde downloadplatforms immers achter. Het is een begin van een oplossing voor de muziekpiraterij, aangepast aan de veranderende muziekconsumptie, zegt Jean-Pol Boone van Universal. Het contract tussen NRJ België, Universal Music België en Renault België Luxemburg, dat het project mee financiert, geldt voor zes maanden. Nadien volgt een analyse van het project. Het concept wordt ook in Vlaanderen bestudeerd. Met welke radiozender daar mogelijk samengewerkt wordt, kon Universal nog niet zeggen. NRJ is de grootste Franstalige radio in de doelgroep 12-34 jaar, met 462.000 luisteraars per week.
17-08-2007, 00:38 geschreven door radionieuws
14-08-2007
4FM - nieuwe marketingcampagne en slogan (B)
Na een competitie heeft 4FM zijn communicatiebudget aan Openhere toevertrouwd. Dat bureau had volgens Els Lagrou, kersverse marketingmanager van 4FM en Q-Music, het beste antwoord op de briefing. "Openhere heeft een creatief idee gepresenteerd waarmee we het imago van de zender snel en efficiënt kunnen opbouwen," zegt ze. "Een onderscheidend en 'through-the-line' concept zal de unieke positionering van 4FM in de markt ondersteunen." 4FM had geen vast reclamebureau maar deed wel al een beroep op Openhere voor een actie ad hoc. Het radionet pakt voor zijn campagne uit met een nieuwe baseline, vermoedelijk al dit najaar. Behalve Openhere haalden er nog twee andere reclamebureaus de shortlist, maar uit respect wil 4FM hun namen niet bekendmaken.