Fijn dat jij hier op mijn blog terecht komt. Wat je hier voornamelijk zal vinden zijn mijn twee passie's: PAARDEN en FOTOGRAFIE ( en wel in deze volgorde ). Dat hoort dan ook zo als grootste supporter van onze zonen die de ponyclub onlangs zijn ontgroeid. En dan heb je ook nog de fotografie ... Lang, héél lang geleden (ik schat 23 jaar) gestart met een practica B100 foto's te maken zomaar voor de lol. En jaren later, dan nog veel meer foto's gaan maken van onze zoontjes als gewillige en fotogenieke slachtoffers. Zij vonden dat geweldig, en ik ook natuurlijk. Daarna stillekes overgeschakeld naar het fotograferen van communiekantjes van familie en enkele vrienden om vervolgens terecht te komen bij jumpingfoto's (van weeral diezelfde zonen ) op LRV wedstrijden. Momenteel werk ik digitaal, met een canon 30D en ben ik na 4 cursussen een fervent photoshopper. Ook ben ik gretig sparend om -die bijna onbetaalbare- witte telelens te kunnen aanschaffen vooralleer de out-door wedstrijden weer van start gaan.
Yihaa, m'n eerste artikel op mijn eigen blog is een feit!
Ondergetekende Linda Vangansewinkel
Dit vraagt om een update. Ondertussen zijn we zes (!!!) jaar verder en heeft onze Willem zijne tok aan de haak gehangen. Na zijn ( succesvolle) ponytijd vond hij het welletjes geweest. En Giel, die deed heel hard zijn best om studeren te combineren met trainingen en wedstrijden wat met hard werken super is gelukt en ondertussen hebben allebei onze zonen hun diploma op zak. Me proud !!! De photoshop blijf ik supergraag doen ook de cursussen digitale fotografie mogen wat mij betreft eindeloos doorgaan. En mijn toestel dat werd lang geleden al vervangen door de 7D, die witte lens zit ook al in mijn fototas, samen met de splinternieuwe prime, 50 mm 1.4 art van sigma en voor wie deze getallekes latijn zijn, 't is gene prul...
email mij via knop in rechterkolom voor prijzen. Vrijblijbend!
About horses and photo's ....... Meer foto's op www.oypo.nl/lindavangansewinkel
Voor wie net als ik graag paarden ziet. En wie meeleeft met de paarden en ruiters van LRV St Martinus Overpelt zit hier aan het juiste adres....
Wie me om de een of andere reden wil bereiken, gebruik de email-mij-knop in de rechterkolom en u krijgt snel bericht terug.
04-08-2015
tornooi bree 1
Alle foto's van tornooi Bree op
www.oypo.nl/lindavangansewinkel
achttal Beginnelingen
... en achttal Midden kreeg zilver
Ook de ruiters uit de G werking mochten hun proefke rijden.
Het wordt wel echt hoog tijd om de ledengalerij eens bij te werken.
Enkele nieuwe (en ook minder nieuwe) leden horen ook in het rijtje te staan. sommingen heb ik kunnen vangen en anderen ontbreken nog steeds: Jan, Carine, Louise, Yari, Ilka, Astrid, Elke, Eddy, ...
Laat me maar weten wie ik nog over 't hoofd zie...
Steven Konings en Fidel moest als eerste starten aan de barrage met vijven, hij plaatste echt ne scherpe tijd en bleef op 1! En dan de zussen Geysen, zijn me dat straffe madammen.
In de voormiddag wint Leen voor de heelveelste keer klasse Licht met Ilona. En tegen de avond in klasse Midden vlammen ze d'er allebei weeral op los. Griet en Hanky Panky keisnel en voorlopige leider. en dan tegen het einde van de reeks opnieuw Griet met Why Not opnieuw keisnel en foutloos met resultaat Griet voorlopig op 1 èn 2. Maar lang duurde dit niet, want zus Leen in versnelling 12 door de barrage en ja ook deze titel is voor Leen! Hastalavista wint Midden.
Pieter Foets met twee paarden in de overkamping en ook evelien schroyen mocht het wagen.
Zijn eerste schotel is binnen, Seppe Vanrusselt, juist ja, broer van... en Ikara vd geeneinde Betty Cox tijdens het overkampen op't feestterrein. Ook daarna bleef de uitslag ongewijzigd.
1 betty, 2 Evelien, 3 Pieter De zussen Geysen vlammen d'erop los... Griet in Midden en Leen in Licht op 1!!!
Nog heeeel veeeel vroeger dan mijn geschatte dinsdag of woensdag kreeg ik zojuist een mail met een printscreen in bijlage. Joepie, ik had al stiekem gehoopt op een winnaar uit St Martinus. En ja hoor
MAITE VANHEESWIJK gefeliciteerd !!!! Je mag zodra het beeld klaar is het hier komen afhalen. Foto's volgen uiteraard nog. Dan maar eerst heel snel eraan verderwerken, de tijd heeft me een beetje verrast.
Hey Linda,
Dit is echt wel héééééél pertoeval! Ik had de URL van je blog doorgegeven aan een ponyruitertje, omdat je zaterdag zei dat je wat foto's zou gaan maken in Bocholt. En, ik denk dat zij hebben gezorgd voor een stijging van je bezoekersaantal ofzo, want, uw verwachting van dinsdag of woensdag is toch een beetje vervroegd.. Ik open je blog en toen las ik het bericht van je bezoekersaantal. En van je verwachting van dinsdag of woensdag.. Ik dacht: toch maar eens kijken, je weet nooit! EN JAWEL :D Ik ben de 100.000 e ;)
Maar, je hoeft die keramiek niet aan mij te geven hoor! Doe dat maar voor de 1.000.000 e, tegen dan zullen de beurten er wel op zitten en zal ie wel droog zijn :D
Echt, nog hééééééél veel succes met je blog, want 't is altijd megaleuk om te lezen!
Heel veel sneller dan verwacht ga ik mijne honderdduizendste jawel, HONDERDDUIZENDSTE bezoeker mogen verwelkomen. En gaan we dat stillekes en ongemerkt laten voorbij gaan? Neen dus.
Vanavond toen ik thuis kwam van fotograferen op het ponytornooi in Bocholt ben ik niet beginnen foto's te bewerken maar in plaats daarvan ben ik beginnen kleien. Een paardenhoofd dat wanneer het gedroogd, gebakken, gekleurd en nogmaals beurt afwachten om in de oven te mogen (wat in totaal wel enkele maanden geduld vergt), daaaaarna wanneer het volledig is afgewerkt mag dit gratis en voor niets bij mij worden opgehaald door diegene waarbij er vijf nulletjes op de bezoekersteller staan. Als bewijs vraag ik een printscreen, selfie of foto kortom enige vorm van bewijs waarop de teller in de linkerkolom op de pagina van mijn blog met allemaal de nullekes duidelijk in beeld staat.
Voor de zekerheid mogen ook de volgende nummers 00001, 00002 en 00003 ook een schermafdruk zorgvuldig opslaan en zich ook al paraat houden voor in 't geval dat ik zelf de honderdste ben of een andere nietsvermoedende ziel die zonder enige vorm van bewijs richting mijn mailbox deze prijs zo aan de neus ziet voorbijgaan.
Voor wie geen hightech phone in zijn bezit heeft moet niet panikeren, ook met ne ouwe pc kan dat. Zorg ervoor dat de teller (tussen het fotoke van kobie en senna) in beeld is. Druk op de toets "prt scrn" , open een worddocument en doe "ctrl V" of bewerken / plakken en zend me dat document.
Ik gok op dinsdag of woensdag ...
dan verwacht ik een foto met nullekes, veel nullekes in mijn mailbox
De teller van het bezoekersaantal in de linkerkolom sinds de opstart 6 jaar geleden gaat bijna een koprol maken. Nog een luttele 134 en de HONDERDDUIZENDSTE bezoeker is een feit.
Kom je terug van 't zuiden en ga je hier in Pelt bijna dood vanne hitst. Oefeningen werden uitgesteld en uiteindelijk afgelast voor 't welzijn van onze viervoeters want temperaturen richting 40 graden is heel veel teveel van het goede.
Maar tornooi Bocholt ging wel door, met het kwik tegen de 30 graden werden de groepsdressuren afgelast. Van 10 tot 16.00u heb ik met mijne kodak staan bakken op't parcours, ziehier enkele resultaten.
Meer op mijn oypoaccount;
http://www.oypo.nl/01325196191BA104
In reeks 2 van Licht was het goud voor Neerpelt, Anke Vandenberk en Codoba snel en foutloos doorheen de barrage. en in Zwaar was het Kevin Vermeulen RV Meeuwen die de schotel kreeg overhandigd door sponsor maar ook plaatselijk ponyouder Gunter Janssen AJK
Na klasse Zwaar midden overgeslagen want we wilden snel even een kijkje gaan nemen in de splinternieuwe paardenkliniek "het bokt" aan de rotonde met de startfighter in Peer. Heel veel paardenliefhebbers waren er present.
Indrukwekkend en tiptop in orde! Alle succes aan Steven, Liesbeth en hun team.
en deze vond ik mijne meest dynamische foto van de dag, en als ie dan ook nog van Overpelt is... Elke en Jamaica gezwind doorheen de barrage.
Op de luchthaven stond een splinternieuwe auto ons op te wachten om een rondrit te maken in het zuiden meerbepaald Puglia, de volledige hak van Italie. Drie hotels, 2, 2 en 3 nachten in Matera, Lecce en Alberobello en tussendoor ook nog Taranto, Di Leuca en Monopoli bezocht. En toen was de week om en was 't wellekes geweest. Toen wilden we allebei naar huis, en Rik nog iets grager dan ik ;-)
Mooie steden, niet te druk en ook niet te heet.
Enige minpuntje, de koffie is er niet te zuipen.
Ennnn, daar zijn we weer... terug van weg geweest.
De trulli's in Alberobello MATERA was prachtig.
En over vier jaar is dit de culturele hoofdstad 2019, dan kunnen wij zeggen "daar zijn wij geweest" De salesman moet effe chillen.
Hier is ie dan, mijn collageke van ons optreden in het schemerdonker maar midden in de spotlights in de openingsceremonie in Aken.
We wisten al een beetje wat we konden verwachten na ons vorige optreden op het heilige gras, zes jaar geleden. En ook nu was het weeral hartverwarmend om onze LRVers in actie te zien in de Akense dressuurpiste.
In de aanloop werd er de voorbije maand getraind in de breugelhoeve, tweemaal op zaterdag. Op donderdag, de dag vooraf kreeg LRV de piste voor zich om de horsen alvast te laten wennen aan de locatie en symfonisch orkest. Ook op vrijdagmorgen waren de piste plus de muzikanten ter onzer beschikking. Op de tonen van Stromae, alors on dance werd er getraind en getraind en nogmaals getraind. 20.48 Wordt le moment suprème voor onze ruiters. Eerst nog enkele keren poseren voor een groepsfoto, wat geen simpele opdracht is met ruim 50 redelijk opgewonden paarden. Daarbij was mijn breedhoeklens bijlange niet breed genoeg voor zo'n lange rij, dat wordt knip en plakwerk in photoshop. Tegen half acht stipt zadelen voor het serieuse werk, zorgen dat alles picobello in orde is, uniform, vlechtjes allemaal langs de zelfde kant, bandages correct en dan los rijden onder een dreigende lucht. Een ding is zeker, we gaan nog nat worden. En dan onze beurt afwachten, we mogen als derde de piste in om België te vertegenwoordigen. Stromaegewijs druppelen onze ruiters één voor één de piste binnen en ze doen daar met vrève hun ding voor een bomvolle en uitverkochte tribune. Aan sommigen werd de toegang geweigerd, ja ook ik. Vol is vol. Ik al lichtjes in paniek maar gelukkig kon ik achter Kris binnenglippen om een plekske aan de zijkant op de trappen in te palmen vanwaar ik toch wel enkele overzichtsfoto's kon nemen. Opnieuw hinnevel bij het optreden van onze kurkentrekkers met Toine Loos op kop. Keihard applaus al heel vroeg in hun optreden waarbij enkele paarden overdonderd even van hun lijn afweken en vervolgens plichtsbewust terug in de rij hun job perfect afwerkten.
En als ze dan buitenkomen, die ontlading ... goh ... dat is moeilijk met woorden te beschrijven.
Keisjiek gedaan ruiters, Toine en ook Inge en Kris.
En onze engelbewaarder daarboven die zonder twijfel trots en goedkeurend meekeek. Jean regelde van bovenuit dat het droog bleef boven Aken zo lang LRV er in the picture stond, we waren amper afgezadeld en de sluizen gingen open. Nadat alle landen hun "moment of fame" hadden afgewerkt mochten alle deelnemers de piste in om deel te nemen aan een fakkeltocht doorheen het stadion met gedoofde lichten. Een moment dat me nog lang zal bijblijven.
De Overpeltse delegatie in Aken
An Slangen en Belle Fleur, Bram Luckx en Q Jenna, Kathy Vanbommel en Winnetou, Mildrid Buteneers en Galoppeur, Yari Geyskens en Lorenzo, Toine Loos en Rani
En heel voorzichtig durven we beweren dat RV Overpelt daar in de kurkentrekker records breekt.
Grootst aantal ruiters uit 1 LRV vereniging, 6 Overpelt
Jongste deelnemende ruiter, Yari Geyskens 15 j Overpelt
Jongste deelnemende paard, Lorenzo L, 4 jaar met Yari Geyskens Overpelt
Kleinste deelnemende ruiter, Mildrid Buteneers, Overpelt (ja eline vliegen volgens ons moogt ge er eens langs gaan staan)
Oudste deelnemende paard, Q Jenna met An Slangen 22 j Overpelt
Moesten er een andere deelnemerrecht hebben op een van deze titels u mag zich melden voor exacte cijfers, dan vraag ik ze voor u op tot op dag of cm correct ;-)
En volgens mij speelt Toine mij morgenvroeg al spontaan de juiste cijfers door.
Ruiters en supporters, team Overpelt
Ziet toch es wat ne moderne commandant dat ons achttal heeft
En in de namiddag maakte ik iets keigrappig mee dat ik hier toch rap effe kwijt wil...
Staan we daar die indrukwekkende graspiste met opgebouwd parcours te bewonderen, geef toe we hebben sjieke parcoursen op onze tornooien maar aan dat van Aken kunnen we nog niet tippen. De overigen van Overpelt gingen al stillekes door terwijl ik daar nog wat sta te klommelen met mijne gsm, komt er daar een groepje dames aan, voor mij totaal onbekend, uit het Brabantse vertellen ze me later ... "EEEEEYY, gij zijt die van de equitime!!! onmiddellijk gevolgd door "mogen wij met u op de foto?" ?!!!!? Ik wist nie wat mij overkwam, ... mijn fototas en toestel wilden ze wel graag centraal op de foto. "Nu ik, nu ik" vervolgde de dame die de foto maakte. Dus wisselen en opnieuw say cheese en smile met mijne camera weeral goed duidelijk in beeld. Geheel van mijn melk sluit ik terug aan bij die van Pelt waar ik mijn verhaal toch wel effe kwijt moest.
Wat voor een amateurke gelijk ik een regiobladzijde in de equitime toch al nie teweeg brengt, tot in't buiteland toe ))))
Deze morgen zo snel mogelijk beginnen foto's bewerken. Maar snel, dat kent photoshop niet, dat vreet tijd, veeeeel tijd. En voor zo'n lange rij ruiters is wel wat shopwerk nodig. Ik heb het dus niet gehaald. Zelfs niet eer het middag was, en dat was wel mijn bedoeling want voor vanmiddag lagen hier al tickets klaar voor de musical "warhorse" in de stadsschouwburg Antwerpen. Indurkwekkend overigens, maar daar gaan we het nu niet over hebben.
Voorlopig enkele van de heełveel foto's van de voorbije dagen Aken, ik ben er nog steeds niet doorheen. Dat gaat nog nachtwerk worden.
Fototoestel (sd kaart leeg en batterij vol) - check, batterij IN toestel check, gsm opgeladen check, slaapzak check, de goesting check!
Straks inpakken en wegwezen voor editie II van de openingsceremonie te CHIO Aken.
Zes jaar geleden zorgde dit al voor het hoogtepunt van't jaar. Wat zeg ik, ... dit optreden op het heilige gras van Aken met bomvolle tribunes behoort tot één van de memorabelSTE momenten uit heel mijn leven. Het is bijna nie mogelijk om editie I te evenaren. Die trots, kiekenvel, de adrenaline, het sprakeloos zijn van het hele gebeuren en dan opmerken dat al die andere ouders naast me nèt hetzelfde voelden ... men spreekt soms van een whaaaauwmoment ... awel, dat was er één. En één dat kan tellen ook! En of morgenavond de opening met de kurkentrekker van LRV in het dressuurstadion evenveel gaat teweegbrengen weet ik u dan te vertellen.
Dit evenement betekende tevens mijn intrede in de equitime, een stukje uit het verslag op deze blog daags nadien werd immers gepubliceerd in de equitime. "Hoe een ouder het beleefde" was de subtitel ... (dat weet ik nog vanbuiten) En die van trots smeltende ouder, da was ik
...en innegang was ook mijn blog gelanceerd
De zes deelnemende combinaties uit Overpelt fixten een overnachting in de buurt van Aken voor paarden en ruiters. En voor een hevige supporter met e kodakske als ik is er gelukkig nog een plaatsje over, dus mijne slaapzak ligt al klaar voor straks.
Ben es benieuwd.
En als smaakmaker, enkele foto's van toen...
Onze Giel met Abadan, Joline met Ehan, Kelly met Toledo, ... Dominique Vliegen, evenzeer onder de indruk als ik maakt ook ne foto voor het nageslacht
De duitse slanke pintjes werden ook gesmaakt
Iniatiefnemers Jean Symons en Toine luisteren naar de toespraak van Kris Peeters.
D'er gaat er zeker eentje zijn die vanbovenuit dit gebeuren met meer dan gewone belangstelling gaat volgen.
De foto's die op deze blog worden geplaatst heb ik meer dan de helft verminderd in kwaliteit. Het zou anders véél te lang duren eer ze op jouw scherm verschijnen.