Inhoud blog
  • Spenen
  • koppel weg
  • Ringen
  • Jongen
  • Eitjes
  • Kweek 2020
  • Saumur
  • eitjes
  • Duivinnen overwennen
  • duivinnen
    ONZE SPONSORS
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Duiven Team PTI Tuinbouwschool

    25-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3e keer Arras
    Bram bracht gisteren de duifjes naar het lokaal om ze een laatste keer Arras te laten vliegen en vandaag kwamen ze duidelijk veel beter. Ze kwamen aan in groepjes. De 385 en de 390 waren voorop om 9u08 en 9u09. Daarna kwamen er 10 samen aan om 9u18, 4 om 9u34 en 4 om 9u45. De 399 kwam later als laatste thuis in de namiddag.
    Op naar de volgende vlucht.

    25-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    24-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Werkzaamheden op en rond het hok
    Vandaag ben ik begonnen met het eerste deel van de elektrische leidingen binnen te leggen. Deze zijn straks nodig om het elektronisch bestadigingssysteem te gebruiken en ook om deze winter de fonteinverwarmers en verlichting te kunnen aanleggen.
    De waterkraan werd ook gemonteerd. Nu nog de aansluiting doen in het RVT en we kunnen definitief van start gaan.
    Tijdens de werkzaamheden hoorde ik plots geluid op het dak. Er was een duif teruggekomen. De 362, die vorige week achterbleef van de eerste vlucht uit Arras was terug.
    Hopelijk heeft zij de weg nu goed in haar kopje gestoken om die weg nooit meer te vergeten en naar huis te stormen bij een deelname aan de prijsvluchten. De tijd zal het uitwijzen.

    24-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    22-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2de keer Arras

     Gisteravond hebben we de duifjes binnengebracht in de NKV en vandaag vlogen onze duifjes een 2de keer Arras.
    Ze kwamen al iets rapper dan woensdag maar er zaten nog grote gaten tussen de aankomsten.
    Ons eerste duifje was deze keer de 364 die om 9u00 aankwam. Daarna was het een kwartier wachten op de tweede duif die om 9u16 lande. De volgende kwamen aan om 9u20, 9u26, 9u30, 9u33, 9u37, 9u41, 9u41, ...
    'savonds waren ze alle 21 terug thuis.
    Op naar volgende week.

    22-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    19-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatkomer
    Vandaag is er nog een jong thuis gekomen uit Arras welke gisteren gelost werd. Nog 3 te gaan.

    19-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.R.I.P.

    Vandaag hebben we de witte duif met zijn gebroken bil (861) uit zijn lijden verlost.

    De bil was op 2 plaatsen gebroken en de spieren waren helemaal door. Het beestje was helaas niet meer te redden. Spijtig van dit wit duivinnetje.

    19-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    18-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Arras
    20 jonge duiven zijn terug thuis. We ontbreken er nog 4. We hopen dat deze ook nog terugkeren.
    Ze zijn niet zo goed gekomen. De 359 kwam als eerste aan om 9u13. daarna volgden de rest aan een heel traag tempo.  We noteerden nog 9u25, 9u49, 10u11 en 10u18. Tegen de middag waren er 13 thuis. Op het eind van de dag zaten we aan 20 stuks.
    Ze hebben duidelijk moeten zoeken.

    18-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    17-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duiven naar Arras
    Deze avond hebben we 24 van onze 26 duiven ingekorfd voor de eerste leervlucht uit Arras. De gekwetste witte 861 en de witte 093 zijn niet mee. Onze duifjes hebben er een goede opleiding opzitten (met o.a. 3 x Templeuve) en zijn nu klaar voor een nieuwe stap.
    Arras is voor ons hokje 66,559km ver. Hopelijk komen ze allen terug naar Kortrijk want de jonge duifjes zitten pas sedert 2 maand en 1 dag (16 april) op het hok. We zien morgen wel.

    17-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    13-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opleren
    We zijn vrijdag de 13de vandaag en onze 26 duifjes vlogen voor de derde keer Templeuve. En ja hoor opnieuw prijs. ;-(
    Na onze dode duif (duif die tegen het venster vloog) en onze duif met een gebroken poot is onze witte duif 861 zwaar gewond thuisgekomen.
    De bil hangt er bij. Hij zal deze waarschijnlijk nooit meer kunnen gebruiken.
    We wachten nog wat af en zien hoe het evolueert. Het mag nu stoppen.
    Als alles verder goed verloopt gaan we proberen ze volgende week in Arras te krijgen. Dan kunnen ze de weg zoeken tussen de vele andere duiven die naar daar gezonden worden.
    De 861 zal noodgedwongen nu thuis moeten blijven.

    13-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    12-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2e maal Templeuve
    Vandaag zijn de jonge duiven terug gelost in Templeuve. En op ééntje na zijn ze allemaal teruggekeerd. We wachten nog op de laatste.
    Ook de werken voor het plaatsen van de nutsvoorzieningen zoals water en elektriciteit schieten goed op. Nu nog monteren en aansluiten.
    De jonge duifjes werden nu ook overgeschreven op onze naam, en de lidkaart werd aangevraagd. Straks nog de Bricon klok monteren en de duiven hun chipring aandoen en kunnen we echt van start gaan.
    Ondertussen is de laatste ook toegekomen in de vooravond. Hij kan morgen samen met de andere 25 opnieuw naar Templeuve.

    12-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    11-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Terug

    Deze morgen om 8uur waren er al 3 van de 4 jongen terug thuis die gisteren nog achter waren. De laatste was nog onderweg en is tegen de middag toegekomen. Dus we zijn opnieuw compleet.
    Op naar een volgende training.

    11-06-2014 om 21:50 geschreven door Kris


    10-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grondwerken
    Niet alleen op het hokje met de trainingen is het een drukke bedoening, ook rond het hokje is dit het geval.
    Vandaag zijn de grondwerken gestart om de elektriciteit en het water binnen te krijgen. De wachtbuizen worden er donderdag ingelegd, en wie weet hoe vlug de aansluitingen nu kunnen gebeuren.
    We hebben de elektriciteit echt nodig om de elektronische klok aan te leggen die de duiven moet registreren als ze van de vluchten thuiskomen.
    Eens dat deze werken klaar zijn kunnen we van start gaan met het grote werk. Meegeven op de prijsvluchten!
    Dank aan de collega's en de leerlingen die de werken samen uitvoeren!

    10-06-2014 om 22:51 geschreven door Kris


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opleren
    Vandaag zijn we opnieuw gestart met het verder opleren van onze duifjes. Bestemming deze keer was Templeuve. Dit is zowat 25 km van ons hokje verwijderd.
    Het weer was er bewolkt tot mooi en om 9u45 werd de vrijheid gegeven aan onze 26 duifjes. Ze deden een paar toeren en waren na een tijdje uit het zicht verdwenen. Hopelijk naar huis terug.
    In Kortrijk terug aangekomen was de zon echter verdwenen en verschenen er donkere wolken. Als dit maar goed afloopt.
    Alles werd in gereedheid gebracht om de duifjes te verwelkomen, maar de duifjes bleven weg.
    We konden niet blijven wachten want de lessen gingen verder, maar om 12.00u terug gaan kijken en ja hoor er was beweging in de spoetniek en ook in de lucht waren er net drie hun laatste toeren aan het doen, in de gietende regen, want de hemelsluizen waren net weer opengezet.
    Op het hok zaten, na het binnen fluiten van de drie vliegende duifjes al 20 exemplaren. Nog 6 te gaan.
    Om 16.30u waren ze al met 22. Waar blijven de andere 4???
    Morgen gaan we kijken of ze ook de weg naar het hokje teruggevonden hebben, want de zon is nu toch wel flink beginnen te schijnen en de lucht is terug opengetrokken en helder.
    Morgen mogen ze gewoon de spieren wat losvliegen maar donderdag terug naar Templeuve om nog wat meer ervaring op te doen.

    10-06-2014 om 22:29 geschreven door Kris


    06-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Trainingen gaan door
    Vandaag hebben we de 26 duifjes opnieuw weggebracht. Deze keer werden ze met de auto tot aan ALPRO gebracht en daar om 10u uitgelaten en ja hoor , ze waren opnieuw eerder op school terug dan ik.
    Opnieuw een kleinigheid aan eten gegeven en terug de mand in. Deze keer richting Rekkem. Om 11u. de vrijheid gegeven en voor het eerst was ik ze voor. Om 11.30u zijn ze in groep toegekomen.
    Opleiding voorlopig geslaagd. Volgende week gaan we verder met de training, als het weer het toelaat en wie weet de week erop al naar Arras?

    06-06-2014 om 21:28 geschreven door Kris


    05-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opleren

    Deze morgen is de vermiste duif van dinsdag terug naar huis gekomen. Hij was nog net op tijd om de eerste trainingsvluchten mee te maken.

    Vandaag werden de 26 duifjes (ook de duif met gebroken poot)met de fiets weggebracht. Na ze los te laten op enkele honderden meters van het hok kwamen ze allen samen toe. Ze vlogen als gekken terug naar binnen.

    We hebben ze dan een beetje eten gegeven en opnieuw in de mand gestoken om ze weg te brengen met de fiets. Nu een kilometer verder dan een halfuurtje vroeger.

    Bij de terugkomst zagen we ze niet vliegen wat ons deed vermoeden dat ze nog onderweg waren, maar bij het naderen van het hok zaten ze reeds allemaal binnen te wachten achter de verzorger.

    Als het weer meezit gaan we ze morgen nog iets verder wegbrengen. De trainingen zijn nu pas echt begonnen.

    Hoop doet leven.

    05-06-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    03-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gewonde!
    Nadat gisteren één van onze duifjes zich doodgevlogen heeft tegen een  raam, is er vandaag 1 terug gekomen van de training met een gebroken poot(375/14) .
    Er was ook nog een duifje niet teruggekomen. We hopen uiteraard dat ze geen ongeval is tegengekomen onderweg en dat ze de weg naar ons hok nog terug zal vinden.
    Een reden kan zijn dat de duiven steeds langere trainingsvluchten afwerken. De tijd dat ze nu al uit het zicht verdwijnen is meer dan een uur.
    Bij thuiskomst stormen ze letterlijk naar binnen bij het horen van het eerste fluitsignaal.
    Ik denk dat we ze binnenkort kunnen opleren zodat ze klaar zijn om wedstrijden te vliegen in de toekomst.

    03-06-2014 om 22:19 geschreven door Kris


    02-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.R.I.P.
    Ramp o ramp. Deze namiddag is onze eerste duif om het leven gekomen. Ze kwam in volle vlucht tegen het spiegelraam van het rusthuis terecht. De 3056307/14 is niet meer. Was een mooie licht geschelpte duiver.
    We zullen hem missen. Nu zijn ze nog met 26 en hopelijk mag dit zo blijven.

    02-06-2014 om 21:51 geschreven door Kris


    23-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veearts op bezoek
    Klik op de afbeelding om de link te volgen We waren al een tijdje op zoek naar een dierenarts met specialisatie duiven, die niet te ver woont van Kortrijk om onze duifjes eens na te zien en te vacineren.
    Uiteindelijk hebben we besloten om voor dierenarts Pascal Lanneau uit Moen te kiezen.
    Deze jonge gedreven dierenarts kent trouwens ook heel veel over DNA en genen onderzoek bij duiven, en werkt hierbij samen met dierenarts Ruben Lanckriet uit Ursel. 
    Al onze duifjes werden gevacineerd tegen Paramixo en ze werden tergelijkertijd ook de tegen de pokken behandeld met het borsteltje.
    Zowaar een heel karwei.
    De leerlingen van 6DLTW waren er bij, en haalden elk op hun beurt een duifje bij, zodat de vacinatie vlug afgelopen was.
    Een half uurtje na de vacinatie hebben de jonge duiven hun uurtje training afgewerkt.
    Ze hadden er blijkbaar geen last van.

    Bijlagen:
    DSCN7381.JPG (742.8 KB)   
    DSCN7382.JPG (815.1 KB)   
    DSCN7383.JPG (819.3 KB)   
    DSCN7384.JPG (830.3 KB)   

    23-05-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    21-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Coördinaten duivenhok
    Vandaag kwam dhr  Frans Dornez van het Coördinatenbureau Dornez bij ons langs om de coördinaten te bepalen van ons duivenhok.
    Aan de hand van die coördinaten kunnen we exact de afstand weten van gelijk welke lossingsplaats in Frankrijk  tot aan de ingang van het duivenhok aan de Condédreef.
    We wachten nog eventjes af om de duifjes op te leren vooraleer we ze richting Frankrijk sturen en hopen uiteraard dat we enkele prijsjes kunnen winnen in de toekomst. 
    In bijlage kan je alvast de afstanden bekijken tot aan de ingang van ons hok.

    Bijlagen:
    AfstandenPTI.pdf (1.3 MB)   

    21-05-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    18-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PTI in de media
    Zaterdag 5 april was de officiële opening van het dierenpark Condé met eveneens de opening van ons duivenhokje.
    De Nationale voorzitter van de KBDB kwam ons hokje inzegenen in het gezelschap van Provinciaal voorzitter Frank Verkinderen en secretaris Kurt Dekeyser.
    Ook tal van sponsors en sympatisanten waren present.

    Als je op een van de onderstaande linken klikt krijg je een impressie met meer uitleg

    http://carlvereecke.be/provincie-west-vlaanderen-en-ocmw-kortrijk-openen-dierenpark-in-kortrijk/

    http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=DMF20140407_01058904

    http://www.pipa.be/en/newsandarticles/news/in-het-dierenpark-van-het-provinciaal-technisch-instituut-in-kortrijk-krijgen-s



    18-04-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    16-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe lichting
    Deze voormiddag bracht Freddy De Jaeger uit Knesselare 19 jonge duifjes om ons hok te versterken. Ze zien er alvast veelbelovend uit. Hopelijk gaan er niet te veel verloren vliegen.
    Ook een zwarte duif van Andre Verduyn uit Koekelare werd geleverd.
    Ons aantal werd meteen aangevuld tot 27 stuks.
    We gaan het hierbij houden, zodat we het project op een rustige en eenvoudige manier kunnen opstarten.
    Wie weet kunnen we ze dit jaar goed opleren en volgend jaar spelen als jaarse duiven. Dit zou mooi zijn.

    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Kris




    Welkom op onze blog!
    Archief per jaar
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    interessante links Klik op foto
    Onze favoriete links

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Lossingsuren
  • Lossingen KBDB
  • Verougstraete

  • Maatschappijen
  • NKV Kortrijk
  • Gullegem
  • De Arend Rekkem
  • WVS

  • Aanmeldingen
  • Inter-Westvlaamse
  • KBDB ONLINE

  • Duiven site's
  • Pipa Elite Center
  • Q-Pigeons
  • Duivenverkoop
  • Herbots
  • Natural Elite Pigeons
  • GPS Auctions
  • Top pigeons
  • European Pigeon Website
  • Dreampigeons

    Duivenvoer en bijproducten
  • Firma Vanrobaeys
  • Versele Laga

  • Webcam
  • Arras
  • Parijs
  • Montauban

  • interessant
  • snelheid berekenen
  • Buienradar België
  • Meteo France
  • Buienradar Europa
  • Windy

  • Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs