Inhoud blog
  • Spenen
  • koppel weg
  • Ringen
  • Jongen
  • Eitjes
  • Kweek 2020
  • Saumur
  • eitjes
  • Duivinnen overwennen
  • duivinnen
    ONZE SPONSORS
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Duiven Team PTI Tuinbouwschool

    02-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.R.I.P.
    Ramp o ramp. Deze namiddag is onze eerste duif om het leven gekomen. Ze kwam in volle vlucht tegen het spiegelraam van het rusthuis terecht. De 3056307/14 is niet meer. Was een mooie licht geschelpte duiver.
    We zullen hem missen. Nu zijn ze nog met 26 en hopelijk mag dit zo blijven.

    02-06-2014 om 21:51 geschreven door Kris


    23-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veearts op bezoek
    Klik op de afbeelding om de link te volgen We waren al een tijdje op zoek naar een dierenarts met specialisatie duiven, die niet te ver woont van Kortrijk om onze duifjes eens na te zien en te vacineren.
    Uiteindelijk hebben we besloten om voor dierenarts Pascal Lanneau uit Moen te kiezen.
    Deze jonge gedreven dierenarts kent trouwens ook heel veel over DNA en genen onderzoek bij duiven, en werkt hierbij samen met dierenarts Ruben Lanckriet uit Ursel. 
    Al onze duifjes werden gevacineerd tegen Paramixo en ze werden tergelijkertijd ook de tegen de pokken behandeld met het borsteltje.
    Zowaar een heel karwei.
    De leerlingen van 6DLTW waren er bij, en haalden elk op hun beurt een duifje bij, zodat de vacinatie vlug afgelopen was.
    Een half uurtje na de vacinatie hebben de jonge duiven hun uurtje training afgewerkt.
    Ze hadden er blijkbaar geen last van.

    Bijlagen:
    DSCN7381.JPG (742.8 KB)   
    DSCN7382.JPG (815.1 KB)   
    DSCN7383.JPG (819.3 KB)   
    DSCN7384.JPG (830.3 KB)   

    23-05-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    21-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Coördinaten duivenhok
    Vandaag kwam dhr  Frans Dornez van het Coördinatenbureau Dornez bij ons langs om de coördinaten te bepalen van ons duivenhok.
    Aan de hand van die coördinaten kunnen we exact de afstand weten van gelijk welke lossingsplaats in Frankrijk  tot aan de ingang van het duivenhok aan de Condédreef.
    We wachten nog eventjes af om de duifjes op te leren vooraleer we ze richting Frankrijk sturen en hopen uiteraard dat we enkele prijsjes kunnen winnen in de toekomst. 
    In bijlage kan je alvast de afstanden bekijken tot aan de ingang van ons hok.

    Bijlagen:
    AfstandenPTI.pdf (1.3 MB)   

    21-05-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    18-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PTI in de media
    Zaterdag 5 april was de officiële opening van het dierenpark Condé met eveneens de opening van ons duivenhokje.
    De Nationale voorzitter van de KBDB kwam ons hokje inzegenen in het gezelschap van Provinciaal voorzitter Frank Verkinderen en secretaris Kurt Dekeyser.
    Ook tal van sponsors en sympatisanten waren present.

    Als je op een van de onderstaande linken klikt krijg je een impressie met meer uitleg

    http://carlvereecke.be/provincie-west-vlaanderen-en-ocmw-kortrijk-openen-dierenpark-in-kortrijk/

    http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=DMF20140407_01058904

    http://www.pipa.be/en/newsandarticles/news/in-het-dierenpark-van-het-provinciaal-technisch-instituut-in-kortrijk-krijgen-s



    18-04-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    16-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe lichting
    Deze voormiddag bracht Freddy De Jaeger uit Knesselare 19 jonge duifjes om ons hok te versterken. Ze zien er alvast veelbelovend uit. Hopelijk gaan er niet te veel verloren vliegen.
    Ook een zwarte duif van Andre Verduyn uit Koekelare werd geleverd.
    Ons aantal werd meteen aangevuld tot 27 stuks.
    We gaan het hierbij houden, zodat we het project op een rustige en eenvoudige manier kunnen opstarten.
    Wie weet kunnen we ze dit jaar goed opleren en volgend jaar spelen als jaarse duiven. Dit zou mooi zijn.

    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    05-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opening
    Vandaag vond de opening plaats van het dierenpark en tevens ons duivenhokje op het PTI.
    Heel wat politici waren er op de afspraak en ook onze Nationale voorzitter van de KBDB was er samen met het Westvlaamse bestuur, de voorzitter van de Westvlaamse jeugdbeweging en alle uitgenodigde sponsors aanwezig.
    Later volgt hierover meer.

    Bijlagen:
    IMG_3585.JPG (4.8 MB)   
    IMG_3587.JPG (6.2 MB)   
    IMG_3588.JPG (4.9 MB)   
    IMG_3590.JPG (6.1 MB)   
    IMG_3591.JPG (5.8 MB)   
    IMG_3593.JPG (5.5 MB)   

    05-04-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    04-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe witjes
    Tom Van Nieuwenhuyze bracht ons zopas nog twee witte duifjes.
    Ze waren al redelijk rap om naar de hoogste bakken te vliegen. Hopelijk blijven ze op ons hok en komen ze goed overeen met de vijf anderen, die al menig toeren rond het hok maken.
    Morgen is de grote dag op onze school. De opening van het dierenpark met eveneens de officiële opening van ons duivenhok. 
    Alle duifjes zullen veel bekijks krijgen

    Bijlagen:
    IMG_3584.JPG (4 MB)   

    04-04-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    31-03-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vanrobaeys
    Vandaag zijn we langs geweest bij de firma Vanrobaeys te Rekkem.
    Dit is een firma die duivenvoeders en bijproducten mengt en verdeeld. We hadden er afgesproken met Tom die er de dagelijkse leiding heeft.
    We hadden het genoegen om een rondleiding te krijgen doorheen het bedrijf, en we zagen dat het goed was.
    Topkwaliteit van granen werden er gemengd en met de grootste zorg gezeefd totdat er geen stofdeeltjes meer in te vinden waren, en nadien werden deze granen verpakt in papieren zakken en op palletten gestapeld. Ook de opslagplaats was er kraaknet. Een aanrader voor elk wie duivenvoer zoekt.
    Ook wij hebben, na het zien van de productiehal en het proces beslist om samen te werken met de firma Vanrobaeys en er onze duivenproducten aan te schaffen.
    Wij zien er alleen maar positieve dingen in en hopen dat onze duifjes het even lekker vinden als het eten eruit ziet.

    31-03-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    21-03-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe hoop
    Vandaag is Tom Van Nieuwenhuyze langs geweest met 4 jonge duiven om bij onze witten te steken. Ze zien er prachtig uit! Hopelijk zijn ze zo goed als ze er uit zien.
    Onze witten is blij met de compagnie, dit is duidelijk.
    De nieuwelingen gaan voorzichtig op verkenning in de nieuwe locatie en lijken er graag te vertoeven. Straks volgen er nog.

    21-03-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    24-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vermist
    Vandaag is onze witte duif van Louis en Frank niet meer teruggekeerd. Wat jammer toch. Nu zit de andere witte duif helemaal alleen. Hopelijk treurt hij niet te veel en wil hij blijven, want de andere jongen die komen er pas aan tegen half april.

    24-02-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    15-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fugare
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag voor de eerste keer naar Fugare in Kortrijk geweest. Dit is een van de grootste beurzen van Europa wat betreft duivensport. Je kan er werkelijk allles vinden. Hokken, bakken, allerhande gerief om je duivenhok mee uit te rusten, klokken, duivenmagazines,voederleveranciers en vooral ook duiven en duivenliefhebbers. De ideale plaats om als startende liefhebber naar toe te gaan.
    We hadden er een gesprek met de afgevaardigde van de KBDB (Koninklijke Belgische Duivenliefhebbers Bond) en met de voorzitter van de Westvlaamse jeugdbeweging, die ons onmiddelijk het lidmaatschap aanbood.
    We gingen langs bij vele standen en konden rekenen op heel veel positieve reacties ivm ons duivenproject. We hebben er vele afspraken kunnen maken die we na de beurs verder zouden bespreken.
    Bij de stand van Louis  en Frank Scherens Vangramberen uit Pietrain kregen we tevens onze eerste duif, een spierwitte, in ons bezit. De stand ernaast stond ook Tom Van Nieuwenhuyze uit Lendelede die ons ook een spierwitte duif meegaf. We zijn dus vertrokken.
    De twee duifjes heb ik direct op het lege hokje gestoken aan de Condédreef voorzien van eten en drinken, en terwijl ze aan het genieten waren van de stralen van de ondergaande zon, heb ik ze samen achtergelaten op het hokje.
    Was een mooi zicht toen ze samen dicht bijeen kropen.


    15-02-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    12-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PTI in de media
    Het duivenproject van het PTI kwam al meerdere keren in het nieuws.

    Hierbij enkele links naar verschenen artikels:

    http://www.pipa.be/newsandarticles/pigeonandloft/duiven-op-het-pti-te-kortrijk

    http://www.pitts.be/index.asp?par=f_news.detail&ID=15233

    http://www.bredeschool.org/voorbeelden/muren-slopen-dieren-brengen-mensen-samen

    12-01-2014 om 00:00 geschreven door Kris


    11-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duiven op het PTI te Kortrijk

    Enkele jaren terug werd er beslist dat de Provinciale Tuinbouwschool te Kortrijk naast de klassieke tuinbouwrichtingen ook de richtingen dier en milieu zouden inrichten.

    Dit bleek meteen al een schot in de roos en resulteerde in een grote toename van het aantal leerlingen.

    In eerste instantie werd gestart met enkele kleine diersoorten zoals konijnen, cavia’s, kippen, vissen, … en aangevuld met enkele pony’s, schapen en geiten.

    Om de richtingen dier verder uit te bouwen en goed vorm te kunnen geven werden de schoolactiviteiten, betreffende die nieuwe richtingen verder opengetrokken naar de buurt toe.

    Er werd overeengekomen met het RVT St. Jozef en de bijhorende kinderopvang om op onze gezamenlijke terreinen, een dierenpark uit te bouwen.

    Binnen dit kader willen we graag:

    1)      onze leerlingen vertrouwd maken met alle zorg die noodzakelijk is bij het houden van dieren,

    2)      bejaarden activeren om meer naar buiten te komen en/of hen meer afleiding bezorgen,

    3)      kinderen van de kinderopvang vertrouwd maken met dieren

     

    Vandaar hebben wij contact opgenomen met de promotiecommissie van de KBDB, om een project rond duiven te helpen opstarten en ondersteunen.

    Het contact met de promotiecommissie van de KBDB verliep heel vlot en behoorlijk vlug verscheen in de mailbox de toezegging voor een duivenhok.

    Het duivenhok van 4,5 m x 2 m werd ondertussen geplaatst door de firma Demster uit Lichtervelde. Het hok bestaat uit 2 afdelingen. Eén afdeling is voorzien voor acht koppels duiven en er is één afdeling waar zo’n 30 jonge duiven een rustplaats kunnen vinden.

    De bedoeling is nu om dit jaar (2014) van start te gaan met enkele jonge duiven (+/-half maart) die we willen opleren en wie weet misschien kunnen we ook eens aan één of meerdere wedstrijden deelnemen.

    Nadien zullen we samen met de leerlingen een eerste kweek opstarten, zodat de leerlingen ook de erfelijkheidsleer onder de knie krijgen.

    Je ziet het, we staan de komende maanden voor een enorme uitdaging en hopen dat er nog enkele firma’s in ons project willen meestappen, want we hebben nog lang niet alles.

    11-01-2014 om 00:00 geschreven door Kris




    Welkom op onze blog!
    Archief per jaar
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    interessante links Klik op foto
    Onze favoriete links

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Lossingsuren
  • Lossingen KBDB
  • Verougstraete

  • Maatschappijen
  • NKV Kortrijk
  • Gullegem
  • De Arend Rekkem
  • WVS

  • Aanmeldingen
  • Inter-Westvlaamse
  • KBDB ONLINE

  • Duiven site's
  • Pipa Elite Center
  • Q-Pigeons
  • Duivenverkoop
  • Herbots
  • Natural Elite Pigeons
  • GPS Auctions
  • Top pigeons
  • European Pigeon Website
  • Dreampigeons

    Duivenvoer en bijproducten
  • Firma Vanrobaeys
  • Versele Laga

  • Webcam
  • Arras
  • Parijs
  • Montauban

  • interessant
  • snelheid berekenen
  • Buienradar België
  • Meteo France
  • Buienradar Europa
  • Windy

  • Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs