Ik ben paul, en gebruik soms ook wel de schuilnaam de prater.
Ik ben een man en woon in ninove (België) en mijn beroep is uitstapregeling MVG.
Ik ben geboren op 29/07/1946 en ben nu dus 78 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Sport-muziek beluisteren- planten-tuinieren-kaligrafie-tekenen.
André NOYELLE - Olympisch kampioen op de weg 1952- HELSINKI.
Patrick SERCU - Olympisch kampioen 1km 1964 -TOKYO.
Pascale RICHARD- Olympisch kampioen op de weg 1996- ATLANTA.
Paolo BETTINI - Olympisch kampioen op de weg Athene 2004.
SPORTS FACTORY - Wielrennen-Actueel sportgebeuren
Wielergeschiedenis-Hedendaags wielrennen en veldrijden Klassiekers-Grote Ronden-Kampioenschappen.
02-04-2015
Ronde van Vlaanderen 2015
Aanstaande zondag krijgen we de Ronde voor de zoveelste keer op ons bord. Wie zijn de kandidaat winners nu BOONEN en CANCELLARA er niet bijzijn? De beer uit Noorwegen is toch een van de grote favorieten, gevolgd door DEVOLDER VAN AVERMAET EN VANMARCKE. De volgorde kan ik helaas nog niet geven want mijn glazen bol is in herstelling.....
Zaterdag grote start in ons land ! Wie van onze landgenoten kan er iets forceren ? Sep Van Marcke of Greg Van Aevermaet of misschien toch nog Tom Boonen ?
Een zeer sterke Alexander KRISTOFF wint voor de vierde keer in het nieuwe seizoen. Oo in Spanje zijn ze al volop bezig, morgen een bergrit , we kijken ernaar uit !!!
Deze namiddag werd het een spannende koers gewonnen door Tom Meeusen voor de vedette in spe Mathieu VAN DER POEL. Sven Nijswas nietin zijn sas en eindigde toch nog sterk 4de.
Tour of Utah was een zeer mooie wedstrijd. De laatste twwee etappes werden gewonnen door een zeer sterke Cadel EVANS. Eindwinnaar werd Tom DANIELSON, Chris HORNER werd tweede. Onze landgenoot Ben HERMANS derde of vierde.
Prachtige ronde van UTAH 2014 gezien. Laatste twee ritten op schitterende wijze gewonnen door Cadel EVANS. Eindwinnaar werd de Amerikaan Tom DANIELSON. Chris HORNER verleden jaar nog Vuelta winnaar werd schitterend tweede.Wat mij enigszins verbaasd is dat die Amerikaan in Europa nooit hoge toppen geschoren heeft! Dit is niet aan mij maar aan de heren van het WADA en UCI om hier iets over te zeggen.
Nieuwe dopingzondaar in Italië / Diego ULISSI !!! 2x WK bij de junioren, daarna enkele mooie koersen gewonnen. Dit jaar twee ritten in de Giro en nog enkele mooie wedstrijden maar met Kerosine gereden ipv met benzine !!!
Nieuwe dopingzondaar in Italië : Diego ULISSI !!! Won dit jaar al twee ritten in de Giuro d'Italia en nog enkele mooie wedstrijden maar Diego reed met Superbenzine als het ware KEROSINE !!! Lampre-Merida zijn ploeg gelooft hem, maar dat komt niet zomaar in uw lichaam terecht. Het geneesmiddel Salbutamol is je zuiverste doping !!! Hopelijk krijgt hij minstens twee jaar schorsing hij verdient het !
Nairo QUINTANA heeft de Giro gewonnen voor Rigoberto URAN en de Italiaan ARU. Quintana onbetwistbaar winnaar van deze Giro !. De organisatoren maakten een felle schuiver door de rit over Gavia en Stelvio te willen neutraliseren, maar slaagden daar niet in. Het werd zeer gevaarlijk voor de renners door hen in de afzink van beide cols door de sneeuw te laten rijden. Dit mag nooit meer gebeuren, en was zeer gevaarlijk!!!.
Nairo QUINTANA heeft op een uitdrukkelijke wijze de ronde van Italië op zijn naam geschreven. In de laatste week kon hij URAN van de leidersplaats verdringen met enkele knappe staaltjes van zijn klimtalent. In de bewogen rit over Gavia en Stelvio schoot de organisatie fel tekort !!! Ofwel komt er een neutralisatie ofwel komt er geen. Quintana reed de rode vlag voorbij hetgeen niet sportief is en daarmee basta. De organisatie mag dit nooit meer tegenkomen , het weze een wijze les. Derde werd de Italiaan ARU een jong renner van 23. Volgende maand begint de "Tour" benieuwd wat ze ons daar allemaal gaan voorschotelen.
Vanmiddag om 14h maakte ex-wereldkampioen Niels ALBERT bekend dat hij stopt met actief wielrennen om gezondheidsredenen. Niels ALBERT pas 28 jaar oud moet gedwongen stoppen wegens hartproblemen. ALBERT werd tweemaal wereldkampioen bij de profs en ook bij de beloften pakte hij de regenboogtrui. Hij werd ook verschillende malen kampioen van België en won verschillende wedstrijden in wereldbeker , superpredtige en Gazet van Antwerpen trofee. De veldritwereld verliest hiermee één van zijn iconen.
Vanmiddag 19 mei 2014 heeft Niels ALBERT op een persconferentie verklaard te moeten stoppen met actief wielrennen. Na geneeskundige onderzoeken werd besloten dat het te gevaarlijk is voor de renner om aan actief veldrijden te doen. Niels werd tweemaal wereldkampioen veldrijden bij de profs, ook werd hij wereldkampioen bij de beloften, verschillende malen Belgisch kampioen en winnaar van verschillende wereldbeker wedstrijden , Super Prestige wedstrijden en een aantal andere grote overwinningen. Het veldritcircuit zal hem missen, hij gaf zich nooit gewonnen en was ook altijd bereid tot een interview. O.a zijn "klotebrug" zullen menig supporter zich nog herinneren. Het is nu aan de jeugd om te trachten zijn plaats in te nemen en te strijden tegen Sven NIJS en de andere tenoren.
Vandaag zondag 2 februari wordt in Hoogerheide (Nederland) het wereldkampioenschap veldrijden voor profs verreden. Er is één grote favoriet: Sven NIJS. Al de andere deelnemers zijn uiteraard ook kandidaat winnaar maar NIJS liet de laatste weken een zeer goede conditie zien. Onze andere Belgen zoals Niels ALBERT en ook Tom MEEUSEN zijn grote kandidaten op de begeerde regenboogtrui. Van de buitenlanders kunnen enkel Zdenek STYBAR en Lars VAN DER HAAR een rol van betekenis spelen. Hopelijk loopt het goed af voor onze landgenoten en kunnen we misschien voor een volledig podium zorgen zoals gisterenmorgen de junioren deden. We kijken de wedstrijd met spanning tegemoet!.
Wietse BOSMANS werd vanmorgen door de bondscoach als zevende renner aan de WK ploeg toegevoegd. Bart WELLENS en Jim AERNOUDTS vielen buiten de prijzen. Ben er zeker van dat Wietse deze selectie zal ter harte nemen!. Met de nationale kleuren rondrijden is toch altijd een eer.
Vanmiddag mooie wedstrijd gezien in het Franse Nomay. Sven Nijs nam niet deel aan de debatten en is zich aan het voorbereiden voor het komende WK in het Nederlandse Hoogerheide.Van in het begin een geanimeerde wedstrijd met een strijdlustige Tom MEEUSEN. Hij reed een ronde of twee aan de leiding maar liet zich terug inlopen door de Duitse kampioen WALSLEBEN en de Franse kampioen Francis MOURRAY. Die bleven ook vooruit en in de spurt legde Tom de Franse kampioer erop. Mooie zege van Tom !.
Vandaag in Baal de 15 de Grote Prijs Sven NIJS. Een massa volk kwam vandaag opdagen om hun idool voor de zoveelste keer te zien winnen. Het werd een mooie wedstrijd op een echt veldrit parcours. Sven NIJS won voor een zeer sterke Zdenek STYBAR en Niels ALBERT. Rob PEETERS in nieuwe shirt werd mooi 4de. Sven NIJS blijft leider in het Bpost klassement