Ik ben paul, en gebruik soms ook wel de schuilnaam de prater.
Ik ben een man en woon in ninove (België) en mijn beroep is uitstapregeling MVG.
Ik ben geboren op 29/07/1946 en ben nu dus 78 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Sport-muziek beluisteren- planten-tuinieren-kaligrafie-tekenen.
André NOYELLE - Olympisch kampioen op de weg 1952- HELSINKI.
Patrick SERCU - Olympisch kampioen 1km 1964 -TOKYO.
Pascale RICHARD- Olympisch kampioen op de weg 1996- ATLANTA.
Paolo BETTINI - Olympisch kampioen op de weg Athene 2004.
SPORTS FACTORY - Wielrennen-Actueel sportgebeuren
Wielergeschiedenis-Hedendaags wielrennen en veldrijden Klassiekers-Grote Ronden-Kampioenschappen.
07-04-2012
PARIJS - ROUBAIX
Morgen wordt de 110 de P-R gereden. Voor Tom BOONEN kan het een jubileumeditie worden, maar er zijn nog goede renners die kans maken op de overwinning. Geluk moet er bijzijn om bvb niet lek te rijden maar dat kan niemand voorspellen. Hopelijk blijft het morgen droog zodat we toch min of meer van een normale wedstrijd kunnen spreken. Hopelijk kan BOONEN zich op de hoogte van Roger DE VLAEMINCK hijsen zodat deze laatste zijn mond een beetje gesnoerd wordt.
Tom BOONEN heeft na de E-3 prijs Harelbeke en de "semi" klassieker nu zijn echte grote vis op het droge. Na een ontsnapping met 15 renners moest Quick-Step aan het werk om de kloof met het peleton niet te groot te laten worden. In de bevoorradingscontrole een plek waar veel plaats was kwam Fabian CANCELLARA zwaar ten val en moest afgevoerd worden naar het ziekenhuis van Oudenaarde om dan later naar Wevelgem gebracht te worden en te vertrekken naar Zwitserland om er een heelkundige ingreep te ondergaan. De topfavorieten bleven wachten en BOONEN kon met 2 ploegmaats TTERPSTRA en CHAVANEL en nog enkele anderen ontsnappen maar werden in de laatste lus terug ingelopen. Toen was het BALLAN time en die ontsnapte achterna gezet door POZZATO en BOONEN. BALLAN probeerde tweemaal maar werd telkens gecounterd door BOONEN , In de spurt kon BOONEN de bovenhand houden en zijn derde Ronde van VLAANDEREN winnen. Nationaal kampioen Philippe GILBERT was goed maar kon nog niet meedoen voor winst. Binnen 2 weken verwachten we Phil voor de Ardennenklassiekers. Hopelijk kan hij de Belgische zegereeks verder zetten.
Onze landgenoten doen het uitstekend in deze twee rittenwedstrijden : Tom BOONEN won al een rit in P-N en gisteren won Gianni MEERSMAN een groepsspurt bergop. In de Italiaanse Tirreno wachten we op een bevestiging van de goede conditie van Belgisch kampioen Philippe GILBERT. Op 17 maart aanstaande wordt de eerste klassieker verreden nl Milaan - San Remo. Benieuwd wie er daar goed zal uitkomen.
Sepp Vanmarcke heeft vandaag de openingswedstrijd van het wielerseizoen gewonnen voor een sterke Tom Boonen en Juan Flecha. Deze drie maakten de koers en stonden ook op het podium. Alleen de volgorde van de renners hadden de meesten anders ingeschat. Vanmarcke zeersterk, Boonen een beetje teveel met de krachten gewoekerd, en je krijgt een rare uitslag.
Alberto CONTADOR werd vandaag door het TAS geschorst tot 06 augustus 2012 en kan dus niet deelnemen aan de komende Ronde van Frankrijk. Het proces duurde veel te lang en de schorsing is TE zwaar (???) als we dan ook weten dat dopingzondaar nr1 De Amerikaan ARMSTRONG werd vrijgesproken. Dus gaat het hier duidelijk om rechtspraak van twee maten en twee gewichten. Zuiverste vorm van klassejustitie, het gerecht omkopen , volledig verkeerd. Eerst UCI sponseren dan enkele laboratoria en dan vrijgesproken worden.
Onze landgenoot Niels ALBERT heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan, de regenboogtrui veroverd. Hij reed een ijzersterke en perfecte wedstrijd en won verdiend voor een goede Rob PEETERS en Kevin PAUWELS. Sven NIJS kwam wegens ziekte niet verder dan de zevende stek.
De Spaanse dopingzondaar nr 1 heeft de zwaarste rit in de tour Down Under gewonnen door in de spurt de Australische kampioen Simon GERRANS zeer nipt te verslaan. Achteraf bleitkoers maar dat brengt geen zoden aan de dijk. Ze moesten de "lat" veel hoger leggen zodat die mannen niet meer aan terugkeren zouden kunnen denken!!!
Na twee overwinningenvoor Lotto-Belisol met André GREIPEL was het vandaag de beurt aan "Oscarito" FREIRE om met de bloemen te zwaaien. Het was een moeilijke rit en GREIPEL werd op de laatste helling erafgereden door een elite groepje. De Zwitser KOHLER komt zo op kop van het klassement.
Het bericht is reeds enkele dagen geleden verschenen : Fredje is werkloos !!! De enige Belgische zwemmer die ooit OLYMPISCH goud behaalde is werkloos. Is er dan geen enkele instantie die een greintje moed heeft om Fred ergens te "placeren" en ervoor te zorgen dat hij binnen afzienbare tijd ook een degelijk pensioen krijgt ? Vetzakkerij van politiekers die bonussen opstrijken om achterover van te vallen, dat wordt door de grote massa getollereerd. Een organizator van pukkelpop die zichzelf een bonus van min of meer 800.000 toekent dat is allemaal normaal. De enige die iets bereikt heeft is onze judoka Werbrouck gouden medaille in Atlanta en die een tijdje in het parlement zetelde en er ook nog een beetje pensioen gaat voor krijgen. Als Belg voel ik mij wel een beetje beschaamd dat dit hier kan gebeuren!!!
Zondag a.s laatste "oefengalop ? " naar het WK van Koksijde 2012. Kevin PAUWELS kan de WB nog verliezen als hij Niet aankomt en Sven NIJS zeer dicht eindigt. Zover zal het allemaal niet komen denk ik. Zondag 29 januari dat wordt een ander paar mouwen: wie gaat voor wie rijden indien er een van onze landgenoten kans op winst maakt. We kijken eerst naar komende zondag en daarna aftellen naar het wk toe. Bart WELLENS is ondertussen ontslagen uit de kliniek en wacht waarschijnlijk een lange revalidatie. Hopelijk komt alles goed met hem en kan hij terug zijn geliefde sport beoefenen.
Rudy De Bie had het niet gemakkelijk om een "serieuze" selectie op papier te zetten! Hij stelt een meer dan degelijke Belgische ploeg op met kans op winst. Wie van onze jongens de regenboogtrui gaat pakken zal afhangen van één buitenlander: nl Zdenek STYBAR. De Tjech komt de laatste week beter uit de verf en heeft natuurlijk veel kans op regenboogtrui nr 3 bij de profs. Hopelijk wordt het geen vechtstrijd tussen onze landgenoten, maar meer daarover de komende dagen....
Morgen wordt in Lievin de voorlaatste wereldbekerkoers gereden. Indien Kevin Pauwels niet scoort is er nog kans voor Sven NIJS om de wereldbeker te winnen maar bij een goede uitslag kan Kevin practisch niet meer verliezen. dan nog één grote koers en op naar Koksijde om er het WK te betwisten, maar eerst moet er nog geselecteerd worden.... Benieuwd wie De Bie allemaal uit zijn hoed gaat toveren, in afwachting morgen kijken naar de cross!
Het parcours van het Belgisch kampioenschap 2012 zou een zware dobber worden, en dat werd het ook !!! Nog voor de race was er al een heleboel commotie rond Bart WELLENS en Sven NIJS. Bart werd met hartproblemen afgevoerd naar het ziekenhuis en Sven had een blokkage van de rug opgelopen. Wat zou de wedstrijd brengen ? Niels ALBERT probeerde van in het begin een hold-up maar slaagde er niet in om weg te geraken. Nijs vervoegde en loste hem zeer snel. Sven reed naar zijn 8ste titel. ALBERT werd tweede en Rob PEETERS werd derde. Op het einde van de maand krijgen we het WK in Koksijde: wat gaat dat brengen ? We kijken er benieuwd naar uit !!!
Aan alle sportliefhebbers een gelukkig en vooral een zeer gezond 2012 toegewenst van ondergetekende. Door een dringende en dwingende heelkundige ingreep ben ik de laatste maanden niet veel op het terrein geweest. Hopelijk blijft alles naar wens verlopen en kan ik wat meer artikeltjes op mijn blog zetten.
Dit weekend was een NIJS - weekend in het veldrijden. Vanaf volgende week terug voor de klassementen. Als er voor een klassement gereden wordt is ook de koers anders. Kevin PAUWELS doet het nog steeds zeer goed in de klassementen en is ondertussen nummer 1 geworden op de U.C.I. ranglijst. Lang zal dat waarschijnlijk niet duren want Sven NIJS gaat die 1ste plaats niet zomaar afgeven. Het beloven terug spannende wedstrijden te worden. Eens Niels ALBERT terug op niveau kan fietsen zal de koers nog mooier worden. We kijken er zeker naar uit !.
Morgen en zondag aanstaande zijn er twee mooie veldritten op komst. Kevin PAUWELS is voor het ogenblik de beste crosser ter wereld en bijna onklopbaar. Door de spijtige afwezigheid van Niels ALBERT verlopen de crossen ook een ietsje anders. ALBERT brengt altijd waar voor zijn geld en zou over een goeie 2 maand misschien nog de grootste kans maken op de wereldtitel, alhoewel Sven NIJS nooit afgeschreven mag worden. Wij kijken er naar uit : dat de beste moge winnen en dat iedereen mag gespaard blijven van pech !!!
Morgenmiddag Superprestigewedstrijd veldrijden in Zonhoven. Het belooft een mooie wedstrijd te worden tussen de top van het veldrijden. Kevin Pauwels momenteel de sterkste van de vier gevolgd door Sven Nijs, Niels Albert en wereldkampioen Zdenek Stybar. Indien het droog blijft heeft Kevin de meeste kansen op een zege. Op 1 november beginnen de zware crossen en wordt er ook regen opgegeven, dan worden het andere wedstrijden. Bart Wellens blijft een vraagteken en is in de groep van kanshebbers als de anderen allemaal op hetzelfde moment lek rijden.We zien wel.
Het veldritseizoen is opnieuw van start gegaan. Hopelijk krijgen we een pak zeer spannende crossen op het scherm te zien. Wereldkampioen Zdenek STYBAR, Niels ALBERT, Sven Nijs, en Kevin PAUWELS zouden wel eens de grote 4 kunnen worden van het seizoen! Zondag a.s trekken we naar Pilsen in Tsjechië voor de eerste wereldbeker.
Gisteren werd in Kopenhagen het WK voor profs verreden. Onze Belgen reden een sterke wedstrijd maar konden niet beletten dat de Engelsen de boel konden bijeen houden. Ik had liever Goss de deur zien sluiten en op zijn een been wereldkampioen worden. Nu komt daar een engels sproetenjong een titel pakken die hij zeker niet waard is. In de Tour hangt hij voortdurend aan de auto en kan zo de groene trui binnenrijven. Spijtig voor de wielersport !
Op zondag 25 september aanstaande wordt in Kopenhagen het WK voor profs gereden. Carlo Bomans de selectieheer heeft het moeilijk zegt hij om een ploeg samen te stellen. Tom Boonen weet maandag of hij meegaat of niet. Phil Gilbert zou normaal de kopman moeten worden van een zeer sterk Belgisch team. Ik kan maar niet begrijpen welke problemen Carlo heeft. Volgens mij niet de geschikte man voor die job.