Ik ben paul, en gebruik soms ook wel de schuilnaam de prater.
Ik ben een man en woon in ninove (België) en mijn beroep is uitstapregeling MVG.
Ik ben geboren op 29/07/1946 en ben nu dus 78 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Sport-muziek beluisteren- planten-tuinieren-kaligrafie-tekenen.
André NOYELLE - Olympisch kampioen op de weg 1952- HELSINKI.
Patrick SERCU - Olympisch kampioen 1km 1964 -TOKYO.
Pascale RICHARD- Olympisch kampioen op de weg 1996- ATLANTA.
Paolo BETTINI - Olympisch kampioen op de weg Athene 2004.
SPORTS FACTORY - Wielrennen-Actueel sportgebeuren
Wielergeschiedenis-Hedendaags wielrennen en veldrijden Klassiekers-Grote Ronden-Kampioenschappen.
10-03-2006
Klassiekers winnen in de regenboogtrui (50)
1991.-Stuttgart. Op de allerlaatste klim gaat Gianni Bugno. Alleen Miguel Indurain en Stezven Rooks kunnen aansluiten. In de afdaling komt ook nog de Columbiaan Mejia erbij. Voor de eerste keer in de geschiedenis kon een zuid-amerikaan een medaille behalen op een wk. Het komt echter niet zo ver Bugno wint maar met veel moeite. In 1992 wint Bugno wel semi-klassiekers in Italië, de echte klassiekers die hij won kwamen later.
1990.-UTSUNOMIYA (Japan) Een wereldkampioenschap dat door de Belgen geanimeerd wordt. Vooral Dirk De Wolf is hier zeer actief. Hij is de bezieler van een vroege vlucht. De Noor Lauritzen komt alleen nog aansluiten. De Wolf gaat door met Rudy Dhaenens , en deze laatste klopt De Wolf in de spurt. Bugno zette een beetje te laat de achtervolging in en werd nog derde voor Lemond en Kelly. In 1991 kon ook Rudy zijn regenboog niet tonen in de klassiekers.
1989.-Chambéry (Frankrijk) Een boeiend wereldkampioenschap ! Naar het einde van de wedstrijd komen Greg Lemond, Sean Kelly en Dimitri Konyshev aan de leiding . Greg Lemond zet van ver de spurt in om andere kandidaten af te houden, en wint na de tour nu ook het WK. Dit wijst erop dat hij volledig terug is na zijn jachtongeval. In 1990 kan ook LeMond geen klassieker winnen in zijn regenboog.
1988.-RONSE Iedereen kent Ronse nog van het beruchte wk van 1963.Het wordt een bewogen wereldkampioenschap, met een Belgische ploeg in dienst van Criquelion. De "Criq" gaat weg met Fondriest en worden net voor de laatste kilometer ingelopen door BAUER (canada) Die zet van ver de spurt in, Criq wil passeren langs de hekken en wordt er door Bauer ingedrumd. Weg titel. Fondriest krijgt de titel cadeau. In 1989 kan ook Maurizio geen klassieker winnen in zijn "arcoboleno".
Ondergetekenden zijn om halftwee deze nacht voor de 2de keer grootouder geworden ! Lode moet een ferme kerel zijn, want hij weegt maar eventjes 3kg590.Tegen morgenvroeg meernieuws
Dit keer geen bericht over een renner die zijn regenboogtrui alle eer aan deed, maar een bericht van een heel ander genre en een heel andere dimensie ! Onze dochter is vanavond om 20h00 de materniteit binnengegaan van het ASZ in Aalst. De komende uren verwachten we het ultieme bericht van een nieuw leven dat geboren zal zijn. Het wordt een jongen, en voor ons het tweede kleinkind.Zodra hij er is, zetten wij een fotoke op de blog. Binnen enkele uren hoop ik deze mededeling te kunnen bevestigen.
Villach (Oostenrijk) 1987.- Hondenweer van bij de start. Het peleton geraakt niet uiteen. Als er dan toch een ontsnapping komt met o.a. onze Jan Nevens, gaat die tot op het einde. Stephen ROCHE, niet in topvorm maar een klein verzet duwend, kan een enkele seconde overhouden op de meet. Argentin de man van het jaar daarvoor is nog tweede.Juan Fernandez is derde.In 1988 valt er niets te noteren van de man in de regenboogtrui!!!.
1986.-Colorado Springs (USA). Dit wereldkampioenschap werd in grauwe omstandigheden gereden. Een groepje van elf renners kon ontsnappen, die tot bina drie minuten voorsprong nam. Enkel Moreno ARGENTIN en Charly MOTTET konden uit de greep van het peleton blijven. Argentin wonde spurt voor de Fransman Mottet. In 1987slaagde Moreno erin om als wereldkampioen Luik-Bastenaken-Luik te winnen en op het einde van het seizoen ook nog de Ronde van Lombardije binnen te rijven in zijn "arcoboleno". Dit is een bewijs van een zekere klasse. Op de foto ziet U Argentin met enkele lengten achter hem Charly Mottet.
1985.-Giavere del Montello (Italië). De Nederlander Joop ZOETEMELK wordt wereldkampioen op de weg. Met de hulp van Gerard Veldscholten en Johan Van der Velde kon Joop op twee kilometer van de meet een lichte voorsprong nemen en standhouden. Op 39-jarige leeftijd wordt de grootste wieltjeszuiger aller tijden wereldkampioen. Spijtig voor "de koers". In 1986 kon ook Joop(en maar goed ook) geen klassieker winnen in de regenboogtrui.
1984.-Barcelona, Op het zwarecircuit van Montjuich wordt onze landgenoot Claude CRIQUELION wereldkampioen op de weg. Hij waagt het alleen en kan kan zijn naaste achtervolger de Italiaan Claudio CORTI achter hem houden. Enige jaren later kon Claudy een tweede maal zegevieren maar werd in de kant gereden door de Canadees Steve BAUER. Het gebeurde in Ronse, waar ettelijke jaren vroeger ook een incidentrijke spurt plaatsvond tussen Van Looy en Beheyt. Ronse liep toen snel leeg, en hetzelfde gebeurde toen de "Criq" niet won. In 1985 reed Claudy zegevierend over de meet in de Waalse Pijl.
1983.- Altenrhein (Zwitserland) De Amerikaan Greg LeMond wordt wereldkampioen op de weg.De Nederlander Adri Van der Poel wordt tweede en de Ier Stephen Roche wordt derde. In 1984 kon ook Greg geen klassieker winnen in zijn regenboog.
Vanaf zondag aanstaande kunnen we Parijs-Nice volgen op TV. Een deel van de profs rijden "de koers naar de zon" en een ander deel zal de Tirreno-Adriatico rijden in voorbereiding op de eerste klassieker van het jaar namelijk "de Primavera" ofte Milaan-San-Remo.Hoe onze Belgen het er vanaf brengen laten we U ten gepasten tijde weten. Krijgen we dit jaar terug een massaspurt, of komt er een renner of een klein groepje van achter de fontein ?
1982.-GOODWOOD (Engeland). Een spannend WK met op het einde een zeer sterke winnaar. De Italiaan Giuseppe SARONNI komt alleen over de streep. Saronni een sterk spurter, maar ook een goed tijdrijder had de punch om de anderen achter zich te laten.Foto: aankomst in solo te Goodwood.In het jaar 1982 behaalde hij kort na zijn zege op het wk ook de zege in de Ronde van Lombardije, en het jaar daarop zegevierde hij in Milaan-San-Remo: Klasse!!
In zeer koud weer werd vandaag Kuurnr-Brussel-Kuurne gereden.De twwee grootste en sterkste blokken beheersten de wedstrijd. Naar het einde toe toonden de renners vna Quick-Step zich iets sterker, en konden danook het laken naar zich trekken. Nick Nuyens kreeg vrijgeleide en zegevierde voor Leif Hoste en Tom Boonen.
Sallanches (Frankrijk).- Zoals in 1964 werd op het parcours van Sallanches het WK voor profs gereden. Na een slijtageslag blijvan de Fransman Bernard HINAULT en de Italiaan Gianbattista BARONCHELLI over. HINAULT gooit zijn metgezel los en wint afgescheiden. Zoals de allergrootsten, slaagt ook Hinault erin om in zijn "maillot arc-en-ciel" twee klassiekers te winnen namelijk Parijs-Roubaix en de Amstel Gold race.Dit getuigde van grote klasse !. Op de foto ziet U Hinault bij het overschrijden van de eindmeet in het WK 80.
Met de omloop "Het Volk" wordt het nieuwe wielerseizoen in België op gang geschoten. De wedstrijd werd bij zeer koud weer gereden, en kreeg een onverwachte maar niet onverdiende winnaar. Het waaltje Philippe GILBERT zette de grote favorieten een hak, en kwam afgescheiden aan voor Bert De WAELE. Tom Boonen kwam een beetje alleen te zitten en finishte nog dertiende. Met Kuurne-Brussel-Kuurne krijgen we morgen al een tweede wedstrijd, en ondergetekende gaat effe kijken in Denderwindeke hoe het peleton er anno 2006 eruitziet. Morgen breng ik hier verslag over uit.
Valkenburg 1979.- Op een zwaar parcours als Valkenburg werd de Nederlander Jan RAAS wereldkampioen op een onterechte wijze. Hij werd practisch 14 keer bovengeduwd op de voornaamste helling van het parcours.Hij moest normaal gezien uitgesloten geweest zijn !!! Een schande voor de wielersport. Onze enige landgenoot in de goede ontsnapping Daniël WILLEMS reed lek in de laatste kilometer.
Nurnburgring 1978.In de gutsende regen komen twee renners op de eindstreep af, hetzijn de Italiaan Francesco MOSER en de Nederlander Gerrie KNETEMAN. In een redelijk lange zij aan zij is het KNETEMAN die het zeer nipt haalt op Francesco MOSER.De laatste honderden meters werd er duidelijk nog onderhandeld, maar wat de renners afspraken zal nooit geweten zijn.Het jaar daarop kon ook Gerrie geen klassieker winnen in de regenboogkleuren.