We zijn om tien na acht vertrokken Rita ,Ludo,Rohnny en ik we zijn wel samen vertrokken maar na enkele km verder heb ik ze laten gaan het ging te rap voor mij.Het was toch uitgepijld en ben dan maar alleen verder gefietst.Van Sint-Truiden-Brustem-Engelmanshoven naar Oreye-Bléret.Van Viemme ging het naar Verlaine-Georges SM naar omlaag naar Engis.Dan de eerste klim Aux Houx Côte Des Poudreries 2,6 km en een stijging percentage van 5,8%.Naar beneden naar Hermalle-s-Huy om dan vervolgens de Côte de Flône te beklimmen 2,4 km en een stijgings percentage van5,4%.In Bodegnée was de bevoorrading en met het warm zelfs heet weer was dat geen luxe.naar Aineffe-Celles wat zeer vlot ging een tandje bij gestoken.Naar Berloz-Jeuk om dan in Boekhout langs de velden en terug uit te komen in Aalst en dan terug naar Sint-Truiden waar de eindstreep lag en ook nog wat verfrissing in de vorm van drank.Degene waar ik mee vertrokken was waren bijna een uur voor mij binnen.Dan ging het nog huiswaarts per fiets zo dat ik 112 km op de teller had.
Het was warm zwoel en dacht eerst niet te gaan fietsen maar ja ben dan toch maar vertrokken.We waren toch met een mooie groep zijn vertrokken naar Metseren-Duras-Wilderen en verder naar Attenhoven-Landen.Dan langs het fietspad naar Orp-Le-Petit we waren al gestopt eerst een plaspauze en daarna nog om iets te eten en te drinken.Om dan verder naar Grand-Hallet langs het golfterrein in Avernas-Le-Baudiun.Verder naar Bertrée-Cras-Avernas dan ging het naar Boekhout-Engelmanshoven-Rijkel.Dan hebben we halt gehouden in de Kerselarenstraat om er iets te drinken en wat bij te praten.We zijn dan naar huis gereden en had bij thuis komst 82 km met een krakende fiets niet weten waar het vandaan komt .
Met zeven zijn we nog vetrokken Els ging de rit doen het is wel op en af zei ze doet niets doe maar.Van Melveren aan het clublokaal ging het naar Zepperen richting de hondsberg?links afslaan naar Hoepertingen-Rijkel-Mettekoven.Bergaf naar Gutsenhoven en dan bergop naar Heers-Heks.Het wegdek was wel wat opgebroken maar op het gemak ging het wel.Naar Lauw en de weg over naar Herstappe.In Villers-L' Eveque zijn we op het dorpsplein gestopt om iets te eten en te drinken en even op de bank te zitten.Dan ging het rechts af naar Momalle-Kemesxke in Crisnée-Pousset-Oleye.Naar Mechelen Bovelingen-Boekhout en de veldwegen naar Mielen boven Aalst en zo verder naar Brustem-Melveren en te stoppen in ons clublokaal om nog wat de dorst te lessen.Dan ging het huiswaarts het was ondertussen zeer warm geworden.Een totaal van 80 km dat was weer een mooi rit en ieder goed thuis gekeerd.
Om half tien zijn we met vijftien fietsers vertrokken.Georges ging de rit doen.Naar de viersprong boven recht door langs het fietspad.Nieuwerkerken-Schakkenbroek naar Kermt-Viversel om dan langs het kanaal.om dan over te gaan naar de zuid willemvaart.Langs Balen-Retie kwamen we in Postel aan en zijn dan even gestopt om iets te eten en te drinken en onze drinkbussen bij te vullen.Dan zijn we langs de fietspad vertrokken en het fietsroutenetwerk gevolgd ,naar Heusden-Zolder -Eversel naar Kemt-Stevoort en langs Terkoest naar de Kolmen waar we niet langs mochten er was een fietser dood gereden.Zijn dan maar verder naar de grootstraat en het Langveld om dan nog te stoppen aan de visvijver,en ben dan naar huis gereden met 153 km op de teller.Zo hebben we weer een mooie rit gedaan en het weer viel ook nog mee.We hebben wel een paar platte banden gehad.
Het weer viel nog mee we zijn met acht vertrokken langs Melveren -Speelhof om dan verder naar Wilderen-Zoutleeuw.Verder naar Halen-Donk-Herk- de -Stad om dan naar Weyer-Kozen -Kortenbos-Zepperen en langs Terbiest naar de keelstraat waar ik ben afgeslaan omdat ik telefoon gehad heb dat de zoon een ongeval met de fiets had.Bij thuis komst had ik 74 km.
Ben vandaag vroeger vertrokken in Melveren kwam de eneco tour door,ze waren al voorbij toen ik eraan kwam.Ben dan maar langs de viersprong naar de heide gereden en naar Kortenbos en terug langs de nord folck over Terbiest en langs het speelhof,om dan aan ons vertrekpunt te komen.Met twaalf zijn we vertrokken naar Metseren-Grazen-Geetsbets-Halen.We zijn langsde fiets route die onverhard is gereden daar ga ik niet zo vlug en de voorste raasden door.Langs de achter kant van het zilvermeer in Diest en dan linksaf naar de grote weg om dan iets verder rechts weer af te slaan en weer een onverhard stuk maar het was te doen.Langs de kenisberghoeve ging het rechtdoor tot de grote weg om daar over te steken en even verder te stoppen om iets te eten.Dan ging het naar Paal-Schulen en Herk-de-Stad.Nieuwerkerken -Weyer en langs de heide naar Melveren waar we gestopt zijn om nog wat te drinken.Eerst zijn we binnen gegaan omdat het terras vol zat en dan zijn er stoelen vrij gekomen en zijn we buiten gaan zitten.Als de zon er is moet men er van profiteren.Dan ben ik naar huis gereden en had een totaal van 102 km.Het was weer een geslaagde rit met een mooi landelijk uitzicht.
Het weer was maar zozo en toch is er een mooie groep opgedaagd.We zijn langs Melveren naar Jeuk-Berloz.Verder naar Verlaine de Stokaye naar beneden en dan links op naar Bodigneé om dan even te stoppen aan de drinkwaterbak dat een monument is van de uitvinder van de dynamo.Dan ging het naar het kasteel van Jehay waar er gestopt werd om even iets te etenen te drinken.Daarna ging het naar Saint-Georges-sur Meuse langs het kasteel dat nu mooier uitkwam omdat de bomen geveld zijn.Naar Jeneffe-Oley en verder naar Opheers-Heers-Klein-Gelmen en de poncho omhoog er kwamen nog enkele fietsers voorbij,en zo als je wel weet moeten de mannen zich dan meten.Verder ging het dan nog naar Rijkel-Zepperen-Kortenbos waar we nog met zes van de groep iets zijn gaan drinken.Dan naar huis met 90 km in totaal.
Na een zware rit de dag ervoor ben ik toch naar de club gegaan.Vic zou de rit doen en dan het het niet zo licht.Het ging van Melveren naar Brustem en langs de veld wegen naar Rijkel om dan langs Klein Gelmen naar de pocho.Dan ging het naar berloz-Corswaremme om dan verder naar Oleye -Heleciné.Het ging van links naar rechts langs de mooie landelijke wegen om dan in Walshouten naar Walsbets en landen.Verder ging het naar Linter-Budingen waar de weg nog altijd op gebroken was met met het droog weer ging het wel.Langs Duras naar Metseren en Melveren waar we nog iets gedronken hebben om dan daarna naar huis te gaan en had 88 km op de teller en dat weer zonder regen maar wel de zonneschijn en een mooie rit met wat op en af ging het nog vrij vlot.
We gingen er nog maar eens voor ditmaal werd het de 90 km.Met wat meer interess waren ze met zes mannen en wij met drie vrouwen.De mannen gingen voor de 160 en enkele voor de 130 km.Het weer viel beter mee als verleden jaar,de zon was nu van de partij.Aan Baraque de Fraiture ging het van start naar Malmpré in Houtsiplout kwam de splitsing van de 60 km.Er kwam al een eerste Côte de Jevigne Cat 5 om dan verder naar Lierneux.Onder tussen was ik al alleen aan het klimmen de twee andere vrouwen deden het op hun tempo.Dan maar aan de Côte de Lierneux Cat 5.Na 20 km begon ik aan deCôte de Goronne cat 5 en dan de Côte de RencheuxCat 5.Dan in Vielsalm kwam de volgende splitsing. en ging het van de Côte d'Ennal cat 4 naar Côte de Wanne Cat 2 en in Wanne was er bevoorrading na wat aanschuiven en iets gegeten ging het terug de fiets op.Na een afdaling ging het naar de Côte de Brume Cat3.En daar lag hij van de grote weg ging het rechts omhoog oei ging van de fiets af en ben dan maar even tevoet naar omhoog gegaan tot op een plat stuk om terug te fietsen maar dat ging verkeerd een voet in de pedaal en bij de tweede ging het mis pats tegen de grond niet veel kapot en terug op de fiets,maar dan zag ik dat de schiffer scheef stond en heeft Luc die ondertussen voorbij was gekomen terug wat recht geklopt.Volg ons maar zal ik proberen zei ik.De volgende splitsing was in La Platte.En dan was er weer een beklimming de Côte de Werbemont Cat 4 waar ook de tweede bevoorrading was in Werbemont naar Fays en Mormont met nog een bevoorrading even wat gedronken en weer weg.Want we waren nog niet aan het einde met nog de Côte de Grand-Menil Cat 3 de Côte d'Odeigne Cat 4 om dan aan te komen aan Baraque de Fraiture Cat 5 en daar waren vele nog aan het afzien en had 97 km in plaats van 90 km maar het was toch allemaal goed afgelopen.
We zijn met een mooie groep vertrokken van Melveren ging het naar zepperen-Alken-Kortessem.Naar Vliermaalroot-Munsterbilzen-Eigenbilzen naar Hoelbeek langs de mooie verharde veldwegen ging het op en af.Naar Waltwilder-Hoesselt langs de grot naar links.Naar Gors omlaag wat wel gemakkelijker is en ondertussen hadden er al spiek breuk even het nodige gedaan en het ging weer verder.Naar Kerniel en de smeermaasstraat naar omlaag naar Vrolingen.Dan nog langs Wellen Herten om dan langs Ulbeek-Beurs en Alken waar we nog gestopt zijn om iets te drinken.Dan ging het weer huiswaarts ik moest niet meer veel rijden.Met een totaal van 83 km hebben we weer een mooi parcour afgelegd je moet het maar aan mekaar hangen.