Recept van onze
VOOROUDERS....
Van een oude bekende kreeg ik onlangs een recept om uw vogels in optimale conditie te houden. Volgens betrokkene, die anoniem wenst te blijven,heeft hij hiermee zijn grootste successen behaald. Dit kan nu wel ouderwets lijken maar wie zegt dat de oude recepten minderwaardiger zijn dan de hedendaagse kant en klare bereidingen ? In ieder geval de moeite om het eens uit te proberen. indien je niet van het gemakzuchtige type bent.
Neem 1 liter koemelk en laat dit goed opwarmen (niet koken) voeg er 2 à 3 soeplepels azijn bij, zodat het geheel kabbelt. Deze brij dan in een handdoek laten uitlekken. Nu doen we die pasta in een grotere kom om ons eivoer klaar te maken. Deze gekabbelde melk (platte kaas) voegen we dan 6 à 7 verbrokkelde beschuiten of eenzelfde volume witte chapelure, evenals 1 soeplepel bambix (kinderkoeken of poeder), 1 koffielepel druivensuiker, eventueel vitaminen indien nodig, 1/2 koffielepel V-mix, 1/2 koffielepelmaanzaad, 1 soeplepel teuniszaad, 1 soeplepel kempzaad, 1 soeplepel profitar en 1 of 2 eierdooiers.
Deze samenstelling goed mengen of mixen en uw eivoer is klaar om op te dienen. Een goede raad: Maak nooit te veel in één keer klaar (max. voor 2 dagen) en steeds in de koelkast bewaren. Ook nooit meer voeren dan de vogels in korte tijd kunnen verwerken, een portie mag geschat worden op ongeveer 1 soeplepel per 10 vogels.
Best voeren we dit eivoer vanaf de koppeling tot na de eerste rui van de vogels. Indien je enkel vogels bezit uit de zwartreeks voeg je er best nog wat Spirulina of bruidsluier aan toe, zo bekomen ze van in het begin hun gewenste zwarte hoorndelen (poten).
|