Lourdes ligt aan de voet van de Pyreneeën en velen die per fiets tot hier komen maken er gebruik van om de Tourmalet te beklimmen. Dat kunnen we onze fietsjes niet aandoen, we hebben ze immers rust beloofd 😉. Dus wandelen we de stad in.
In Lourdes is er nog meer te beleven dan alleen de grot en het sanctuarium. Er is ook een fort dat hoog boven de stad uittorent. Dit We is het een soort 'open monumentendag' , we mogen gratis binnen en er zijn speciale voorstellingen met mensen in middeleeuwse klederdracht. In het goed bewaarde fort is een tentoonstelling over de Pyreneeën. Een aanrader, we zagen veel onbekende zaken (o.m. hoe waskaarsen gemaakt werden). Prachtig zicht op de Pyreneeën en de basiliek vanop het terras, alleen het beklimmen van de donjon was een maat voor niets omdat we boven niet buiten konden rondlopen (Paul blij).
De misvieringen in de basiliek zijn voorbij, het is er redelijk rustig als we nog even binnen gaan. Ook bij de grot hoeft men nu niet aan te schuiven, met de hand over de stenen gaan vind ik er wat over, maar een kaars branden voor al wie we lief hebben, doen we natuurlijk wel.
Fietsen klaarmaken voor transport, laat ons hopen dat de firma Soetens haar woord houdt en ze volgende week thuis aflevert.
Onze trip zit erop, morgen met TGV naar huis. Het is een zeer toffe reis geweest, we hebben van elk moment genoten, ook van de regen, de slechte weg en de kuitenbijters, die hoorden bij het avontuur. Het is ook een zeer intense reis geweest, heel veel gezien en beleefd. Één ding is nu al zeker : dit smaakt naar nog. Tot op de volgende blog ?
Keerbergen - Lourdes : 1548 km in 21 etappes
Reacties op bericht (0)
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
Gastenboek
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek