De podia van de EK in Boekarest. Er kwamen twee Belgen in actie op dit EK. Zowel Ayub Muratovitch Musaev (-65kg vrije stijl) als Ibragim Ruslanovitch Veliev (-74kg vrije stijl) gingen er met 0-11 uit in hun kwalificatiekamp.
ARTISTIEKE GYMNASTIEK: Meteen winst Derwael in Cairo
Nina Derwael heeft bij haar wederoptreden meteen winst gepakt op de balk bij de wereldbekermanche in Cairo. Erika Pinxten was een mooie en knappe tweede. Pinxten lukte ook de vijfde plaats op vloer.
Aan de brug konden Maellyse Brassart en Erika Pinxten niet overtuigen met respectievelijk de 34e en 51e plaats.
Laura Nolte (Ger) won de monobob bij de vrouwen op de wereldbekermanche in Altenberg. Kelly Van Petegem gleed naar de 15e plaats op 2"12. Ze finishte als twaalfde in de eerste run, 14e in de tweede.
Ook de tweebob voor vrouwen werd gewonnen door Laura Nolte (Ger) met Deborah Levi (Ger) aan haar zijde. Kelly Van Petegem/Dora De Haeseleer werden zevende op 2"86 na twee achtste plaatsen.
De tweebob bij de mannen ging naar Adam Ammour/Costa Laurenz (Ger).
Francesco Friedrich/Candy Bauer/Alexander Schüller/Felix Straub (Ger) zegevierden in de vierbob.
DRESSUUR: Emmelie Scholtens naar winst in Neumünster
De wereldbekerproef in Neumünster leverde dubbele winst op voor Emmelie Scholtens (Ned) en Indian Rock.
Op de Grand Prix zegevierde ze met 73,456%, de GP freestyle sloot ze winnend af met 81,565%.
Larissa Pauluis reed op Flambeau naar een knappe tweede plek op de Grand Prix (73,283%). De combinatie moest op de Grand Prix freestyle vrede nemen met de zesde plaats (77,435%). Charlotte Defalque behaalde met Botticelli de achtste (71,391%) en negende plaats (76,395%).
Minder goed verging het Laurence Roos en Fil Rouge met pas de 17e plaats (61,478%) op de Grand Prix.
SCHANSSPRINGEN: Kobayashi laat twee keer kaas van tussen boterham eten
Twee wedstrijden vanop de lange schans om de wereldbeker in Sapporo voor de mannen. De eerste werd gewonnen door Stefan Kraft (Aut). In de tweede was Domen Prevc (Slo) de beste.
Bij beide wedstrijden tekende Ryoyu Kobayashi (Jpn) voor de beste eerste sprong, maar kon hij de leiding niet vasthouden.
SHORTTRACK: Finale voor Belgisch mixed team in Gdansk
Het Belgische mixed team met Tineke den Dulk, Hanne Desmet, Stijn Desmet en Adriaan Dewagtere behaalde op de wereldbekerwedstrijd in Gdansk de finale. Daarin eindigden ze op de vierde plaats.
Hanne Desmet reed zich twee keer, 500m en 1000m, naar de finale. Op de 500m werd ze tweede, in de finale van de 1000m kwam ze ten val en eindigde op de vijfde plaats.
Bij de mannen reed Stijn Desmet de finale van de 1500m, waarin hij als vijfde finishte.
De winnaars en Belgische resultaten:
500m mannen (1): Yi Ra Seo (Kor)
15. Adriaan Dewagtere
29. Enzo Proost
500m mannen (2): Steven Dubois (Can)
15. Stijn Desmet
44. Adrian Dewagtere
1000m mannen: Ji Won Park (Kor)
42. Warre Van Damme
49. Enzo Proost
1500m mannen: Pascal Dion (Can)
5. Stijn Desmet
42. Warre Van Damme
45. Aleyandro Rivero Maerschalck
5000m relay mannen: Canada (Pascal Dion, Steven Dubois, Jordan Pierre-Gilles, Felix Roussel)
Enkel Lois Petit behaalde een ereplaats van Belgische zijde op de Grand Slam in Baku. In de klasse tot 48kg werd ze vijfde. Ze won van Ramila Aliyeva (Aze), Andrea Stojadinov (Srb) en Katharina Tanzer (Aut). Daarna verloor ze twee kampen tegen hoog geplaatste judoka's, Milica Nikolic (Srb) en Abiba Abuzhakynova (Kaz).
Amber Ryheul ging er meteen uit tegen Aydan Valiyeva (Aze) in de -52kg.
Ook bij de mannen een directe out voor Karel Foubert en Sami Chouchi in de klasse tot 90kg.
Toma Nikiforov won één kamp in de -100kg tegen Mathias Madsen (Den). Daarna ging hij eruit tegen Michael Korrel (Ned).
SNELSCHAATSEN: Bart Swings verlengt wereldtitel op de massastart
Bart Swings is er in Calgary in geslaagd zijn wereldtitel op de massastart te verlengen. Van begin tot einde had Swings de controle over de race en maakte het op grootse manier af.
Met de teamachtervolging werd Swings aan de zijde van Jason Suttels en Indra Médard zesde in een nieuw BR van 3'40"79.
Ook Isabelle Van Elst lukte een nieuw BR. Zij klokte af na 1'56"96 op de 1500m bij de vrouwen.
WK-podia en Belgische prestaties:
500m vrouwen: 1. Femke Kok (Ned)
2. Min-Sun Kim (Kor)
3. Kimi Goetz (Usa)
1000m vrouwen: 1. Miho Takagi (Jpn)
2. Mei Han (Chn)
3. Jutta Leerdam (Ned)
20. Isabelle Van Elst (1'16"22)
1500m vrouwen: 1. Miho Takagi (Jpn)
2. Mei Han (Chn)
3. Joy Beune (Ned)
17. Isabelle Van Elst (1'56"96) BR
22. Sandrine Tas (1'57"82)
3000m vrouwen: 1. Irene Schouten (Ned)
2. Isabelle Weidemann (Can)
3. Martina Sablikova (Cze)
20. Sandrine Tas (4'16"59)
5000m vrouwen: 1. Joy Beune (Ned)
2. Irene Schouten (Ned)
3. Martina Sablikova (Cze)
massastart vrouwen: 1. Irene Schouten (Ned)
2. Ivanie Blondin (Can)
3. Marijke Groenewoud (Ned)
9. Sandrine Tas
12. Fran Vanhoutte
teamachtervolging vrouwen: 1. Nederland (Joy Beune, Irene Schouten, Marijke Groenewoud)
ALPINE SKI: Hintermann verrassende winnaar op afdaling Kvitjfell
De vrouwen streden om de wereldbeker op afdaling en super G in Crans Montana. Lara Gut-Behrami (Sui) won de eerste afdaling, de tweede ging naar Marta Bassino (Ita). Op de super G was de overwinning voor Stéphanie Venier (Aut).
Een eerder verrassende winnaar met Niels Hintermann (Sui) op de afdaling voor mannen in Kvitjfell.
De super G werd er dan weer gewonnen door specialist Vincent Kriechmayr (Aut).
FREESTYLE SKI: Ferreira en Gu domineren halfpipe in Calgary
Twee wedstrijden om de wereldbeker halfpipe in Calgary en evenveel keer dezelfde winnaar, zowel bij mannen als vrouwen. Alex Ferreira (Usa) won beide wedstrijden bij de mannen. Bij de vrouwen ging de winst tweemaal naar Ailing Eileen Gu (Chn).
GOLF: De Roey kan goeie start niet vasthouden in Riyadh
Manon De Roey werd 18e op de Ladies International in Riyadh. Ze kende een knappe start met vier onder par op de eerste dag. Ze bleef bovenin op dag twee met twee onder par en ging de slotdag in met nog steeds kans op een ereplaats. Maar vier boven par op die slotdag deed haar terugvallen naar de 18e plaats.
Patty Tavatanakit (Tha) was de beste. Ze ging van begin tot einde aan de leiding en eindigde met 18 onder par.
WATERPOLO: Amerikaanse vrouwen en Kroatische mannen wereldkampioen
In Doha kroonde Usa zich bij de vrouwen tot wereldkampioen. Het versloeg in de finale Hongarije met 8-7. De wedstrijd om het brons werd gewonnen door Spanje met 10-9 van Griekenland.
Bij de mannen is Kroatië de nieuwe wereldkampioen. Het bleef Italië de baas in de finale met 15-13. Spanje pakte ook bij de mannen het brons na 14-10 winst in de troosting tegen Frankrijk.
Een week voor het WK werd in Altenberg met een wereldbekermanche de laatste repetitie gehouden voor dat WK.
Tina Hermann (Ger) was bij de vrouwen de snelste voor eigen volk. Kim Meylemans liet de zesde tijd noteren bij de eerste run, maar kende een slechte tweede run met de 20e tijd. Uiteindelijk eindigde ze op de 14e plaats, op 0"90 van Hermann. Aline Pelckmans werd 29e in de eerste run op 2"79.
Bij de mannen ging de overwinning naar Zheng Yin (Chn). Colin Freeling klokte de 30e tijd in de eerste run op 3"24.
Ook voor de mixed teams stond een wedstrijd op het programma. Daarin waren Susanne Kreher/Axel Jungk (Ger) de besten.
Er zijn nog enkele kansen dit jaar voor de kleiduifschutters om een plaats af te dwingen voor de Spelen. Maar de Belgen kunnen zich niet laten opmerken bij de wereldbekers. Zo ook in Rabat, waar Yannick Peeters pas 58e werd op trap. Jean-Marc Tilmant eindigde als 86e nog een eind verderop. De Italianen hebben de goeie vorm wel te pakken.
De winnaars in Rabat:
-trap vrouwen: Jessica Rossi (Ita)
-trap mannen: Mauro De Filippis (Ita)
-skeet vrouwen: Simona Scocchetti (Ita)
-skeet mannen: Tammaro Cassandro (Ita)
-skeet mixed: Vincent Hancock/Kimberly Rhode (Usa)
BASKETBAL: Belgian Cats dwingen olympisch ticket af
De nationale vrouwenploeg, de Belgian Cats, heeft zich in eigen land (Antwerpen) geplaatst voor de Spelen in Parijs. In een kwalificatietornooi met Usa, Nigeria en Senegal moesten de Belgische vrouwen één team achter zich houden.
Het tornooi begon voor België met een thriller tegen olympisch en wereldkampioen Usa. Tot de slotseconde hadden de Belgian Cats de leiding, maar een ultiem intikken bezorgde Usa alsnog de 81-79 winst. Napheesa Collier (Usa) tekende bij de wereldkampioen voor 23 punten, Julie Vanloo zette daar voor België 19 punten tegenover.
Tegen Senegal werd het een ware demonstratie van de Belgische ploeg. Een afgetekende 97-66 gaf hen dan al de zekerheid van een plaats op de Spelen in Parijs. EmmaMeesseman was goed voor 32 punten. Bij Senegal liet Yacine Diop (Sen) 22 punten optekenen.
Met een galamatch tegen Nigeria werd dit kwalificatietornooi feestelijk afgesloten voor de Belgian Cats. Met onder meer 15 punten van Antonia Delaere werd ook nu met groot verschil gewonnen met 78-61. Elizabeth Balogun (Ngr) scoorde 17 punten.
Usa en Frankrijk waren als wereldkampioen en organiserend land reeds zeker van de Spelen. Op diverse tornooien in de wereld verzekerden zich nu ook, naast België en Nigeria, acht andere landen. Deze zijn: China, Puerto Rico, Australië, Japan, Spanje, Canada, Servië en Duitsland.
biatlon mannen: AUT (4), BEL (4), BUL (4), CAN (4), CZE (5), EST (4), FIN (5), FRA (6), GER (5), ITA (5), LAT (4), LTU (4), NOR (6), POL (4), ROU (4), SLO (5), SUI (5), SWE (6), UKR (5), USA (4).
biatlon vrouwen: AUT (5), BEL (4), BUL (4), CAN (4), CZE (5), EST (4), FIN (5), FRA (6), GER (6), ITA (5), LAT (4), LTU (4), NOR (5), POL (4), SLO (4), SUI (5), SVK (4), SWE (6), UKR (5), USA (4).